Will a jeho mladší bratr Jacob vyrostli v bídě a utrpení. Když dospěli, zvolili si velmi neobvyklý způsob obživy – stali se z nich odborníci na zaklínadla, čarodějnice, strašidla a jiné stvůry. Navštěvují ponuré vesnice, pečlivě zapisují strašidelné legendy a za úplatu jsou ochotni nestvůry zlikvidovat. Ve skutečnosti však pouze zneužívají pověrčivosti vesničanů, aby z nich vytáhli peníze. Žádné stvůry totiž neexistují, vždy jde o zinscenované představení, které sami připraví.  Zatímco z Jacoba vyrostl učenec s bohatou fantazií, Will upřednostňuje bohémský způsob života. Sice spolu vycházejí, nikdy však nezapomněli na dávný spor. Když byli ještě malí, jejich sestřička vážně onemocněla. Jacob tehdy dostal za úkol prodat krávu, aby měli na lékaře. Jacob ji ale vyměnil za „kouzelné“ fazole. Will Jacobovi jeho naivitu i po patnácti letech neustále připomíná. Bratři netuší, že jejich podvodné kousky byly odhaleny. Francouzský generál Delatombe je nechá sledovat a následně i zatknout. Domnívá se, že Will a Jacob nejsou jedinými podvodníky v oboru, podle něj v okolí praktikují špinavé triky také další šejdíři, kteří mají na svědomí zmizení devíti děvčátek. Delatombe má pro Willa a Jacoba návrh: Pokud se jim podaří odhalit podvodníky a najít zmizelé dívky, budou omilostněni. Bratři nemají na vybranou, pod dohledem Delatombova italského poskoka Cavaldiho vyrážejí do akce. Místní obyvatelé jsou zoufalí. Je jisté, že zlo pochází z nedalekého začarovaného lesa... (TV Prima)

Tayen

Chlápci, kteří se svým chováním hodí spíše do komediální detektivky, než do historického hororu, a říkají si bratři Grimmové. Pátrají v začarovaném lese po dvanácti pannách o občas balamutí důvěřivé vesničany. Miluji pohádky, ale toto dílko mi přišlo jako komerční spletenec známých phádek a hereckých výkonů si zde také moc neužijete. Film je ovšem nabit efekty (které někdy jsou až přečančané a trocha střídmosti by neuškodila) a má spád, takže na jedno shlédnutí mu ty dvě hodinky obětuji, aniž bych toho litovala. Filmek se spíše svým charakterem hodí do rukou Tima Burtona, kterého zde Terry Gilliam jen neúspěšně kopíruje. Výsledkem je neosobní film, který pobaví, ale v paměti mi určitě neuvízne. ()

JJ.Gibson

Více méně, spíše více zvláštní film. Plní vše co má napsané v žánru: akční, dobrodružný, fantasy, horor. Velmi zajímavá pokud se to tak dá nazvat ,,pohádka". Která nepochybně diváka zaujme. Navíc komediální prvky snímek výborně doplňují. A zastoupení českých herců je také zpříjemnění podívané... ()

Mr. Filuta

Zklamani. Hluboke zklamani. Reknu vam, ze sem od Terryho ocekaval vic. Prvnich deset minut to vypadalo docela zajimave, ale pak nastoupila nuda, ktera pretrvala az k titulkum. ()

Jillen

Průměr. Na jednu stranu super herecké obsazení, skvělá a drahá výprava, místy dost hutná atmosféra a jméno Terry Gilliam. Na straně druhé dlouhá stopáž, tuny klišé, nevygradované scény a šíleně stupidní scénář. Celkově se na to nekouká zle, ale po skončení mi neuvízla jediná zapamatování hodná sekvence. Jednou a dost. Jednu hvězdičku přihazuji za českou koprodukci. Dávám 40% ()

GodComplex

Masterpiece fantasy zanru to opravdu nebyl, stejne tak se nejedna o vrchol tvorby Terryho Gilliama, ale to od toho snad nikdo nemohl ocekavat. Jakozto silena pohadka to ale funguje docela dobre. Prostredi kouzelneho lesa se mi narozdil od mnohym libilo. Matt Damon a Heath Ledger jsou oba tak neskutecni zoufalci, ze o hereckych vykonech je mozne mit jasno jiz predem. To bych videl jako jedno z hlavnich minus, nastesti to castecne zachranovali stary hardcorar Stormare a beautiful Lena Headey. 5/10 ()

PKD

Je skoro až neuvěřitelné, že tento sice pohodový ale jinak průměrný počin, jest od režiséra takových flákot jako Brazil, M.P. a Svatý Grál a 12 Opic. :-/ ()

Vojcl

Nebylo to úplně špatné, dobrá vizuální stránka a sympatická dvojice hlavních hrdinů ve složení Matt Damon-Heath Ledger film utáhnou, ale žádný zázrak se nekoná. Tomáš Hanák, kterého znám spíše z komediálních rolí mi jako záporák přišel nepřesvědčivý a celé to působilo hrozně zmateným dojmem, téměř žádné napětí a místy okaté vykrádačky jiných, slavnějších snímků..Takže pro mě čistý průměr, který neurazí ani nenadchne!!! ()

