Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

Terva

Scénář : Luc Besson a Robert Mark Kamen. Kamera : Mitchell Amundsen. Hudba : Alexandre Azaria. CHYBY VE FILMU - 1, Ve třetí minutě je v pozadí záběru okno. Jednou je zavřené a pak zase otevřené...atd. 2, Tyč, kterou použivá k zmlácení party chlapů je ohebná jako guma. A tak můžu pokračovat, chyb je ve filmu jako máku, ale já se bavil - to stačí. ()

corpsy

Megadivoký super action movie, kde fyzikálne zákony neexistujú a Jason Statham je ešte väčší šrác ako v jedničke. A Kate Nauta v úlohe drsnej záporáčky síce mohla mať nejaké to kilo naviac, ale aj tak sa z nej nedajú oči odlepiť. ()

Marek1991

Tento film myslia vážne? A ono tu nie je označenie komédia? Hlášky vo filme sú, farby výrazné ako po tisícnásobnej retuši, avšak zaujímavosti farebne podobných Transformerov to nedosahuje a scény ako tarantinové filmy premiešané s filmami o taxíku z dielne Krawczyka. Lenže Besson tu je poznať, no zdá sa, že chceli nejaký úlet, lebo to zlé z prvej časti len rozvinuli. Tie manévre ústredného auta sú ako z nejakej vedecko fantastickej literatúry od výrobcov automobilov. Scéna v nemocnici je niečo až neuveriteľne prehnané od kecov údajných doktorov až po tú ženskú v spodnom prádle, ktorá strieľa s dvomi pištoľami na zatvárajúce sa dvere, kde za ne neprenikne žiadna guľka, aby nám náhodou nezabila podstatné postavy filmu už na začiatku. Flirtovanie tu bolo ako keby som videl zastaviť nejakého muža pri ľahkých ženách, ktoré sa sami trápne ponúkajú. Spomalenia ešte trápnejšie, ešte že tu bola nejaká technika, ale tie kostýmy a výzory ľudí, no to bolo lacné divadlo, sa ani nedivím, že sa to dostalo na televízne obrazovky na komerčné stanice na Slovensku. Prehnané hrdinstvo s bojovým umením je zrejme trend posledných desaťročí, lebo ľudia sa nudia, tak aj Besson ich chce dostať preč od reality niekam inam, lenže toto bolo až veľmi mimo reality. ()

Falcor

Naleštěná akce za každou cenu. Neříkám však, že se nepobavíte, věřím dokonce, že i přesně tak, jak "filmaři" zamýšleli. Za jednoho předpokladu. Pokud vydržíte ani jednou se nezamyslet nad tím, co to vlastně sledujete. Myslete si na co chcete, dělejte cokoliv chcete a film Vám potom dokonale poslouží jako akční kulisa, reklamní klip na nový typ (létající) Audi. ()

Revanx

Transporter 2 je výsledkom prehlbujúceho sa európskeho preberania hollywoodskych schém. Avšak, na rozdiel od mnohých čisto amerických filmov oplýva istým nadhľadom, vďaka ktorému ho divák neberie vážne. A tak, aj keď si tento film nezaslúži nejaké vysoké hodnotenie, za to jedno pozretie stojí. A to hlavne vtedy, keď už máte plné zuby tohto reálneho sveta. ()

Marsik

Kurýr 1 nasadil laťku hodně vysoko a dvojka bohužel takových kvalit nedosahovala. Frank už jezdil autem docela málo a bylo zde na můj vkus hodně nesmyslného střílení a kulek. Díky tomu pak Kurýr ztrácel na kráse a úroveň šla dolů. Navíc zde bylo hodně WTF scén, při kterých se člověk i smál, jak to bylo naprosto nereálné a nesmyslné (viz. odháknutá bomba). Ovšem Statham je můj velkej favorit a celou trilogii mám i tak rád. Ale musím uznat a mnoho lidí mi to potvrdí, že tento díl byl ze všech tří nejslabší. Ovšem i přesto hodnotím poměrně vysoko, já ty 4 hvězdy prostě dát musím :) 70% ()

DEXTER099

Když jsem zhlédl pokračování úspěšného filmu Kurýr tak jsem nebyl spokojen,protože jsem měl vysoké očekávání a ty se podle mě nenaplnily.Příběh není tak špatný a akce taky ujde,ale je tu pár ALE,které film v mých očích hodně sráží a to:hlavní záporná postava co by modelka,která má touha vše ničit my přišla hodně mimo a to nemam nic proti ženským v akčních filmech,pak některé scény kvůli PG 13 jako zneškodnění právě té modelky...a některé scény byly na mě ujeté až moc.Takže za mě celkově 50% a tři hvězdy. ()

