Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

memoman

Bemozková akční nonstop jízda. Kyrýr 2 mi připomněl filmy s Jackie Chanem. Spousta komiksově nadsazených honiček popírající fyzikální zákony a spousta akrobatických kung-fu bitek. Navíc Jason Statham je sympaťák a mezi současnými akčními hvězdami nemá konkurenci. ()

Andresito

Frank se nám přestěhoval z Francie do Miami a místní slunce mu ani trochu nesvědčí. Scénář je věrný prostředí, takže o poznání američtější než u jedničky, což ale rozhodně neznamená míň debilní. Akce má pořád plno celkem originálních nápadů, ale mnohem víc postrádá realističnost (aneb jak sundat bombu z podvozku snadno a rychle) a náš inspektor Berleand je tu už jen za blbce. Aspoň že Jason je pořád ještě Jason a nasraný výraz mu jde pořád stejně dobře. 40% ()

LukyNike

Akce, střídá akci a až na ten přehnaný scénář se na to koukalo skvěle. Kurýr aka Jason Statham opět nezklamal. Nedostatkem bylo, že chybělo napětí prakticky v celém filmu, no škoda. Přesto dobré pokračování. ()

Skarface

Hodně akční film , skákat s autem s baráku na barák no prosím proč ne že ? :) příběh ani akčnost tomuto filmu rozhodně nechybí :) ()

Greg25

Je libo rychlokurz, jak naskládat pár zákeřných týpků do plastové popelnice? Nebo snad dáte přednost rychlokurzu se slevou, jak odstranit elegantně bombu z podvozku auta a ještě si přitom skočit saltíčko s autíčkem? A nebo raději, chcete umět jízdu na střechách dvou budov současně? Dělám si legraci, ale dvojka je takovým docela zklamáním. Možná, že je po řemeslné stránce udělaná možná i o trochu lépe, ale nemá to šmrnc ani atmosféru jedničky. Akční scény dohromady dává jen slepenec pochybné dějové linky. Proč je Kate Nauta pořád slečená nechápu, myslím, že jako oblečená by měla úplně stejnou funkci. Jediný vtipný potenciál představuje Francois Berléand, který zároveň tvoří vlastně jedinou spojitost mezi jedničkou a dvojkou. Samozřejmě až na Franka alias Stathama, který lítá vzduchem stejně jako v jedničce, ba přidá i rozcvičku na hrazdě. Ale jako celek to prostě není ono. 50% ()

JK-Stinger

Po skvělé jedničce je tohle pokračování jak studená sprcha. Příběh by ještě tak nějak ušel, ale ty akční scény už nás skutečně tahají za fusekli. Na scénu s letícím autem a odstranění bomby asi už nikdy nezapomenu a vůbec na sledování celého filmu je fakt potřeba veliké množství nadhledu. Na druhou stranu, pokud na to máte tu správnou náladu a chcete se bezmozkovitě bavit, docela se na to dá i koukat. V porovnání s propracovanou jedničkou je to ale hodně splaškovitá zábava. ()

Hepy13

Jednička se mi líbila, to samé už nemůžu říct o druhém Kurýrovi. Vypadá to že Chuckovi Norrisovy roste pořádná konkurence v podobě Jasona Stathama. Jason by si měl pomalu dávat pozor aby se terčem vtípků nestával on sám :) On umí ve filmu zkrátka uplně všechno. Nereálné, stupidní,amatérské, příběh slabý. ()

artas

vtipná hláška: "-Kam zmizol?... -do garáže.... - došli mi náboje. - mne tiež. - kde sú náhradné? - v garáži..." ()

Mat21

Kurýr 2, to je především one man show čistokrevná akce, ve které je děj naobtíž. Vše však začíná nevinně. Frank Martin, profesionální taxikář pro vybranou klientelu, zdá se od minulého dílu upustil od rizikového povolání. Vozí malého chlapce Jacka do školy. Ovšem Jack je zároveň syn významného zastánce boje proti drogám Dr. Billingse, proto není divu, stane-li se terčem únosců. Frank cítí k rodičům Jacka tíhu odpovědnosti, akce začíná... ● Jak už zmiňuji v úvodu, Kurýr 2 je filmem s dvěma rozdílnými hladinami. První tvoří dějová linie: nevýrazná, nudná a sloužící pouze jako pojítko druhé hladiny, nadupané akcí. Ta naopak exceluje a je znázorněním snad toho nejlepšího, co může na filmovém plátně vzniknout. Aby jich tvůrci dosáhli, museli porušit hned několik fyzikálních zákonů. K filmům neodmyslitelně patří i krásné ženy. Kurýr 2 tuhle záležitost vyřešil po svém: extravagantní Lolou, s přehnaným make-upem, pobíhající ve spodním prádle s dvěma nezahálejícími uzi v rukou. Jako nejzdařilejší část filmu považuji stíhání ruského lékaře Dimitrije, na vodním skůtru dohonit autobus a dostat se do něho zvládne snad jen Frank. ║28.9.2009║ ()

