Pach krve

Rob Schmidt

Alan B. McElroy

John S. Bartley

Robert Kulzer

Je to výborný horor. Má veľmi dobrý príbeh o skupinke mladých ľudí, ktorí havarujú na nezmapovanej lesnej ceste uprostred Virgínskych lesov a stanú sa terčom trojice zmutovaných kanibalov, ktorí v tejto oblasti už roky lovia a tak im v tomto pre nich neznámom prostredí musia uniknúť. Spracovanie je výborné, poteší skvelý úvod s horolezcami a už sa začne venovať hlavným postavám, s ktorými sa divák určitý čas zoznamuje a po prvom kontakte s kanibalmi sa začne výborná naháňačka až do konca. Dej je po celý čas zaujímavý, nemá slabé miesta, aj vďaka krátkej dĺžke je veľmi dynamický a nesklame ani záver. Atmosféra tu nie je, čo trochu sklame, ale zase musím pochváliť, že väčšinu času si udržuje slušné napätie a to aj napriek tomu, že takmer celý film sa odohráva za denného svetla. Čo sa týka krvavých scén, tak je to úplne ideálne, s množstvom a aj kvalitou som určite spokojný. Film nejde zbytočne do žiadnych extrémov, ale pár slušných úmrtí tu je a ani krv nechýba. Najviac sa mi páči napínavá časť v dome kanibalov, slušná likvidácia na strome a časť s policajtom. Herecké obsadenie je v rámci žánru výborné, málokedy sa stane, že sa dá v podobnom filme fandiť hlavným postavám, ale tu to platí a všetci sú bez problémov, poteší hlavne Desmond Harrington a Eliza Dushku. Réžia je na tom dosť dobre, až na pár detailov jej nemám čo vytknúť a výborná je aj technická stránka. Pach krvi patrí medzi moje najobľúbenejšie horory, príjemne sa naň pozerá aj viackrát, len škoda tých zbytočných mizerných pokračovaní, ktoré nemali nikdy vzniknúť. Ale za to tento film nemôže. Objektívna kvalita filmu- 66%, film sa páči mne na 78%.(9.7.2007)

V rámci podobných kousků, tedy lesních naháněček, je to to nejlepší. Svižný děj s pár lekačkama a krví, které je tak akorát. Ocenit se taky musí skvělá hudba a dobré napětí. Byl to jeden z prvních takových kousků, co jsem viděl, přiznám se, že mě to tenkrát tak nedostalo, když jsem ovšem později viděl hordu podobných sračkoidních kousků (včetně pokračování Pachu krve), tak jsem dokázal toto dílo docenit a zvýšit ze tří na čtyři. 70% Musel bych to zkouknout naráz, abych díly spravedlivě seřadil podle (ne)kvality. K tomu se ale zřejmě nikdy nedostanu, takže to zkusím aspoň od oka: I, II, VI, IV, V, III.(4.2.2008)

Najkrvavejší a najbrutálnejší hollywoodský horror posledných rokov (evidentne za to môže koprodukcia s Nemeckom...), dejovo vychádzajúci z VYSLOBODENIA (1972) a TEXASKÉHO MASAKRU (1974). Problémom filmu je, že cielenú realističnosť a naturalističnosť zabíja klišém teenagerských hororov. Je fajn že sa na nič nehrá a otvorene priznáva inšpiráciu zvonka (v jednom dialógu je VYSLOBODENIE priamo spomenuté), no v pocite stiesnenosti a vtiahnutí do deja si tým zrovna nepomáha. Nehovoriac o dennom svetle, v ktorom sa takmer celý odohráva. Masky kreatúr od Stana Winstona prekvapivo priemerné, atmosféra nulová. I keď zrejme úmyselne. Tri hviezdičky dávam kvôli mojej slabosti pre extrémnu hororovú brutalitu a surovosť, ktorá je alfou a omegou týchto jatiek. A vlastne ešte za tú jednu lakačku, pri ktorej mi z ruky vyletela šálka s čajom.(27.10.2003)

Pro fanatiky tohohle žánru a pro milovníky vyvražd'ovačky na denním pořádku zcela solidní podívaná. Pro mě má Wrong Turn sice nulovou atmosférou, ale za to se mi líbí jeho práce se záporáky a dobrých masek. Rob Schmidt nic velkolepého nezkazil. Ale nepřináší do filmového světa nic velkolepého (v hororovém žánru vyhledáváno). Dvojka je o dost slabší.(3.3.2012)

Horor založený na značné nechutnosti a krvavosti. Záporáci jsou skutečně odpudivá stvoření a způsob jejich "zábavy" je též velmi odporný. Prostředí filmu je poutavé, nakonec i samotný děj není špatný, ovšem dávka nadsázky při sledování tohoto snímku je nutnost. Alespoň já jsem se po těch 84 min nenudil, neustále se totiž něco děje.(5.11.2007)