Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

Spiker01

V některých ohledech zoufalé pitomé a přehnané (naprosto příšerný pád letadla) přesně po Stathamovsku, ale na rozdíl od ostatních přepísnutých a laciných akčních bojovek (myslim tim i mimo Stathamovky) je to alespoň zábavné a baví mě se na to koukat i opakovaně 1x za pár let. Prosluněná Miamská dvojka u mě celkem zabodovala a hlavně díky nápaditým akčním scénám uděluji 70% ()

akisha

Neskutečně naivní a slaboduchý film, který katapultoval Jasona Stathama z role člověka v prvním díle do role supernadčlověka v díle druhém. Nemá cenu popisovat debilitu akčních auto-scén a ostatních scén a už vůbec není třeba zmiňovat tupý příběh, který mi evokoval zápletku z filmu Tuxedo s Jackiem Chanem. Statham je ale nepochybně akční hvězdnou současnosti. A Luc Besson tímto filmem potvrdil, že Danny the dog bylo opravdu jen osamělé světýlko v temném močále jeho nynějšího scénáristického působení. Musím si spravit chuť u Leona a trochu zavzpomínat na staré časy, kdy ještě nebylo třeba polonahých slečen a aut létajících vysoko nad zemí, aby vznikl dobrý film. ()

castor

Potřebujete inteligentního gentlemana, kterého nic nepřekvapí, má speciální výcvik, rozumí počítačům, zbraním, chemikáliím, uřídí jakýkoliv dopravní prostředek, je rozeným zabijákem, co si poradí jen s hadicí proti bandě záporáků a ještě k tomu všemu bude dávat hádanky Vašemu synáčkovi? Jste na správné adrese.. Charismatický kurýr Frank se přesunul do atraktivního Miami, kde se po únosu synka zámožných rodičů rozjede pořádná akční exhibice, velmi často doprovázena úsměvným dojmem. Každá sekvence je choreograficky vymóděná, každý záběr je díky četným kamerovým filtrům jako obrázek. Kurýr 2 naprosto rezignuje na logiku a nějaký vnitřní dramatický rozměr, sype jednu akci za druhou, přičemž leccos opomene vysvětlit. Ještěže se na dvojku nechal ukecat Jason Statham, kterému dá tentokráte nejvíce práce umlčet jednu anorektickou slečinku (že by Terminátorova sestra?). Roztomile hloupoučká jednohubka, namixovaná tak akorát na něco přes 80 minut!! ()

viperblade

Druhý díl o Kurýrovi, který by mohl být v klidu Jamesem Bondem (ta nezranitelnost je tu až zarážející :-)) se mi dost líbil. Až do 3/4 filmu jsem si říkal, že tu vykouzlím nějaké 4 hvězdy, ale pak přišla scéna s letadlem a tak mizerné grafické zpracování, že mi to zkazilo celý filmový zážitek. Mimo tohohle kiksu nám ale tento film má relativně co nabídnout. Ať už Jasona, který, pokud nezabředne někam do pochybných filmů, se stane prototypem akční hvězdy těchto let, či Kate Nautu a její spodní prádlo. Ptáte se mě, jestli má smysl podívat se na Kurýra 2? Já říkám, že ano. Ale jen v případě, že vám nevadí některé přehnané akce a místy dost zběsilý střih. ()

Niktorius

Moje osobní guilty pleasure na úrovni Sejmi je všechny, jen mnohem lépe režisérsky zvládnuté, tudíž hodnocené o hvězdičku lépe... ()

Spooner

Než tento film uvidíte,tak by jste měli nechat mozek někde hodně daleko,nejlépe zamčený někde ve skříni,aby k vám přece jenom nepřišel. Když totiž nebudete přemýšlet na hafem nelogičností a množstvím přehnaností,budete se výborně bavit. Já sám jsem na tento film s tímto přístupem šel a po té zábavné stránce jsem opravdu nelitoval. Tento film je totiž opravdu jenom o tom,aby vás dobře pobavil a to se mu daří. I když bez Stathama by to bylo sotva poloviční,protože z toho vyzařuje tak velké charizma,že mu prostě neodoláte a u mě patří k těm největším akčním drsňákům současnosti. ()

Faustka

Ukázkový absurdismus s nadsázkou humoru a maximem akce s již vyzkoušenými bessonovskými prvky. -:) Je jasný, kdo přežije, až půjde do tuhýho... ()

2Pac

Nemam ani ponatia o com bola jednotka, hoc som ju videl asi dvakrat a iba matne si spominam o com bola dvojka, hoc som ju akurat dopozeral. Mne to tak vyplachlo mozog, az sa divim, ako mozem suvislo:) napisat tych par riadkov...ehhhhhh....no pomohlo mi to zabudnut na chvilku na skolu a videl v akcii jednu z najsexi zaporacok a to sa pocita.... ()

Wacoslav1 odpad!

