3:15 zemřeš

• Česko Horor v Amityville (více)

14. listopadu 1974 dovedl policii zoufalý telefonát do domu DeFeových, kde nalezla šest těl obyvatel domu, zastřelených ve spánku. K vraždě rodičů a čtyř sourozenců se přiznal Ronald DeFeo, který tvrdil, že mu to přikázaly hlasy. O rok později, 18. prosince 1975, se do domu přistěhovali George a Kathy Luzovi se svými třemi dětmi. Mysleli si, že to bude dům jejich snů. Mohl být, pokud by to byly noční můry... Rodina Lutzových v domě vydržela pouhých dvacet osm dní, během nichž byli terorizováni démonickými silami. Film 3:15 zemřeš, natočený podle skutečné události, zachycuje jeden z nejděsivějších příběhů o strašidelných domech, které kdy byly vyprávěny - protože se skutečně stal. (SPI Film)

moviesfan

Ze začátku působivý a napínavý. Ke konci už klasický thriller. Škoda, chtělo to lepší ,,inteligentní" závěr a byl bych spokojenej. Hodnocení: 40% ()

JohnCZ

Zajímavé, jako dlouho mě film s tak populárním českým distribučním názvem míjel. A ono vlastně nejde o nic extra. Zručně natočená, ale strašlivě tuctová žánrovka natočená dle přesných hollywoodských měřítek pozdních 2000's hororů. Hlučnost, zbrklý klipovitý střih, hodně vizuálních efektů. Nebudu zapírat, že mi současné pomalé a atmosférické nezávislé kousky většinou sedí o poznání víc, než tyhle tříáčkové remaky, které hollywood okolo roku 2005 sypal ve velkém. Na druhou stranu není to až tak otravné. Postavy se sice chovají tradičně úplně absurdně, ale minimálně Reynolds je tu fakt creepy - především v té nalomené, tyranské, ale nikoli ještě úplně vyšinuté formě. ()

amirgal

Přitvrzuji hodnocení zpočátku zajímavě se vyvíjejícího hororu za nevěrohodné herecké projevy (otec rodiny), za psychologicky pochybné postavy (farář), příliš velkou kombinatoriku motivů a v neposlední řadě za chtěné či nechtěné odkazy k jiným amityville, především k The Shinning (hned několik "klíčových" scén, které pak neplní v příběhu úlohu, jež jim touto aluzí byla předurčena); odkazy, které bohužel zdůrazňují chabou úroveň atmosféry snímku. ()

Suzie05

Fuj to bylo hnusné! Ještě, že jsem měla zaplou lampičku a cvičila v průběhu filmu, jinak bych asi vypustila duši. Stejně jsem se na to dívala jenom kvůli Ryanu Reynoldsovi a jeho výkon byl jako vždy obdivuhodný, skvělý, bezchybný a úžasný. ()

Jakubisko

Ano, já jsem ten, který u čehokoliv, co se aspoň přibližuje hororu s**e strachy... U 3:15 jsem se pořádně nelekl ani jednou a asi po půlhodině neustále stejných lekaček jsem začal nenápadně pokukovat po hodinkách, kdy ta srajda skončí... A když už já se nebojím u hororu, je jasné, že ten horor nestojí za nic. :) To, že je podle skutečné události je sice zajímavé, ale myslím že by to klidně stačilo na jednu epizodu Věřte nevěřte a ne na celovečerní film. PS. ditechi, fakt si to neber osobně. :-D ()

corpsy

Remake, ktorý je vydarenejší ako jeho predchodca. Napínavejší, so sympatickejšími hercami a efektnejší v hororových scénach. ()

Kevin 3171

Průměrný horror, který ale určitě nepatří k těm nejhorším, naopak. Pár dobře natočených "lekaček" tomu dává tu správnou atmosféru a herecký výkon Ryana Reynoldse není špatný. 70% ()

DDT

Další tuctový horor, jehož český název "přebásnil" někdo po lobotomii (je pěkné, že distributoři dávají šanci i našim postiženým spoluobčanům). Od A až do Z předvídatelný a snadno zapomenutelný kousek založený na "lekačkách" s vyloženě nepovedeným koncem. Podle mě tak na jedno letmé zkouknutí až to někdy půjde v televizi. I když - velmi slušná návštěvnost v kinech naznačuje, že to řada lidí vidí jinak :-o ()

