Americká kletba

• Velká Británie An American Haunting (více)

Film je založen na základě jediného zdokumentovaného případu v historii Spojených států, kdy duch způsobil smrt člověka. V letech 1818 – 1820 v Red River ve státě Tennessee byla rodina Bellů a zejména jejich nejmladší dcera vystavena teroru neznámého původu. Případ byl popsán ve více než dvaceti knihách a jeho stín se nad městem vznáší dodnes. Rodina Bellů se zoufale snažila najít racionální vysvětlení pro hrůzné události kterým čelila, ovšem zcela bez úspěchu. Teror postupně nabýval na intenzitě a duch začal dokonce komunikovat. Zanechal hrůzný vzkaz: jednoho dne budu zabíjet. Až v roce 1998 byl nalezen rukopis tehdejšího místního učitele a rodinného přítele Bellů, který vnáší do případu nová fakta. (oficiální text distributora)

Mairo15

Teda pointa je dost slabá, ale než se na ní dostane (tedy až na konci filmu:-))tak budete zvědavi co, kdo a proč. Jak už tady píšou druzí, atmosféra je ucházející a občas dokáže přivolat husí kůži. Jinak se jedná o čistokrevný průměr... ()

lennyd

Když John Bell (Donald Sutherland) půjčoval staré Battsové nějaké peníze, netušil - že nekřesťanským úrokem na sebe i svoji rodinu sešle prokletí, ze kterého není úniku. Od toho dne se v jeho domě začínají dít podivné věci, předměty se samy pohybují, a noční můry pronásledují jak jeho, tak i jednu z dcer. Ani místní kněz, ani nikdo jiný si touto situací nedokáže poradit. Podaří se ducha zastavit dříve, než někdo zemře? ... Z tohoto hororu jsem hodně, ale opravdu hodně zklamaný. Takhle zahodit potenciál, který zde byl - tajemný příběh jediného zdokumentovaného útoku ducha, herecké obsazení (Donald Sutherland, Sissy Spacek, James D'Arcy) a vcelku nadějný začátek - to vše slibovalo příjemný filmový zážitek. Jenže pak se asi něco zvrtlo, a po první hodině jsem měl pocit, že se koukám na něco úplně jiného. Filmaři se vyžívali v útocích ducha - na čemž by sice nebylo nic špatného, kdyby to nebylo tak prasácky natočeno. Představte si temnou místnost, spoustu kvílivých zvuků a semtam záblesk jakože někdo něco. Když se ta nachlup stejná scéna opakovala asi po sedmé, tak jsem si říkal, toto fakt ne.. ()

Moogwi

Nebylo to tak hrozný, docela průměrná duchařina, která vás sice extra nepostraši ale klidní asi taky nezůstanete...co mě ale docela vadilo tak byl konec filmu, kdy se vysvětlilo vo co vlastně go, protože takhle stupidní rozuzlení jsem dlouho neviděl :) ()

Aven

Nuda, nuda, nuda až k uzoufání. A ta závěrečná pointa.....proboha kdo tohle vymýšlel????? Tak holčička si vytvořila vlastního poltergeista, aby ji málem zabil a tím dostatečně ztrestal tatínka, který ji znásilnil. Hmm to by mě opravdu nenapadlo, gratulace scénáristům. ()

Petr23

Některé věci se mi tady zdály nedořešené do konce. Někdy byl příběh tak roztříštěn že jsem nevěděl která bije. Ale plus bylo že jsem se u tohohle horůrku opravdu bál, a to se mi už dlouho nestalo. Pěkná vizuální stránka a dobří herci, to dělá z tohohle počinu umělecký kumšt. ()

Danny F.

Dějově pěkně propletené a velice napínavé. Pokud se opravdu toto stalo tak klobouk dolů za pěkné zfilmování. 70% ()

VanTom

Prý podle skutečných událostí, no nevím nevím. Hodně intenzivní řádění neznámého ducha přechází postavy poměrně s klidem, stále nevěří a po příčinách nepátrají, nadpřirozené úkazy se tedy dějí mechanicky a bezdůvodně, takže diváka těžko nějak zainteresují. Upachtěná pointa pak osvětlí věci sotva z poloviny a žádné plusové body nepřidá. ()

zolo23

Dosť veľké sklamanie nato, že išlo o film natočený podľa skutočnej udalosti. Dokonca ani tá dobová atmosféra na mňa nejako zvlášť nezapôsobila. škoda ()

Josefin

Průměrný mysteriozní horor. Přibalila bych si ho tak na chatu, kde každou chvíli něco zapraská, do poloviny velmi slušná atmosféra, ale bohužel čím blíž konci, tak všechno upadá.Tedy kromě přesvědčivé tajemné lesní krajiny v Rumunsku a velice dobře vybrané hudby v těch správných pasážích. ()

manonfire

Neodbytný rarach....Neodbytný Donald.....Neodbytný pocit, že těchto hororů už je na trhu trošku moc a ani solidní zpracování již člověku jaksi....nestačí. 50% ()

