Během vánočních svátků rozpoutá v ulicích Gothamu peklo znetvořený muž přezdívaný Tučňák. Mstí se za rodiče, kteří ho po narození hodili do kanálu, i za samotu, v níž byl nucen žít. Jeho nenávisti využije milionář Schreck a přesvědčí ho ke kandidatuře na úřad starosty. Chce jeho prostřednictvím ovládnout město. Milionář Bruce Wayne je nucen znovu v masce Batmana vyrazit do boje, vinou Tučňákova ďábelského plánu se však stává v očích veřejnosti zločincem. Zvrátit nepříznivou situaci a k tomu zachránit město se zdá nemožné. Naštěstí je tu ještě Kočičí žena, která má se Schreckem nevyřízené účty. (TV Nova)

Wyrdas

Pro mě druhý díl Batmanské ságy nás seznámí s odporným tučňákem, který se pomocí intrik chopí "moci" nad nádherně propracovaným Gotham City a později se ho pokusí za pomoci armády tučňáků zničit. Překazit mu to musí kdo jiný, než nepřekonatelný Batman. Celé by to byl pěkný snímek se super nápadem, kdyby se tu neobjevila Catwoman. Upřímně mě dostalo, jak někdo oživne po té, co je pomočen kočkami. Ale dobře, je na tom ta postava udělaná, ale já to prostě nemám rád nepřemožitelné hrdiny/hrdinky. Co si budeme povídat, v mnoha scénách se jeví silnější než Superman a mě to vždycky pokazilo zážitek z filmu. Úplně jsem tomu přestal věřit, když přišlo na její namachrované hlášky neporazitelné a nesmrtelné mrchy. Je to můj subjektivní názor, nicméně je to i mé hodnocení a proto jen tři hvězdy. Jinak se totiž jednalo o zdařilý snímek. ()

Likan7

Je zábavné číst o té geniální reklamní kampani Mcdonalds, po které si rodičové mysleli, že druhý Batman bude skvělý rodinný film a vzali na to ty nejmenší ratolesti. Neumim si moc představit co se asi těm capartům honilo v roce 1992, když tučňák spalal kočičku. I dneska obsahuje film dost scén, které jsou při nejmenším znervozňující. Atmosférou se dvojka řadí ještě o stupínek nad jedničku, jenže se opakují chyby, které jsem psal už při prvním dílu a na přelomu tisíciletí nebyly ničím výjimečným. Nejde to brát vážně jako Nolan, všichni se chovají jak deme*ti, Batmanovo umění spočívá v tom, že dá někomu přes držku jednou ranou a jde dál. A to je tak celý. Alespoň ten Keaton je už snesitelnější než v předchozím díle. DeVito je ale skvělý :-) ()

Nix

I když se to jedničce nevyrovná, pořád to patří mezi to lepší, co je k dispozici o Batmanovi. A zase je to můj nejvíce pouštěný film z dětství. Burton se s Batmanem popasoval s dostatečnou grácií, ale jsem rád, že dál otěže převzal Nolan. ()

Inozuka

Tenhle snímek stojí na předních místech mého pomyslného žebříčku batmanovských filmů a to přestože je snad nejkomediálnější. Parádní postavy Tučňáka a Kočičí ženy odsouvají samotného Batmana trochu na druhou kolej a film je primárně spíš o nich. A je to tak asi dobře, protože to, co předvádí Michelle Pfeiffer a Danny DeVito stojí za to - u jedné esence sexappealu a u druhého naopak hnusu. Gotham je zde trochu cukrkandlový, ale o to víc asi působí kontrast s tou korupcí a špínou, která se skrývá pod povrchem. I po x-té repríze pořád stejně zábavné, hravé i naléhavé. ()

rublik05

Batman slušně navnadil, na pokračování jsem se nesmírně těšil, doufal jsem, že to bude minimálně stejně povedená podívaná. Tim Burton si opět dal záležet na vizuálu a temné atmosféře, hudba je opět solidní, k hercům bych měl jednu poznámku. Původní osazenstvo odvedlo tak nějak zhruba stejně kvalitní práci, dostal mě však hlavní záporák Danny DeVito a jeho Tučňák. Strašně jsem si tohoto záporáka oblíbil, Danny ho ztvárnil naprosto dokonale, líbil se mi o mnoho víc, než Joker v podání Jacka Nicholsona.  Hned v několika ohledech je Batman se vrací povedenější. Drsnější atmosféra, lepší postavy, dobrá hudba, Tučňák, tohle všechno dělá snímek o kousek lepším, než byl předchozí Batman. Klobouk dolů, bavil jsem se neskutečně. 8/10. ()

