Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

Timak

Takový Matrix a Superman dohormady. Ale pokud se povznesete nad tento fakt, že hlavní hrdina je tak trochu jako NEO, je to pěkná podívaná. ()

shantim

Nudná a trapná podívaná, kterou jsme už viděli nejméně stokrát. Scénáristicky není film dostatečně propracovaný, herecké výkony trochu tupé a akční scény jakoby vytržené z kontextu celého filmu. Za podívání stojí snad jen pár bitkařských scén, které jsou zábavné - třeba ta s hadicemi od hydrantu. ()

Danny F.

Dobrá hláška v úvodu: "Už máš napsané úkoly?" Opět akce bez jakýchkoli mezí. Takovýto film by se mohl trochu držet při zemi a byl by dokonalý. Celkově je povedený. A zase úvodní scénka v garáži; proč? Maximální možná hloupost v tomto filmu je: skok autem do jakýchsi garáží a následně zastavení těsně u okraje, sejmutí bomby z podvozku auta pomocí jeřábu, scénka na skůtru...atd. Opětovně ruka od oleje, tak jako v předchozím dílu. Nač se opakovat? Mimochodem, Kate Nauta je skvělá bestie:-) Nejpřehnanější a nejpředymenzovanější akční film. Nebo Sci-Fi?? Film je nejspíš pro 12 leté diváky, dospělí se tomu jen zasmějou:-) Typická role pro Jasona Stathama. Představuji Vám nový díl supermana. Doslova, jelikož mi to tak nějak připadá po shlédnutí neohroženého maníka bez bolesti a vážného zranění. Film má jakousi atmosféru a i přesto všechno se mi líbí. 40% ()

Trustme

V druhém dílu je Kurýr již bohatší a tak mění ubohé BMW za Audi A8 s luxusní výbavou, kde nechybí i mini šatník s náhradním oblekem, pro případ potřísnění. Jeho živnost se přesouvá opět do slunných krajů - na Floridu. Původní II. režisér dílu prvního C. Yuen se vrací k tomu co umí nejlépe a věnuje se zde pouze bojové choreografii. Tento díl je také nejakčnějším. Všechny díly však mají stejný postup: Frank převáží z počátku povětšinou otravnou osobu jakožto jeho primární úkol, ale ona postava je pojítkem k mnohem většímu komplotu, kterému lze čelit pouze díky odhodlání, kondici a… scénáři. Ten je pochopitelně zcela nedůležitý a triviální. J. Statham opět v pohybové razanci a zviditelnění se ve stylu, který mu naprosto sedí. Role jiného muže v dobře padnoucím obleku, krvavě červené kravatě, v rukavicích a zcela holé hlavě s vytetovaným čárovým kódem, by mu však seděla ještě lépe... ()

VanTom

Radost z přímočarého prostoduchého příběhu se sice rychle vytrácela s tím, jak celá zápletka s virem přestávala dávat smysl (vlastně jsem vůbec nepochopil, čeho chtěli záporáci vraždou těch diplomatů dosáhnout a proč na to měli tak komplikovaný plán), Statham si však svou supermanskou roli patřičně vychutnával a zasazením do Miami se značně zmírnila i ta francouzská svéráznost a divnost z jedničky. Ale těch několik absurdních digitálních "kaskadérských" kousků (uražení bomby z podvozku auta o hák jeřábu při výkrutu o 360° v plné rychlosti) si Besson opravdu mohl odpustit. ()

horacko

Keď sa ešte raz predstavím scénu, ako Jason Statham odstránil bombu z pod auta, tak je to až vtipné. No faktom ostáva, že i keď mal film chyby, nechýbala tam akcia a to je pedsa to, čo má akčný film mať. Takže v konečnom dôsledku sa nato dalo pozerať. ()

Guzo

Tak nevím čím to je, ale dvojka kurýra se mi líbila víc než jednička. Líp natočená akce, Statham tu už předvádí víc ze svých schopností a celkově z toho mám lepší dojem. Snad se tahle tendence projeví i na trojce.. ()

R1CH1E

Po shlédnutí jedničky jsem se těšil na druhý díl jako malé dítě a můžu v klidu říct, že až na pár OPRAVDU přehnaných scén (skok z mrakodrapu do mrakodrapu v osobním autě a seškrábávání bomb z podvozku autem pomocí jeřábu mi vážně nepřipadají jako běžné metody) jsem nebyl oproti prvnímu dílu vůbec zklamán. Velmi příjemnou změnou byl přechod z BMW na AUDI. Ale co se opravdu povedlo, byly akční scény. Narozdíl od většiny "béček" tady šlo vidět koho kope, komu láme vaz a jaký chvat právě provedl. Do toho skvěle obsazený Jason Statham a máte z toho skvěle natočený akční film, který nenudí. ()

