Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

cab

Film se mi libil, ale musim ho shlednout jeste jednou kvuli 100% pochopeni. Duvodem byl zamotany dej do pohadek bratri Grimmu a nekvalitni zvuk v brazilskem kinosale. Zatim 60% ()

cold

Ohodnotím až po více projekcích ------ Gilliam zklamán, že se mu poslední dobou moc nevede, že od společností nemůže získati větší podporu, rozhodl se natočit kasovní trhák (což zřejmě jen někomu nakukal). On to zase takový kasovní trhák asi nebude. Myslel jsem, že budu více zklamán, že se Terry zaprodal komerci, ale i v tomto díle je cítit Terryho rukopis s povedenými hlaáškami, které příjdou v nejméně očekávanou dobu (i když je jich tentokráte méně). Tolik zkloubených pohádek, a že jich je docela dost (někde je jen náznak a jsem zvědavý kolik jich zase poznám při příští projekci), jsem viděl naposledy snad jen v Arabele. Zde jsou ještě navíc zabaleny do skvěle temné atmosféry.Podle mě po více projekcích si tento filmek zamiluji daleko více a to je to co mě u Terryho filmů, tak baví. Potenciál zde je jen ho musím trochu pohledat. A i kdybych v tom nic nenašel, tak jen doufám, že tento film bude zlomení kletby Terryho Gilliama. Každý den nemůže být posvícení a už mu producenti konečně trochu více věřte - je to Pan režisér. Jo jen takový detail - ten Gilliam musí ty francouze hodně nenávidět:-)............. dávám, co dávám. Už nemám potřebu to vidět více jak 3. Což je u Gilliama krok zpět. Dát více jen že je to Gilliam by nebylo spravedlivé. Prosím Terry vzchop se. ()

Teg

Terry se bezpochyby řadí do krátkého výčtu šílených a geniálních režisérů, kteří se nesetkali u širokého publika až na výjimky s bůhvíjakou podporou, ale ze mě konkrétně dokážou vymačkat všechny emoce jako z přezálého pomeranče. Kletba bratří Grimmů je jak již zaznělo jinde film složitý, absurdní a naprosto vybočující z konzumního zboží se točí jak na běžícím páse. Nevím komu nebo čemu mám poděkovat za dokonalé pochopení té látky, ale určitě děkuji mistru Gilliamovi, že za ta léta točí poříd to co chce on a ne to co chtějí masy. ()

Theraphosa

Celkem průměrná pohádka.Byl jsem velice zvědav,jak si povedou tuzemští herci po boku hvězd jako je Monica Belluci...řekl bych že možná i v některých momentech ony "hvězdy" docela zastínili.Přišlo mi ale škoda,jak každej musel komentovat pravdivost pohádek a jesli v ní sou nebo ne.To je přece zbytečné ne?!Čarodějnice ze začátku byla very good,to musím uznat.Ale vypočítávat kolik by stálo pohybovat stromy mi přijde už docela přehnané.Grimmové ničím nepřekvapili ani neurazili,takže zlatá střední... ()

Arach.No

Pro Gilliama mám prostě slabost a tahle pohádka mi doopravdy učarovala. Z kina jsem odcházel s prapodivným úsměvem na tváři a to se mi stává opravdu výjimečně. I když se tady oproti svým ostatním filmům drží režisér poněkud na uzdě, tak si užijeme mám jedinečných okamžiků, jaké by nikdo jiný než Monty Pythonovský umělec nemohl natočit. ()

wosho

Od Gilliama, hromady dolarů a hvězd bych čekal víc, než nemastnou-neslanou pohádku. Má to pár skvělých nápadů i scén. Ale jako celek je to mdlé a nudné. Škoda ()

Sancty

Dve naozaj napínavé scény, hneď tá úvodná so strigou a druhá s face/off bahenným panákom. Jedna podarená postava v podaní skvelého Petera Stormarea, ktorá vytŕča nad ostatnými ako vztýčený prostredník. A zbytok? Ten stojí - sorry Terry - úplne za hovno. ()

