Tyhle cca hodinove stopaze jsou proste bozi. To me bavi. Film svizne ubiha, triky v pohode, zajimavy zaver. Aneb jak polapit neviditelneho cloveka. :)(28.11.2015)

Další výborný sci-fi/horor film z počátku filmu. James Whale už lepší nenatočil. Scény s "odhalováním" neviditelného jsou výborně natočené (tehdy jistě dechberoucí). Oceňuji také humor který filmu rozhodně nechybí (např. paní hostinská- člověk neví,jestli přehrává schválně, nebo skutečně)(4.8.2003)

Má to spád, promyšlený příběh a na svou dobu dokonalé triky, které i o téměř osmdesát let dokáží vzbudit obdiv. Před tímto klobouk dolů. Kevin Bacon a jeho Muž bez stinu samozřejmě s bambulí taky dolů..(28.2.2014)

Efekty moc nezestárly, příběh (nebo spíš způsob vyprávění děje) o kus předběhl dobu, jediné s čím jsem měl problém bylo přehrávání některéch herců. Každopádně ten kultovní status patří Neviditelnému muži zaslouženě. Chvilkama fakt strašidelný thriller.(10.6.2018)

Nejlepší klasický horor,který pro mě pokořil i Dráculu s Frankensteinem.Klasika klasik(26.3.2007)

Minimalistická stopáž by občas mohla inšpirovať aj súčastných tvorcov. Skok priamo do deja, žiadne zdĺhavé vysvetľovanie, mrazivá atmosféra nočnej snehovej búrky navodená úžasne a Whale ju dokáže udržať počas celého filmu. Trikom nie je čo vytknúť, stačí sa pozrieť na rok vzniku filmu a porovnať s niektorými súčastnými CGI srandičkami. Výborný film, ktorý sa drží rovnako kvalitnej predlohy.(21.2.2012)

Pro fanouška klasických filmových triků lahůdka, kdyby se tenkrát už uděloval oscar za vizuální efekty, Neviditelný muž by byl jedním z aspirantů. Část záběrů, kdy je vidět například jen kus oblečení, je udělána klasicky pomocí drátků, záběry se samotným hercem byly vyřešeny pomocí celotělového černého obleku na černém pozadí a následném zkombinování s požadovanou scénou. Rainsův výkon tak nebyl pouze hlasový, jak by se mohlo na první pohled zdát. Příběh je adaptovaný velmi zdařile, během (z dnešního pohledu) krátké stopáže objasní téměř všechny nejasnosti, jenom konec je trochu zkratkovitý.(23.7.2012)

Každý z nás chtěl alespoň jednou v životě býti neviditelným. A kdo tvrdí že ne, touží po tom dodnes. A nebo alespoň do zhlédnutí tohoto filmu, tak jako já. Šílenost je holt jev, který jde vždy a všude ruku v ruce s genialitou a vůbec nikdo na tom nic nezmění. A stejně tak platí, že jisté sféry poznání nebyly člověku doposud určeny a měly by proto zůstat neodkryty. Neviditelný muž je nicméně zřejmě nejzdařilejśí a nejvěrnější pocta Wellsovi a to předvším díky své hutné atmosféře, skvělým hereckým kreacím a nepochybně také díky originální a bezchybné trikové práci a to všechno z doby precomputerové.(10.1.2006)

Nikdy by mě nenapadlo, že herec může hrát, ikdyž není vůbec vidět po celý film. Na rok 33 něco nevídaného.(17.4.2011)

Výborný film, kterému v podstatě není co vytknout. Neviditelný muž je na tu dobu celkem nejednoznačná postava (není to 100% záporák), působí docela slušný chaos a triky, spočívající v jeho interakci se světem jsou skvělé. Navíc se film netáhne, nezdržuje zbytečnými povídacími scénami a ve finále je i celkem akční (scény kdy stovky lidí a policistů obkličují neviditelného). Na tu dobu luxusní horor.(8.10.2013)

Výborný výkon Clauda Rainsa, aj keď bol vlastne celý čas neviditeľný, jeho hlas bol nezameniteľný. Čo sa týka efektov neveril som vlastným očiam, na ten rok je to fakt nadčasová záležitosť. Atmosférou to na Whalových Frankensteinov nemá, zato som sa narozdiel od nich necítil, že pozerám tak starý film, tento scenár by sa kľudne uchytil aj v dnešnej produkcii.(27.9.2014)

Pane jo. Hned po Mumii asi nejlepší monster film, který je zajímavý z mnoha důvodů. Hlavního hrdinu na féra vidíte až v posledních deseti vteřinách (a možná to tak dlouho ani není), jinak celou dobu vůbec není vidět. Postava Neviditelného muže je zajímavá, nesmírně skvěle napsaná, se zajímavým charakterem a výborně zahraná. Film samotný má naprosto boží atmosféru, skutečně nenudící příběh plný báječných nápadů, a i když jako celek je to vlastně příběh tragický, určitě nejednou se u toho i zasmějete. A výhodou je, že se rozhodně nebudete smát tomu, že to působí směšně - protože ať to na vás bude působit jakkoliv, směšně rozhodně ne. Trikově je to nesmírně zajímavé a já byl fascinovaný tím, jak jsou ty efekty perfektní. Ve výsledku rozhodně nejlepší film Jamese Whalea, který musíte vidět už prostě proto, ale on tak vlastně nějak předběhl svou dobu, vlastně ve všem. Nemá to žádný přehnnaný úvod, prostě se jde hned na věc, navíc tam není žádná origin story - ten film má prostě spoustu důvodů, proč je tak strašně dobrý. A pak má taky jednu nesmírně hysterickou a nesnesitelnou, dementně ječící ženskou (která hrála i neméně otravnou služku v Nevěstě), která byla fakt na zabití. Nejzajímavější postava ze všech monster filmů a taky nejzajímavější monster film. 85%.(20.6.2017)

