Počínaje Psycho, přes Základní instinkt až po Mlčení jehňátek, dostává hollywoodský thriller pořádně zabrat v tomto gagy nabitém filmu italského scénaristy, režiséra a herce Ezia Greggia. Mlčení šunek staví žánr thrilleru na hlavu a setkávame se v něm se spoustou parodovaných známych osobností buď ze světa showbyznysu (Michael Jackson, Sharon Stone), politiky (Bush, Clintonovi) nebo hororu (Alfred Hitchcock). Příběh se točí kolem pátrání FBI po nebezpečném psychopatickém vrahu. Špičkový tajný agent Jo Dee Fostar (Billy Zane) se ocitá v myšlenkovém souboji s šíleným Doctorem Animalem Kanibalem Pizzou (Dom Deluise) a ještě v tvrdším souboji s namyšlenými nadřízenými. (oficiální text distributora)

SaNcHeZ_cz

Něco tak vyloženě absurdního, že to strčí i ostatní parodie do kapsy. Není zde rozdíl mezi špatným, trapným a nechutně úderným až dobrým humorem. Jen prostě a jednoduše hodina a něco záseků na každém rohu. ()

halogenka odpad!

Tak neuvěřitelně nepovedenou a přeplácanou parodii jsem snad v životě neviděla. Tolik promarněných šancí a zbytečností! A začátek (rozumějme asi první dvě minuty) byl tak nadějný. Ovšem potom se to zvrhlo v eskapádu samoúčelných fórků a neuvěřitelně slabých scén. Pak už jsem se skutečně zasmála jen hlášce "musím se jít osprchovat, jsem zpocenej jak Kevin Costner po tanci s vlky". A přitom téma Psycha a Mlčení jehňátek je dost živnou půdou... U této "komedie" mě napadalo, kolika kilama drog bych se musela nacpat, aby mě to pobavilo. A nebo, kolika kilama drog se nacpali tvůrci, že si mysleli, že tohle zábavné je. ()

Chen

Ojojojoj. Několik dobrých vtipků by tu bylo, ale špatných je tu tolik, že už se to nedá nazvat jinak než trapností. ()

Martin741 odpad!

Spravit komediu z The Silence of the Lambs ....... to ktore jelito napadlo? Reziser Ezio Greggio asi nebude pri zmysloch celkom .... 0 % ()

Rodriguez

Jedna z těch málo podařených parodií, které se tváří, že vyhráli hlavní cenu. Bohužel jsem se moc nezasmál. 15% ()

tomtomtoma odpad!

Obzvláště nepovedená parodie na horory, kde nosnou linií je předělané Mlčení jehňátek a slavné Psycho. Vtipy a gagy nejsou nejpovedenější a většinou překračují hranici trapnosti. Pátrání po masovém vrahovi, ze kterého se vyklube nepovedená pošetilost až hloupá taškařice. A nepomůže tomu přítomnost ani takových osobností režisérské branže, jako Mel Brooks, John Landis a John Carpenter. Z rolí: schizofrenik a vrah Antonio Motel (sám režisér Ezio Greggio), se svým ponurým slavným domem, psychopatický kanibal Dr. Animal Cannibal Pizza (Dom DeLuise), porušující i zákony gravitace, agent FBI Jo Dee Fostar (Billy Zane), pátrající po vrahovi, Fosterova snoubenka Jane Wine (Charlene Tilton), využívající příležitost k tučné krádeži, její sestra Lily (půvabná Joanna Pacula), pátrající společně s Fosterem, soukromý detektiv Martin Balsam (Martin Balsam), který je vrahovi nebezpečně na stopě, Fosterův šéf Pete Putrid (Stuart Pankin), se zažívacím problémem, pomáhající Ranger (John Astin), s rysem rodiny Adamsovy, černý Švéd Olaf (Bubba Smith), Janin okradený šéf Laurel (Rip Taylor), a Motelova matka (Shelley Winters). Nepřineslo to, co mělo. Naopak to bylo až utrpení, něco takového sledovat. ()

C0r0ner

Tahle parodie si na paškál vzala především známe thrillery a upřímně se příliš nevydařila. Většina vtipů se míjí účinkem a herci působí spíš sebeparodickým (myšleno negativně) dojmem. Greggio chtěl nejspíš napodobit slavné filmy tohoto žánru, ale na to mu chybí smysl pro kvalitní humor, kterého bylo opravdu poskrovnu. 50% ()

otík

Tahle naprosto šílená parodie všech možných filmů není tak zlá, jak by se na první pohled zdálo. Sice jsou tu k vidění trapné až na výsost trapné scény, ale je zde i kupa slušných vtípků. Pobaví především parodování filmu Psycho, to si myslím, že se povedlo, naopak onen Anibal Kanibal je hodně ubohý. Celkově jde o zábavu určenou především nenáročným, ale také málo kritickým divákům, kterým stačí k pobavení parodizujících scén. ()

tom88

Ostal som sklamaný, toto nie je žiadna premyslená paródia na známe filmy, ale nasilu natlačený ten najtrápnejší humor do osemdesiatich minút. Je pravda, že som sa občas pousmial, no na paródiu je to málo. Pobavil som sa na Gomezovi Adamsovi, ktorý sa tam objavil a na nohe ako Vec. Billimu Zanovi komediálna úloha nesedí a ostatným hercom tiež nie teda okrem Adamsa. Je to dosť nevydarené,ale na tie 2* to snáď je. 40% ()

lennyd

Elitní detektiv Jo Dee Fostar (Billy Zane - mimochodem, jeho jméno patří k nejlepším fórkům celého filmu) pátrá po sériovém vrahovi, k čemu mu pomáhá vězeň dr. Animal Cannibal Pizza... Je tomu asi deset let, co mi spolužák vyprávěl jednu scénu z tohohle filmu - jak si dva navzájem telefonují a obrazovka je rozdělena na dvě stejné části - v jedné luxusní obývací pokoj a v druhé ulice s telefonní budkou - po ulici jde bezdomovec a *blik* je v obývacím pokoji. Vůbec ho to neznervózní čapne televizi a zdrhá :) Nyní, po tom co jsem film sám viděl, bych řekl že tohle byla bohužel asi nejlepší scéna. Jinak se autoři snažili do 70 minut dlouhého filmu nacpat parodie desítky dalších filmů - hlavně tedy Mlčení jehňátek - což se podepsalo na hodně velké roztříštěnosti celého příběhu. Jak už někdo psal, nebýt několika obdobných filmů s Lesliem Nielsenem, určitě by Mlčení šunek bylo hodnoceno líp, ale bohužel ... ()

oveckaoa

Hodně podařená parodie s množstvím dobrých vtipů a s několika trapnými (Scéna s Marilyn Monroe a jejími vlajícímy šaty už tu byla tolikrát že to není vtipné už to samé Jacksonův klip Thriller s jiným zakončením, který je úplně out a sem nepasuje) ()

noriaki

Je fascinující, že jsem v té záplavě vtípků, narážek a odkazů nenašel alespoň deset povedených. Šermuje se situačním humorem i konverzačním humorem. Nehledí se na kvalitu, ale na kvantitu. Žádná hloupost není scenáristovi dost trapná, nebo dost provařená. Jednu hvězdičku dávám za komediální schopnosti Billyho Zanea. ()