Pach krve

• USA Wrong Turn (více)

Greenbrier Backcountry, Západní Virgínie. Chris Finn spěchá na pracovní pohovor a kvůli zácpě na dálnici se rozhodne zkrátit si cestu po lesní silničce. Nesprávně však zahne, zabloudí v lesní pustině a navíc se srazí s protijedoucím autem s pěticí mladých výletníků. Skupinka se vydá hledat pomoc do nejbližšího domu. Místo pomoci tam však naráží na rodinku zmutovaných kanibalských zrůd, která se baví štvanicemi na zbloudilé automobilisty a jejich krvavou likvidací. Stanou se mladí lidé dalšími obětmi šílených kanibalů? Kolik z hrdinů krvavou štvanici přežije a dokáže se dostat ven z lesa?

V produkci trojnásobného držitele Oscara za zvláštní maskérské efekty Stana Winstona a producentů mimořádně úspěšných hororů Resident Evil a Tajemství loňského léta vznikl podle scénáře zkušeného Alana B. McElroye (Halloween 4, Spawn, Tělo na tělo) horor evokující nejlepší díla žánru založená na minimálním vkladu financí a maximálním vkladu talentu strašit diváky. Debutující režisér Rob Schmidt nabízí děsivý příběh o skupince mladých lidí, která se v hlubokých lesích Západní Virgínie utkává s vražedným zlem ve stylu legendárního Texaského masakru motorovou pilou kombinovaného s děsivou atmosférou Záhady Blair Witch. (oficiální text distributora)

Musak

Proc sakra ty tvůrci aplikujou stále tu samou dejovou linii, proc pokazdy od zacatku je jasný kdo zemre a kdy zemre. Scény tu špatný nebyli, jen kdyby ten děj nebyl tak okoukaný ()

Právnička

Malinko lepší průměr než podobné "vraždící horory", trochu víc ulítlí zabijáci, trocha víc napětí, ale jinak nic nového pod sluncem :) ()

Gerret

Nechápu proč ten originální název filmu přeložili do češtiny jako Pach krve. Film se mi líbil byla tam dobrá atmosféra a celkem dost krvavých scén, ty zrůdy byly dost nechutný. Nechápu proč když čekali schovaný v tom domě a on spal proč ho rovnou nezabili. Hodnocení 75%. ()

Kosmik 1

Horor, u kterého se zasmějete. :-) Mutanti a hlavně ty jejich skřeky, to mě odrovnalo. Skoro jako Tarzan v pralese. :D Pár docela slušných záběrů na mordy, občas trochu krutosti, amputace končetin atd. To už dnes však nikoho nepřekvapí. Přesto má první díl Wrong Turn něco do sebe a třeba scéna se šerifem, či seskok do korun stromů a následný útěk ve větvích stojí za to. Viděno několikrát a pořád dost koukatelná záležitost. Spíše bych ale Wrong Turn určil fandům tohoto žánru hororu. 70% ()

Kaja

Těžký béčkový horor, kde není ani náznak nějakého pocitu co máte po shlédnutí z nějakého filmu. Je to jen nechutná(a to doopravdy)a dost nudná odrhovačka. Odpad jsem nedala jen kvůli jedné lekačce, kdy mi noha vystřelila asi půl metru vysoko ()

manonfire

Mnohem lepší než Hory mají oči. Tihle tři mutantní maníci by do pěti minut rozsekali a rozškatulkovali dle kosterních částí do bedýnek a sklenic od okurek celou tu armádu spásy z oblasti jaderných výbuchů. Scény zde byly skutečně umě strašidelné a chrochtající maníci se svým žoviálním mladším bráškou, který se točil dokolečka, protože byl právě na světě zatraceně rád, měly své laboratorní kouzlo. Soustředění mladé dívky před artistickým výkonem chůze po větvi, byla ukončena opravdu zákeřně. 80% ()

jefff

Wrong turn je jeden z mála tzv.vyvražďovaček, který mě bavil. Nějak jsem si jak první díl, tak i druhý oblíbil a zkoukl jsem je již několikrát. Je pravda, že Wrong turn není defacto ničím vyjímečný (opět zmutovaní podivíni, žijící v opuštěném lese v americe:-) ), přesto je dobře natočená a jedná se o svižnou hororovou podívanou. ()

Jello Biafra

Parta ľudí sa stratí uprostred lesov a začnú ich prenasledovať zdegenerovaní kanibalovia. Nezaujímavý a vyložene podpriemerný horor disponuje maximálne tak vydarenými maskami dotyčných kanibalov, ale to je asi tak všetko. ()