Trikový horor z produkce Universalu!! Dívejte se a žasněte!! Tak nějak si představuji tehdejší reklamu. K žasnutí je zde mnohé, zvláště scény, kdy neviditelný muž mizí před očima. Žasnu vždy, i když vím, jak se to technicky dělá, protože to nejsou počítačové triky, ale poctivá práce s kamerou, filmovým materiálem a hlavně s technickou nápaditostí. Také práce s modely je překvapivě kvalitní, zvláště vykolejení vlaku mi vzalo na chvilku dech. Co už není tak dobré, to jsou herecké výkony vedlejších postav, uječená Una O'Connorová mi dost lezla na nervy.(20.9.2007)

Veľmi pôsobivé aj z dnešného pohľadu. Okrem ohromujúcich trikov The Invisible Man prekypuje nápadmi, odvážnymi scénami (vykoľajenie vlaku, autonehoda) či myšlienkami aké sa za 6 rokov mali pretaviť v realitu. Čo na zážitku uberá sú hysterické záchvaty recepčnej z hotela, občas uchádzajúca logika alebo nemiestne pokusy o odľahčenie v napínavých scénach. V každom prípade nadčasové dielo klasického Universalu aký sa pomaly ale isto blížil k svojmu vrcholu.(14.9.2014)

Výborné zpracování románu, triky snesou uznání i v dnešní době.(28.2.2007)

Film me vcucnul jako houba vodu. Těch 70minut bylo 70minut strhující show, která nepřestala fascinovat. A musim říct, že když Claude Rains začal hulákat a křičet, tak jsem se nemohl udržet a musel jsem se opravdu smát a řikat, že to není možný aby tohle zahrál. A jinak k efektum se nedá říct nic jiného než BOMBA !(27.7.2010)

Nebudu tu vyzdvihovat efekty, ani na svou dobu neuvěřitelnou celkovou vyspělost tohodle filmu, to si můžete přečíst ve stovkách jiných komentářů. Mě se nejvíc líbila ta obrovská porce nadhledu a bizarnosti, kterou do Neviditelného muže tvůrci napumpovali. Ale o dramatická místa překvapivě také není nouze. 80%(6.12.2011)

Takový fajnový sérum by se hodilo, ne že ne. Spíš jo. Jinak hodně povedený efekty, na dobu, která se teprv řítila do pořádný řitě, věřim tomu, že tenhle film dal kinematografii víc, než si možná dokážeme představit. Tohle jsou prostě ty skvělý začátky filmu, kdy se pro originalitu nemuselo chodit daleko, kdy muži byli muži a přitom gentlemani, a ženy ženami. A děti byli víc dětmi. Teda asi. Jen jsem zapomněl, jak že to vlastně souvisí s timhle filmem.(28.4.2012)

Paráda! Takto ďalej a zostanem starinkám verný. Na tú dobu nevídané efekty a výborný Claude v hlavnej úlohe.(22.2.2016)

Neuvěřitelné triky, po vizuální stránce jsem se nestačila divit a obdivovat tehdejší tvůrce. Ale kvůli vysokému hodnocení jsem asi od filmu čekala víc, než dává. Příběh mi připadal velmi osekaný a do jisté míry povrchní. Jediné, co poskytuje, je pohled na muže, kterému se zatemní mozek mocí a to ještě jen jako vedlejší účinek nějaké látky (ne z možnosti moci jako takové). Claude Rains má obrovské charisma i v projevu, což tu skvěle prodal, ani nevadilo trochu přehnaného dramatizování. Byla jsem ráda, že film není dlouhý, ale přišlo mi to na úkor sdělení. Nečetla jsem předlohu, takže jsem si vybájila fakt psychonářez, něco na dřeň. Čekala jsem více "schizofrenního strachu" lidí, kteří šílí z nejistoty, zda právě vedle nich nestojí neviditelný člověk, strach z naprosté ztráty soukromí, ztráty projevit negativní postoj pod pohrůžkou smrti, strach ze smrti jen tak pro pobavení neviditelného šílence....to se zde projeví jen v případě vlaku, ale chybí mi tam ta hrůza v lidech, co by se dala přenést na diváka. Očekávala jsem intenzivnější boj s časem při snaze neviditelného dopadnout...vymýšlení plánu bylo spíše groteskní a nějaký marný boj s přízrakem spočíval jen v burianovsky vykulených očích, když neviditelný popadne chlapíka a točí ním a pak si jen tak zdrhne (už tehdy ho mohli v klidu picnout nebo aspoň poprášit nebo tak) ......do toho ještě ječící majitelka hotelu a naprosto nudná a nezajímavá Flora - linka o lásce se mi zdála zbytečná..... vím, hodnotím 3* a při tom jen píšu o nespokojenosti. To ne, rozladěná jsem jen kvůli nenaplnění očekávání, ale když jsem upozadila svou představu, přece jen jsem se docela dobře bavila...(2.4.2018)