Alex Cross je detektiv a forenzní psycholog. Když náhle zmizí jeho neteř Naomi, vysokoškolská studentka, rozhodne se přidat k týmu vyšetřovatelů i když to už nespadá do jeho oblasti. Zjišťuje, že Naomi je jednou z mnoha pohřešovaných dívek. Všechny jsou krásné, chytré a něčím vynikají. Brzy po jeho příjezdu do Durhamu, kde Naomi studovala, je objevena mrtvola jedné z pohřešovaných dívek. Krátce na to, je unesena další mladá žena, lékařka Kate. Když se Kate probere z omámení, zjišťuje, že ji unesl muž, který sám sebe nazývá Casanovou. Varuje ji, aby se nepokoušela o útěk ani o jinou formu vzdoru. Kate zjišťuje, že není jediná, koho Casanova unesl a protože je to velká bojovnice, využije první příležitosti a uprchne. Podaří se jí to jen tak, že skočí do propasti, ve které teče řeka. To ji téměř stojí život. V nemocnici se o ni samozřejmě postarají, ale je jisté, že je Kate otrávená něčím, co se v její krvi nepodařilo určit. Díky Alexovi zjistí, jaké narkotikum jí Casanova podal a Kate dostane protilék a začne se brzy uzdravovat a začne pomáhat policii při pátrání. Alexovi dochází, že Casanova není založením vrah, je to sběratel a dokud ženy dodržují jeho pravidla, nechá si je. Navíc vychází najevo, že podobné únosy se staly i na druhém konci země, v Los Angeles. Takový případ tu ještě nebyl, aby zločinec pracoval na dvou místech najednou. Alex pochopil, že se nejedná o stejného muže, ale o dva různé, kteří nějak spolupracují. Vyšetřování ukáže, že v Los Angeles „pracuje“ doktor William Rudolph a v jeho domě jsou nalezeny části těl jeho obětí. Rudolph napodobuje svého partnera Casanovu na východě, jen dívky nesbírá, ale je to sadista. Přestože je policie Rudolphovi na stopě, podaří se mu uniknout. Jeho kroky vedou za Casanovou, ale ten s ním dál spolupracovat nechce. Policie, i díky Kate, objeví úkryt, kde Casanova schovává dívky. Casanova však uniká, Rudolph je při přestřelce zabit. Uvězněné dívky včetně Naomi jsou osvobozeny, ale Casanova někde číhá. Alex se musí vrátit domů do Washingtonu a Kate ho ještě před odjezdem pozve na večeři. Trochu se zdrží a do Katina domu mezitím dorazí detektiv Ruskin, který pošle domů hlídající policisty. Alex mezitím podle rukopisu zjistí, kdo je skutečným Casanovou... (TV Prima)

Terva

Ponuré a nádherné kriminální drama. Jen bych místo Ashley Judd navrhnul jinou herečku. Třeba Milu Jovovich? ()

JohnCZ

Lahůdkový temný thriller, kterému bych se nebál přiřknout nálepku horor, protože v určitých momentech byl skutečně děsivý a obsahuje i pár povedených lekaček. Tradičně velice dobrý Morgan Freeman a parádní a tehdy ještě poměrně mladá Ashley Judd. Jediné menší zklamání se dostavilo v závěru, který využívá snad to nejotřepanější klišé. Atmosférou mi to trochu připomínalo současnou seriálovou pecku True Detective, což je jedině dobře. ()

Květula

Trochu mě zklamalo, jak snadné bylo odhalení prvního ze zločinců...těšila jsem se na dlouhé vyšetřování a objasňování záhad a ono jen stačilo zadat jedno slovo do počítače a bylo to. Jinak ale skvělý thriller s báječným Morganem Freemanem. ()

NinonL

Lesní vězení s oběťmi šíleného vraha. Morgan Freeman klasický dobrý, Ashley Jude trochu afektovaná, vcelku lehký nadprůměr. ()

Tayen

Žádné mrazení, překvapivé rozuzlení, ani nečekaná honička se nekonaly. Na trhrillery Mlčení jehnátek či Mesiáš tenhle kousek nemá ani v nejhlubším zatemnění mysli. Nejsem fanoušek krvavých scén, spíše mě upoutá atmosféra drtící mou psychiku, ale její absenci ve Sběrateli polibků, mohlo zachránit pár krátkých závěrů na zmučenou mrtvolu, kterou jsem tam ani nezahlídla. Poslední dobou zjišťuji, že místo shlédnutí thrilleru je lépe sáhnout po knížce, z které vyšel. ()

JJ.Gibson

Slušný thriller ze skupiny filmů Sedm nebo 8mm, bohužel nedosahuje jejich kvalit. Morgan Freeman jako vždy zazářil. Bohužel scénář mohl být lepší. A tentokrát filmu také hodně ubližuje český dabing :( ()

Vojcl

Pro mě dost průměrný thriller, kterému sice nechybí napětí a zajímavá zápletka, ale scénář je místy trochu nelogický až naivní.. Vraha jsem také odhalil prakticky ihned,což hodně zkazilo výsledný efekt.. Nebýt perfektního Morgana Freemana bylo by to ještě o hvězdičku míň.. ()

Freemind

Slušně natočený thriller s temnou atmosférou bohužel ničí poslední půlhodinka, během níž celé to kouzlo a napětí postupně vyzní do ztracena - může za to hlavně mdlý záporák, protože Freeman odvedl tradičně vynikající práci. Trochu právem zapomenutá perlička. ()

Orlau32

Nemám ráda thrillery. Někdy se jim nevyhnu, a to tehdy, když mě zláká ve filmu obsazena vynikající hvězda. V tomto případě to byl Morgan FREEMAN. Nemohu film chválit ani zatracovat. Vydržela jsem až do konce, ale požitek vnitřní jsem z toho neměla. Přesto ovšem musím ocenit dobrou práci Morgana Freemana, protože (jak jinak) bez jeho stafáže bych se na film těžko dokoukala. Ale nicméně napětí zde bylo a spád měl film taktéž. Proto si myslím, že byl nadprůměrný proti jiným krvavým pitomostem. ()

gogos

Pomerne solidni thriler s Freemanem, nic sem neocekaval a taky sem skoro nic navic nedostal. proste prumerny film.... ()

italka63

Sice ne špička, ale slušně natočený film o unesených dívkách,Morgana Freemana i Ashley Judd mám ráda, takže za čtyři hvězdy. ()

Maq

Když se detektivka zarputile drží všech osvědčených šablon a klišé, může to být dobré aspoň k tomu, že to není vyloženě uvalené. Ale ani Freeman z toho neudělá něco zapamatovatelného. --- Nejspíš to v sedmadevadesátém bylo přecejen o fous originálnější. Ale co mám z toho, já jsem to viděl teď. ()

MATADOR

Tenhle film je asi vážně nutné vidět v originálním znění. S dabingem, i když je velmi dobrý, tak si nikdo nepohrál tak, jak by měl a to je škoda. I přesto je Sběratel polibků záležitostí spadající do žánru, který mne nepřestane nikdy bavit. ()

kajas

Já vím, že tvůrci filmu za český dabing nemůžou, ale když díky hlasu odhalím identitu vraha po pěti minutách, tak je pro mě dalších 90 minut docela zbytečných. Za sympatickou ústřední dvojici (a za Elwese, který od dob "Princezny nevěsty" moc rolí nedostává) ale nebudu hodnotit zle. ()

Eldrick

Klasický devadesátkový thriller navazující na úspěch SE7EN, bohužel tenhle kousek je průhledný už od samého začátku. ()

balba

Velmi kvalitní kriminálka , na kterou se velice ráda podívám.Herecké duo Freeman versus Judd je výborné. ()

lekr

Hodně slušný temný thriller, který sice není úplně dokonalý jako třeba Sedm, ale i tak je velice solidní podívanou a to hlavně díky nápaditému scénáři a skvělému Morganu Freemanovi. Bohužel snímku dost uškodil český dabing, za což ale film samotný samozřejmě nemůže. ()

Hennes

Mám velice rád kriminálky tohoto typu a ani tahle mě vyloženě nezklamala. Něco však snímku k dokonalosti chybělo. Možná originalita, možná trochu více napínání diváka, neboť konec se dal vydedukovat poměrně snadno. Freeman i Judd, ale odvedli dobrou práci a hodnotím lehce nadprůměrně. ()

Martin741

Sice to nehorazne vykrada Se7ven a The Silence of the Lambs, ale reziser Gary Fleder natocil aspon nadpriemerny fryler so slusnym hereckym obsadenim. 76 % ()

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (více)

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)

Alex Cross se vrátí

Alex Cross se vrátí

23.08.2010

Že si postavu s tímto jménem nedokážete hned zařadit? Nápověda: Morgan Freeman. Ano, Cross je agent FBI a prvotřídní psycholog, kterého si pamatujeme z thrillerů Sběratel polibků a Jako pavouk.… (více)