Adramelech

Poznámka k anotaci TV Prima: Bratři Jacob a Wilhelm Grimmové byli jazykovědci, etnografové a sběratelé folklóru. Rozhodně nebyli žádní potulní podvodníci ani nevyrostli v bídě a utrpení, nýbrž se narodili v rodině právníka (podrobněji o nich viz na Wikipedii). Anotace na SkTonline je podobně nešťastná: „Smyšleným dějem provází sběratelé bájí a pověstí, nyní nazvaní Jake a Will, kteří cestují od vesnice k vesnici, sbírají tajemné kletby a předpokládají, že tak dokáží ochránit lidi z města před kouzelnými příšerami a zaklínadly. Budou však potřebovat notnou dávku odvahy, když se osobně střetnou se skutečnými čarodějnými stvůrami a zaříkávadly.“ Z věcného hlediska poznamenávám, že střetnutí s čarodějnou stvůrou, ať už si pod tímto pojmem představujeme cokoli, asi může být nebezpečné, ale zaříkávadla jsou formulky určené hlavně k zapuzování nemocí. Zaříkával se např. psotník a nevím, koho by to (kromě psotníku) mohlo ohrozit. Pisálek si patrně myslí, že slova zaklínadlo a zaříkadlo jsou synonyma. To tedy fakt nejsou. Obě anotace mě znechutily, kdežto samotný film mě jenom zklamal. Není to ani pohádka, ani horor, ani komedie, i když má z každého něco, je to prostě jenom taková nekonzistentní a zmatená zpatlanina, určená – vlastně ani nevím komu, nejspíš dětem. ()

Bafo

Samosebou necekal jsem nic svetoborneho, naopak po precteni Gilliamova rozhovoru v Premier jsem cekal velike zklamani. Konalo se pul na pul. Prvni polovinu filmu uhral Gilliam skvele. Typicke Gilliamovske fory a poetika. Dokonce si dovoli parkrat zhodit zabehnute holywoodske klise. Bohuzel v druhe polovine je toto klise ustrednim motivem filmu. Skoda. Protoze vyprava byla skvela, gagy v prvni pulce tez, proste film mel dobre naslapnutou ale mozna o to je to vetsi zklamani. Konec zachrani jen napis “a zili stastne az do smri” . Jedno z Gilliamovych zesmesneni holywoodske kinematografie. ()

Drc

Pestré, plné fantasie, originální, místy i vtipné, to jsou asi ty hlavní pozitiva tohoto filmu. Oproti zoufale nudnému Harrymu Potterovi je to navíc i vcelku pěkná podívána, taková sympatická modernější pohádka i pro dospělé. I když se samozřejmě nemůže už ze své podstaty postavit jako soupeř kvalitnímu vážnému filmu, pro vánoční čas se určitě vyplatí po tomto dílku sáhnout. ()

Radim

Nudná záležitost, která se prostě nepovedla. Místy byl film i na mě, který je zvyklý na ledacos, trochu nechutný, do filmů tohoto typu se prostě nehodí. Vždy jsem si říkal, že Damon má čuch na role - tentokrát ho ale nos zklamal. Přes dobré obsazení (včetně účastí několika českých herců) a očividně vysoký rozpočet film nezaujme. ()

jasiska

Nielenže napriek veľkému potenciálu byť originálnym filmom, Bratia Grimmovci boli nezaujímaví, ešte som sa aj tuším kde-tu nudila. ()

Bathoryčka

Pohádkový fantasy horor. Docela zajímavá kombinace a když v tom ještě vystupují dva trhlí bratři, kteří se honí za postavami z pohádek, tak se dočkáte maličko zmateného, byť docela vtipně zpracovaného děje, ve kterém se setkáte jak s čarodějnicemi a jejich zaklínadly, tak i s krásnou princeznou. Pokud se někdo rád zasměje a má rád pohádky, tak je to film přímo pro něj. ()

Ezekiel1

Vůbec ne špatný film...pár trapných scének, pár povedených scének...takže ten střed tak nějak odpovídá:), přesto nejsem z tohoto snímku zklamán a ještě si ho v budoucnu jistě párkrát zopakuji. ()

melkor323

Kde bolo, tam bolo, v jednom filmovom štúdiu, ktoré sa silou mocou tvárilo ako les, ale veľmi mu to nevychádzalo, žili 2 bratia s ponekud čudným spôsobom obživy. Chudáci, keby žili dnes, celkom dobre by zarobili v hociktorom filmovom štúdiu, lebo efekty sú výnosná záležitosť. mali tú smolu, že žili v stredoveku a tam živorili na okraji spoločnosti a nikdy sa svojím umením nedostali medzi žiadnu elitu. Medzi tú mimochodom nepatrí ani tento film, ktorý ostáva príjemnou, no priemernou záležitosťou. ()

Haymar

Terryho Gilliama mám rád, ale tentokrát to s tou svojí divokou stylizací a žánrovou i příběhovou anarchií vážně trochu přehnal... Damon i Ledger byli velmi dobří, stejně jako spousta českých herců (v čele s Táborským a Hanákem) ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)