Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

petaspur

Gauneři unesou malého Jacka. Řidič Frank Martin chce zachránit Jacka, ale je brilantními policejními mozky považován za únosce. Ti samí gauneři vrátí nepoškozeného Jacka rodičům, protože jim jde o něco jiného. Frank však vše odhalí, vyčistí, rozstřílí a zbije takovým způsobem, že se pobavený divák může na světě cítit zcela bezpečně. ()

hippyman

po slédnutí jedničky jsem prostě nemohl odolat a oba filmy zhltnul prakticky v kuse jen s jednou pauzou na karboš... druhý kurýr je pořád dost dobrý pro ty, kterým se líbil první... ty ostatní rozhodně na zadel neposadí. já spadám do té první kategorie. 70% ()

Deimos

VHS/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Choreografie 9/10/// +Jason Statham, akční nářez, hudba, spád -musíte úplně vypnout mozek, jinak se bavit nebudete/// Páni, tak to jsem nečekal. První Kurýr byl obrovská bomba a o to větší, že to nikdo nečekal. Ke dvojce jsem se dostal až teď, 8 let od jedničky. Rychle to uteklo! Nicméně jsem se dočkal a s jistými obavami se pustil do pokračování. Bál jsem se, že to nebude vůbec konkurence schopné svému předchůdci, prostě, že to bude průměr, nebo zklamání. Nestalo se. Je to zase akční bomba. Sice ne tak ujeté jako Zastav a nepřežiješ (což je docela dobře), přesto s mnoha situacemi, které nejsou možné ani v jakémkoliv jiném filmu, natož v reálů. Jenže hezky se na to kouká, má to pořádnou dávku adrenalinu a často jsem říkal jak je to hustý. Fakt nářez a maximální akční spokojenost./// Celkem 90%/// ()

Disk

Druhý Kurýr je mnohem lepší než ten první. Zábavnější, napínavější a hlavně logičtější. Byť je Bessonův scénář jedno velké únosové klišé, tak s tím vůbec nemám problém. Je to fajn oddychovka a scéna s jeřábem je správně šílená. ()

HAL

Pořád debilní scénář, pořád toporný Statham hrající si na supermana a teď navíc příšerné triky a vykrádání všeho kolem (soundtrack ze SinCity, akční kousky od Jackie Chana a prvního Kurýra). I přesto se jedná o slušnou akční zábovu která pobaví a nezanechá ve vás hlubší stopy. ()

misterz

Takmer všetky akčné scény boli neuveriteľne prehnané, čo niekedy buď iritovalo alebo pobavilo. Ale ako celok pôsobil na mňa film celkom solídnym dojmom. Šťastie, že tu boli aj nejaké humorné hlášky a absentovali nudné pasáže. Takže u mňa to vychádza na čistý priemer, o niečo horšie ako Kuriér 1. ()

Peytl

Rozdíl mezi celkem slušnou jedničkou a touhle zhovadilostí je patrný už u výběru vozu, paralela je více než zřejmá. Nebo snad chcete koncernový Ingolstadt srovnávat s Mnichovem? ()

mzss1

Skvělé pokračování nejlepší jedničky. Tenhle příběh je ve filmu o trochu jednoduší než v jedničce. Je tu stejně tak dost akce, soubojů, honiček, přestřelek, výbůchu jako v předchozím dílu, oproti jedniččce je tu lepší hudba, která mě zaujala, nebot se tu opakuje po celý film jeden určitý hudební motiv. Na druhou stranu mě moc nezaujali záporáci. Např.šílená ženská, která byla opravdu pro mě trapná. I hl.záporák. Oproti jedničce jsou scény ještě o něco více přehnané. Ale to nevadí. Přesto to byl skvělý film. Hodnotím 94% = ***** ()