Macejko

Najprv som chcel dať tri hviezdy, ale potom som sa zamyslel a uvedomil si - za čo vlastne? Za mišmašovitý príbeh? Za nezaujímavé postavy? Za hnusné, ale naozaj hnusné CGI? Dávam dve a aj tie iba za fajnovo šľahnutého Stormarea a za zopár zaujímavých scén. Inak je to ale vcelku veľký fail, za ktorý Gilliam rozhodne nemôže viniť iba zásahy producentov. ()

Tirion

No co říct... zkrátka jsem velmi zklamaný. Žádné překvapení, velká rutina. Herci se snažili seč mohli, ale scénář jim rozhodně nepomáhal. Musím říct, že jsem se docela nudil a moc věcí mě neupoutalo. Jedině snad kvalitní výprava, kostýmy a masky a pěkným zpestřením byli čeští herci. Musím ještě zmínit, na dnešní dobu, lajdácky provedené triky. Resumé: Pohádka víceméně pro dospělé, která nemá čím překvapit. ()

blackrain

...bylo nebylo... Hororová fantasy pohádka. Chvílemi krásně temná až hororová atmosféra, jindy komediální. Monica Bellucci měla pekelně hnusnou masku,fuj, jako kdyby vylezla z hrobu. Vypadala hůř než otec Fura z pevnosti Boyard. Poznala jsem dva české herce, kteří měli větší role, Mirka Táborského a Tomáše Hanáka. Kouzlem pravé lásky se dají zrušit všechny kletby. Pravá láska je nad všechny kletby světa. ...a žili šťastně, dokud nezemřeli. ()

Bat55

Pri niektorých scénach v tomto filme som sa cítil fakt skvelo. Hlavne scény v lese boli skvelé. Na druhú stranu, občas mi pripadalo, že triky boli veľmi lacné (alebo som až príliš náročný?). Matt Damon a Heath Ledger celkom fajn, Monica Bellucci ako kráľovná tiež dobrá, a za zmienku ešte asi stojí nemecký generál, s ktorým bola aspoň prča. Občas až hororové napätie však robia túto rozprávku niečím výnimočným, taktiež prekrásna výprava si zaslúži pochvalu a v neposlednom rade aj začiatok filmu s "falošnou čarodejnicou". O to viac ma teda mrzí fakt, že to mohlo byť oveľa, oveľa lepšie a možno by z toho bola jedna z najlepších rozprávok. Škoda. /65%/ ()

kaylin

Já nevím. Asi jsem nikdy pořádně nepochopil, jak to Terry Gilliam vlastně myslí. Film "Kletba Bratří Grimmů" obsahuje digitální efekty, které jsou příšerné, ale také efekty, které jsou krásné. Je to šílená báchorka, který je různě poskládaná s povídek bratří Grimmů, stejně taková je vlastně i hlavní zápletka. Pohádková a celkem zajímavá, jenže i jednoduchá. Důraz tedy byl kladen na vizuál, který se místy dává až tak moc na odiv, že je to spíše ukázka toho, jak se chtěl Gilliam na filmu sám pro sebe ukojit, a tak se ani moc nevěnoval příběhu a radši si hrál s různými filtry, triky, loutkami, CGI, prostě se vším, co má rád. Navíc si do hlavních rolí objednal oblíbené herce (Matt Damon a Heath Ledger), což by mu mělo stačit na to, aby natočil něco, na co lidé půjdou a on bude zase moct zkusit něco, co bude nejen vizuálně zajímavé, ale i nějak smysluplné. Tahle pohádka není a místy je prostě až moc ujetá a až moc se snaží být zajímavá, že vás to přestane bavit. Co trochu vyniká, to je účast českých herců, kteří nemají pouze štěky, ale zahrají si docela důležité role, ať už je to Miroslav Táborský nebo Tomáš Hanák. Velké herecké výkony jim role ale nepřisoudily. Celý film je trochu škoda, protože v důsledku je to divnost nad divnost a celek je takový zvláštně pocuchaný, že člověk neví, co si myslet. Film vás může nadchnout, ale bude to skutečně jen proto, že máte rádi Gilliama. A možná i jako vzpomínka na skvělého Heatha. Jinak je to ale další splněný sen jednoho se tam až moc osobitého umělce, který vždycky měl blíže k vizuální stránce a její podobě než k příběhu. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/sahara-stormbreaker-syriana-andelsky.html ()

jajinka

Tak na tenhle film jsem se strašně dlouho těšila a výsledek mě velmi zklamal. Děj, jestli se dá o nějakém mluvit, o ničem, nezajímavý, pár dobrých efektů dobrý film neudělá, jako pohádka moc ponuré až sci-fi.. Do konce filmu jsem se divala asi jen proto, že jsem čekala, že třeba konec zlepší celkový dojem, ale marně.. ()

RAiken

Co to mělo znamenat Terry? Nějaký pokus o novodobou pseudopohádku, protože se už děti nechtěj dívat na ty starý skvělou kousky? Nevím, nevím, ale já to dokoukal jenom z povinnosti, protože se do mě uprostřed filmu zakousla jedna pořádná příšera z filmu, a to paní Nuda. Mělo to sice takový ten šmrnc a spoustu skvělých vedlejších postav, z nichž byl opět jednoznačně nejlepší Peter Stormare alias Cavaldi, ale jinak jsem se těžce nudil. Celkové vyznění snímku nemohl už ani zachránit skvěle ztvárněný les a všechno kolem něj včetně té úžasně vyhlížející věže. Takže jedinou vzpruhou byl až pak pohled na Tomáše Hanáka, kterému to fakt seklo a skvěle se do filmečku hodil. Takže i když jseš to ty, Terry, tak maximálně za 2 hvězdičky. Radši mrkněte na Sleepy Hollow, uděláte líp. ()

movieband

Co na to říct ?? Já si myslím, že slova ztřeštěná, oddechová, místy ujetá fantasy komedie vystihují tenhle film. Herecké obsazení bylo vskutku hvězdné (Ledger, Dammon, Headey, Bellucci), jó děj ten byl vcelku slušný až na pár opravdových blbostí. No a potom ještě zpracování prostředí, které bylo fakt povedené. Dal bych možná aj plný počet, kdyby z toho neudělal takovou fantasy srandu, ale temné fantasy. Ze začátku na něj měl místy vážně vcelku slušně našlápnuté. Ale pak sa to zvrhlo v to co z toho vzešlo. Já si myslím, že to člověka pobaví i když je to takové jaké to je. 3* a 65 %. ()

K.I.N.G.

Celkem obstojně vyfantazírované. Slušná atmosféra i podívaná, jen škoda, že se tu Heath Ledger a Matt Damon museli tak ztrapnit. ()

Damiel

55 % - Překvapivě suché, ač jsem se snažil, za celou dobu si mě to nedokázalo získat a vtáhnout do děje a spíš jsem se pořád ošíval, kdy už bude konec... ()

Sigurd

Při vší úctě k Terry Gilliamovi, tvůrci takových vydařených kousků jako jsou Brazil, Král Rybář či 12 opic, se po shlédnutí Kletby nemohu nevyhnout srovnání s jiným filmem, jehož styl a příběh jsou velmi podobné. Srovnání s Timem Burtonem a jeho Ospalou dírou je prostě nasnadě. Nicméně tam, kde Burton úspěšně ujíždí na vlnách divoké stylizace v oceánu své nespoutané imaginace, Gilliam šlape vodu a potápí Kletbu bratří Grimmů vskutku politováníhodným způsobem. Nudou. Oku lahodící barvité záběry nedokáží zakrýt fakt, že příběh Gilliamova snímku je neuvěřitelná slátanina, zmateně kombinující tradiční pohádky bratří Grimmů a historický počátek 19. st.. Bratři Jakob a Wilhelm (Mimochodem skvěle ztvárněni duem Damon-Ledger. Tahle sympatická dvojka si vás určitě získá!) se sami nedobrovolně stávají aktéry příběhu, ne nepodobnému s příběhy jimi sbíranými. Není divu, že obsazení českých herců potěší nejednoho českého diváka, unaveného tímto poněkud rozvleklým blouděním v temném lese. Hledání známých tváří ukrátí nejednu dlouhou chvíli. ()

Aiax

Každému je dávno jasné, že Gilliam nemá vizuální "oko" na výpravné filmy. I kdyby dostal miliardu, vypadal by film pořád jako tak trochu ušmudlaná inscenace. Jeho ohromnou předností je samozřejmě fantazie a cit pro neobyčejno, jenže pokud mu tohle studioví šéfové zarazí, nezbudou než právě jen ty divadelní kulisy. Aspoň že Damon a Ledger společně s komickou dvojicí Stormare/Pryce nenudí. Přesně jak píše Pomo - kdyby to byl český film, šlo by, co do výpravy a filmařského know-how, o událost desetiletí. Takhle je to jenom ušmudlaný odvar Sleepy Hollow. ()

Vědma

Ve své podstatě se mi tenhle film líbí. Ani po dalším zhlédnutí se na tom nic nezměnilo.Jeho pohádková podstata a kupodivu hlavně Matt Damon. Peter Stormare nezklame jako obvykle, ale hodnocení nezvyšuju, protože v některý moment se to zvrhne a potom už to nechytne to počáteční kouzlo pohádky - nepohádky. A dost se mi tady nelíbí úplně digitální vlk a Tomáš Hanák.(Ten teda asi digitální není :-)) ()

Matt Damon je Marco Polo

Matt Damon je Marco Polo

04.05.2005

Scenárista Kráľovstva nebeského William Monahan sa púšťa do písania scenára k pripravovanému dobrodružnému filmu MARCO POLO, ktorý bude vychádzať z Polovej autobiografickej knihy Travels ("Cesty").… (více)