Rozpaky kuchaře Svatopluka

• Československo Řekni ano, řekni ne (pracovní název)
Československo, 1984, 13 h 41 min (Minutáž: 52–73 min)

Kamera:

Jiří Lebeda

Josef Dvořák, Kateřina Macháčková, David Matásek, Josef Bláha, Dagmar Havlová, Zuzana Bydžovská, Stella Zázvorková, Jiří Vala, Karel Augusta, Jiří Bruder (více)

Epizody(13)

Populární cyklus televizních komedií z kuchařského prostředí z roku 1984, který byl výjimečný v tom, že diváci měli možnost rozhodovat o dalším ději a jednání hlavních hrdinů. Využití tohoto principu při premiéře bylo novátorské a vzbudilo tehdy velký ohlas. (Česká televize)

Aidina

"Tak co teď Sváťovi poradíte? ANO nebo NE? Tak si připravte hlasovací mašinky.....! A výsledek je ANO. Tak Sváťo jdi na to!!!!! ()

Tsuki003

Docela příjemné pokoukání u oběda nebo večeře. Rozhodně je zajímavé, že se tady objevilo snad první hlasování diváků - dnešní obdoba SMS zpráv - ať už jakkoliv nevěrohodné :) ()

SZYslak

Kuchař je umělec ... socialistický seriál z dob, kdy jsem ještě chodil do školky. Zapínám 30kW elektrokotel a hlasuju ANO! Svátíčku, slyšel jsi, nedopusť, aby uklízečka kradla kuřecí řízky a rozkrádala tak socialistické vlastnictví. 17let natvrdo v šesté výchovně-nápravné tvůrčí skupině Aleny Poledňákové a Vladimíra Tišnovského. ()

Dacsus

To blikanie mi doteraz neleze do hlavy (a neliazlo ani vtedy keď som to ako dvanásťročný sledoval v telke) - to by malo zmysel hádam jedine, ak by všetci blikali synchrónne, inak musí nastať prekritie, tým pádom skreslená hodnota... ()

unclejack

Forma zaujímavá, obsah teda rozhodne nie. Ked si odmyslím kinoautomat, zostáva len priemerný seriál o trampotách jedného kuchára v podaní Josefa Dvoráka. Ale musím uznať, že úvodná pesnička je riadne chytľavá. ()

rigby

Na svou dobu zajímavý experiment, který se podařilo uskutečnit s dnes již takřka archaickým technickým vybavením, jež dneska musí zejména pro mladší ročníky působit hodně úsměvně. Ale vzpomínám si, že kdysi to byl velmi sledovaný a populární pořad, který rozhýbal jinak stojaté vody tehdejší televize. Dokonce i já jsem se jako malý kluk mohl dívat! Obsahově se ale jedná o velmi slabou omáčku, kdy není téměř co sledovat, protože většina záběrů je nudně statických a velmi velmi dlouhých. Ale to u zábavných pořadů bývá, přece jen se nejedná o nějaký seriál, ale jen a jen o zábavu. I když i té mohlo být víc. ()

Saxos

Československý televizní seriál z pera Jaroslava Dietla, využívající, v průběhu děje, možnost, aby se divák rozhodl, co se stane. V letech 1968-1972 byl tzv. Kinoautomat provozován v Praze - kino Světozor. U každého sedadla byla tlačítka k výběru z dvou možností. Nikdy jsem se nezúčastnil. Pouze již pamatuji rozbité krabičky se zeleným a červeným tlačítkem plné různého bordelu. Dost dlouho trvalo než je někdo odstranil při nějaké částečné rekonstrukci. Seriál celkem v pohodě, ale výroky spoluobčanů ve studiu, to je masáž. ()

Teachman

Námět a zápletka: 2/10 ... Vizuální stránka: 3/10 ... Soundtrack: 3/10 ... Didaktický potenciál: 2/10 ... Celkový dojem: 1/10. ()

Winster

Životní role Pepy Dvořáka. Slovan a jeho nerozhodnost tam, je na pět hvězdiček. Už i proto, že se mi do toho osobnostně hodí jak Kuřátko, tak právě Dvořák. Takovej obyčenej skromnej a pracovitej kluk, který dělá všehno pro ostatní a svůj vlastní zájem odkládá stranou. V Grandu, je vidět hroznej skok a i osobnostní změna, kterou sebou nová funkce přinesla...to je tak na čtyři hvězdy i za obsazení např. šéfkuchařem Augustou, který se podle mého kuchařem narodil. Poslední etapa (zařizováná super čuper hotelu) je více méně budovatelskej škvár, kdy je Kuřátko a jeho život naprosto změněn. Problémy co zde řeší, jsou sice spojené s kuchyní...ale okrajově materiálně a personalisticky. Seriálu změny spojené s kariérním postupem Svatopluka přinesly spíše ústup kvality. tento seriál si budu pamatovat, jako příběh skromného kuchaře s horského hotelu, jak vykládá dodávku, nebo jak vaři 50 čajů a sázenejch vajec. Možnost hlasování a pauzy a vstupy jsou někdy spíše rušivé, pohled na divaký působí někdy až komicky...A Dušínovské rozhodování republiky také. Rozhodně zajímavý počin F.Filipa. ()

mnaucz

Má to sice tak na tři, dvě hvězdy, ale nevím - prostě se mi to líbilo. Myslím, že hlavní důvod je obsazení, které je precizní. Kdyby to hráli jiní hercové, asi by to nestálo za to. I tak - rozhodně to nedosahuje úrovně a kvalit jiných seriálů. Ale občas se prostě stane, že se vám něco líbí z (pro vás) neznámého důvodu. A tak to mám s tímto seriálem. ()

os10

Zajímavě zpracovanej seriál s unikátním nápadem diváckého rozhodování, ještě k tomu z kuchařského prostředí, kterých mnoho není, určitě bych se na něj rád podíval i dnes.. ()

Cycake

Tak nevím, nemůže se ani po skoro všech dílech rozhodnout, jestli je to trapné nebo na svou dobu převratné. Nápad dobrý, ale děj se neuvěřitelně táhne a v podstatě o ničem není. A to obecenstvo, no u toho jsem se najisto bavila nejvic. ()

Názorožec

hlasování probíhalo (údajně..) tak že po pořadu, byla možnost volit A nebo B a lidé měli rozvítit doma světla v určenou chvíli pro jednu z variant a podle toho u které se rozvítilo víc světel ta varianta vyhrála - šlo především o hlasování na velkých sídlištích kde byli informátoři....No nápad je to docela dobrý (i kdyby to nebyla pravda), že má taky člověk představu jak hlaují sousedi :). Jinak je to samozřejmě naroubované na nepřekonaný kinoautomat. ()

Zemřel režisér František Filip

Zemřel režisér František Filip