Co by bylo umění bez obětí? To záhy zjistí dvanáct nadaných studentů baletu, kteří každou hodinu každého dne věnují přípravě na své životní poslání. Strhující drama "Tanec s vášní" od uznávaného režiséra Nicholase Hytnera (Šílenství krále Jiřího) pojednává o semknuté skupince tanečníků, kteří musí obětovat svůj soukromý život a pravidelně trénovat v rámci příprav na recitál, který rozhodne o tom, který z nich nastoupí na výběrovou a velice prestižní americkou baletní akademii v New Yorku. Ve snímku se představují talentovaní profesionální tanečníci včetně Amandy Schullové, Zoë Saldanové, Ethana Stiefela, Sascha Radetsky a Shakiem Evans. (Cinemax)

dawnie

Center Stage pro mě nevyniká jenom nezapomenutelnýma tanečníma číslama, od kterých nejdou odtrhnout oči - to, bez čeho bych si ho sotva pouštěla pokaždý, když si na něj vzpomenu, je hlavní grupa postav. Eva, Eric, Charlie, Jody, Sergei, a nakonec i Maureen a Jim. Ty to, jak spolu fungujou a hlavně se BAVÍ, prostě nehrajou. A to se dneska fakt často nevidí. ()

Pharlap

1/ Předvídatelný turbo Happy End na závěr.. to beru jako mínus.. copak nelze zakončit film positivně a bez tleskání a bez ovací a bez publika apod.?? 2/ Super mezigenerační střet matky s nenaplněným snem a dcery která za to trpí.. 3/ Skvělé, ale naprosto super scény z baletních představení.. chápu, že to film, ale i tohle museli komparsitsti a herci pracně a dlouho secvičovat a povedlo.. chválím choreografii!!! A hlavně kvůli tomu dostal ode mne tento film tolik hvězd! 4/ Moderní Popelka v novějším podání? :-) 5/ Co je to za komentáře od gouryella, apod. Jaky teenage filmy, jaky Flashdance?? To s tím nemá NIC, prach nic společného!! Jasně.. "teeage" to splňuje.. ale to předsi není jediný, proč by měl být film jen pro teenagery. U mne, mojí matky i ségry.. i manželky tenhle film funguje.. ;-) Hlavně kvůli tomu, že tu dřinu, co s tím ti lidi maj (jako studenti).. dávají ve filmu s jakýmsi "pozlátkem", co nás nutí si řící.. "Ty voe.. to je makačka..", ale líbí se nám na to koukat ;-) 6/ Viděl jsem to už asi po šestý a tentokrát orig.znění v CZ sub., a bombice!!! :-) ()

Bigwave

Jediné co je na tomhle snímku dobré je baletní scény s prvky moderny. Jediné co to postrádá je doplnit ty fascinující scény nějakým strhujícím a poutavým dějem. Průměr. ()

Zaynab

Oproti ostatním novějším filmům o tanci (zejména pak Nežádej svůj poslední tanec) má tento velkou výhodu - věřím protagonistům, že tančit skutečně umí. Příběh možná nepatří k inovativním, ale to vynahradí závěrečné představení:) ()

Lina

Další 70% záležitost. Příběh tři hvězdy, taneční výkony určitě čtyři, možná i víc. Klasický balet a možnosti toho moderního, který se mu klidně může vyrovnat. Jde o jeden ročník výběrové baletní školy s různými typy studentek a studentů, včetně učitelů, s nimiž se dá příležitostně zaplést. Krásná podívaná a poctivá baletní práce, takže jsem v hodnocení přidala. ()

AgentMarvel125

Vynikajuci film, ktory vystihuje moj zivot... Milujem balet a vsetko okolo neho :-) Ocenujem skvele realisticke stvarnenie s vynimkou niekolkych nepodarenych strihou na pointe a snaha o vytvorenie tzv. tu-tu baleriny... Ale inak super ! ()

Sofia_Straw

Krásna ukážka toho, že talent je v mnohých prípadoch len pridanou hodnotou. Nielen balet, ale každá fyzická aktivita myslená vážne a profesionálne je o drine, pote, odriekaní a tvrdej disciplíne, niekedy na úkor zdravia..., no v tom lepšom prípade môže oddretá technika zvíťaziť nad prirodzeným talentom. Otázne je, kam až je človek schopný zájsť pod tlakom okolia a vlastnej ctižiadosti a či všetko, čomu sa podriaďuje má v jeho živote zmysel. Z hľadiska tanečných výkonov dosiahol film vynikajúcu úroveň (Zoe Saldana je perfektná). Ďalším plus je verejné poukázanie na duševné poruchy svojej doby striehnuce na mládež nielen v športovom prostredí, ale aj na rozdielnosť pováh, uvedomenia si dôležitosti vlastného rozhodnutia a nachádzania seba samého. Príbeh, kde sú v popredí charaktery postáv, s príjemným dejom a výchovným zmyslom je jeden z mála, ktoré odporúčam všetkým mladým dievčatám. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Pastelka..

Taneční filmy mám moc ráda, tento mě pohltil... Zajímavé co všechno jsou někteří ochotni obětovat... A co jsou přání rodičů, a nebo co připouští samotný soubor... Závěrečné představení nemělo chybu. ()

roquet

Příjemný film s pěknými tanečními scénami. Pěkná oddechovka na sobotní večer a dobrá motivace jít si potom zacvičit. ()

PeDe

Pre mna top, ale asi to bude tym, ze som to prvykrat videla, ked som mala 12.. cize asi velmi zaujate hodnotenie ()

M.Gift

Jsem celkem překvapená zdejším mírným hodnocením. Na teenagerovskou romatnickou a hlavně taneční komedii je to dle mého nadstandart. Musím uznat, že v baletu se vůbec neorientuji, tudíž nedokážu posoudit taneční výkony, ale to, co plyne hl. představitelům z úst, dává smysl, zápletka je sice jednoduchá, ale zato ozvláštněná baletním prostředím a nebýt konce (pro mě asi největší zklamání), neměla bych ani problém tomuto filmu uvěřit. Navíc se mi líbí, že je ukázaná i dřina a osobní problémy spojené s baletem. Není vidět jen to třpitivé pozlátko, ale i ostré lokty a zmrzačené nohy balerýn. ()

kelley

Nakonec jsem dal plný počet. Holt jsem se na stará kolena ještě k tancování klikatými cestičkami taky dostal, tudíž jsem v hodnocení velmi neobjektivní, protože film mě taky dostal :-) Samozřejmě - děj je limonáda a červená knihovna, myslím ale stále v mezích normy. Ovšem tanec, to je oč tu běží ! A když se občas sem tam vrátím třeba na Youtube k mým (a asi nejen mým) nejoblíbenějším momentům filmu - což je Jody v jazzové třídě a pak její závěrečné vystoupení - tak si u mě těch pět hvězdiček zaslouží... P.S. hudba George Fenton - možná tak nějaká v pozadí a nebo výběr hudby a střih. Tancuje se na hudbu Red Hot Chili Pepppers, Michaela Jacksona, Jamiroquai, ale i na klasiku samozřejmě, atd... ()

prisha

Určitě nejlepší taneční film. Kvalitní taneční scény, což se málokdy vidí, skvělé herecké obsazení a kouzelná atmosféra. ()