Někdo to rád horké

• USA Some Like It Hot (více)

Nestárnoucí americká hudební komedie nás přenese do Chicaga roku 1929. Jejími hrdiny jsou saxofonista Joe a basista Jerry, dva hudebníci na útěku před bandou gangsterů. Ve chvíli, kdy jsou úplně na dně a bez práce, objeví se lákavá nabídka na třítýdenní angažmá na Floridě. Věc má ovšem malý háček. Jedná se totiž o čistě dívčí orchestr Sladká Zuzi. Když ale teče do bot a gangsteři jsou jim v patách, není čas na hrdinství. Díky ženským šatům se oba rázem promění v saxofonistku Josefínu a basistku Dafne. V novém převleku se seznamují s půvabnou zpěvačkou Pusinkou Kowalczykovou, do níž se Joe pochopitelně zamiluje. Sami se brzy stávají, stejně jako ostatní dívky, terčem pozornosti mužů. Zatímco o Joea alias Josefínu se zajímá mladičký hotelový poslíček, k Dafne se přilepí obstarožní a neodbytný milionář Osgood Fielding. Začíná řada neuvěřitelných zápletek, záměn a omylů. Vynikající komedie Billyho Wildera z roku 1959 se už dávno a právem zařadila do zlatého fondu filmové klasiky. Vedle výkonů hlavních představitelů Jacka Lemmona, Tonyho Curtise a Marilyn Monroe v ní potěší také jazzová hudba Mattyho Malnecka. Film byl v roce 1960 nominován na šest Oscarů, získal Oscara za kostýmy a řadu dalších cen včetně tří Zlatých glóbů. (Česká televize)

baribal

Jeden z nejvtipnějších filmů, které jsem viděl. Vynikající začátek, scény ve vlaku byly vrchol filmu. Marilyn Monroe je krásná a taky trochu blbka. Dámské převleky byly uvěřitelné a zároveň komické a udržovaly humor po celé dvě hodiny. Problém nastával ve chvílích, kdy přišla na řadu romantika a trochu jsem se začínal nudit, nebo spíš po přívalech smíchu přišel částečný útlum a to mě překvapilo a trochu zklamalo. I tak jsem byl překvapen kvalitou gagů a vtipů. ()

Krissty

Opravdu skvělá komedie. Nevím, koho vychválit víc... Tony Curtis? Jack Lemmon? Joe E. Brown? Nebo snad Marilyn Monroe? Byla vážně nádherná a sladká. Jen ta její ňadra... To opravdu takové měla nebo to bylo podprsenkou? Zvláštní :D Ale jinak musím uznat, že byla dokonalá. Stejně jako oba hlavní představitelé. Smála jsem se často a jak už jsem napsala mnohokrát, komedie musí být fakt dobrá, aby mě zaujala a rozesmála. Tomuto filmu se to povedlo nadmíru dobře, proto nemůžu hodnotit jinak. ()

pan.Kaplan

Obyčejná, milá, příjemná a okouzlující komedie. Tedy přesně to, co jsem od toho filmu čekal, tedy přesně to, co mi ten film měl dát. Tony Curtis, Marilyn a Jack Lemmon jsou jako kouzelný trojlístek, který té komedii dává navíc punc výjimečnosti. Plné hodnocení bez uzardění a hlubokosklon Billy Wilderovi. BTW. Čeští distributoři: Co takhle vydat Nebožtíci přejí lásce, co??? ()

Terter

Nestárnoucí travesty-komedie s výborným ústředním párem Curtis - Lemon patří k filmům, na které se dá koukat do zblbnutí. Nemalou zásluhu na tom mají i nezapomenutelné hlášky, jimiž film doslova hýří (Byli jsme rok na konzervatoři. Zbytek nám prominuli za dobré chování. aj.). ()

GodComplex

Nejlepsi (podle csfd hodnoceni) film Billyho Wildera? Myslim, ze ne, Time. Vlastne se jedna o zatim jednoznacne nejhorsi film Billyho Wildera, ktery jsem videl. Vubec to ale neznamena, ze je to spatne, jako jednohubkova odlehcena komedie to funguje vyborne, ze se to nemuze rovnat Wilderovym serioznim noir masterpiecum je vec jina. Marilyn Monroe je sice tlusta, hnusna a blond, ale vazne na ni bylo neco magickeho. 7/10 ()

Tommass95

Jedna z mých oblíbených komedií. Precizní herecké výkony obzvlášť v podání Jacka Lemmona a Tonyho Curtise, při kterých se musíte smát a při špatné náladě tento film vždy potěší. ()

MikO_NR_1909

Zábavné, hravé, plné adrenalínu, pohodičky... S jednoduchým príbehom, s hviezdnym obsadením. A bravó Billymu Wilderovi, že si dokázal poradiť s komplikovanou (ale nádhernou) Marilyn Monroe. Hodnotiť rozumom=4*, hodnotiť srdcom=5*. ()

PKD

Viděno po fakt dlouhé době kolem min. Xmas svátku a pořád, paráda. Ale co dělá tento filmík tak srdcovým jest herecká kreace pánů, Curtis a Citron, hehe, pardon... Lemona. To byly časy. Prostě, zlatá éra Hollywoodu. To už dnes nikdo neumí. Ne že nechce... Neumí. ()

