• Německo

Kouč Carter

Drama / Sportovní

USA / Německo, 2005, 130 min

Hezký příběh hlavně v tom, že je podle skutečnosti jinak Samuel na jedničku, jeden z lepších filmů about sport (( ::, ale zdá se být delší než ve skutečnosti je(15.12.2005)

Nečekaně vynikající podívaná, které vládne Samuel L. Jackson a jeho morální pravdy o americkém školství a tamním životě. Celkově pro mě byla jeho postava extrémně sympatická a s jeho názory nešlo než souhlasit a chápat je (chvílemi jako by četl mé myšlenky...děsivé:)). O to víc mě zarazila nenávist rodičů jeho hráčů. Jinak film může být někým odsouzen jako "vypočítavé" lidské drama, ale takových odsouzení by se každý týden našla stovka a tak je lepší si tuhle skvěle natočenou a zahranou podívanou užít. Coach Carter má nepopiratelnou kvalitu, tempo, nějaký ten lidský příběh a "trochu" toho basketbalu, o kterém není extra mnoho dobrých filmů...(5.8.2009)

Výborný film o basketu, který je sice někdy až moc výchovný, jenže mně to ani nevadilo. Plus si k tomu připočtěte skvělý výkon mého oblíbence Samuela, a vychází vám krásných 80 %.(1.8.2009)

• mandes

rozpočet : $30 million tržby celosvetovo : $76,669,806(16.1.2007)

A jsou tady zase: rozhádaní autsajdři, kteří mají mizerné výsledky při honbě za kulatým nesmyslem a potřebují být spaseni veleschopným a všehoschopným trenérem. Aneb jak z nedisciplinovaných, vulgárních, tupých ksindlů vychovat perfektně týmově fungující, slušně vychované a po vzdělání bažící Rychlé šípy. Kolikrát ještě bude natočen film podle tohohle otlemeného mustru? A kolikrát mě to ještě bude bavit? Jak je fuckra možné, že házím do koše čtyři body, když mě film absolutně ničím nepřekvapil? Pravda, není to čistý koš, hodnocení chvíli váhavě skákalo na obroučce, než propadlo síťkou, ale stejně bych Kouči Carterovi podle veškeré logiky měla znuzeně šoupnout dvojku a psát tady cosi o neoriginalitě, předvídatelnosti, o už 100x viděném. No, jsou zkrátka věci mezi nebem a zemí; slabost pro čím dál stejné filmy ze sportovního prostředí je holt jedna z těch nevysvětlitelných záhad, jako třeba z které čuráčí planety k nám přiletěli političtí představitelé a jak je poslat zpátky (živé nebo radši mrtvé)... 71%(4.6.2012)

• - Channing Tatum nikdy nehrál basketbal, takže měl speciální trenéry, aby dokázal s ostatními udržet tempo. (viperblade)

• - Během bazénové párty hrají Black Eyed Peas píseň "Shut Up ". Tato skladba byla vydána v roce 2003, ale film se odehrává už v roce 1999. (Basketak8)

• - Ve scéně, kdy má trenér (Samuel L. Jackson) telefonát, zda jdou hráči do finále, si můžete všimnout, že v kanceláři na zdi visí portrét Martina Luthera Kinga Jr., který je především znám jako vůdce hnutí afroameričanů za lidská práva. (Aknah)