Roseinka

Mně se to fakt líbí, moc nechápu to negativní hodnocení. Možná se mi i ta zápletka líbila víc než v jedničce, ale zase jednička měla to kouzlo "shlédnuto poprvé". Statham válí. ()

Darill

Nápad řidiče, který se neptá, mi přišel v prvním díle zajímavý a myslím si, že i s potenciálem pro další rozvoj ve stejném duchu (rozuměj akčňák ve stylu "chtěli mě zabít, tak jsem je zabil"). Proto nechápu, že už v druhém díle si musí autoři půjčovat prvky ze špatné sci-fi. Tím myslím hlavně supersofistikovaný virus a ještě sofistikovanější protilátka, obojí ve výrazných barvách (aby se to nepletlo:) a zabalené v "hi-tech" nádobách, a taky samozřejmě nesmím opomenout extravagantní slečnu s alergií na oblečení a dvěma vytuněnými samopaly... ()

vyfuk

Bojové scény docela ušli a příběh ze začátku taky nebyl špatný, ale teď... Ach Bože. Poté byl příběh jak ze špatného sci-fi a pak sundání té bomby... kámo?! Beeson se mění v minimoje s pistolkou a bojovým uměním. Leon je jasná klasika, bez které se nedá žít, ale... některé jeho i scénaristické počiny jsou docela dobré, ale zůstává neustále u jedné věci a to se mi vždy vymstí. Ale nyní chystá docela dobré počiny pro režii a i scénář. Prostě Kurýr dvojka se vůbec nepodobá jedničce a já doufám, že ta trojka mi nezničí život. S 56% naprosto souhlasím... dal bych i 40%. ()

Autogram

Toho kung-fu je na mňa v poslednom čase asi príliš a k tomu ešte pribudol Kung-fu Kuriér a mláti všetko dookola, zväčša holými rukami. Najskôr sa mi zdalo, že to bude o niečo lepšie ako jednotka, ale potom toho bolo už príliš a dorazili to „vychytávkou“ s lietadlom. A tiež namiesto „supermodelky“ sa objavila len nejaká vychrtlina, takže nakoniec trapas horší ako jednotka. ()

Jaro.Krafcik

Tak ako ani prvý kuriér ani tento nejako moc neohúril. Zápletka už bežná, únos dieťata. Statham je síce dobrý herec ale namiesto neho by som preferoval poštovú službu, samozrejme nie slovenskú. 3* ()

hot_spot

Pokud jste u prvního dílu mozek částečně vypli, tentokrát ho zakopejte 50 metrů pod zem. Transporter 2 je naprostá ptákovina, ale udělaná s takovým nadšením, že neodoláte a ze všech těch uhozených scén nedokážete spustit oči. Po scéně s odstraněním bomby na podvozku budete přesně vědět, co mám na mysli. Bez Jasona Stathama by však celý film byl poloviční, tenhle chlap by svým charismatem utáh i větší slátaninu. Jako vtipná vložka tady pobíhá blonďatá návštěva z vedlejšího placu, kde se zrovna natáčelo sado-maso, vybavená dvěmi Uzinami, které sice neprostřelí obyčejné dveře, ale policejní vrtulníky a auta kosí bez většího problému. Pokud vám nejsou proti srsti filmy se schématem "bitka - honička - přestřelka - 2 minuty klidu - další bitka atd.", dovedené svou uvěřitelností až k pětihvězdičkovému filmu od Trošky, tahle oddychovka vás jistě nezklame. ()

P1tr

Víceméně to samé jako jednička. Spousta cool záběrů, které dávají mnohdy zapomenout na třístránkový scénář. Statham je borec a jen díky němu je film nad hranicí průměru. I přes několik hoooodně úsměvných momentů dobrá podívaná. ()

BuryGol

Druhej díl a pro změnu jsme se přesunuli do země neomezenejch možností, do Ameriky, kde si to Frank jakožto řidič jednoho rozmazlenýho prachatýho haranta rozdá se španělsko-ruskou partou kerá chce zabít většinu politiků co se zabejvá ochranou životního prostředí. V tomhle díle bylo asi nejvíc blbin á la skok autem přes ulici do druhýho baráku nebo uskakování před kulkama (to už si tvůrci asi fakt dělali srandu). Oba rejžové by si měli uvědomit že Frank má bejt člověk a ne cyborg. A že ne všechno se točí okolo výbuchů a akčních scén. Jinak Kate Nauta je kočka (když pominu obličej) a možná právě ona zachránila ty tři hvězdy co dávám. Ale ušmudlaný jsou i tak. ()