ConanVJ

Dvojka opět ultimátní přehnaná podívaná, ve které mi nesedí trapná vychrtlá záporačka, jinak vše v naprostém pořádku. Akce hodně, parádní káry a i pěkně nahláškované. Sice je jednička lpší, ale i tak se mi film hodně líbí a dávám 90% :) ()

ladko

Jason je cool, lenže ten film respektíve tie akčné kúsky tam sú neuveriteľné(nie v dobrom zmysle).Tu sa mal niekto držať na zemi, ale na priemernú zábavu to stačilo. ()

agentmiky

Hodnocení muselo spadnout,protože se ve druhém díle objevilo mnoho nereálných prvků,například jak si Frank Martin(Jason Statham) sundá bombu o jeřáb při skoku nebo ty jeho bitky proti minimálně deseti nepřátelům,což by asi ve skutečnosti nezvládl.Ale na to se v tomto filmu ani moc hledět nejde.jde tady opravdu jen o tu akci a nenáročnému divákovi to na zkouknutí bude stačit.Hodnocení:příjemných 65% ()

Adasin

No, tak takhle jsem se už dlouho nebavila. Odháknutí bomby při skoku a vývrtce nebo "melounový" box? Tohle a ještě mnohem víc WTF momentů, u kterých se zaručeně pobaví celá rodina. Mimochodem, nespletli náhodou název? Neměl to být Superman? Třeba při tom chytání těch ampulí s protilátkou mu chyběl akorát elastický kostýmek a pláštík. 4/10 ()

Paxxx.cz

Druhý kurýr se mi líbil asi nejvíce ze všech ovšem až na ty některé přehnané scény, hlavně pak otočka s autem ve vzduchu...6/10. ()

Z0oMb3E

Presne takto to vyzerá, keď americké peniaze prebijú francúzsku realitu. Jednotka mala NIEČO, všetko to NIEČO tu úplne chýba. Chýba tu aj nejaká realita a tak nastupuje vymývanie mozgov. Všetko to jazdenie po strechách, lietacie autá, streľba a výbuchy čím však bola nasiaknutá aj jednotka ma dosť znechutili. No najväčšia bomba bola, keď Frank efektným backflipom odstránil bombu o dokový hák, ktorú mal na podvozku- toto ma fakt dostalo a nastal nekontrolovaný smiech. Pre nepokazenie si slušného pocitu z jednotky neodporúčam pozerať nikomu. Film na *** no tá jedna scéna by si zaslúžila bez výčitiek kľudne aj 2* dole no troška som sa skľudnil. ()

Terter

Jsou dva druhy filmových pokračování: ty první předčí své předchůdce a ty druhé ne. Kurýr 2 patří do té druhé kategorie. Ale stále jde o zábavu koukatelnou a v některých momentech i dosti zábavnou, což je zásluha především charismatického Jasona Stathama a perfektně zvládnuté akční scény, které se někdy pohybují na hranici nadsázky a sebeparodie (např. scéna s požární hadicí je dokonalá a preciznost pohybů hlavního hrdiny by stěží dokázal napodobit Neo říznutý Daredevilem). Co však nepotěší, je scénář, který šel oproti jedničce rapidně dolu a občas se člověk neubrání uculení nad scénáristickou naivitou. Přesto se jedná o lepší pokračování než např. xXx 2 a jemu podobné splácaniny. ()

mysiak

Také nereálne, až je to dobré. Statham je stále skvelý, škody tých slabších záporákov a trochu toho, že scénu s požiarnym zariadením som už videl (Rómeo musí zomrieť)...ale neva....je to stále cool ()

JJ.Gibson

Kurýr 2 nějak asi zapomenul na kvalitní kousky z prvního dílu a z Franka udělal dokonale trapného, nikdy nechybujícího, kulkám se vyhýbajícího, úderům minoucího nadčlověka s autem létajcího. Ikdyž snaha o co nejluxusnější efekty, člověka nutí se smát a jen s úžasem sledujete, co Frank Martin všechno dokáže!!!! Jednoduše řečeno, vše ve filmu je strašne přehnané, tudíž špatné! ()

Vojcl

Tak tenhle scénář se Lucu Bessonovi vážně nevyvedl... Rádoby stylová akční jízda plná typických klišé a takových nesmyslů, že to prostě nemůžu přenést přes srdce. I všechny ty hlášky, které možná měly působit vtipně se mi zdají trapné. Akční scény a souboje jsou viditelně komplet digitální a naprosto nereálné. Jason Statham je mi krajně nesympatický a moc mě neupoutala ani ta rádoby drsná blondýna... První díl jsem zatím neviděl, ale tahle splácanina mě od něj úplně odradila... ()

buldock

Tenhle film dokonale splňuje mé představy o snímku k relaxaci a oddychu! Nechejte se unášet touhle často Bondovsky natočenou (byť místy nereálnou a přehnanou) akční jízdou která pobaví! Akce je natočená velmi zdařile , souboje mají skvělou choreografii a samotný Statham je fakt třída! Nehledejte v tom žádný velký příběh , nebo promakaný scénář (to snad ani u tohoto typu filmu nelze) , chce to pouze vypnout mozek a jen koukat! :-) Film: 62% ()