kingik

Druhé pokračování nás tentokrát zavádí na miamské pláže. Frank Martin, specialista na přepravu rozličného zboží, zde hodlá zapomenout na svůj předchozí dobrodružný život a nechá se zaměstnat u vlivného zaměstnance americké vlády, pana Billingse. Stará se o jeho malého synka, samozřejmě opět v rámci přepravy. Navíc ve Frankově vypracované postavě najde zalíbení i Billingsova manželka, jejíž svodům, ale zásadový Frank odolá. Vypadá to, že Frank si bude užívat klidného období, ale není tomu tak. Malý synek se stane terčem dobře naplánovaného únosu a Frank udělá vše pro jeho záchranu. Pochopitelně jsem v tomhle akčním snímku nehledal žádný zázrak, a taky to ani žádný zázrak není, naprosto je od začátku jasné, jak to celé dopadne, ale oproti jedničce jsou zde lepší akční scény, a od toho se i odvíjelo moje hodnocení. 60% ()

IQ Tiqe

Místy lehce humorná akce v pravém slova smyslu, která si u mě vysloužila 4* (70%), byť si je úplně nezaslouží, kvůli několika nesmyslům a hodně jednoduchému scénáři. Tvůrci se zkrátka rozhodli, že pro akci udělají vše, a neřešili už, že dřevěné dveře by měly jít prostřelit, stejně tak kapota auta a vrchol byl pád letadla. Začínám mít bohužel pocit, že přehánění se dnes už stává standardem. Nicméně mě Jason Statham nezklamal, nešlo o kopírování prvního dílu, nenudil jsem se a určitě nezapomenu třeba na scénu s hadicí nebo průjezd Lamborghini pod mýtnou bránou. ()

Kothy

Tenhle díl už je slabší. Jason Statham dělá divy se svým autem. Tentokrát bojuje proti únoscům dítěte. ()

AllShallFall

Jason Statham se na tuhle roli každopádně hodí. Na akčního hrdinu skvěle vyniká. Tím přebírá štafetu po dřívějších akčňaků. Pokračování Kurýra je však o stupínek slabší. Jednička byla víc napínavější, akčnější. A celkově příběh daleko lepší. Spokojenost ale druhý díl přinesl. ()

swamp

Po celodenním učení kvantové fyziky parádní odpočívačka.. věřte mi. ;) Hezká AUDI, svižný Statham.. a příjemný brain-wash. :D Scéna s jeřábem a bombou + závěr v letadle to asi zkazili nejvíc, ale jinak přímočará záležitost, která skončí, sotva začala. ()

Slartibarkfast

Hrůzyplná pitomost. Oproti celkem svižné jedničce, která ještě vše udržela v míře uvěřitelnosti, se dvojka tváří jako bombastický spektákl, natřískaný akcí. Bohužel je to jen pitomé béčko, kde už to se vším Besson přehnal a vznikl z toho paskvil, který kazí prvnímu dílu dobré jméno. Věřím však tomu, že každé zboží si kupce najde. Já v tomto případě odcházím zklamán. Fujtajbl, pánové a dámy. 25% ()

Slarque

V jedničce byl Jason Statham perfektní ranař, tady už je to superman – uhýbá kulkám, s autem provádí nemožné věci (viz. Cival) a skoro jsem čekal, jestli taky nezačne létat. Scénář taky není tak nadupaný akcí jako u jedničky, takže má divák víc času přemýšlet, což bývá pro tento typ filmů smrtící. Ale i tak jsem se celkem bavil a film hodnotím jako mírně nadprůměrný. ()

klerik

Prekombinovanosť a nedotiahnutosť scenára úplne zapláta krásna akcia. Všetko vybuchuje, autá lietajú a lietadlá padajú... Mňam... ()

SeBig

Přehnanost sama o sobě při filmu se rozhodně nenudíte a není to vubec natažený a prodloužený a to se mi líbí. Místama fakt dost přehnaný až jsem se musel smát ale já mam tyhle filmy rád a ještě taková menší reklama na audi. Statham je prostě týpek. ()