Pach krve

Alan B. McElroy

John S. Bartley

Robert Kulzer
  • ScreamJay

Jayík se těšíl, že se bude bát :). Tak dost, bez prdele na to. V oparu těch stále ještě aktuálních teenage vyvražďovaček by se jeden ztratil a tak se mi po nějaké době dostalo do rukou DVDčko s tímto, v pravdě lákavým, titulkem na přebalu. Wrong Turn, skrze poutavou grafiku úvodních titulků, disponuje v bratru tradičním rozložením svého osazenstva – párek namakaných borců a nezbytné prsaté krásky v těsně upnutých svršcích, spodcích a přízemních dialozích. Jak běžela minuta za minutou, měl jsem stále silnější pocit, že to budování atmosféry je asi stejně tak úderné, jako banda toluenem načichaných zedníků při stavbě bytové příčky. Tedy opět omílaná klišé z hororů podobného ražení a až podezřele podobné rozložení příběhu, jako v témž roce remakeovaném The Texas Chainsaw Massacre. Avšak, po těch dvou značně rozpačitých třetinách, se přeci jen nějaká ta atmosféra zformuje a k duhu lze připočíst i těch pár „krvavózních“ efektů v pokusu o jakýsi post-gore ve spoďárech teenagerky. A jak tohle vysvědčení pokompletovat? Pochvalu zaslouží slušně vybraná hudba, která k příběhu nadmíru sedí a stejně tak chytlavé prostředí. Ono je to vlastně od Roba Schmidta a štábu řemeslně slušně zvládnuté, bez nějakých zbytečných excesů, jenže ve výsledku, přes mizerný konec a celkově příběh bez nápadů, je to prostě zase další z mnoha podobných hororů. DVD: V bonusech naleznete fotografie a pár trailerů, zvuk v původním znění, Česky a Maďarsky, stejně tak titulky. Nic víc, nic míň. Hodnocení. Kdybych dal víc než 2 hvězdičky, nebyl bych rejpalem a protože si rýpnout pro klid duše musím, dávám [4/10] :))(22.6.2006)

Nečekaně se rozbije auto, partičce mladých. Objeví se zmutovaní lidé. Narazíme na otázky kanibalismu. V kolika hororech už to jen bylo?? Nechutné, plné krve a vnitřností.. Scéna se šerifem pobaví, ale tím to hasne... Tento typ "hororů" je jen odpočinková záležitost, nic kvůli čemu bych nespala, ale občas mě podobné zrůdy ze snů probudí, no co, mám své končetiny ráda, i když jsou jen vysněné :o)(6.4.2009)

Zcela upřímně, já jsem se dost bavila. Na teenhoror je to velmi slušné, líbilo se mi to víc, než Texaský masakr, nezabíjí se tu jako na běžícím pásu, což u mě bývá zápor, ale ty vraždy stojí za to, zmutovaní zabijáci jsou přiměřeně odporní a velmi pěkná mi přijde scéna v chatrči. Zápor jsou slabší herecké výkony především dívčí části osazenstva a úvod s novinovými titulky.(10.10.2005)

• Jara.Cimrman.jr

Žilo bylo v jednou domečku několik směšných figurek a ty měly rády mladé lidské masíčko, jehož čerstvá dávka k nim zrovna přispěchala ve dvou vozidlech. Co na tom, že děj podobných snímků je stále stejný, že logika opět dostává očekávaně tvrdé zásahy pod pás a že tajemný strach z neznámého prostě přijít nemohl, protože hladoví fešáci byli kamerou zachyceni příliš brzo? Asi nic, protože ti, co se rádi brodí rozstříkanou krví, si to určitě zase užijí a my ostatní se dál budeme v poklidu procházet lesem, protože tohle se stává pouze v amerických hvozdech.(11.5.2016)

Je to blbost, ale kolikrát jsem se přistihla, jak si listuju albem DVD a ejhle, Wrong Turn, šup tam s tím. Přiznávám, že mám slabost pro Desmonda Harringtona a pořád si přeju, aby si už taky zahrál v normálním filmu a ne furt Wrong Turn a Loď Duchů. No ale ani pak film zas tak neselhává. Protože se tu podařilo zachytit opravdu rozlehlou a opravdu pustou krajinu tak, že divák fakt cejtí, že postavy tam jsou samy. Pak banda nadrženců není ani tak extrémně nesympatická, jak jsme u těchto filmů zvyklí (Eliza Dushku jasně vede) a banda horskejch mutantů sympaticky nechutná a odporná. Takhle nějak vypadá slušně natočenej vyvražďovák. Nemůžu si stěžovat.(27.10.2011)