Jednička byla celkem snesitelná, ale tohle je naprosto retardovaná bastardovina. Jeden z největších omylů ve filmografii pana mlátičky Jasona S. No a víc už k tomu nenapíšu ani náhodou.5% ()

petero

Po dejovej stránke je to fakt blbosť a akčné scény sú neuveriteľne prehnané ale na druhej strane to je slušne natočené + cool Statham a jeho nové vozidlá, podväzková lady a song z traileru na Sin City. ()

gogo76

Pri pokračovaní Kuriéra je potrebné sa zhlboka nadýchnuť a pri scénach kde prestávajú platiť zákony fyziky vydýchnuť a chvíľu pomaly rozdýchavať. Zneškodnenie bomby pomocou žeriava chce kurevský nadhľad , ale hlavne pri bitkárskych scénach ma film ako tak upokojil a pobavil. Dobrá scéna s hasičskou hadicou a súboj so 150kg vážiacim černochom je to najlepšie čo vo filme je, ale v týchto veciach je majstrom J.Chan. Sláva mu. Slabšie pokračovanie , ale napriek tomu sa prikloním k trom , pretože ako akčná jednohubka má aspoň pár svetlejších momentov. 50%. ()

Reiniš

Cool Statham se rube s ďábelskou záporačkou Kate Nauta...To je asi to nejoriginálnější, co tvůrci v tomto mdlém pokračování dokázali vymyslet. Příběh je jedno velké klišé a akční scény jsou nereálné a přehnané až běda. Tomu všemu nasadili korunu neschopní herci ve vedlejších rolích. Škoda, protože Kurýr mohl být docela slibnou filmovou sérií, ale za tohle by se styděl snad i Segal s Van Dammem. ()

Xmilden odpad!

Slušná komedie. Opravdu se musí člověk smát scéně, kdy pomocí svého citu odhákne Kurýr bombu zespodu svého auta, že by nový Superman? Ne kdepak, tady nás mají tvůrci opravdu za hlupáky. Tenhle film asi není myšlen vázně. ()

lesumir

No, trochu hloupe myslet si, ze na to nekdo skoci. To rovnou nemusel byt thriller s prvky akcniho filmu, ale scifi! Nejvice me dostalo, jak leti pres ty baraky a tak hezky to ubrzi. Nebo to, jak on skoci na ten jerab s tim autem a presne se trefi tak, aby ta bomba odpadla. Kdybych Franka Martina mel jako sveho sofera, zil bych 100 let, on by me ochranil Nemate na nej nekdo kontakt? ()

Jamal

Dal bych jen dvě, ale když já miluji A8 W12, která udělá takovej obrat, aby tu bombu shodil pomocí jeřábu z podvozku, ne fakt to bylo trošku přehnaný to uznávám, taky kamion má trošku větší brzdnou dráhu. (( :: ale jinak příjemná podívaná, jinak nesouhlasím s FAYE, protože Lamborghiny patří pod koncern Audi, jakožto sportovní oblast značky VW. Mimochodem celej vnitřek zmiňovaného Lamba vyrobili Audiňáci. (( :: Takže změna značky je jen reklamní tah, kdy zreklamovali 2 auta za cenu jednoho. ()

Fiftis

Celkovo by som označil Kuriéra 2 za umelo vytvorenú druhú časť priemerného akčného filmu. Na filme nezaujme ani zápletka, nečakajte ani veľkolepé akčné scény a čo sa týka hercov za zmienku stojí iba nádherná Amber Valletta. Kuriér 2 je skrátka zbytočný film. Neurazí, nenadchne a po piatich minútach zabudnete, že ste ho videli. Odporúčam vám preto aby ste si radšej pozreli film podľa podarenejšieho Bessonovho scenáru Utrhnutý z reťaze. Budete z neho určite menej sklamaný ako z Kuriéra 2. ()

Shakers

Akcie super! Celkovo je to coolove a miestami až moc. Lietajúce auta moc neobľubujem. Keby nebolo tých scén, tak by to bolo o mnoho lepšie. Bessonovi asi ušlo pár stránok s piateho elementu, či čo. V skratke - stále je to štýlové, zábavné a Stathamovsky sympatické. 70% - 3* ()

Pepinec

Přepis telefonního hovoru z dnešního rána mezi mnou a tátou: "Ahoj synu, mám pro tebe úkol." - "Poslouchám." - "Tři osoby - babička, teta Bo..." - "Pravidlo č. 1: Žádná jména!" - "Dobře, tak tedy babička a dvě tety, dnes ve 13 hodin u nich doma." - "Váha?" - "190 kilo + vozejk a jedny berle." - "Místo doručení?" - "Špitál v Litomyšli, severní křídlo." - "Okay. Chci kilo na benzín a dvacku na parkování v areálu. Polovinu teď, druhou potom + buchty od babičky. Když se něco podělá, odjíždím sám. Jakmile se dohodneme, podmínky se nemění. Máme dohodu?" - "Jo, máme dohodu." ()

Paldini

Tentokrát jsem neměl vůbec chuť přemýšlet nad tím, kde vázne scénář, protože film měl natolik rychlý spád, že jsem jen sledoval akci, kde jedna neskutečná paráda střídá druhou (zneškodnění bomby, skoky s audinou, bitka s požární hadicí ad.). Čekal jsem tudíž, že závěr bude něco neuvěřitelného, no a dočkal jsem se banálního zúčtování s dvojicí hlavních záporáků. ()

Boogeyman

Smůlou Kurýra 2 (mimochodem první díl mám velmi rád) je fakt, že asi hodinu před ním jsem viděl film Sejmi je všechny, kde jsem se rozplýval nad šílenou brutální akcí, při které se člověk popadá smíchy za černohumorné břicho! No, Kurýr 2 pak k mému zklamání nabídl sice také šílenou, ale mnohem hůře natočenou, dětem přístupnou a především nevtipnou akci! Když si to teda shrnete, máte film plný bláznivých kousků (výkrut s audinou, při kterém si sundá bumbu z podvozku je fakt "vrchol"), které ale působí na diváka dojmem, že se berou vlastně vážně, takže místo smíchu (který provázel Sejmi je všechny) jen kroutíte hlavou, co že je to za píčovinu! No a ten árijec v kalhotkách a prázdné podprsence se s Monicou Bellucci taky nemůže ani srovnávat, ale zase je fakt, že tady už to úsměv vyvolávalo:-)! ()