Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

sNeDy

Jedna hvězda za české herce a odkazy k pohádkám bratří Grimmů, druhá za ústřední trio. Třetí mohla být za Monicu, pokud by na plátně strávila víc než 3 minuty. Jinak mi Gilliamův styl prostě nesedí, triky hrozné, karikaturnost postav mě rušila většinu filmu (tohle mi prostě vtipné nepřijde) a scénáristicky to není v podstatě vůbec nic nového. ()

Gašpar

Blbý. Blbě se pitvořící herci, blbý scény, blbej příběh, blbá česká produkce! Trpí to televizní estrádovostí a nějak vůbec nechápu, jak je možný, že Gilliam tohle natočil. Asi nejhorší studiovej zažitek. Velkorozpočtovej kameňák. ()

zdeny99

Tak takovouhle nesmyslně splácanou blbost si bratři Grimmové nezasloužily!!! [27281. hodnocení, 606. komentář, 60%] ()

Bozvav

Na američany dosti chabá výprava, až televizní vizuál, zejména u triků. Obsazení dobré, je fajn vidět vedle slavných tváří i české herce. Jinak je to takové trochu divné, ale koukatelné. za mne 50%. ()

tragos

Ukázka toho, že i když má autor dobrý námět, špatným scénářem se dá jednoduše zabít. Něco tak zmršeného jsem už dlouho neviděl. Těžko říct, jestli s takovým scénářem mohl Terry něco udělat. Asi ano, jenže jemu na tom asi příliš nezáleželo (alespoň podle toho, co se říká o jeho vztahu k tomuto filmu :)). Terryho invence sice ve filmu občas probleskne (šnečí mučení, bratři v šátečcích, naslouchátko/virgule, olíznutá žába, postava francouzského generála), ale v zásadě jde jen o střípky. Většina filmu jakoby byla vykradená z Ospalé díry (tady si musí Terry sáhnout do svědomí...). Každopádně doufám, že toto byl jen onen pověstný krok stranou a že příště se Terry zase ukáže tak, jak ho známe - originální a v plné síle. ()

Lindushka

Dosť nudná a chaotická rozprávka s odkazmi na rôzne rozprávky. Nepochopila som najmä ako sa zo sadistu Mercuria Cavaldiho, ktorý neustále mučil Angelicu (keby to nebola rozprávka myslela by som si že ju aj znásilňoval), stal na konci romantik... Celé to nemá hlavu ani pätu. ()

kostej_

Film má svoje chybky (typické pro Gilliama), co ale má hlavně je zvláštní pohádková atmosféra a skvělé naturalistické momenty. ()

Puol

Veru sklamanie. Taky dlhý čas Terry Giliam nič nenakrútil a teraz toto! Sľubný námet, hviezdne herecké obsadenie, ale očakávaný výsledok sa nedostavil. Z tých známych hereckých tvári, zvyčajne silne prehrávujúcich ma zaujal len Peter Stormare. Výprava je vcelku slušná, potešia aj české reálie na druhú stranu triky sú veľmi biedne. Tak za 5/10. ()

Zalost

Zábavné akční dobrodružství s pohádkovými motivy, které sice patří mezi slabší Gilliamovy filmy, ale pořád je to víc než solidní nadprůměr. Peter Stormare si střihl další perfektní figurku, Matt Damon s Heathem Ledgerem tvoří tak akorát sympatické duo. Je tu humor, nádech fantaskna, je to solidní akce... Bohužel se směrem ke konci začíná děj trochu rozmělňovat a ztrácet, naštěstí ale film skončí dřív, než to dosáhne nepřiměřeně nízkých hladin. ()

FilmWave

"Prokletí Terryho Gilliama" - Děs a běs! Nemůžu věřit tomu, že autorem této zplácané prázdné poloamatérské zmatenosti je autor "Brazil" a "12 opic". Matt Damon je slabý, ale Heath Ledger je zoufale slabý. Zápletka je tak na 30 minutovou pohádku do Studia kamarád, triky jsou horší než z průměrné videohry. Na filmu jsem našel jedinou kladnou věc - Peter Stormare v roli Cavaldiho. ()

Bubak

Tento film bych urcite nenazval hororem. Pro me je to sympaticka pohadka, ktera me nicim nezklamala. Na druhou stranu ale ani moc nenadchla. 65% ()

robo7773

*** (52 bodov zo 100) Klasicka moderna rozpravka s dobrym obsadenim ale asi nikoho moc nezaujme a mozno to ani vsetci nedopozerate do konca. Ocenujem pribeh, cize jemne sklbenie klasickych rozpravok a zapletením do deja, myslim ze tri hviezdicky su tak akurat. ()

Adm.Nelson

Mám rád, ak je film točený s nadhľadom a vtipom použitým vo filme na správnom mieste. Tu som sa ale nestačil diviť nadmernému množstvu wtf scén a spomenul som si na skvelú Sleepy Hollow a Burtona, ktorý vie takéto rozprávkovo-hororové koktejly namiešať oveľa lepšie. Je ale pravda, že chyba je hlavne v scenári, prišlo mi to veľmi prekombinované a zmätené. Potom je problém to celé nejak udržať, čo sa Gilliamovi bohužiaľ nepodarilo, aj tých pár vizuálne zaujímavých nápadov prebíja nuda a celkový nezáujem o dianie vo filme. Navyše veľmi slabé efekty, hlavne ten vĺčko mi pripadal, akoby ho vybrali z nejakého filmu starého minimálne 10 rokov. Herci boli dobrí, ale ďalší klad ma už nenapadá. 3/10 ()

Akana

Není to určitě nejvydařenější Gilliamův film, ale protože miluju jeho poetiku, i tohle je pro mě lahůdka. Pro autora hodně typický snímek. Pochmurný, groteskní, bizarní, plný černého humoru, všechno, co od Terryho čekám, tu je. Paradoxně v tom právě může být problém: režisérova fanouška tu máloco překvapí. Souhlasím, že scénář má slabiny, konec mi přišel taky trochu banální, ale co... Gilliamovi bych odpustil i víc. Jeho bezbřehá fantazie a ujeté nápady a fórky to bohatě vynahradí. ()

JanKukulín

Červená Karkulka, Jeníček a Mařenka, Perníček, Jack a fazolový lusk....snad všechny pohádky bratří Grimmů v jedné velké patlanici....žádná sláva ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)