Živý terč

Psychopatický zabiják Emil Fouchon se svou bandou za tučnou odměnu organizují pro zvrhlé zbohatlíky lov na člověka. Protože pečlivě vybírané oběti jsou většinou bezdomovci, kteří nemají žádné příbuzné, běží "obchod" poměrně hladce. Komplikace začnou v okamžiku, kdy se objeví právnička Natasha Binderová, která hledá otce, jenž byl jednou z posledních obětí lovu. Fouchonovi zabijáci by si jistě s takovou komplikací snadno poradili, kdyby se neobjevil námořník Chance Boudreaux. Je mistrem bojových umění a bývalým příslušníkem elitní jednotky. Je však bez peněz a nutně potřebuje práci. Nechá se Natashou najmout, aby pátral po jejím zmizelém otci. Brzy se dostane gangu zabijáků na stopu. Netrvá dlouho a dojde k první divoké přestřelce. Její obětí se stane několik vrahů a policistka Carmine Mitchellová, která Natashe a Chancemu pomáhala při pátrání. Chance s Natashou uprchne do blízkých lesů ke svému strýci Douveemu. V patách jim jsou Fouchon a jeho muži, motivováni velkou finanční odměnou za zabití Chance. Kruh kolem pronásledovaného se pomalu uzavírá. (TV Nova)

Vronsky

Krása krvavého baletu patrně nedorazila ke zrakům horních pater Ameriky, když hollywoodští hlavouni dávají mistrovi sotva druhou jakost, tedy Van Dammea a hloupý scénář. A co na to John Woo? Tradičně jde přes mrtvoly a svým osobitým pojetím akce táhne všechen hnůj až na Olymp žánru. S nákladem, scénářem plným tvrdých pohledů, nevtipných hlášek a desetikila dalších nesmyslů, se nakonec zastavil několik delších kroků před samým vrcholem, přesto je jeho výkon hoden obdivu. Snad si i za Atlantikem uvědomí, že Woo točí vlastní svět s vlastními zákony, ve kterém elegance kráčí ruku v ruce s akcí a holubice přinášejí mír, kde je stylový i Jean-Claudeův ohon a kde Lance Henriksen hraje na klavír, a že tento svět bude točit i s razítkem hvězd a pruhů. ()

JK-Stinger

Dost průměrný až debilní příběh s fajnovými herci a super "made by John Woo" efekty a souboji. Po vizuelní stránce nemám co vytýkat, ve své době určitě jasný nadprůměr (a v dnešní době to stále vypadá moc pěkně), ale když ono je to fakt ve své podstatě taková blbost na jedno shlédnutí. Už jsem viděl od JCVD lepší. ()

bozka10

Akčná klasika,ti ja mozem vyrastal som natom,woo má rad spomalenie casu,tomuto filmu to svedčalo.Van dammovka jsk vysita. ()

godycz

hk akcni filmy maji pro mne, stejnou atmosferu jako italske westerny. woo je mistr zaberu. zpomalene zabery cehokoliv jsou sexy. ()

jane1106

Po tomto s konečnou platností začínám nenávidět zpomalovačky, které jsou zde aplikovány opravdu na každý prd! 40%, že jsem se celý večer dobře nasmála a také za oblíbence Henriksena. ()

Jeremiah

Srovnával jsem plusy - zajímavý námět, slušná, i když trochu nereálná akčnost a velké oči Yancy Butler , s mínusy - téměř nesmrtelní hlavní protagonisté, stále stejný herecký výraz JCVD a trapný strýček, a vyšly mi z toho slabší 3 hvězdičky. Od JCVD jsem viděl lepší i horší výkon. ()

Meteorista

Van Damme skáče, Van Damme běží, Van Damme střílí, Van Damme řídí motorku, počkat on na ni vlastně jen stojí a střílí. Tak dál - Van Damme drží hada, Van Damme kouše do hada... Van Damme je snad lepší než Chuck Norris. Ba ne, není - nedosáhl toho, aby se kolem něj vytvořil takový kult. ()

Bozvav

Strašná blbina, hlavně špatná tím, jak moc se bere vážně. Van Damme sice ve skvělé formě, ale jinak banda kožených ksichtů ze sebe chrlí mizerné dialogy, napětí nulové. ()

Chino odpad!