Kryton

Nůůůůůdáááá jak by zvolal někdo kdo viděl puvodní verzi a čekal něco poradnyho , když je to remake. Omyl byt se Reynolds snaží tak je to prostě až na pár lekaček spíše film hodný pozdní hodiny novácký. Nebál jsem se ani chvilku , pustte si radši díl z Halloweenu od simpsonu. Tam je více hororu než tady. ()

hous.enka

Tenhle typ filmu mi zcela nesedí. Rozumějte: duchařiny mám totiž ráda. I tajemnou atsmoféru a lá hodiny ukazují 3:14, pak to bude 3:15 a pak... ale celé to, co se ukrývá vespod, mi vadilo. 3:15 zemřeš je film, který se bere dost vážně, a to mě u hororů nebaví. ()

themic

Docela zaujalo, ale od originálu z roku 79 se to asi nevyrovná..! Dost ho přibarvyli od originálu..! Zaslouží si za tři, má to totiž své klady a zápory..! ()

Tayen

Další duchařský horor, který mi až příliš připomínal slavný snímek Osvícení od Kubricka. Dům postavený na indiánském pohřebišti, nic netušící rodina, podivné hlasy a nevlastní otec s nimi bojujíc - to jsou klasické a nijak originální prvky této duchárny. Poltergaist a Exorcista jsou další filmy, z kterých si tento horor něco vypůjčil a zkombinoval slušným stylem. Atmosféra byla krásně mrazivá, čemuž pomohla i dramatická hudba. Film si udržuje napětí až do konce, který je ale po krátké honičce až příliš šťastný a mdlý. Přesto tento thriller patří mezi ty zdařilejší, na který stojí zato se podívat...ale jen jednou. ()

ivishka

Je veskrze předvídatelné, jak asi dopadne horor, ve kterém lidé dobrovolně vysolí balík peněz za posledních pár nocí jejich života. Že bych nějak extrémně pocítila strach se říci nedá. Kromě všemi jistě velmi oblíbených lekaček v podobě odporných xichtů v zrcadle, či za zády zrovna nic netušícího chudáka(majitele domu), bych tento film(údajný horor) brala spíš jako nějaký zvrhlý nápad. Přestože věřím na něco mezi nebem a zemí(duchy, démony a podobné věci), tak mi přijde krajně zvláštní, že by dům měl zapotřebí usmrtit jeho obyvatele(když pomineme, že dům nemluví). ()

ArsenalEagle

Horory nemám rád, ovšem u tohoto jsem se fakt párkrát málem po*ral :) Ještě že záchod mám kousíneček od pokoje + cute Chloe, takže 4* ()

JJ.Gibson

Po celou dobu sledování, jsem tomu nemohl přijít na chuť. Je to prý podle skutečné události, tak jsem si o tom pár věcí zjišťoval a mělo by se to brát hodně s nadhledem. Podle mě to do světa hororových filmů zas takovou díru neudělalo. Hodně akce, atmosféra jsem tam zakolísala. Čekal jsem něco nového a hlavně děsivějšího! ()

Ridick

nic sokujuce a nic prevratne to nie je... obycajne az velmi slabe lakacky uberaju z hodnotenia filmu. neviem preco skoro vsetci autori vytvaraju brutalne sceny a pri tom zabudaju na to najdolezitejsie - atmosferu. rucim vam zato, ze zimovriavky vam naskocia iba pri rychlich prestrihoch - a tot ma byt vse? ()

numi

Tenhle remake je docela dobře natočený, to se musí nechat. Kamera je místy dokonalá, načasování scén je puntíčkářsky přesné, ale scénář je alibisticky stupidní. A tím to hasne. Všechen potenciál tvůrčího týmu je hacen a nakonec zhacen tím, co se snaží natočit. Ačkoli se film snaží tvářit jako psychologický horor a pokouší se nám ukázat proměnu milujícího člověka v běsnícího šílence, tak nám nenabízí žádné proměny osobnosti na plátně, ale vše jen někde v poznámkovém sloupci ve scénáři. Prostě se vždy posunete v čase a všichni se začnou chovat jinak než se chovali předtím. A kvůli některým scénám pro efekt se rozum ještě teď opijí v nějakém podřadném pajzlu. Chlapec je tak vyděšený, když jde v noci na záchod, že ani nespláchne, ale jde si samozřejmě umít ruce a tím nám dopřeje úchylnou lekačku. Hm. A závěr je jak ze špatného snu. Škoda mluvit. Přes všechny tyhle neduhy však jde pořád jen o horor a jeho hlavním cílem je, aby se divák bál. A bát se budete, takže pokud vám jde jen o tohle, tak zklamáni nebudete. Strašidelný je tenhle snímek dostatečně. Dvě a půl hvězdičky. [únor 2006] ()

Ptačí zob

16.02.2006

A další předělávka

A další předělávka

11.02.2005

Specialista na filmovou akci Michael Bay nasměroval svou produkční společnost na konkurenční žánr. Po předělávce Texaského masakru a vedle jeho připravovaného prequelu, si pod svou záštitu vzal také… (více)