U.Tarare

Neustále se opakující, na chlup stejné noční strašení, ztrácí na atraktivitě filmu. Herci hráli celkem obstojně, ale co naplat, poté co se dostaví závěr filmu, tak jde film kompletně do kytek a na povrch vylezou logické neduhy. On celý ten blábol se současností zavání průserem. Škoda, překopat konec, tak se z toho dalo vytřískat víc. ()

jefff

Na jednu stranu pěkně strašidlené, pěkné prostředí 19. století USA, na straně druhé poměrně plytký děj a celkově film nabízí strašně málo. Jako jednohudba dobré, ale doufal jsem ve víc. ()

Soweek

Škoda, že se celý děj vlastně nikam neubírá. Ono je to vlastně pořád to samé. Přijde mi, že hrdinové se s tím strašením tak nějak smířili a ani se s tím nesnaží nic moc dělat. Jinak ta "hororová" stránka filmu je podle mne zvládnutá dobře. Kort když se na to díváte o půlnoci se zhasnutým světlem a sluchátkama na uších:-) ()

sedm.1

Ajajaj.Už dlouho jsem neviděl film,který by tak přešlapoval na jednom místě.Film tvoří opravdu velmi jednoduchá(až hloupoučká) zápletka,která se nemá prostě kam rozvinout a opakuje pořád ty samé scény dokola a spěje k naprosto očekávanému vyústění,při kterém divák zjistí,že na to koukal vlastně úplně zbytečně.Nicméně pravdou zůstává,že atmosféra je chvilkama dost zajímavá a donutí k jakémusi napětí,ale z celkové bídy snímek nevytrhne.Problém toho všeho vydím především ve zpracování,neboť prostě bez potřebných ingrediencí správnou chuť nedostanete ani za boha. ()

Šakalík

Vcelku povedená duchařina, ve které jsem se ale místy docela ztrácel. Zpočátku to vypadalo na jednoduchou linku s nakrknutou čarodějnicí, ale postupně děj nějak houstl a mlžil se, aby divák posléze nevěděl, kde mu hlava stojí. To, co se jevilo jako skutečnost, byl sen a naopak. Samotné finále bylo ale uspokojivě překvapující, i když ten prostřih do naší doby na začátku a na konci filmu tam byl možná trošku zbytečný. Jinak ty duchařské scény se mi líbily, ale mohlo jich být víc a popravdě ani trocha té krve by nebyla na škodu. Ale celkově je to poctivě udělaná záležitost. ()

Cejny

American Haunting u mě ze začátku aspirovalo i na vyšší hodnocení, ale druhá polovina filmu tomu hodně ubrala. Neříkám, že by se mi to nelíbilo, lekaček tam bylo dost a dost, vrzání podlahy, mlácení oken, s tím se režisér, kameraman i zvukař vypořádal slušně. Ale ten konec, ten se pak začal tak nějak motat a čachrat dohromady. Závěrečná pointa ale zase všechno vylepšuje, takže je to tak půl na půl. 50 % ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé...atmosféra docela slušná, dobrá práce se zvukovými efekty a pár vcelku povedených lekaček.... ze začátku i slušné napětí...Bohužel pan scénarista je opravdu velký talent...tohle všechno se mu totiž podařilo totálně zabít...děj se nikam neposouvá a na konci rozhodně nečekejte žádnou velkou pointu...takže film postupně zklouzává v opakující se nikam nevedoucí nudu, plnou všech možných hororových klišé - rozhodně nic objevného...Ale jinak vcelku dobrý průměr...PS: Starej Sutherland s dlouhýma bílýma vlasama je fakt zajímavej... ()

bari68

Po pravde povedané bol som sklamaný. Z recenzií z CSFD som ani nič iného nečakal, ale z takého skvelého a originálneho námetu sa dalo vytrieskať viac. Atmosféra sa nemohla ponoriť do poriadneho hororového dusna , lakačky takmer žiadne , zlé herecké výkony.Ducha ,ktorý v dome strašil nám režisér ukázal až na konci filmu a 90% filmu mi pripadalo ako vykrádačka Vymítača diabla. No za 3* a 55% to stojí. ()

Han22

Překvapivě slušný horor z minulosti, kde sledujeme hrůzostrašné útoky neznámého ducha na mladičkou dceru v jedné rodině a nechybí ani řádně šťavnatá pointa a finále. Bohužel mám pocit, že právě pointa i když sama o sobě super dělá celý film nesmyslný (proč by duch ubližoval Betsy?). Jinak ale fajn film. ()

Lisabellla

Tohle bylo děsivě otravné. Samé točení, otáčení, protáčení ... až jsem otáčela oči v sloup ... Zřejmě pokus navodit strašidelnou atmosféru. Nepovedený. Zklamání. Obrovské zklamání. ()

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (více)