Existují věci, které pravděpodobně nikdy nepochopím. Fakt, že hodnotíte tak špatný film tak vysoce je jedním z nich. ()

Puol

Woo natočil efektný videoklip s dychberúcou akciou, ale pozabudlo sa na zmysluplnejší scénar. Príbeh je až príliž jednoduchý a z jeho honkongských čias tu ostali akurát tie spomalovačky a holubice. O hereckých schpnostiach Van Damma je zbytočné niečo písať, ale treba mu uznať snahu o pritiahnutie honkogských režisérov do Hollywoodu. Ukážkoví záporáci v podaní Lance Henriksena a Arnolda Vosloo sú mňamózny. ()

drankeryth

Zaverecna scena s tym granatom ma rozosmiala, ked na rychle zneskodnenie pouzil rozobratie granatu, ked jednoduchsie by bolo ho zahodit co najdalej. Aj stary typek s lukom a sipmi dokazoval nemozne:) Spomalovacie zabery bojov mi liezli na nervy a film tak pochovaval do zatratenia. Film sa kolise na hranici priemeru a celkom ma aj pobavil, ako kedysi, ked som to videl naposledy velmi davno. ()

helloween93

Ve filmografii JCVD určitě jeden z těch nejpovedenějších snímků. John Woo tyhle akčňáky prostě umí a bojové scény jsou nasnímány opravdu skvěle. K tomu dobře vybraný soundtrack a hitovka s van Dammem byla na světě. 4* ()

BOURQUE

Jeden z najlepších filmov od JCV. Na tom samozrejme má nemalú zásluhu režisér J. Woo, ktorý dokázal vyťažiť zo scenára a z hercov to najlepšie, čo sa len dalo. Dobre natočené akčné scény, jednoduchý príbeh a originálne záporné postavy, na čele s duom L. Henriksen (parádna hra na klavíre) a s A. („The Mummy“) Voslom. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

MickeyStuma

Rok po natočení stále nepřekonaného nejtvrdšího akčního filmu všech dob zajel král hongkongského akčního filmu zkusit štěstí do Hollywoodu, kde natočil snímek s příběhem o lovu lidí jen tak pro zábavu. Pevný scénář, dobrá myšlenka, Jean-Claude Van Damme a k tomu John Woo se svou osobní vizualizací akčních scén, které jsou po právu označeny jako krvavý balet. Tak to by mohl být vskutku hollywoodský akční masakr. Jenomže nebyl. V Hollywoodu zřejmě měli po zhlédnutí jeho do té doby posledního snímku ´Hard Boiled´ rozpaky a snímek v plné palbě do kin nepustili. Americký divák podle nich na něco takového prostě nebyl připraven a snímek se značně okleštil. Ten tak v hollywoodské realizaci vypadá, jakoby to John snad ani nenatáčel, i když jeho pro něj typické motivy k vidění jsou. Jako ryze hollywoodský film však přeci jen v jistém smyslu své žánrové přednosti má. Obsahuje dokonalou příběhovou linii v souběhu s akcí, ze kterých ta finální jakoby nechtěla skončit. John ve vizualizaci použil i westernové motivy, což do této doby bylo neobvyklé a i zde to spíše budilo úsměv. Viz např. scéna, kdy si Jean-Claude odhrne kabát a odhalí svou nohu připravenou ke kopu. Že tu nohu má proklatě nízko by skutečně znělo blbě, ale když se jedná o Ameriku, jako pocta westernům to bylo dobré. Lance Henriksen a Arnold Vosloo v záporných rolích úžasně vynikli a dá se říci, že měli v sobě určité kouzlo. A co teprve akční finální tanec Jeana-Clauda s obratností sobě vlastní a akrobatickými hrátky s pistolí v ruce. John Woo zkrátka věděl jak na to. Jeho fanoušci se s výsledným filmem nesmířili a dlouhodobě bojovali za režisérskou verzi. A povedlo se. Je snad až o 22 minut delší a akce je tu doslova nonstop. ´Hard Boiled´ tedy mohl mít oficiálně silnou konkurenci. Režisérská verze je však bohužel v Evropě nedostupná, což je pro fanoušky akčních snímků v hongkongském stylu ohromná škoda. I tak se však jedná o velkolepé filmové dílo. John Woo tedy poprvé v Hollywoodu a Jean-Claude Van Damme se poprvé značně vyřádil se střelnými zbraněmi. Zní to divně, ale je to tak. Tedy ještě jednou. Jako ryze hollywoodský akční film je to pecka, ve filmografii Johna Woo vlivem zásahu studia však bohužel nic moc. Až na tu režisérskou verzi, kterou nemáme šanci vidět. ()

Zemřel herec Wilford Brimley

Zemřel herec Wilford Brimley