Fotbalový tým pod vedením nového trenéra nic nemohlo zastavit... Bill Yoast je úspěšným trenérem amerického fotbalu v jižanském městečku Alexandrie. V roce 1971 chce místní tým středoškoláků pod jeho vedením vyhrát turnaj. Všechno se rázem změní v okamžiku, když na místo vrchního trenéra je jmenován mladší a nekompromisní Herman Boone. Yoastovi nezbývá, než se spokojit s místem pomocného trenéra. Pro většinu obyvatel města je Boone ale těžko přijatelný, je totiž černoch. Přitom právě Boon teď musí stmelit hráče různé barvy pleti a přivést tým k nejlepšímu výkonu a úspěšným zápasům bez porážky. Neskrývaný rasismus ohrozí už první soustředění mladých hráčů, protože předsudky jsou hluboce zakořeněny na obou stranách. Tvrdý a umíněný Boone přitom rozhodně nešetří nikoho, zajímá ho úspěch celého týmu...  Strhující, stejně jako provokativní příběh vznikl podle skutečné události. Jeho režisér Boaz Yakin staví na dobře napsaném scénáři (Gregory Allen Howard) a na vynikajícím výkonu Denzela Washingtona (Presumpce viny, Training Day, Muž v ohni) v úloze Hermana Boonea. (Česká televize)

Hanys_

Průměrný sportovní film o už celkem tradičním palčivém americkém tématu. Už to začíná být pomalu klišé, že každý druhý sportovní milník začíná tím, kterak se dá do kupy pár černošských hráčů s bílými a po počátečních neshodách válcují jednoho soupeře za druhým. ()

DannyBoy80

Průměr, klasický sportovní film. Rozdíl trošku je, že to nejsou looseři, ale řeší se problém rasizmu. Navíc je to podle skutečné události. Nic víc Vás nepřekvapí. Dobrá oddychovka, nic víc nic míň. 60% ()

MilanQo

Pekne ukázané, ako hra môže spojiť chlapcov s rasovými predsudkami a nie len ich, ale aj ostatných. Washington a Patton v roli rozhodcu nemali chybu, a tých motivačných kecov asi nikdy nebudem mať dosť. Podobne ako "We Are Marshall" skvelá športová dráma o americkom futbale. 90 % ()

Dyas

Další z nadprůměrných sportovních filmů, jenž je navíc naplněn rasismen jako u Coach Cartera. Milovníci sportovních filmů si přijdou na své a nějaké motivace z toho filmu září. Milovníci filmů o rasismu si také přijdou na své. Celkově je to jeden z několika nejlepších filmů o americkém fotbalu, co jsem zatím viděl. ()

Lefty86

Původně jsem chtěl dát o jednu míň, ale některé scény jsou hodně emotivní. Film je ale dost vrtkavý chvíli dobré scény o prolomení rasových bariér, chvíli takové nijaké, to neznamená že je špatný. Nakonec všichni přestanou prudit a stanou se týmem. Kdo má rád podobné filmy doporučuju více Coach Carter, to je klasa!!! 75% ()

Rozjimatel

"Only kin's allowed in here." "Alice, are you blind? Don't you see the family resemblance? That's my brother."     Trochu presladená dráma podľa skutočnosti, ktorá má z môjho pohľadu dva zásadné nedostatky - je venovaná americkému "futbalu" a je plná pateticko-patriotických drístov. Inak je to taká šablónovitá športová dráma, s hudbou typu "toto som už niekde počul", ktorá sa odrazu preklopí do strašne banálnej polohy. A teraz už nasledujú len samé pozitíva. Herecké výkony sú výborné (Denzel Washington, ale aj väčšina mladých hercov, napr. Ryan Gosling v menšej role), postavy sú sympatické, veľmi slušne sú načrtnuté vzťahy medzi nimi a film aj veľmi zručne pracuje s emóciami (hlavne v dojímavom závere). Najsilnejšou stránkou filmu je ale jeho práca s rasovou tématikou. Dá sa dokonca povedať, že ide o jeden z najlepších filmov namierených proti rasizmu.     "Sheryl, don't you wanna play with Nicky?" "I hate playing with dolls." "I'm not playing, I'm accessorizing!" ()

Vejrrr

Jedno z nejhezčích sportovních dramat co znám. Vyvážená kombinace amerického fotbalu a toho o čem vlasně film je... o otázce rasy, o tom jak mají mladí kluci vytvořit tým, jak spolu spolupracovat nebo snad vytvořit přátelství, ikdyž je mezi nimi ta hnusná černobílá propast... ()

chim.chim

Někdo si možná americká klišé vychutná, já toho ovšem schopna nejsem. Ale fajn, beru, že základní dějová linka - rasově různorodý tým městečka plného netolerantních obyvatel, který jde proti všem a nakonec se mu nejneže podaří zvítězit jak sportovně tak i nad obecnými předsudky, ale zároveň vítězstvím stmelí celé město - smysl má. Takže v tomhle ohledu tu hollywoodařinu ještě strpím. Neuvěřitelně mi ale vadila nanervylezoucí dcerunka trenéra Sheryl a Ryan Gosling snad v každé scéně poskakující jako panenka. Nevidím na tomhle filmu nic moc zvláštního, dobrý příběh, dokonce skutečný, ale bohužel jen další MADE IN THE USA. ()

ADZI

Od začátku se film snaží, aby běhal posluchači mráz po zádech. To se možná chvíli daří, ale potom to celé sklouzne ke klasické ,,Americe". Nejvíc se mi asi líbilo, jak ten levák vezme míč do ruky a dá tu parádní ránu. Ale celkově nic moc. ()

Gore

I když jedno klišé střídalo druhé a nechyběl ani typickej americkej mega patos nebo homo kreace typu moje krásná blond holka (Kate Bosworth) nechce podat ruku černochovi, tak ji pošlu do hajzlu a radši si budu hrát s černochama na pravýho americkýho kluka. A přes to všechno je zbytek natočenej velmi kvalitně a vyniká nad všemi filmy o americkým fotbale. Nebýt patosu a homo kreací mohlo by to být za plnej počet. ()

masiko

Moc pěkný film, který si určitě užijí všichni milovníci sportovních snímků. Denzel je skvělý jako vždy. Když se ale chci kouknout na něco o americkém fotbalu, dávám přednost We are Marshall. PS: "Sunshine" je totální borec :) ()

Atheas

Denzel to umí. Jde vidět ze zahrát velmi emocionální roli pro něj není žádný problém. Klasický námět, kdy trenér skloubí mužstvo v jeden tým, kde všichni jsou najednou bratři a poté už je nic nezastaví. Ano toto já mám rád. ()

Kratoc

Perfektní film o pro Evropana poněkud netypickém sportu, ale možná o to atraktivnějším. Do toho ještě problém rasové segregace a samozřejmě naplnění amerického snu - zní to jako příběh ze špatného bijáku, jenže ona je to všechno pravda. Příběh se skutečně stal a to celé staví příběh do ještě lepšího světla. ()

majec4

Super film, kde tema rasizmu je podana tak prirodzene, bez pocitu, ze niekto na nieco tlaci. Dnesne filmy o rasizme sa s tymto nedaju porovnat. Ten pripravny kemp si s chlapcami prejdete cely. Je tam krasne zachyteny ten prerod z dvoch superiacich taborov, az po jednoliaty kolektiv futbaloveho timu. Vykon Washingtona je opat uzasny, sekunduje mu skvely Patton. Na konci fimu fandite kazdemu, film ma v sebe emociu, odkaz, trochu toho obycajne zbytocneho patosu aby sme nezabudli, ze to sledujeme americku vec, no vsetko je to pekne namixovane v super prostredi, takze osobne musim ist do plneho poctu. ()

Tomislav

Vzpomínka na Titány není možná ani tak o sportu jako spíš o jednom ze způsobů, jak se poměrně úspěšně vyrovnat s rasismem, a proto si najde diváka i mezi "nesportovci". Navíc je film okořeněn výbornými hereckými výkony, které samy o sobě také stojí za to. ()

strangercz

Sportovní filmy jsou jak přes kopírák a liší se v podstatě jen v druhu sportu a času kdy se film odehrává. Vzpomínka na Titány je přesně ten případ od záčátku víte co se stane i jak to skončí. Zajmavé je snad jen období kde se film období ve kterém se film odehrává. ()

jarvis

kýčovitá protirasistická agitka překypující testosteronem a hlavně neskutečným patosem. a jsem za ni nesmírně ráda:) ()

mala_kea

Šťípněte mě, jestli je tohle pravda. Sportovní dramata mám už tak nějak zkouklé, ale že Yakin dokáže i přes odrbanost klišoidních zápletek jako je rasová profilace a nostalagický pohled na sportovní svět dokáže vytvořit tak srdceryvnou záležitost, kterou když prokreslí naprosto dokonalým soundtrackem, tak dokáže nejednomu divákovi nahnat slzy do očí, to jsem nečekal.Perfektkní střih, již zmíněná hudba, kamera i skvělé herecké výkony, které se opírají o Denzela.Nebudu troškař a tu pátou tam přihodím za ZATÍM nejlepší sportovní film. co jsem viděl. ()