KOZEL84

Akční a zábavné to je ,ale přepálené tak,že Superman (a vůbec ktrýkoli akční hrdina) vedle tohodle vypadá jako neshopná nula. ()

Pidzey

U tohoto filmu zjevně záleží na úhlu pohledu.Já do něj šel s tím že to bude akční béčko.Což pro mě znamená vypnout a jen se bavit.A skutečně jsem se bavil.Scénář šílený,ale místy se zajímavými nápady.Film měl tempo a byl místy vtipný.Hláška „Kam to zmizel.V muničním skladu.Sakra došli mi náboje.Jsou v muničku.“(takhle to tam nebylo ale asi víte co mám na mysli) mě dostala a hned jsem věděl že ti chlápci to mají spočítané.Následná bitka byla svižná,vtipná a její vyústění za pomocí požární hadice bombové. Pravda někdy jsem musel dost skousávat např.Odtrhnutí bomby z podvozku auta pomocí jeřábu a nebo závěr v letadle. Jako celek mě však Kurýr 2 velmi pobavil a s chutí jsem se u něho zasmál plánovaným i těm neplánovaným situacím.Krom toho mám rád filmy se kterýma má něco společného Luc Besson. ()

Venous666

Opět stylová jízda v podání hlavního hrdiny J. Stathama, ale to je asi vše. Tak trochu se nám to opakuje a já jsem z toho už nebyl tak odvařený jako v předchozím dílu. A co byla asi největší chyba, že BMW vyměnil za Audi. Průměr 50% ()

Wardan

Po sofistikovaném Utrženém ze řetězu jsem si myslel, že se Besson vrací do původní formy. Chyba lávky pánové a dámy. Kurýr 2 je standartní béčková demence. Avšak režie Louise Leterriera mě pořád baví, vždycky mě bavila a nejspíš vždycky bavit bude. A stejně tak Jason Statham, to je prostě borec, který nemá obdoby a valchuje nepřátele jak špinavé prádlo. Co chtít tedy víc, když choreo dělá Corey Yuen? Jo už vím - pořádný děj. Vězte, že to co se tady píše je pravda. Jen mě to prostě baví. ()

Bozvav

Marnosti tvé jméno je Kurýr 2. Jednička super, dvojka srágora, trojka ušla. Akční scény přemrštěné, scénář krizový, blond domina strašná, hlavní záporák vypadá jak buk, no prostě hrůza. dvě hvězdy za muziku a pár akčních scén. ()

Darkslayer

Myslím že pri tomto fime si už po zhliadnuti traileru človek môže uvedomiť o čom to cele bude - O NIČOM. To čo peredvádza Jason Statham počas celého fimu by bolo veľa aj na agenta 007 kríženého s Neom. Prvá časť nebola nijáko výnimočná ale mala aspoň svižné tempo a relatívne stráviťelnú akčnú stránku. Kdežto dvojka néma nič z toho, sústreďuje sa iba na absurdné kaskadérske kúsky ktoré sú nudné v celej dĺžke filmu. ()

FilmWave

Jason Statham se přesunul z Francie na Floridu, vyměnil BMW za Audi a tentokrát jde po krku únoscům malého chlapce (zápletka okopírovaná z "Muže v ohni"). Soundtrack je tentokrát čistě americký, celé je to ještě výbušnější a spektakulárnější než jednička, ale neztrácí to vůbec humor a Frank je pořád proště cool sympaťák. Choreografie je trochu horší než v prvním díle, ale celkový dojem: skvělá závaba. ()

Puol

Dve * za Jonathana Stathama, ktorému táto frajerská póza veľmi sluší a za efektnú akciu. Proste honkogská škola sa nezaprie. Scénar je až priveľmi tupý, zaporáci nevýrazní, o tej polonahej blondínke ani nehovoriac. Prvý diel mal väčšiu šťavu. ()