Slavný „tříhvězdičkový” generál Eugene Irwin, jenž během své dlouholeté vojenské kariéry proslul jako vynikající vojenský taktik, byl odsouzen za čin, který ve skutečnosti nespáchal. Svůj trest si musí odpykat v pečlivě střežené vojenské věznici spravované nemilosrdným plukovníkem Winterem. Jeho drsné metody zavinily smrt již řady vězňů, ostatní žijí v každodenním a neustálém strachu. Irwin se brzy stává nepohodlným, protože se nehodlá smířit s Winterovým způsobem vedení věznice. Ačkoliv tomu nikdo nevěří, právě on se postaví do čela vězňů, odhodlaných vzdorovat ozbrojené přesile jen s holýma rukama… Vězeňské psychologické drama z trestaneckého prostředí natočil režisér Rod Lurie, který působivě rozehrává partii mezi dvěma povahově odlišnými muži a zároveň předkládá úvahu na téma zneužití moci. Generála Irwina si zahrál populární hollywoodský herec Robert Redford (Captain America: Návrat prvního Avengera, Brubaker, Zaříkávač koní, Jeremiah Johnson). V rolích jeho partnerů a protihráčů vystupují James Gandolfini (Rodina Sopranů, 8 MM), Delroy Lindo (60 sekund, Pravidla moštárny), Robin Wright Pennová (Wonder Woman, Blade Runner 2049) a Mark Ruffalo (Zodiac, Avengers). (Česká televize)

masekjc

Po Brubakerovi další vůdčí věženská role pro Roberta Redforda. Tentokrát je ale vrásčitější a táhne celý film sám. Nabízí se ale otázky, zda by k něčemu takovému mohlo ve věznici vůbec dojít. Navíc drzost a hloupost vězňů vs. neschopnost dozorců byla do očí bijící. ()

Řízek

Další příšerně debilní reklama na us army, tentokrát navíc doplněná příšerně debilní muzikou (asi bonus). ()

unrocker

Role v tomto filmu se Redford ujal přímo skvěle moc se mi to líbilo, co se týká příběhu tak nic moc, ale co se týká zpracování postav a různých vězeňských situací ve VOJENSKE věznici tak paráda, mám z toho takový dobrý pocit... :) ()

lord Ball

Než jsem si pustil tento film, přečetl jsem si, o čem vůbev tento film je a trochu sem byl odrazen, když jsem zjistil, že je to z armádního prostředí a s tím spojeného vězeňského prostředí, takže jsem se na ten film šel podívat trochu s určitou averzí, ovšem musim říct že ten film není až tak špatný, dějově je sice velmi předvídatelný a pln amerického patriotismu a stále se opakujících klišé, režie byla také slabší stránkou. Herecký výkon Roberta Redforda je opět na velmi dobré úrovni, ovšem více mě zaujal James Gandolfini jako velitel věznice, plukovník Winter, ze začátku vypadal jako velmi chápající a rozumný velitel ovšem postupem času, ovlivněn značně i závistí, graduje doslova v lidskou zrůdu, která se nebojí udělat jakoukoliv věc, jen aby vyhrál. Kdybych byl fanouškem armády, tak určitě ještě jednu hvězdičku přidám, ovšem takhle to je "pouze" 3 hvězdy ()

L3G1ON4R

R.R. vs J.G. v duelu šachové taktiky převedené do armádních složek ve vězeňském prostředí, je kvalitní charizmatickou podívanou, jenž nenechá pár očí suchých. ()

Pavel_Pan

Mám Roberta rád, i když se občas chová jak stín Johna W., ba i něco horšího. Vlastenecké nerovná se umělecké a pravdivé už vůbec ne. Raději máme tu O karkulce. Je tam více napětí i vtipu. ()

borohub

Sakra to byla pecka. Postavy sympatické(teda ten plukovník mi přišel hodně sympatický, škoda že to byla taková svině :D ), děj zajímavý, scénář docela zmáklý, nevím jakej tento film měl nedostatek, ale stejně to nebylo dotažené k dokonalosti. Škoda no, ale každopádně dost dobrá zábava a stojí na to to čeknout ()

Stejšn

Film, který stojí jenom na charismatu páně Redfordově. Kdyby byl v hlavní roli kdokoliv jiný (třeba Dudikoff), stál by ten snímek úplně za hovno. Takhle je to jen úmorné nacionalistické dílo, na které se dá koukat jen a právě díky RR. Taky nechápu, co na tom mohlo stát 72 mega USD. ()

konysua

Velmi idealistické. Velmi chytrý generál, který je smířený se svou chybou si svou houževnatostí a moudrostí přitáhne na svoují strana celou věznici. Mistrovským plánem přelstí nafoukaného a tupě uvažujícího plukovníka, který si myslí, že mu projde úplně vše. Navíc se tam zamotá jeden vysoce postavý černoušek a snaží se ze všech sil generálovi pomoci z vězení. 6/10 ()

