Černé zrcadlo

Velká Británie, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Série(7) / Epizody(33)

Amalberga

Velmi dobré zpracování témat, nad kterými se někdy zamýšlíme a říkáme si: kam jen to povede? Většina epizod měla silnou pointu a divák se příliš nenudil (i když u s03e06 jsem z nudy začala luštit osmisměrku). Nejvíc se mi líbila druhá epizoda třetí série. Bohužel nejsem velký fanoušek sci-fi (nebo spíš vůbec), a tak jsem si seriál zas až tak nevychutnala. ()

MadyDollar

Z britský produkce vychází buď úplný sračky nebo úplný skvosty, nic mezi. Black Mirror se hrdě hlásí k druhé skupině. Originální a kreativní náměty nastavení zrcadla dnešní společnosti už mohou jen doplnit propracované scénáře a úžasné herecké výkony. ()

Sharlis

Seriál, tak real až sa na to špatne díva. Filmarina je to neskutočná. Scenár tak hlboký, ako som u seriálu snáď ešte nevidel. Totálne ma to zmindfuckovalo :-) Samozrejme je to mierne futuristické a preto treba mať kladný vzťah k technológiám, aby ste to naplno pochopili (viacmenej). Kedysi sa ma ľudia pýtali nech doporučim nejaký fakt top seriál a ja som menoval 2-3 rozne, odteraz na toto odpovedám: Pozri si Black Mirror. Toto je iná liga. Ak si nie si istý, či to chceš rozpozerať, tak skús ako prvé s03e03 a e04. Tie sú asi najlepším zrkadlom toho čo seriál ponúka. Btw žiadne diely na seba nenadvazujú, takže žiadna nekonečná telenovela. ()

ariari

pár poviedok som dala. viac možností ukázať ako na vec s ľudstvom" :-) by to chcelo. takto je to len rozvedenie trocha stihomanskej mrazivej fóbie scenáristov ..tiež by sa patrilo aspoň občas ukázať ten ohlasovaný "humor" a nadsázku. Je to ako keď si človek kúpi mravenisko bez kráľovnej, teda bez šance ukázať aj tú druhú - zjavne normálnu a lepšiu možnosť. tak nám tupcom sa radšej oplatí tráviť čas nad tým ako zlepšiť funkčnosť a pomáhať cez avaaz. ()

el_chorro

Black Mirror snad ani nejde brát jako jeden seriál, ale spíš jako minifilmy se společným tématem degenrující civilizace. Každý díl má parádní myšlenku a u některých člověka až zamrazí, že k naplnění myšlenky nejsme dnes až tak daleko. ()

m.arta

jedním slovem OHROMUJÍCÍ! Dost k zamyšlení a pekelně dobře zpracované, já jsem do poslední chvíle netušila, jaký bude závěr. Vůbec mi nedochází, co se kolem nás děje, vůbec si neuvědomujeme, že jsme tomu všemu takhle blízko a dokonce část z toho už nyní žijeme. Co bude dál? My třeba ještě v tomto nevyrostli ale už tyto generace rostou ruku v ruce s digitálním světem. Škoda, že si jen pár lidí je schopno uvědomit, jaké to může mít následky a bohužel i to, že bez toho už neumíme žít. ()

KoudyTheAlko

Zatím sem viděl 2 série a skvěle se bavím. Každej díl je jinej. Každej díl má message, která je vždy trochu jiná a ať už je slabší nebo silnější, vždy si dokáže získat mou pozornost a já ho sleduju se zájmem a nevědomostí. U většiny dílů sem opravdu nevěděl jak se příběh vyvrbí a to je super. zatím je to zhruba 85% takže **** jak vyšitý. :-) ()

Saxos

Série 01-04/vše. Každá epizoda mě nastartovala k super náladě. Bohužel o možné Sérii 05 se nic moc neví. Bližší hodnocení v každém dílu, které na sebe nenavazují. ()

Mtytjouda

Jeden z nejlepší moderních seriálů, který ukazuje, jak není radno si s pokročilými technologiemi zahrávat. Je to kontroverzní a mnohdy i "přeťáplé", ale ukazuje vždy daný problém v extrémním světle a chce tak díváky patřičně vystrašit. Až na pár dílů jsem byl uchvácen a doporučil bych tento seriál každému, kdo má rád trochu futurismu a filmy s otevřenými konci. Je jich tu požehnaně :D Za mě nejlepší díly White Christmas, Black Museum a USS Calister. ()

Marauder

Začiatok bol fakt brutálny ale stálo to za to. Najmä prvé série kým to robili ešte Briti. Ale keď to už kúpil Netflix celý seriál šiel do kelu podľa mňa. Ako sa vraví "V najlepšom treba skončiť" a Briti to radšej nemali ani posúvať ďalej lebo zvyšok bola úplná katastrofa. Už sa tam ani nič poriadne nedialo. Všetko bolo idilicky učesané aby to vyzeralo že to nestratilo na kvalite ale seriál bol podľa mňa už dávno pochovaný. Veď ako vo väčšine prípadov američania zničia všetko.......Škoda seriálu lebo mal úžasný začiatok. 60/100 ()

Vieriq78

Honba mať všetko dokonalé, prináša zistenie že sme dokonale nedokonalí nie náhodou. Tiež zaujímavé koľko vecí robíme len preto že to robia ostatní aj keď tvrdíme že plávame proti prúdu - stačí sa obzrieť. Je to hodne realisticke...Hodnotím ako fajn zásah ale priliš veľa kritiky ľudstva bez nádeje ma taží, a nedáva tú hlbokú zmyselnosť. Ešte som to nevidela celé a už sa vo mne búri zabudnutá ľudskosť a zdravý rozum... možno je to strach čo ma znepokojil. A možno to prepíšem.. zatiaľ teda nehodnotím. ()

Doggie773

Seriál, který dokonale zachycuje problémy naší společnosti, které jsou způsobeny používáním moderních technologií. Zachycuje tvrdou realitu, někdy i s pohledem do budoucnosti. Všechno, co je v tomto seriálu je špatné ale i tak si ho podle hodnocení hodně lidí zamilovalo, včetně mě, patří mezi mé nejoblíbenější seriály. ()

Saroman

Tak to je opravdu ten nejpsychodepresivnější seznam vysoce kvalitních a originálních filmů co jsem kdy viděl. Na horory musíte mít žalůdek, na tohle musíte mít.. asi pozitivní náladu. Nevim. ()

r007

Při sledování některých dílů mi běhal mráz po zádech při pomyšlení, kam až se může člověk dostat s pomocí technologíí. ()

sirjohn

Seriál, co nemá obdoby a který by každý měl vidět. To jako hodnocení za mě stačí ! ;) Dokonalé samostatné příběhy, které mají kameru, výpravu, ale hlavně příběh. Ten příběh. Ať už jste předseda vlády, sháníte si přivýdělek testováním her, máte porouchaný oční implantát, dostal jste od kamaráda "sluchátka" nebo se "včely" v okolí chovají divně, máte jedno společné a tím je silné poselství. Poselství, kde směr nás jako lidstva, touha a cíl, je dobré promyslet opravdu "pro všechny a pro každého". ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál