Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

Elegnor

Tak u tohohle filmu jsem se náramně pobavil. Žádné náročné myšlenky, nijak náročný příběh, jen rychlý auto plný zbraní, lehce oděná záporňačka a slib, který se musí splnit. Místy mi vadilo nedotažené zpracování výbuchů a podobných efektů, ale tady to možná jen přidávalo celkové absurditě. "Už máš napsaný úkoly??" :) ()

macetoma

Některé dost zajímavé akční scény, i Jackie Chan by se v nich leccos přiučil. Jinak v tom nic moc nehledejte. Takže 2 hvězdy za tu akci. ()

Pitryx

Hloupost naplácaná na hlouposti, nesmysl na nesmyslu, spousty nelogičností, ale věřte nebo ne, já se královsky bavil a místy až slzel smíchy. Hlavně v závěru, kdy "nebyl čas" film dokončit. Tak se to sjelo narychlo a byl konec. Ale já se chci u filmů především bavit a tady se to povedlo.+++++ V podstatě souhlas s osm let starým komentem. Zdálo se mi, že proti jedničce je zde méně akce, ale nestopoval jsem to. ()

ktzc odpad!

No fuj. Až se mi nechce věřit že to režíruje stejná dvojice režisérů a hraje ten samý Statham co v jedničce. Tenhle díl je doopravdy hooodně přehnaný a scénář poněkud levný... ()

Achilleus1

Mám vcelku RÁD akčné filmy, sem tam prekusnem aj nezmyselnú akciu, nezmyselné scény, dialógy atď. Ale čo je moc to je moc. Toto bolo až neuveriteľné hlúpe a totálne nezmyselné. Frank Martin by si dal na raňajky Ramba a na večeru Terminátora. ()

NaX

Čistý priemer. Akcia. naháňačky, solídne súboje a žiadne fyzikálne zákony. Hollywood zase trochu pritlačil na pílu. Síce mám niekedy pocit akoby tvorcovia nevedeli kedy dosť ale na sobotňajší večer ako stvorené. ()

kubilov

Jason Statham si jako Frank Martin vyzkoušel už BMW a Mercedes, teď si zajezdí v Audině, aby nakonec skončil v Lamborghini. To je zhruba to nejzajímavější. Kurýr 2 je jednoznačně horší než jednička, jelikož je zde ještě více šílený a naprosto nerealistický akce, která vypadá spíš než cokoliv jinýho už trapně. Příběh je taky ještě horší než v jedničce, takže to všechno může zachránit jen zvláštní polonahá vražedkyně. A hele, ta tu náhodou je! Takže alespoň tak, každopádně zde se mělo skončit, což si naštěstí uvědomil alespoň Leterrier. Za mě takové lepší 2* ()

subic

Sedmičkové BMW nahradilo Audi A8 W12, na které nepadá prach, nedělají se na něm šrámy, kulky na něm neodřou lak, neudělají nic na sklech a dopadne vždy na všechna 4 kola. Krom toho zbavit se bomby na spodku auta lze jednoduše výskokem na jeřáb, který ji spolehlivě odhákne. Na průměrné Béčko je to tak akorát. ()

Dinsberg

Za takové kousky by se i Michaelu Schumacherovi platilo zlatem. Jason Statham je dělá za pár francouzských šupů. Zatím co první Transporter dokázal i sáhnout na srdce, tenhle je tak studený, že zamrzl monitor. ()

helrohir

Tak to už fakt nie! Jednotka bola celkom dobrý akčnák, na ktorom sa dalo pobaviť. Dvojka je len žmíkanie tej istej vody a nepridáva nič nové a zaujímavé. Jediným pozitívom, ktoré sa oproti jednotke nezmenilo je opäť výborná choreografia súbojov. Statham je ináč opäť kamenný drsňák bez emócií, čo mne osobne trocha vadí a tie exhibície s autami ma nútili pomerne čast prevracať očami nad dianím na obrazovke. Trojku už radšej ani nebudem pozerať. 40%. ()

Hawaj

Nezapomenutelná über sexy sestřička Lola se vryla do paměti. Zbytek je snadno zapomenutelnej. Ovšem pokud to přímo porovnáte s Zastav a nepřežiješ, tak todle je filmařskej brus. Tedy režijní a kameramanskej ne tak už scénáristickej. Ale přesto je to můj oblíbenej film. ()

Brano

Jednotka sa ešte dala pozrieť, ale toto bola strašná hovadina. Príbeh o únose dieťaťa, novom víre je už toľkokrát ohraný, čo robí film predvídateľným. O to ani tak nejde, ale tie kaskadérske kúsky boli na smiech a realite mávali z diaľky. Napríklad scéna, kde hlavná postava (Jason Statham) má primontovanú bombu na spodku svojho auta a zloží ju tak, že s celým autom spraví akrobatický kúsok vo vzduchu. Okrem iného sa nedalo pozerať na nesympatickú a zároveň aj komickú postavu (Kate Nauta), ktorá mala vzbudzovať dojem nemilosrdnej vrahyne. Autori sa akosi pozabudli, pretože vzbudzovala akurát tak dojem šlapky, pripravenej vyraziť do ulíc. Neviem kto ju maľoval a obliekal. Navyše to s prvou časťou okrem hlavného herca a starého policajta nemá nič spoločné. Hrozný film. /30%/ ()

JackBurda

akčnější, šílenější, nemožnější. Díky tomu je skvělý, ale malinko slabší než ten první, ale díky akci je to zábava. ()

RigorMortis

Ako, viete ako... Džejsn Stethem a jeho úžasná schopnosť umlátiť nepriateľa čímkoľvek, čo má poruke, výbuchy, mierne apokalyptický scenár (hoci, také zabitie človeka dychom znie ako fajn nápad) a miestami až príliš veľa akcie na meter štvorcový. No nenudil som sa ani minútu. ()

JosefTomas

Film na to jede dobře. Jiný přístup, jiný děj, tudíž to není jen další zbytečné pokračování. Statham předvádí zase skvělou charismatickou postavu a nebýt toho předvídatelného děje a místy až moc debilním scénářem, tak bych mohl jít víš. Ale kvalita prvního dílu se jen těžko překonává. ()

mrclTV

Oproti prvému dielu musím hodnotenie znížiť o jednu úroveň. Už to nie je taká štýlová akčná jazda so šarmom sebe vlastným, ale do popredia sa dostáva "over the top" prehnaná akcia. To podľa mňa nie je to pravé orechové..... ()