TheRay97

Tim Burton se role režiséra ujal skvěle. Nejenomže Batmanovi dodává úplně jiný nádech, ale také filmu přidává prvky pro něj obvyklé. Upřímně, styl Tima Burtona se může zdát zvláštní, ale kvalita filmů afekty rozhodně nedostala. Proč se nezmínit o Michelle Pfeiffer v roli Catwoman, která roli dodala všechno, co potřebovala. Opravdu, obsazení famózní. ()

junxi91

V tomto pokračování starého dobrého Batmana se kromě klasického netopýra setkáme také s kočkou a tučňákem, kteří nejsou, na rozdíl od Batmana, zrovna příjemná a laskavá stvoření. Na začátku filmu se dvěma bohatým rodičům v Gothamu narodí znetvořený a zdivočelý syn Oswald, a tak ho uloží do koše a nechají jej plavat po proudu v kanalizaci, kde jej adoptují tučňáci. Následuje střih a o 33 let později je bohatý a zkorumpovaný průmyslník Max Shreck unesen gangem Red Triangle, který je napojený na mizení dětí po celé zemi. Shreck je převezen do úkrytu v arktické expozici Gothamské zoo. Vůdcem gangu není nikdo jiný než odložený Oswald, který si nyní říká Tučňák. Vydírá Shrecka s pomocí důkazů o jeho korupci a vražedných činech a chce, aby mu Shreck pomohl se integrovat do Gothamské elity, kam podle svého mínění patří. Shreck tedy zorganizuje zinscenovaný únos starostova nemluvněte, a Oswald jej zachrání a stane se veřejným hrdinou. Oswald za to požaduje přístup k městské matrice, aby zjistil svou pravou identitu. Shreck má také mladou, krásnou, pokornou a roztržitou sekretářku jménem Selina Kyle. Ta neúmyslně odhalí Shreckovo spiknutí týkající se stavby nové elektrárny, který by skrytě odebírala a hromadila elektřinu z Gothamu. Shreck jí proto chce zabít a vystrčí ji z okna jejího bytu. Selina je však „oživena“ toulavými kočkami a vrací se do bytu, kde udělá bordel a vyrobí si kostým a stane se Kočičí ženou. Selina se vrací do práce, což Shrecka překvapí a také to zaujme jeho návštěvníka, miliardáře Bruce Wayna. Jeho druhé já, Batman, vyšetřuje Oswalda kvůli jeho spojení s Red Trianglem. Shreck chce odstranit svou opozici, a tak přesvědčí Oswalda, aby kandidoval na starostu a zdiskreditoval stávajícího starostu tím, že jeho gang začne dělat bordel po celém Gothamu. Batman se střetne s Kočičí ženou a mají spolu konflikt. Zatímco Selina a Wayne si spolu začnou románek, tak Kočičí žena se spojí s Tučňákem, aby veřejně zneuctili Batmana. V noci, během které se ve městě rozsvěcuje vánoční strom, unesou Oswald a Kočičí žena ledovou princeznu (královnu krásy Gothamu) a vylákají ji na střechu nad stromem. Oswald pošle na princeznu hejno netopýrů, aby to mohl hodit na Batmana. Chlípný Oswald chce princeznu zabít a také dělá Kočičí ženě návrhy, které ona odmítá a tak ji Oswald napadne a ona propadne skleníkem. Batman z místa ujede v Batmobilu, který mu však hacknuli ganngsteři z Red Trianglu, a tak jej ovládá na dálku Oswald. Batman má ve své jeskyni pokročilé rádiové zařízení, a tak nahrává Oswaldovy řeči o městě Gotham a jeho lidech, a nakonec se mu povede obnovit kontrolu nad Batmobilem. Oswald další den řeční na shromáždění starostů a Batman během toho vzdáleně přehraje jeho kecy, čímž mu zničí image a přinutí ho stáhnout se zpátky do zoo. Oswald se definitivně zblázní, stane se Tučňákem a chce unést a zabít prvorozené syny Gothamu, aby pomstil svou vlastní opuštěnost. Selina chce na charitativním plese zabít Shrecka, ale Wayne zasáhne a díky tomu si oba odhalí své tajné identity. Oswald chce unést Shreckova syna Chipa, ale otec se obětuje místo něj. Batman neutralizuje Red Triangle a zastaví únosy, a tak musí Tučňák nasadit svou armádu tučňáků, kteří mají na zádech rakety a jejich úkolem je zničit Gotham. Batmanův komorník Alfred je však nasměruje zpátky do zoo, a rakety jsou odpáleny v zoo, kterou zničí. Následuje tedy závěrečná akce, kdy se Batman vyrovná s Tučňákem a Kočičí žena se pomstí Shreckovi. Z románku mezi Batmanem a Kočičí ženou nakonec bohužel nic nebude...Taková trošku brutálnější a násilnější pohádka pro dospělé, ve které nejvíce zazářila nádherná Michelle Pfeiffer, která byla jako Selina a také jako Kočičí žena prostě úžasná! () (méně) (více)

Allegro.g.

Velice slušné, hodnotím stejně jako jedničku. Danny de Vito je báječný, Michelle Pfeiffer horší, děj šel taky malinko dolu, ale co ... ()

ŠpetaMarek

Walken a DeVito sice nejsou jako Jack, ale oba dohromady ho snad i predci. Skvele obsazeni, skvele natoceno, proste skvele. A hudba? Pri uvodni skladbe me vzdy prejede mraz po zadech! 2017: No ty kokso, tohle jsem videl ve svych 7 letech? Se divim, ze mi to nezpusobilo dozivotni ujmu jako uvodnich 20 minut Predatora. Paradni atmoska, genialni hudba, skvely non-kid-friendly scenar, psycho a groteska v jednom. DeVito je dabelsky. Musim dat zpet do sve TOP20. Suverene nejlepsi Burton. ()

KdG

Dvojka se také povedla a Danny De Vito alias tučňák spolu s kočičí ženou Michelle Pfeiffrovou tomu dávaj potřebnou šťávu. ()

Tiiso

Velmi slušné pokračování. Jak atmosféra tak stylovost výtvarného vyprávění zůstala stejná. Taktéž i pan Elfman a jeho soundtrack. Záporáci jsou všichni velmi dobře realizováni a jejich povahy nejsou jen pouze černobílé. Je to opět dobrá zábava pro dospělé. Děj je naplněn událostmi a spousty akčních scén. Burtonův snový svět na mě při sledování skáče ze všech koutů. Ačkoliv se jeho druhý počin o batmanovi tváří více vážněji, neubírá mu to na kvalitě. Ba naopak. Na rozdíl od první epizody, která byla zaměřená na sebestřetného Jokera, v podání famózního Nicholsna, druhé pokračování rozostřuje svoji pozornost hned na několik postav najednou, až máme pocit, že se všichni nemůžou vtěstnat do Gotham City. Ale to je mýlka, protože jak Schreck, Tučňák či Catwoma bojují nekompromisně o svou pozici na slunci a Batman má plné ruce práce. Čtyři hvězdy za absenci prvotního nadšení, které přinesl dřívější díl. ()

WScully

AAA opět je tu Batman a vrací se úplně skvěěle. Burton opět nevynechává nic ze svého temného a chladného zobrazení gotické tvrze Gotham, nic z temnosti kladného hrdiny, nic ze sympatičnosti hlavního záporáka - tentokráte Tučňáka, který - i když vypadá vzhledem komicky - tak ve svém nitru je to opravdu šarmantní a okouzlující charismatický hnusák - stejně jako Klaun v prvním díle, přidává ambivalentní Kočičí ženu, která zamíchá kartami v celém příběhu a tvoří takový most mezi Batmanem a Tučňákem a vše to intrikami doplňuje mistr Walken alias Max Shreck. Postavy opět skvěle propracované jako v jedničce. Oba Burtonovští Batmani jsou výborní. Jen škoda, že s Schumacherem v dalších dvou pokračováních šla kvalita Batmanovských filmů dolů. ()

john.h

Dvojku Tim Burton dotáhl k dokonalosti, alespoň co se vizuální stránky týče. Jen škoda, že si nenechal Nicholsona až do dvojky. Tím ale nechcí říct, že tučnák je špatnej, ba naopak, zasloužil by si ještě jednoho parťáka. ()

Erian

I v tomhle dalším díle Batmana z klasické Burtonovy dílny je namíchán chutný a výživný koktejl akce, která bere spád už tím, že Batman se ocitá hned mezi dvěma protivníky. Danny de Vito jako Tučnák má jistou míru elegance a vtipu, hlavně nás však děsí úvodní scény, kdy je "podivné" miminko vezeno v zamřížovaném kočárku nebo když zmizí kočička...to si představujeme leccos...jenže pak není až tak děsivý, co už...jeho nápad nandat na své soukmenovce výbušniny...hmmm, není příliš originální, to naopak v osobě Cat Woman v podání Michelle Pfeiffer získává film grády:) Je sexy, sexy a znovu sexy ve svém úplém oblečku....ani tentokrát nenechává Batman nic náhodě a bojuje s Tučňákovými přisluhovači, své síly dokonce spojí s Kočičí ženou (a že to mezi nimi pořádně zajiskří:), aby z města vymýtil zločin. Jakási pootevřená dvířka na konci, která dávají tušit, že Kočka má přece jenom devět životů...i to znamená příslib a potenciál, který však v dalším díle na úrodnou půdu rozhodně nepadl. Další díl už propadl, alespoň u mě. Btw: Michael Keaton se od svých ryze komediálních rolí na postavu Batmana dobře hodil, se svou kamennou tváří a býčí odvahou byl oproti Clooneymu nebo Kilmerovi opravdovým Netopýřím mužem. ()

Ogrb

Podle mě lepší než první Burtonův pokus. Tady se Timík odvázal a těch úchyláren co do toho vecpal je nespočet. A to je dobře, protože radši se budu koukat na film s perfektním Burtonovým rukopisem, kterej se značně odlišuje od ostatních filmů, než na sterilní hollywoodskej trhák, jakým byla jednička. 8/10 ()

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

HBO Max plánuje seriál o Tučňákovi

14.09.2021

Tučňák, resp. The Penguin, patří mezi nejznámější Batmanovy záporáky. V devadesátých letech ho nezapomenutelně ztvárnil Danny DeVito ve filmu Batman se vrací, a příští rok se pak dočkáme na filmových… (více)

Dvojka Jumanji nabírá posily

Dvojka Jumanji nabírá posily

06.01.2019

Dvojka k hitu Jumanji: Vítejte v džungli! s Dwaynem Johnsonem (Rychle a zběsile 5) a Kevinem Hartem (Night School) se pomalu ale jistě řítí a tento týdne jsme se dozvěděli o dvou nových hereckých… (více)

Anne Hathaway si brousí drápky

Anne Hathaway si brousí drápky

20.01.2011

Dohadům je konec (a že jich během uplynulých měsíců bylo!), studio Warner Bros. a Christopher Nolan oficiálně představili hlavní záporáky i jejich představitele pro The Dark Knight Rises. Ochránce… (více)

Angelina Jolie jako Catwoman?

Angelina Jolie jako Catwoman?

01.08.2008

Temný rytíř trhá rekordy všude, kde se objeví a vypadá to, že třetí díl je jen otázkou času. Nadšení jsou kritici, fanoušci netopýřího muže i obyčejní diváci a pokladničky tvůrců se plní dolary… (více)