Rozpaky kuchaře Svatopluka

• Československo Řekni ano, řekni ne (pracovní název)
Československo, 1984, 13 h 41 min (Minutáž: 52–73 min)

Kamera:

Jiří Lebeda

Josef Dvořák, Kateřina Macháčková, David Matásek, Josef Bláha, Dagmar Havlová, Zuzana Bydžovská, Stella Zázvorková, Jiří Vala, Karel Augusta, Jiří Bruder (více)

Epizody(13)

Populární cyklus televizních komedií z kuchařského prostředí z roku 1984, který byl výjimečný v tom, že diváci měli možnost rozhodovat o dalším ději a jednání hlavních hrdinů. Využití tohoto principu při premiéře bylo novátorské a vzbudilo tehdy velký ohlas. (Česká televize)

Blazkowicz

Párkrát jsem to viděl a zaujalo mě to. Pěkný pohled do minulosti. Sice většinou jen do kuchyně, ale i tak. Na úvod chytlavá znělka no a hlasování to bylo taky něco. Největší sranda byla, když to soudruhům v jednu chvíli přestalo fungovat. Škoda sestupné kvality, protože jak Kuřátko nevaří a řeší blbosti typu kam dát sporáky, tak je to nuda. Jen pro zajímavost jsem zjistil, že povolání ještěrkářka, nemá vůbec nic společného s ještěrkama. Teda má, ale ne s živýma. 3-* ()

Marg

"Kdo nebliká není Čech, blik, blik, blik." První interaktivní vysílání v České televizi. To je na pochvalu. ()

Phex

Tohle není Joe Dever - Lone Wolf tohle je Sváťa Kuřátko o jehož osudu rozhoduješ ovladačem. Nějak mě to dostalo i ty recepty a kuchařina je to taková kraetivní práce...prostě Kluci v akci jsou tomuhle kabrňákovi do jeho salátu. ()

Danulinda

Tento seriál je jak scénářem, tak i hereckými výkony na plný počet bodů. Občas nebylo vhodné či smysluplné jej přerušovat, ale byl to originální záměr, aby se na hlasování o pokračování scén v seriálu podíleli i diváci, takže kvůli tomu nebudu ten bodík strhávat. Celkový dojem tedy výborný. ()

j.sorensen

Moc dobře si pamatuju, jak jsem jako malej kluk, blikal jako zběsilej. Ale už si nepamatuju, jestli se mi to vtedy líbilo, nebo ne. Tak jsem to teď zkouknul skoro po 30ti letech a musím konstatovat, že jsem v rozpacích, stejně jako kuře tehdy, ale tady mi nikdo nezabliká, ani nezakliká tlačítkem na desce. První řada v hotelu Slovan ve Špindlu, byla výborná. Normální život začínajícího kuchtíka, se všim všudy a hlavně dobrym kolektivem a poměrně zajímavými příběhy. Druhá řada v Puppu, až na vyjímky, kuchtík - pivař pobavil, už celkem nudila, ale ještě to šlo. Až na to, že snad třetina záběrů byla na jídlo a vaření. No a třetí, to už byl jen socialistický patos, hledání viny a viníků, samý schůze a jen spousta keců, kuchyň už byla vedlejší. Takže za Slovan 5*, za Pupp 3* a za Vltavu 1*. Takže za 3. ()

Nonna

Nápad vytvořit seriál, kde sami diváci mají možnost ovlivňovat další děj a rozhodovat o osudech hlavního hrdiny, byl skvělý. Josef Dvořák v roli hlavní i konferenciérské byl milý a divácky přitažlivý. Charakteristika malosti a křivosti záporných postav je smutně přesná. Ale ta ideologie prolíná některými díly tak silně, až z toho trnou zuby a dělá se zle od žaludku. A s přibývajícími díly se to stupňuje. Kuchař pak už vlastně vůbec nevaří, jen bojuje s byrokracií, neuvědomělými podřízenými a to vše v prostředí a rozpočtu, o jakém se v oné době nikomu ani nesnilo. Chápu však, že jako netypická show to muselo ve své době být strhující. Z dnešního pohledu na mě asi nejstrašněji nepůsobí to, co se odehrává uvnitř děje na plátně, ale postavy sedící v sále. Takhle jsme v té době fakt vypadali? strojili se? česali se?..........aneb jak trefně poznamenala dcera: "Mami, ta paní má na klíně cedulku, že je studentka gymnázia, ale vypadá jak babička Iva (63 let)". ()

