Pach krve

Alan B. McElroy

John S. Bartley

Robert Kulzer
  • kOCOUR

Záporáci jsou k popukání, Schmidt pouze podrpůměrný režisérský rutinér, lekačky příliš předvídatelné a zbyteně přehlušené, jen s tím naturalismem je to přesně tak horké, jak se říká. Kdyby ti zjizvení indiáni až do poslední chvíle nebyli vidět a neměl bych představu jak moc jsou ve skutečnosti směšní a kolik viděli za život filmů Petera Jacksona, dala se na Wrong Turn naroubovat příjemná tajuplná atmosféra první poloviny jedničky Jeepers Creepers (a že náznaky tu jsou!). Scénárista však v honbě za co nejkrvavější stopou na sekeře zapomněl, že točí teenagerovskou vyvražďovačku a sepsal teenagerovskou porcovačku. Jediná odchylka od řeznického tutorialu tkví v tom, že tu občas někdo strašně nahlas zakřičí "fuck" nebo se až příliš afektovaně rozbrečí. Na druhou stranu, to se vám při porcování králíka stane jen těžko ;).(1.12.2003)

Ackoliv se nejedna o zadnej extra horor, da se tu najit par kladu. Jednak se prakticky od zacatku neco deje, zadny hodinovy predstavovani postav. Sem tam tu je nejaka lekacka, ktera celkem dobre funguje a hlavne je film hezky brutalni. Ne ze by tu bylo tech brutalnich scen moc, ale kdyz jsou, tak stoji za to. Co se tyce hercu, tak jsou pro takovejhle typ filmu nadprumerny, potesi Jeremy Sisto a sexy Eliza Dushku a vubec nevadi, ze je hned jasny, kdo prezije. A co se tyce zaporaku, jsou akorat tak odporny, aby pusobili odporne a nebyli k smichu. Navic nejsou moc poradne videt, coz je taky dobre. Proste prumernej primocarej horor, kterej si na nic nehraje a ve kterym je par nelogicnosti a u kteryho jsem se slusne bavil.(13.6.2007)

Vida, jak jednička po letech prokoukla. V porovnání s posledními třemi sequely je jednička hnedka zábavnější hixploitation, co dodržuje žánrová pravidla s přesností Three Fingerovy sekery. Povinný úvod, prostředí rozlehlých lesů, skupina nešťastných turistů a hlavně sympatické trio zdegenerovaných kanibalů, co se nebojí lézt ani po stromech. Na kozičky a pořádný gore masakr jsme si však museli počkat až s nástupem dvojky, ta v sérii jasně vede.(19.5.2013)

Najkrvavejší a najbrutálnejší hollywoodský horror posledných rokov (evidentne za to môže koprodukcia s Nemeckom...), dejovo vychádzajúci z VYSLOBODENIA (1972) a TEXASKÉHO MASAKRU (1974). Problémom filmu je, že cielenú realističnosť a naturalističnosť zabíja klišém teenagerských hororov. Je fajn že sa na nič nehrá a otvorene priznáva inšpiráciu zvonka (v jednom dialógu je VYSLOBODENIE priamo spomenuté), no v pocite stiesnenosti a vtiahnutí do deja si tým zrovna nepomáha. Nehovoriac o dennom svetle, v ktorom sa takmer celý odohráva. Masky kreatúr od Stana Winstona prekvapivo priemerné, atmosféra nulová. I keď zrejme úmyselne. Tri hviezdičky dávam kvôli mojej slabosti pre extrémnu hororovú brutalitu a surovosť, ktorá je alfou a omegou týchto jatiek. A vlastne ešte za tú jednu lakačku, pri ktorej mi z ruky vyletela šálka s čajom.(27.10.2003)

Je to blbost, ale kolikrát jsem se přistihla, jak si listuju albem DVD a ejhle, Wrong Turn, šup tam s tím. Přiznávám, že mám slabost pro Desmonda Harringtona a pořád si přeju, aby si už taky zahrál v normálním filmu a ne furt Wrong Turn a Loď Duchů. No ale ani pak film zas tak neselhává. Protože se tu podařilo zachytit opravdu rozlehlou a opravdu pustou krajinu tak, že divák fakt cejtí, že postavy tam jsou samy. Pak banda nadrženců není ani tak extrémně nesympatická, jak jsme u těchto filmů zvyklí (Eliza Dushku jasně vede) a banda horskejch mutantů sympaticky nechutná a odporná. Takhle nějak vypadá slušně natočenej vyvražďovák. Nemůžu si stěžovat.(27.10.2011)