Někdo to rád horké

• USA Some Like It Hot (více)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

BoPo

Pred nedávnom som videl Blondýnku (Ana de Armas) a povedal som si, že by sa hodilo vidieť aspoň jeden film s Marilyn Monroe. Voľba bola jasná. Rok výroby 1959, takže v roku 2023 už veľa vecí vyšumí bez reakcie. Chlapi sa prezliekli za ženské? Tootsie a Táta v sukni. Čo tam máte ďalej? Mafiáni Vám v komédii idú po krku? Má zmysel začať vôbec menovať? Podľahol som aspoň povestnému šarmu? Ako porno hviezda či Instagram celebrita by obstála bez problémov aj dnes. Že by ma však navnadila pozrieť niečo ďalšie, tak to určite nie. Tých 88% a účasť v TOP 100 najlepších ma dosť prekvapuje. Že by toľko pamätníkov? Pre mňa podpriemerná komédia. Občas dobrá hláška, fajn Jack Lemmon, sexy Marilyn, ale inak jeden z TOP 10 najviac precenených filmov. ()

Mononoke.

Trochu bezelstný příběh dostatečně vynahrazuje roztomile neohrabané duo Daphne (Jack Lemmon) a Josephine (Tony Curtis) a úžasně naivní Sugar (Marylin Monroe). Jedna z nejlepších komedií co jsem viděla. 90% ()

Idée_fixe

Třináct ženských na jedné posteli je nešťastné číslo - dvanáct musí vypadnout. :-D Už jsem film viděla i v originále s titulkama, a byla jsem z jejich hlasů zklamaná (pánové Cupák a Brabec to mluví prostě skvostně, stejně jako paní Bohdanová), také překlad byl nějaký prapodivný. Ale co, nikdo přeci není dokonalý. :-) ()

vurhor

Hned jsem si to přidal do žebříčku Top 10 nejoblíbenějších. Zároveň si lámu hlavu nad tím, proč jsem to hrome už neudělal dřív! Jedna z nejlepších komedií všech dob s sebou přináší nádech gangsterky z 50. let, jenž je spojený s muzikální romantikou floridských pláží...a umělých ňader. Marilyn Monroe kouzelná. Celkově má takovej hrozně čarovnej šarm, díky kterému ji člověk prostě musí mít rád, i když o ní slyší, jaká je mimo scény hrozná. Navíc jeden z mála filmů, kde je lepší český dabing, Vlastimil Brodský je prostě talent. A ty fóry tam nezestárnou. P.S. Scénu na jachtě Curtisovi závidím jak kráva. Dokonalých 5* ()

Marek1991

Marilyn Monroe som nikdy nepovažoval za nejak extrémne nádhernú, no to som nevidel tento film. Tu bola veľmi krásna a nedivím sa, že pri pohľade na ňu, mnohých mužov hneď vzrušila. Film bol celkom pekný, síce občas nudil, ale bol taký prefíkaný a bolo v ňom veľa srandy, najmä vďaka výrokom. Motív transvestitov v tých časoch ešte nebol tak rozšírený a preto je film znesiteľný a uveriteľný. Záver bol ozaj fenomenálny, veľmi sa mi páčil šťastný únik všetkých hlavných postáv pred zlom, ktorým zároveň odhalili svoje tajnosti. Nikto nie je dokonalý, to je pravda a popravde ani tento film, ale páčil sa mi. ()

F.man

Komedie to je skvělá a díky ústřední dvojici bych možná mohl přidat i hvězdu pátou, ale proč je Někdo to rád horké takový kult netuším... Story of my life. I always get the fuzzy end of the lollipop. ()

PauloZ

Pro mě příjemné překvapení, protože nijak zvláště mě tenhle filmek nepřitahoval. Každopádně párty nahoře na sedmičce byla skvělá a páni Curtis s Lemmonem jak by smet. 5* nedám, ale bavilo mě to :) ()

bloom

Klasika. To tomuhle filmu nikdo neodpáře. Ale teď si představte, že by se vyplnily původní představy Billyho Wildera o obsazení a jako Joe by na vás vykoukl Cary Grant, jako Jerry Frank Sinatra nebo Jerry Lewis a místo Marylin herečka Mitzi Gaynor. Bez Marylin by se film podle mě tolik neprosadil a nebyl by tolik zprofanovaný jako dneska, protože ať si kdo chce, co chce, říká, Wilder má na kontě hodně lepších kousků. Pro mě je prostě jeho největším vrcholem Byt. A pak dalších nejmíň pět filmů a teprve pak Some like it hot. Ale i přesto je to skvělá zábava, na kterou se dá dívat ve všech třech českých dabingových verzích. ()

Kryton

Nikdo není dokonalý! To se dá nalepit i na tento film. Ano Curtis je výborný a Lemmon zdatně sekunduje , ale to je tak vše. Monroe je jen hezká tvářička a o zbytku nemluvě. ()

jarkolar

Je z toho hodně cítit, že je to dělané pro trochu jinou generaci, ale když to člověk vezme hezky s nadhledem, rozhodně se pobaví. Nad hereckými výkony se nedá utrousit jediné negativní slovo a i když nemám starší filmy (komedie obzvlášť) nějak v oblibě, tohle za ten čas stálo. ()

Cimr

Dvouhodinová komedie o mužích převlečených za ženy, která začíná střelbou a spoustou mrtvých, v hlavní roli s hloupou blondýnou, co nebyla schopna naučit se ani repliky typu "To jsem já, Sugar" zdála se být na konci padesátých let totálním propadákem. Jenže občas se to všechno zkrátka tak nějak vyvrbí a z propadáku se stane klasická záležitost, jež musí vidět každý, kdo se chce prohlásit za milovníka filmu. V Někdo to rád horké se to přesně takhle vyvrbilo. Ona slavná poslední věta je dokonalá, jedna z nejlepších posledních vět v dějinách kinematografie. Přesto nejdu na plný počet, protože doba vzniku je na Někdo to rád horké trochu znát a dnes na mě občas působí zdlouhavě. Navíc znám jiné komedie Billyho Wildera, u kterých není místa, kde by se divák stihl nudit (Raz, dva, tři, Byt, Stalag 17). Že však tento film patří do zlatého fondu humoru o tom snad nikdo pochybovat nemůže. ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu