Je poklidná noc v Los Angeles roku 1937. Starší seriózní pán odchází z hotelového pokoje, nechává uvnitř spící mladé dívce nějaké peníze a u barmana písemný vzkaz. Poté se vrací domů ke své ženě. Pak se mu náhle podivně blýskne v očích a probere se v zajímavě vybavené laboratoři v roce 1999. Zmiňovaná možnost skoků mezi dvěma světy nevyplývá z vynálezu stroje času, jedná se pouze o velmi dokonale zhotovenou virtuální realitu, na jejíž realizaci se Hannon Fuller rozhodující měrou podílel. Jenže Fullera v jeho virtuálním světě někdo bez jediné stopy zavraždí. Z Fullerovy smrti je obviněn jeho mladý partner Douglas Hall, který musí přijít na to, co se stalo, dřív, než ho nepříjemně vlezlý detektiv McBain usvědčí a nechá zavřít. (oficiální text distributora)

_ksilt

Od chvile co jsem tenhle filmek videl poprve, jsem ho skouknul uz nekolikrat a nikdy se neprestanu kochat, pusobivejsi nez provarenejsi kolega, bohuzel rozpocet nedovolil rozashlejsi trikove kreace ani agresivni marketing, ktery by film uvedl v sirsi znamost. Navic vytecny Dennis Haysbert ve vedlejsi roli. ()

Here

Kvalitní old-school sci-fi, kde je hlavní příběh a myšlenka, a ne série kopanců ve zpomalených záběrech. Je to holt jiný film než většina dnešních sci-fi. To je pro někoho plus, pro jiného mínus. Co mě velmi mile překvapilo, byla hutná atmosféra, na kterou jsem zvyklý spíš z knížek. S Matrixem se nedá nesrovnat (bohužel) - Třínácté patro u mě vyhrává v tom, že v něm jde skutečně o nějakou vyšší pointu, Matrix má zase svůj skvělej styl. Filmy jsou to oba výborné. ()

Mitin

Skvělý sci-fi, který mi částečně víc než Matrix připomínalo Westworld. Konec se dal od určitý části předpovědět a spíš jsem si přál, aby se očekávání splnilo. I přesto musím říct, že co chybělo filmu na efektech víc než dost splňoval příběh a prvotřídní herci. Další důkaz, že za hodinu 40 minut se dá stihnout uskutečnit perfektní sci-fi s originální zápletkou. Spoiler: Když budeme předpokládat, že i my diváci jsme v simulaci, jde o simulaci, v simulaci, v simulaci, v simulaci, v simulaci. Miluju takový snímky! ()

willis

Jediná věc mi neseděla. A to, nelogické přenášení původního vědomí při smrti "posedlého" o úroveň víš. To je hodně zvláštní. Jinak mě to bavilo daleko víc než nudné pokračování Matrixu. ()

LuckyStar

Komorní cyberpunk s poměrně velkým potenciálem. Tam, kde nikdy nedokáže zaujmout Matrix, tento a mnoho dalších filmů sbírá body. Třínácté patro spadá do stejné skupiny jako např. eXistenZ od Davida Cronenberga a vytváří na malém prostoru, vícenež zajímavé představení. Výborná hudba a scénář jsou nakonec jen třešničkou na dortě, který nemá šanci nudit. A jelikož se jedná o dort patrový (doslova), zážitek je také patřičně odstupňován. Hey! What'd you do to the world? * Hey, I just turned it off. ()

Zombi

Výborná scifi detektivka, minimum efektů, zato maximum příběhu, navíc skvěle vykreslená atmosféra ameriky 30 let. ()

Charon11

No s Matrixem jak tu někteří píší velkou souvislost nevidím (lehce jsou podobné nápady-děj a zápletka zcela odlišná). Velice originální sci-fi film (jde to i bez vesmírných lodí a zelených mužíčků – i když tyhle mám taky rád ). Velmi dobrý scénář režisér umocnil citlivým přístupem. Zajímavé pojetí různé barevnosti světů – jako by člověk porovnával fotky z třicátých let (zažloutlé bez barev) a dneška. Jak Anthony píše na jiném místě – velmi dobrá hudba. A nezbývá nám než věřit, že žijeme opravdový život a že za humny se náš svět nerozpadá na pixely, bity, vektory,….. ()

mosnak odpad!

Aaaaa máme tady opět další snímek,který má nepochopitelně nadnešené hodnocení. Dokonce tady někdo z uživatelů napsal, že třinácté patro je takový zamotanější Matrix (fuj,že tě hanba nefackuje). Toto cestování v čase mě vůbec nebavilo. 5% (ale jako já chápu lidi,kterým se to líbí - tak jen doufám,že nebudu opět dostávat výhružné zprávy,ať změním své hodnocení). ()

Mikino00

Myšlenka filmu je velice zajímavá, zpracování poněkud komornější, což není na škodu, ale zase té tmavosti bylo až až. Přece jen tomu schází trošku lepší vizuální stránka. ()

Garch

1999 - "eXistenZ" a "Třinácté patro" byly jinak pojaté "Matrixovky" přesně ve stejnou chvíli, jako samotný Matrix. Byl to zajímavý rok, když se naráz provalilo, že vše je jen Matrix. ;-) ()

Renfield

Napsáno je Třinácté patro opravdu zajímavě a snad i tak akorát zamotaně, ale zase ne tolik, že by se nedalo pochopit. Stejně tak hudba Haralda Klosera je velice kvalitní a značně dopomáhá k celkové atmosféře. Ale tohle všechno k dokonalosti nestačí. Film trpí především nízkým rozpočtem a tím i slabými efekty a nevýraznými herci... i když ti alespoň několik dobrých momentů mají. Režie také není silná stránka, i když se pravděpodobně jedná o nejlepší film Josefa Rusnaka. Celý (možná dobrý) zážitek potom pokazí samotný konec filmu, který se opravdu nepovedl. Kdyby se scénáře ujal jiný tým a sehnalo více peněz, je to výborné, ale kdyby... 55% ()

bobstock

Silný námět táhne film na úkor vizuálních efektů. V tomhle případě neva. Simulovaný svět v simulovaném světě do kterého vlezete přes sluchátka je krásná, ale nebezpečná hračka. Zvlášť, když i náš ´´skutečný´´ vesmír je pravděpodobně pouhou simulací, za kterou tvůrce nemohl dostat dobrou známku. Jo a nevím jestli to není deja vu, ale nějak mi v hloubi duše byla dost povědomá doba 30. let. Vincent D'Onofrio pochvala. 75% ()

Klajnik

Šlo, jen už jsem tohle a ještě mnohem víc viděl v Ricku a Mortym. Tudíž nemám nejmenší důvod to chtít vidět znovu. Film nenabízí nic nad rámec toho nápadu o simulaci uvnitř simulace. ()

filipvrbik

Škoda malého rozpočtu, do kin to šlo ještě před matrixem, takže to mohlo být taky kultovní.....Bohužel triky jsou katastrofální, případně žádné...Ale samotný příběh je velmi zajímavý arozhodně nenudí. Upřímně, na to , že je to virtuální realita ve virtuální realitě jsem nepřišel, nebo aspoŇ ne hned..Zajímavý konec s novinami z roku 2024- už teĎ nikdo papírové noviny nečte :-)....80% ()

Yardie

Slabších 80%, těch 75% je asi odpovídajících. Zajímavý námět, slušné zpracování. Střízlivé, komornější sci-fi, s dobrou zápletkou, několika překvapeními, kdy vydrží v podstatě do konce udržet tajemno, oč jde. Vypadá to hodně old school - nevěděl jsem rok natočení, takže jsem tipoval nějaký rok 1993. Ale je fakt, že to hodně letí, takže mi už připadá skoro všechno staré... :-) Každopádně velmi zajímavé a dobře natočené sci-fi, které je ovšem na jedno kouknutí, protože jakmile víte, oč jde, už to ztrácí to kouzlo. Howgh! ()

kujon

Ještě malý krůček a bylo by to za 4*. Ale i tak si myslím že na takovýto nízkorozpočťák super. Pravda, provedení některých triků značně pokulhává a jejich cena je na nich náležitě vidět, ale.... I tak mě to bavilo. A to je přeci u filmu tu nejdůležitější, ne? :-) ()

radekgfx

Fanoušci vizuálních, akčních a obrazově působivých snímků budou zklamáni. Filmový jednici vyhledávající zejména minimalistické sci-fi s prostorem pro postupné (v ideálním případě) odkrývání mnohovrstevné reality s hutnou, snovou a netradiční atmosférou, ještě k tomu na pomezí skutečnosti a fikce, budou nadšeni. Příběhový mix prvního Trona a Matrixu jistě nemá ambice býti uctíván podobně velkou masou lidí, ale v rámci daného žánru a předem stanovených očekávání se jedná o více než kvalitní a shlédnutí hodný filmový počin. ()

wampire23

Prirovnanie k Matrixu je zrejmé, ale myslím, že by sa našlo viac sci-fi kúskov, s ktorými by sa naľla spojitosť. Rozpočet je naozaj minimálny, digitálny efekt tu takmer nie je. Film teda chce zaujať najmä príbehom a postavami. Všetko je to spravené vskutku dobre, akurát už v polovici filmu je takmer všetko jasné a človek vie ako všetko skončí. Chcelo by to temnejší záver a mohli to byť čisté 4*. Takto musím prižmúriť oko aby som ich dal. ()