Fox85

Tak na konec celkem slušný horor. Degenerovaní kanibalové řádně odporní, atmosféra v hlubokých lesích taky chvílemi slušná. Za mě dobrý, kouknu se na další příspěvky do série ()

solskjaer

Stejně jako název filmu který je silně béčkový je i celý film ve znaku tohoto písmena. Sice se nedá upřít snaha o mainstreamový hororový nádech, ale zůstalo pouze u pokusů. Občasně povedené lekačky střídají lehce předvídající až bezduché pokusy o vyvolání strachu. Ve finále ale musím ocenit snahu a také uznat, že jsem sebou párkrát opravdu hrůzou škubnul, ale bylo toho málo. Herecké výkony všech aktérů (mimo záporných postav - ty jsou poměrně dobré) jsou hrozné, hlavně tedy vyčnívají ty tři uřvaný husy, který mě doslova s.... . Jo mimochodem všimli jste si, že slečna (nezadaná) umí v maximálně vypjatých situacích perfektně skákat po větvích , bezchybně řídit, naprosto přesně střílet z luku a dokonale se prát a to všechno pod zdrcujícím psychickým tlakem?? No nic nebudu dál vybírat z toho hejna ty jednotlivé mouchy a raději poradím potenciálním divákům proč by se na tento film měli podívat. Tak za prvé uvidíte poměrně hodně krve a lidských orgánů. Za druhé, i přes mou kritiku jde stále o koukatelný horor a za třetí film trvá 74 minut (bez titulí) což je asi to nejlepší na celém filmu. ()

Dromed

Pro fandy hororu asi povinností. Film je velice napínavý. Pro mě rozhodně lepší než (nový) texaský masakr. ()

lskala

Po dlouhých letech bez řádného hororu konečně změna. Hodně drsný horor z lesního prostředí, kde tlupa znetvořených bratříčků žije a vládne pevnou rukou. Mimochodem Eliza Dushku je fakt kočičanda. 75% - 4**** ()

slovan1

Od začátku poměrně rychlé, s ničím se to nemaže. Hned řetězy kolem hlavy, useklé hlavy a jiné údy... Hnusáci se mi ale nelíbili. Lepší byli v Hory mají oči. Snad v pokračování budou zrůdnější. Sem tam nelogické - proč polezu na největší bod široko daleko když ho někdo může skácet nebo podpálit?!... ikdyž zas tam byla vysílačka :-D ) Eliza Dushku k nakousnutí. ()

The Viper

Úvodní scéna je asi bohužel nejlepší částí tohoto slasheru, který se vydává cestou ''seriálu'' stejně jako jeho úspěšní předchůdci Pátek 13 nebo Halloween. Mé původní hodnocení musím změnit neboť oproti zbytku nedokoukané série (jsem u 4tého dílu), tak se jedná o stavební kámen celkem zábavného materiálu, kterým (doufám) nezkazíte žádný znuděný večer. ()

herr_carter

Výborná žánrovka, do té doby celkem svěží vítr, co se týká hlavních záporáků, já jsem dostal od filmu přesně to, co jsem od něj očekával....................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

sedm.1

Je to hloupé, ale stalo se, že jsem sice viděl všechny doposud natočené díly série Wrong Turn, až tedy ovšem na ten první, čímž tento rest nyní napravuji a vlastně zjišťuji, proč už bylo natočeno tolik dalších pokračování, neboť pokud je kvalitní základní kámen, pak už se na něm staví daleko lehčeji. A že první Pach krve je zatraceně kvalitní základ. Ty další a další díly se už sice jen trumfují svou tupostí a zoufalostí, ale jedničku skutečně lze považovat za parádní horor, se vším, co dělá pořádný horor hororem. Jednoduchá, nicméně velmi zábavná zápletka, se strhujícím spádem, s opravdu funkčním napětím, kdy některé scény jsou vygradovány fakt až na maximum, s působivou, chvílemi až vážně mrazivě nepříjemnou atmosférou, se skvělými maskami a parádním gore, se sympatickým obsazením, kde se dalo bez problému veškerým postavám upřímně fandit, prostředí divokých lesů odvedlo též svou práci perfektním způsobem, prostě mě fakt nenapadá nic, co tomu filmu vytknout. Dlouho se na nic nečeká, kanibalská rodinka je sakra vychytaná a neodbytná, efektních a slušně krvavých likvidací je dost a jsou i poměrně nápadité, zkrátka, první Wrong Turn je skvělá hororová jízda, kterou mohu každému doporučit. Na rozdíl od veškerých následujících pokračování. ()

Red Meat

6 krásných mladých lidí zabloudí uprostřed lesů. Je vůbec potřeba něco dodávat? Koho neurazí poctivé hororové béčko, přijde si na své, kdo však k radosti potřebuje originalitu a nesnese ve scénáři logické díry velikosti kráteru, ať se během těch 84 minut raději vyspí. ()