Školský ombudsman dostává zprávu, že na jedné střední škole dochází k pohlavnímu zneužívání studentů učitelem. Případ je pro Aleše Pelána (L. Vaculík) o to složitější, že na zmíněné škole léta učil, a dotyčného zná… (Česká televize)

chrispe

Důstojné zakončení skvělého seriálu. Pelán dostává pecku mezi oči a mnohé si uvědomuje. Nicméně to gró jsem viděla v jedné z posledních scén. ,,Víte kolik je článků o pádu vlády? 27. Kauza Pelán? Mě už v tuto chvíli už řešit nemusíte. Já už nikoho nezajímám. Ani Bekovou." A tak je to dnes bohužel se vším. ()

Gig

Jeden malý nedostatek. Proč postava učitele v podání Jiří Langmajera se nemihla aspoň na chodbě už v prvním dílu, když byli kolegové s Vaculíkem. Ale to už Jsem hnidopych. Ale paráda. ()

fafejt001

Tady  není  co  řešit . Důstojné  a  napínavé  završení  celého  seriálu . Vaculík  by  měl  za  výkon  v  tomto  seriálu  dostat  nějakou  cenu  . Výkon  byl  skvělý . V tomto díle zejména   gradoval  jeho  vztah  jak   k  osobnímu  i  profesnímu  životu . Nebo  vlastně  naopak . Chudák  jeho  žena  na  to  doplatila . Té  mi  bylo  nějak  líto . Pokud  bude  i  druhá  řada ,  jakože  asi  jo ,  mohli  by  navázat tam ,  kde  skončili ,   a  dostalo  by  to  novou  dynamiku  a  směr . Langoš  jako  vždy  nezklamal  a  šofér  také . A  milenky  pláčou , jak  by  zazpíval  Mistr . Na  závěr  je  třeba  říci ,  že  se zde  podařil  mimořádný  televizní  počin ,  z  prostředí  školních  lavic  ve  spolupráci  s  bulvárem   a  rúzných  vychcánků , kterých  je  kolem  nás  stále  dost . Prostě  život . ()

Dawe2

Kvalita tohohle seriálu mi bude opravdu chybět, byl to klenot za posledních mnoho let a finále to více než potvrdilo. Neuvěřitelné výkony Vaculíka, Duškové, Langmajera, Vlasákové. Jen bych prosil nepokračovat za každou cenu ... ()

v.indruchova

Tento díl řeší důležité témata,  hlavně zneužívání či nevěru. Morální hodnoty, které nejen v naší společnosti pokulhávají. Konečně se introvertní Pelán zastal taky sebe a za to velký dík. Zajímavá zamyšlená postava /hlavního hrdiny) , která koná a vyjadřuje se jen když je třeba zaslouží určitý obdiv. Protože ukecené, nabubřelé prázdnoty ať v lidech či ve filmech a seriálech je až dost. Tento seriál zakončil slušně. V obou významech co to slovo skýtá. Dumavý pelán i seriál ukazuje několik pohledů, diskutuje a nahlíží na lidské slabosti. Není zábavným pořadem ale má určitou hloubku, kteří nezahlédly protože dnes je často svět i film příliš rychlý a lidé jaksi umrtvili. Tedy radši mnozí holdují plitkosti a rychlosti, což není vítka ale konstatování. Tento díl i seriál oplývá jistou těžkostí tématu, ale až bezvýchodností. Což se může také zdát, protože je nám ukázáno že není špatné se nikoho zastat a už vůbec sebe. ()

JB001

Pro mne kvalitní zakončení solidního českého seriálu s tím, že v souvislosti s tématem posledního dílu jsem si vzpomněl na svá gymnazijní léta před téměř padesáti lety, kde náš profesor biologie byl znám jako ošahávač našich spolužaček. Byl prostě na holky, na kluky ne. A jedna moje spolužačka pro změnu spala s naším třídním učitelem (profesor matematiky). Dodnes na třídních srazech na ta krásná léta vzpomínáme se slzou v oku... ()

