Hrdinou filmu režiséra Bořivoje Zemana je nejoblíbenější postava českých pohádek Honza, který se vydá do světa za štěstím. Ovšem není to hloupý Honza, nýbrž chytrý a veselý mládenec, který má rád lidi a nesnáší nespravedlnost, ať už se děje lidem nebo zvířatům. Netouží po království, ani po princezně, ale usiluje o prosté lidské štěstí, které se dobývá rozumem a prací. Honza nebojuje s nadpřirozenými vlastnostmi, ale s lidskou zlobou, závistí, lakotou a omezeností. (Česká televize)

RedBoryyys

Jedny s nejlepších dialogů a mouder se vždy oběvují jen v pohádkách,pročpak tou tak je ? Uvítal bych je i v třeba v parlamentu,kdyby zaznělo-jsme-li s rozumem v koncích,začněmě tam kde to začalo u...,ale tam znaj pohádky zase jiné,nicméně,tato pohádka je jimy přeplněna a jako jedna z mých nej dostává ode mě maximum,protože přeci-má pravdu ;-) ()

Tsuki003

Docela pěkná pohádka, pro mě už klasika. Nějakou mouchu to má, třeba mě v dětství děsila ta příšerná Smrtka (viz jsem nikdy nepobrala tu scénku v hospodě). Na druhou stranu jsou tam krásné věci, třeba jako: "Vidíš jaká to byla dobračka!" nebo "Víte co, uteču vám!" :) ()

mr.twizta

Miluju ustredni melodii i Korna v hlavni roli, ale zub casu je svina. Sunda-li si clovek ruzove bryle, neni problem si vsimnout, jak klopotne film funguje po uvodni pulhodince, jak na sebe sceny nahodile navazuji a hlavne jak podivne jsou herci vedeni. Nastesti to cele Honza v pravy cas cele zachrani a slunce zase vklidu muze svitit. ()

Desmi

Příjemná pohádka která nevyžaduje mnoho pozornosti. Smrtka a její točení kosou v hostinci nemělo chybu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 6/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

PTuranyi

Celkom dobrá filmová verzia rozprávky O hlúpom Janovi s obstojnou produkciou a dobrým hereckým obsadením. Scenár je vtipný a Jiří Korn hrá Honzu výborne aj keď sa jeho hlas zrejme nehodil, Michal Pavlata ho skvele predaboval. Produkcia je však lacná pokiaľ Honza nevyvádza nejaké hlúposti tak je to nuda. Postreh: Valérie Kaplanová si tu zrejme nacvičila rolu Smrti, ktorú neskôr zužitkovala v Perinbabe. 70% ()

Dohny

Pohádka, která se řadí do popředí naší pohádkové scény. Neni to taková ta naivní slátanina, co si myslí, že čím víc moderních efektů a různých rádoby vtipných scén, herců přilákala do kin přes jeden milion diváků. Bořivoj Zeman je dvakrát lepší než komerčně úspěšnější Zdeněk Troška, který při nedostatku inspirace se vrací k předešlím dílum ()

Lucius.15

Prý tu má Korn paruku, protože už v těch letech měl málo vlasů :-)...chudák. Jinak moc pěkná česká pohádka se spoustou známých herců. ()

Fenk

Bába Tutovka roztáčí kolo smrti, KoRn mění svůj voice a Kemr virbluje jak Travis Barker. Rozprávka ze zlatého fondu české pohádkografie, kde si podávaj dveře zasloužilí umělci s národníma. ()