Kubi21

Ano je to další variace na vězeňské téma, kterak zlý ředitel věznice terorizuje ty nebohé trestance a pak přijde někdo, kdo je dá dokupy a milého pana ředitele sesadí. Nevadí, protože tady je to okořeněno válečným hrdinou a vojákem každým coulem, který vystupuje proti někomu, kdo si na vojáka pouze hraje. Nechybí amerikanské téma s vlajkou a všechny možné klišé, ale díky hercům a slušné kameře a ne moc stupidním dialogům to drží pohromadě. Vlastně tím hlavním lepidlem a vynašečem hodnocení na vyšší příčky jsou oba herci v titulních rolích. Jak na Jamese Gandolfiniho tak na Roberta Redforda je radost pohledět a já jim to všechno věřil a žral. ()

Samarol

Když tento pozdní snímek s Robertem Redfordem srovnám s dřívějším Brubakerem, ve kterém hrál taktéž hlavní roli, nemohu si pomoci a musím srazit pár hvězd. Tento film nebyl tak propracovaný a ukazuje pouze na neschopnost jediného člověka, který nemá předpoklady, aby byl vojákem z pole. Kdyžto Brubaker poukazuje na zkorumpovanost a prohnilost amerického vězeňského systému, kde má jako vedoucí věznice nastoupit. Děj Brubakera byl daleko víc propracovaný. Takže to vidím na vyšší střední průměr, ale ani o hvězdičku víc. ()

helrohir

Dosť presladený patetický výplach s predvídateľnými charaktermi všetkých hlavých postáv. Americké vlastenectvo mi vo väčšine vojnových filmov nevadí, ale tu, vo väzenskej dráme sa mi v niektorých chvíľach chcelo skôr smiať než pozorne vnímať danú scénu. Na druhej strane ma potešili výkony Redforda a Gandolfiniho, ktorý svoju psychologickú hru zohrali veľmi obstojne. Suma sumárum, určite to nie je zlý film, ale ak ste ho nevideli, nič hrozné sa nestalo. ()

Richie1

Přes některé klišé mě film zaujal a dokázal vyvolat silné emoce. Psychologický souboj dvou hlavních hrdinů (až na smrt) mi nadlouho zůstal v paměti a nejspíše to je to hlavní, co se mi na filmu líbilo. Redford možná nebyl až takový sympaťák jako v Brubakerovi, ale i tak hrál výborně. Zdejší slabé hodnocení moc nechápu, já dávám 4 hvězdy. ()

kubas369

Slušný film o cti, kde je patriotismus ještě poměrně držen na uzdě. Film se zaměřuje totiž na něco jiného a to na čest vojáka a zodpovědnost velitele. Ale popravdě žádne velké filmové prožitky nečekejte vše je postaveno na charisma Redforda a to na dobrý biják nestačí. ()

Pitryx

Tolik zbytečného kraválu kvůli jedné zdi? Co je to za blbinu? No, někdo věří, jiný ne, někdo chápe, já vůbec. Dobře se ten voják ptá, proč vlastně Aquilar zemřel. Herci byli skvělí, ale v ději to hodně stagnovalo. A jen protože mám tyhle filmy z krimu vcelku rád, vydržel jsem koukat až do konce. Ale občas jsem se musel ovšem hodně ušklíbat. I přes tyto výtky ke snímku, musím uznat, že byl natočen profesionálně a velmi dobře, s dobrou hudbou. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,0/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 52%, Audience Score - 74% | FDb.cz - 72.7% | Silně nadprůměrné vězeňské drama se sympatickým "vůdcem" Robertem Redfordem ve své typické roli člověka, který se postaví za spravedlnost proti špatnému systému. Film je plný klišé a dokonce i jindy skvělý Jerry Goldsmith složil hudbu, která je u každého vězeňského dramatu. Ovšem James Gandolfini se své role úlisného správce věznice zhostil též věrohodně a ostatní z obsazení také uhráli svůj standart. Nudná nám Poslední pevnost nepřišla, a i když je režie vesměs rutinní a klišovitý scénář (nejen) chvílema pokulhává, dáváme 4* a nejen za našeho oblíbeného Boba :-) 70% ()

Strašáci nanovo

Strašáci nanovo