Neklan006

jedna hvězda za nápad s kinoautomatem, jinak je to úplně strašný, od příběhu kuchaře Kuřátka až po šílené obskurní studio s těmi lidmi označenými agronom, porodní asistentka apod. ()

calculus

Výborná mystifikace národa. Ještě dnes jsou mnozí během repríz schopni svítit jak pominutí:-) Dokonce snad někteří cvoci během vysílání zapínali i cirkulu:-) Na druhou stranu, ti "laskaví soudruzi" jsou místy stejně nestravitelní, jako většina produktů místní kuchyně. ()

harycek

Docela dobrý pokus zopakovat si kinoautomat, ale nabízené varianty byly předvídatelné a učesané !!Avšak mě se to líbilo a nevynechal jsem žádný díl ač byla kolísavá kvalita!! ()

Eire

Svoho casu som to ZRAL, ako aj tarhonu, knedlo vepro zelo, franfurktstku, znojemsku, burst gulas, granadyr mars a podobne komunisticke nestravitelne zradlo... :-D Je to ale skvely dokument doby a myslim ze znacne podhodnoteny. Najma prve casti boli skvele.... 90% ()

jungewolf

Vcelku ucházející tv-zábavný seriál. A to i na bídu pozdní normalizace(r.1984 = éra K. U. Černěnka : 2/1984 - 3/1985). Režie : F.Filip - jeho filmy/seriály byly: 1) vynikající, 2)slušný průměr - což je tento případ. Takže : 3 - 3,5 * a 64% . ()

Cibulka_C

Na svou dobu to byl docela originální seriál. 🔥 Byl interaktivní (podle mě stejně těm „soutěžícím“/divákům řekli, kterou možnost mají zvolit, protože fakt nevěřím tomu, že by natočili dvě verze - zaprvé by se jim to nevyplatilo a zadruhé je to zbytečná práce navíc, která navazuje na možnost „zaprvé“ 👍🏻), takže se mohli zapojit diváci - i když to bylo všechno jedna velká lež. 😀 A co si vlastně myslím o samotném příběhu? (i když to nikoho nezajímá, fňuk) Díl od dílu to sláblo. Prvních pět dílů bylo super, dobře se na ně koukalo, místy mě příběh tak zaujal, že jsem občas přeskočila i Dvořákovy kecy a pokračovala v příběhu. Od té poloviny jsem u toho začala tak nějak usínat. Ať se 🍴Sváťa Kuřátko🍴 snažil sebevíc, v lázeňském grandhotelu už mě nijak nebavil... možná to bylo tím, že na sobě neměl tu kuchařskou čepici pomalu dosahující stropu, protože si to jinak vysvětlit nedokážu. Každopádně to byl takový kuchařský životopis Svatopluka Kuřátka (to jeho příjmení si odpustit nemohli, je mi to jasný 😀) a za totality to byl určitě silně slušný průměr, co se seriálu týče. I když příběh ke konci slábl, diváci očividně zůstávali, když dávali - velmi pravdivé a reálné - prostřihy do televizního studia. 😀🙌🏻 ()

Salus

Tak toto byl snad první pokus v Čechách o tzv. interaktivní zábavu, předchůdce všech SMS kových hlasování, ale tenkrát museli lidi holt jen rozsvěcovat žárovky. Trochu zdlouhavé a dost nudné. ()

haack

Příjemná zábava, které už dnes asi definitivně nejsme schopni (škoda)… V době vzniku tohoto pořadu jsem pochopitelně nemohl vidět, ale nedávno odvysílaná repríza mě opravdu chytla a to nejenom proto, že jsem to sledoval v práci… Scénář i situace, do kterých se postavy dostávají, a řeší je, jsou zábavné a nenudí, navíc herecké výkony jsou na tento druh pořadu také na opravdu solidní úrovni. Ještě když se s tím skloubí má částečná příbuznost a zkušenost s tímto oborem, tak nemůžu nebýt sentimentální… 7/10 ()

Bicman

Výborný nápad nechat diváky alespoň trochu ovlivnit děj. Seriál je pěkně zpracovaný obzvlášť na dvd kde si můžu vybírat děj sám. Je trošku ironií že Dvořák hrál hodně kuchařů a přitom jak sám řekl vůbec neumí vařit.. :) ()

gezper

Průměrný tuctový seriál, kde jediné co dnes zaujme, je technika volby větvení příběhu. Na tu dobu to musela být přelomová pecka - zablikat si trochu napříč republikou. [60%] ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip