Napínavý příběh o pátrání po vrazích mladé studentky. Skupina mladíků z prostředí takzvané zlaté mládeže se bavila tím, že se zmocňovala dívek, aby je přiměla ke skupinovému sexu. Jednoho dne unesli z vysokoškolského klubu studentku 1. ročníku a znásilnili ji. Na rozdíl od jiných obětí ale tentokrát studentka nechtěla o svém ponížení mlčet, a proto musela být umlčena. O tom, kteří z únosců se stanou vrahy, rozhodne v její přítomnosti los. Nad ránem dívku odvezou k řece a utopí… Snímek režiséra a kameramana F. A. Brabce podle scénáře M. Zinnerové je vzdáleně inspirovaný skutečným zločinem. Uměleckými postupy obnažuje obludnou podobu egoismu, cynismus a bezcitnost při zacházení s lidskou bytostí, a usiluje o renesanci svědomí, soucitu a lidskosti. Film je doslova nabit hereckými hvězdami. Zaujme excelentní výkon J. Bartošky či M. Stropnického jako hlavního vyšetřujícího nebo obsazení hereckých rodin do rolí filmových rodičů a dětí (B. Polívka a A. Polívková, A. a D. Švehlíkovi). (Česká televize)

Lenny76

Nechápu proč zrovna tento film má tak nízké hodnocení. Naopak mě to přišlo výborný, mrazivý, beroucí dech. Výborná kamera a vynikající hudba to akorát podtrhovala. Myslím, že i herecké výkony byly výborné, co filmu chybělo bylo na akčnosti, ale to mě vůbec nevadilo, naopak. Zpracování bylo neobvyklé a jiné. Film poukazoval na problematiku spratků z dobrych rodin , což si myslim že fakt sedlo do dnešní doby. ()

J. K. Lister

Pro mě to vyzněla jako klasická detektivka (do thrilleru to má hodně daleko) - nic překvapivého. Pro J. K. Listera průměrný film. Líbil se mi M. Stropnický. Spíš bych tento film přidal jako díl k seriálu Kriminálka Anděl, alespoň mi to tak chvílemi připadalo. Jinak? Průměr. ()

Johgas

Ale jo, určitě to není špatný detektivní film. Další variace na téma nedotknutelnost bohatých. Skvělý Alois Švehlík v roli rodiče. ()

jdosek

Herecká "esa" jako Stropnický či rozmazlený nýmand Kraus mě měla odradit...bohužel jsem se masochisticky na tu strašnost podíval... ()

Robbie

Hviezdičku dole musím dať za to, že po filmárskej ani umeleckej stránke nejde o žiadnu parádu, aj keď niektorí herci podali skutočne výborné výkony a niektoré scény boli podľa mňa skutočne natočené na úrovni a môžu ostať v pamäti. Zvyšok môjho hodnotenia patrí odvahe tvorcov chrstnúť konečne hyenám ako aj celej verejnosti pravdu do ksichtu. Pravdu, ktorá je strašná a z ktorej je človeku zle, aj po zhliadnutí tohto filmu, čím film podľa mňa splnil svoje poslanie nielen šokovať ale aj oboznámiť a upozorniť širokú verejnosť na tento prípad, ktorý sa týka nás všetkých, či chceme alebo nie. ()

lubica1995

ako to vlastne bolo?? Čo chceli dosiahnuť natočením tohto filmu?? Príliš háklivé a aktéry (alebo nevinné obete) sú stále príliš aktuálny, takže ako príbeh ok, ale ako podľa skutočnej udalosti...to nehodnotím. ()

dogrose

Zajímavá kamera a hudba, ale přišlo mi to nevyvážené. Chyběl šmrnc, nebylo to pro mne divácky přitažlivé. Pokud znám vraha dopředu, o to napínavěji mi režisér musí vyprávěnku podat, abych měla důvod vydržet do konce. Ti dva mladí vyšetřovatelé jak herecky, tak scénáristicky jsou velkou slabinou. Spád to má až od okamžiku, kdy Potměšil začne hledat slabé místo. Skoro se mi chtělo říct, že kdyby ti dva mladí dělali svou práci lépe, bylo by se na to přišlo dřív. Na druhou stranu zajímavé herecké dvojice/trojice (Švehlíci, Kačer-Potměšil, Vančurová-Harapes, Polívka-Steimarová-Polívková). Obsazení Štefánkové mi uniká... Slizký Kraus je násilník už od pohledu, je dobrej. ()

shinlove

Tak tohle byla extrémní nálož! Nevím, jestli to bylo víc silným scénářem, skvělou režií, přesvědčivými hereckými výkony nebo větou, která ve mě zůstane snad navždy: "Nevím, co je horší, jestli být matkou vraha, nebo oběti." Ale tohle je fakt mazec! Dal bych i 4, ale protože je to nechutné téma, dávám 3* ()

Zema24

Dobré herecké obsazení až na Aloise Švehlíka, který mi tam neseděl a Jan Kačer také ne. Film jako celek na mě působil zdařile, ale postrádal jsem zápletku a napětí. 45% ()

harmonikar odpad!

Pri tomto filme ma absolútne nezaujímajú jeho filmárske kvality, pretože si myslím že je to hovadina od začiatku až do konca.Tvorcovia filmu síce uvádzajú že sa inšpirovali kauzou Cervanová,lenže ho natočili podľa oficiálnej, deformovanéj,bolševickej verzie,ktorú komunisti predostreli verejnosti v médiách v 80.rokoch.Tomu,kto sa chce o tomto prípade dozvedieť skutočné fakty odporúčam,aby si pozrel dokumentárny film Kauza Cervanová,pozrel si na YouTube reláciu Večer pod lampou,ktorá bola venovaná Kauze Cervanová a aby navštívil webovú stránku www.kauzacervanova.sk.Veľmi som sa čudoval,že sa do tejto zlátaniny nechali nahovoriť známi českí herci.Neskôr som sa dozvedel,že David Kraus potom ako si zistil podrobnosti o tomto komplikovanom prípade povedal o tom svojmu otcovi Janovi Krausovi,ktorý neskôr pokrstil DVD Kauza Cervanová. ()

Snakefinger

Tak nevím jestli to byla společenská sonda do zlaté polistopadové mládeže a jejich tatínků rychlokvašek nebo opravdové krimi drama. Pokud krimi drama tak notně unylé, pokud sonda do polistopadové éry tak se lehce povedlo. ()

FauSSt

Slusna hudba, nesympaticky Kraus hra tak, ze kazdy otec co ma dceru by mu najradsej poskakal po hlave....Seidlova v zivotnej forme(teraz je nejaka vysusena) ()

fricek12

Nebýt 23leté Barbory Seidlové, tak je to jen další z průměrných českých detektivek. Krásná Zubejda si tu ale moc dlouho nezahraje, což je velká škoda. Potěšilo mě poměrně rozumné zpracování bez zbytečných akčních efektů, kdy se skutek postupně rozkrývá z jednotlivých vysvětlení a svědeckých výpovědí. Snad díky tomu celý příběh působí reálně a nenuceně. ()

draxxi

V prvni rade nuda...sestrihat to na jednu epizodu Kriminalky Andel by to mozna zachranilo. A co mi vadi nejvic, film, ktery ma ukazat hruzu a desivost znasilneni je natocen spis jako eroticky thriller, kde si neustale uzivame nahych divcich tel.... Drsni chlapci zustavaji samozrejme obleceni... Drsny namet, dobre obsazeni, ale spatne, velmi spatne natoceno... 22/12/2021 50% ()