Pierre

UŽ SE NA TY NEBOŽTÍKY VYKAŠLETE, A KOUKEJTE TO TROCHU ROZBALIT. A jak sládká Suse zavelí, tak Jack Lemmon coby Dafné jedná, a rozbalí svojí neuvěřitelnou hru s otáčením basy. Ale on to tady rozjel tvůrce Billy Wilder se vším. Režií, scénářem, rozverným jazzovým soundtrackem, I obsazením mého oblíbeného Jackem Lemmona, který vytvořil s Curtisem zdařilou dvojku. A Marlyin Monroe to miminálně jako symbol doby poctivě dozdobila (vždyť hraje Sugar!) Nejvíce si užívám  hlášky hlavní dvojice, když se vydávají za dívky (Kdybych byla holka, jakože jsem). Nejlepší čásť filmu je podle mě ve vlaku a příchod do hotelu, ale fajn je  i následující svádění Lemmona sedmkrát  ženatým miliardářem a ostatně i ta ,,serióznější´´ romantická zápletka s tou asi nejrafinovanější fintou, jak se dostat k líbačce.  Celkově jde prostě o rozkošný  vypiplaný rozverný  dobový bonbónek, a právem ceněnou  klasiku  která mě baví i jako mladšího ročníka,  a těší mě, že se s ni Česká televize udělala takřka stálici vánočního televizního programu, a už se na ni takhle každý rok těším, i když takový film určitě potěší v kteroukoli roční dobu. Jenom si občas říkám, že kdyby se   Billy Wilder se nedržel svého neoficiálního hesla ,,komedie nemá mít méně než 120 minut.´´, vyhl by se hrstce místům, které mi příjdou v této nadupané jízdě trochu slabší (hlavně zdlouhavější gansterký úvod, který mi ke zbytku až tak nezapadá.)   Ale i tak nakonec měním hodnocení na plný počet hvězd. Ono stejně Nikdo není dokonalý.❤ ()

Orlau32

Báječná komedie se kterou se budou bavit ještě dlouho budoucí generace. Jednak je zde hvězdné obsazení a "božská" Marilyn zde zahrála svou životní roli a potom kombinace CURTIS - LEMMON je prostě úžasná. ()

gogos

Klasická komedie s Marylin Monroe aspol. Obě halvní mužské role se více než povedli a povětšinu filmu se výborně bavíte... ()

blackrain

Bezesporu královna všech převlekových komedií. Jack Lemmon, Tony Curtis a Marilyn Monroe předvedli nezapomenutelné výkony. To byla jízda. Film ani po půl století neztrácí nic ze svého kouzla a stále dokáže diváky pobavit. Komedie, která nestárne a nikdy nezmizí v propadlišti dějin světové kinematografie. ()

ABLABLABLA

První film, co jsem viděla s Marilyn, ale popravdě tam nějak nezazářila. Za to Tony a Jack byli bezchybní. Humor, který není jen o sexuálních narážkách, ale který je opravdu vtipný. Skvělí herci. Zvláště Jack Lemmon byl tím nejhůmornějším prvkem. No a konečně taky vím odkud je ta píseň, kde je "Pupupidu" - píseň I wanna be loved by you. K tomu ještě ve filmu ten gangsterský prvek - "Já nemám narozeniny" - "nevadí" ------vyvraždíme celý jeden gang. No nemám slov...parádní film, u kterého se člověk bavil, ale k 5*, mi ještě něco chybělo. Možná někdy v budoucnu, až ho uvidím znova, mě ještě více okouzlí. ()

kaylin

Nevím, proč jsem se tomu filmu tak dlouho vyhýbal, když už jsem viděl příběh i jako divadelní zpracování. Je to skvělá komedie, která se prostě nezastaví a jede. Tony Curtis a Jack Lemmon jsou výteční, ale Marilyn je skutečně tou krásnou ozdobou, které to nesmírně sluší. Nádherná žena a tady je snad nejkrásnější. ()

rt12

Jedna z nejlepších komedií, kterou znám. Trio Marilyn Monroe, Tony Curtis, Jack Lemmon jsou k sežrání. A k tomu všechno hraje dobová atmosféra, scénář, hudba a režie. ()

topi

Mohutné vnady Marilyn Monroe bez podprdy jsou topem celého filmu. Vše ostatní je klasická bláznivá komedie amerického střihu s bezvadným českým dabingem. Panečku, slyšet mluvit Edu Cupáka Tonyho Curtise, Vladimíra Brabce Jacka Lemmona a Blanku Bohdanovou Marilyn Monroe, to je pošušňáníčko! Moje největší vzpomínka na Někdo to rád horké je, když jsem asi jako osmiletej kluk večer film sledoval s babičkou, která u toho chrápala a Marilyn zrovna líbala Tonyho se slovy : "tak a přiložíme další polínko", a já z toho byl na větvi :D. ()

Smutný týden v Hollywoodu

Smutný týden v Hollywoodu