Hombre8

Lidská společnost je nekonečně složitá a každá složitá (nemusí být ani nekonečně) věc funguje s určitým množstvím chyb. Proto je nezbytně nutný určitý konsensus. A taky nadhled. A tolerance.  To ví síly konstruktivní, které společnost drží jaksik/taksik pohromadě a to si vůbec nechtějí uvědomovat síly destruktivní, které společnost zevnitř rozkládají. Ať už na popud zvenčí a nebo jen z prosté hlouposti nebo zloby. To vše bylo v seriálu a zvláště v posledním dílu dáno k diskuzi, i když si nejsem jistý zda od autorů záměrně. Snad ano. Pak si to hodnocení zaslouží. Akorát nevím, komu se teď po zhlédnutí tohoto seriálu bude chtít opravdu se zaujetím pracovat s dětmi a mládeží. Zvláště nad rámec nutnosti. Opětovná feminizace je patrně nevyhnutelná. ()

Gelaos

Důstojné a s přehledem vygradované finále mísící všechny roviny seriálu: Pelánův osobní i profesní život, problémy školství, institucionálně-politickou rovinu (MŠMT) a mediální pokřivování reality. Skvělé herecké výkony, režie, hudba. Škoda že případ sexuálního obtěžování a Pelánova milenka nedostaly více prostoru, obdobně velmi silné téma sexuálního zneužívání by si zasloužilo hlubší rozpracování. Naopak rozhovor mezi Pelánem a jeho ženou je ryze realistický, lidský a především velmi smutný a finální monolog paní Pelánové je síla. Tichá dohoda je povedenou tečkou a já vřele doufám, že tvůrci připraví i druhou řadu, jelikož obdobně propracovaný a celkově kvalitní seriál jsem u nás fakt dlouho neviděl. ()

Sa.sa

Super důstojné ukončení seriálu... Bohužel to odnesl ombudsman a to neprávem... Dopadne to tak nějak jak se předpokládá, ale bohužel nikdo nebyl šťastný 😢😢😢 Je zde vidět kam lze zajít v závisti, zlobě i síla bulváru.. 🤔😉 Nechápu proč nezůstal s mladou když ho stará stejně nechtěla... Navíc už rozhodně nebyla jeho studentkou😉 ()

bratr_jezek

Novináři bulvárních plátků rádi senzace. Proto je Pelán pohnán k řešení možného sexuálního kontaktu mezi učitelem a studentem, aby v pravý čas mohla novinářka Beková zaútočit na něho samotného přes jeho bývalou studentku Sáru. Konec série jsem tak nějak předpokládal, celkově se seriál velmi vydařil. ()

adaben

Zdařilý vrchol seriálu s výbornými hereckými výkony. Přesto se nadále nemohu zbavit dojmu, že ten vztah ombudsmana k bývalé studentce byl obsahově navíc a hrozilo, že seriál stáhne na úroveň telenovel. Vždyť dostatečně dramatické by bylo i, že musel řešit citlivý případ svého letitého kamaráda v roli ředitele a rozhodovat, jestli dokáže ukončit jeho profesní kariéru i rodinný život. Langmajer s Vaculíkem to v rozhovoru na hřišti měli perfektně rozehrané, jenže pak tahle linie se vlastně vytratila a Langmajer už se tam takřka neobjevil. A ta studentka také vlastně nedostala odpovídající prostor, jen posílala splašené esemesky a jednou posedávala na lavičce.  Ale jinak seriál na nedělní večer jako za starých časů a herecky vedle Zločinů Velké Prahy také určitě z nejzdařilejších. Jen v posledním dílu výkony Vaculíka, Langmajera, Vlasákové, Duškové, Řezníčka i dalších. ()

totleben

Chtěl bych vidět všechny morální giganty,kteří nadávají na ombudsmana za jeho nekorektní vztah s bývalou žákyní v době vážné nemoci jeho jistě lidsky skvělé ženy,kdyby se dostali do podobné životní situace.Největší z gigantek je madam z bulváru /B.Kodetová/,která stojí na hranici morálky- jen čapnout a začít hořet. ()