Černé zrcadlo

Velká Británie, (2011–2025), 32 h 45 min (Minutáž: 41–90 min)

Tvůrci:

Charlie Brooker

Série(7) / Epizody(33)

ER

Třídilná minisérie není zajímavá svým zpracováním,ale svou vypovídací hodnotou. Každý díl přináší samostatný příběh a ať už se odehrává v současnosti nebo budoucnosti,vždy podrobuje člověka svodům doby a nastiňuje možnosti,kam to může dojít. Je burcující,že vše,co se v sérii odehrává,se již v menší či větší míře děje (např. marketingové snahy,které na nás valí jednu reklamní akci za druhou a oblbují nás čím dál více podbízivějším zábavám typu Superstar či Vyvolení,nebo používání technologií Google glass aj.). Varovným prstem je pak zjištění hlavní postavy v třetím dílu,kam ho to dostalo a tak přistupuje ke zničení techniky,která mu naopak měla život usnadnit. Spojovacím prvkem je v podstatě síla marketingu resp. konzumu,který z nás dělá loutky a kde vlastní úsudek ztrácí hodnotu. Je nejvyšší čas se tomu vzepřít. ()

West

Tohle by se mělo pouštět na ZŠ, aby nová generace pochopila, kam ten náš svět spěje.. Nehorázně silné, reálné, až nekompromisní téma této doby sociální sítí, elektroniky, vymožeností, která nás ovlivňuje natolik, že naše pravé priority člověka pomalu končí. A rodí se svět, tak antiutopický , až se mi z toho chce zvracet.. 100% ()

gemi

Super nápad, ovšem v levném televizním hávu. Kdyby to bylo v produkci HBO, byla by to bomba. Třetí sérii dávám čtyři hvězdy, výborné. Některé díly slabší. ()

quick2

Tenhle seriál dostal název, který neobyčejně sedí na jeho obsah. Každý z dílů je totiž pouze odraz - zrcadlo společnosti. A za tu barvu už si můžeme sami. Myslím, že není od věci se občas podívat do zrcadla, které ukazuje věci tak nějak reálno-přehnaně a uvědomit si, že tenhle seriál není až tolik sci-fi. ()

Axarus

1. série: postupná gradace s každým dílem, celá série se nese v orwellovském duchu, hlavně 2. díl, super ()

HubertusSK

Naďalej dokumentuj každý svoj deň, každú hodinu na sociálnu sieť...všetci chceme vedieť ako žiješ. Chceme vidieť každú vec, okolo ktorej prejdeš. Chceme poznať každú jednu tvoju chytrú myšlienku. Chceme sa ti cpať do života, ako to len pôjde, len nám to ukáž... a my ti to tiež ukážeme. Nejak sme sa pokazili. Všetci. ()

vikino1

Ty vole, tak to jsem nečekal, že to až tak překvapí. Podobný pocit jsem měl naposled u Krajních mezí někdy v devadesátkách. 1.díl - jasných 5 už ve 3 minutě dílu mě bylo jasný, že tohle bude pecka. 2 díl - 3 snad jen proto, že pohled na tuto budoucnost se mi nelíbil, i když si myslím, že co měl sdělit bylo jasně sděleno. 3 díl - 5 - z počátku se mi myšlenka záznamu celého života dost líbila - no už v průběhu jsem si uvědomil, že bych to určitě nechtěl. První série za náma - jedeme dál... Druhá serie už dopadla o poznání hůře. Snad to trojka aspon truchu zvedne. ()

Black-star

Zrcadlo nastavené dnešní společnosti v té nejtemnější verzi…. Je to opravdu jen fikce? Nebo jsme krůček od reality? Masakr! ()

Luxocculta

Sci-fi lahůdkové jednohubky. Jsem rád, že jsem Černé zrcadlo objevil až ve chvíli, kdy už existovalo pět sérií. Pokud by někdy vznikly další, určitě si nenechám ujít. 90 % ()

Nix

Odraz v tomto zrcadle není tak pozitivní jak je běžné. Využití technologií je tady skvěle vymyšleno, jen ne všechny díly mi sedly. Taky mi trochu vadí, že těch 45 minut je málo, ale když se potom využije hodina a půl, tak je to na tvůrce zase velkej oříšek a taky to není ono, proto jsou díly kterým to sedne a některým naopak ne. Jinak co se týče žánrů, spíše je to sci-fi s prvky dramatu a kolonka horor je zavádějící, snad jen pár dílů mělo takovou atmosféru. Ale líbí se mi, že každý díl se snaží o poselství a stávalo se mi bězně, že se mi to promítalo v hlavě ještě dlouho po skončení. Jinak pro mne nejlepší díl byly Bílé Vánoce, to byl masakr a nečekal jsem to. Každopádně snad se ještě tvůrci s něčím vytáhnou, byla by škoda pohřbít takovej projekt. Za mne doporučuji už jen pro zvědavost, jestli chcete vidět jak dnešní tak budoucí technologie mohou být využity v ne dobrém slova smyslu(ano hlavně ty, virtuální realito) a doufám, že některé ani nebudou. ()

FreeDooM44

Celkově výborné. Některé epizody jsou slabší, některé jsou dobré, většina výborná, pár jich je opravdu geniálních. Doporučuji si dopředu nečíst o čem která epizoda je, zintenzivní to zážitek a u některých budete opravdu překvapeni kam se děj nakonec ubírá. ()

E lan

Povedený povídkový seriál s lehce variabilní kvalitou point i hereckých výkonů jednotlivých dílů. Celkově ale nadprůměrně zajímavé. ()

markyzgero

nečas ošuká prase v přímym přenosu a ono to neni prase, ale nagyová. život tropí hlouposti a náhoda je prevít. shodou okolností jsem viděl první díl v den, kdy se provalila ta divná věc s českou vládou. tak jako každej pilot se vás snaží vtáhnout do děje, tak black mirror vsadil na shocking prvního dílu, aby pak nastavil sci-fi zrcadlo společnosti a překvapivě se mu to podařilo. můžeme se bavit o výkyvech jednotlivejch námětů, můžeme se bavit o vyprázdněnosti dalších částí, ale jako celek to prostě funguje. tenká červená linie morálky zde plní přesně to, co by měla. satirickej pohled na současnost prizmatem budoucnosti. svatopluk čech, orwell a kafka si mastěj péra v hrobě. ()

vozralec

Hodnocení první série: Solidní zpracování tří příběhů. První byl částečně předvítatelný, druhý se rozjel až ve druhé polovině a třetí byl místy ubíjející. Je zde hromada nápadů, které by vydaly na samostatné filmy. Objektivně za čtyři hvězdy. Já ale budu nezvykle přísný a udělím tři hvězdy. Hodnocení druhé série: Zajímavé, ale nic převratného. ()

3mates33

Sarkastický predobraz modernej spoločnosti, alebo skorej satira na moderné technológie, ktoré nás pohlcujú, ničia, degenerujú?! 1. séria 4*, 2. séria 5* ()

satanjel

Potešilo ma, že zase niekto dokázal urobiť seriál ako Krajné medze - každý diel nový príbeh so zaujímavými myšlienkami. Zas budú mať čo vykrádať tvorcovia halyvúdskych blokbástrov. Už mi len chýbalo intro: There is nothing wrong with your television. Do not attempt to adjust the picture... ()

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

Jak to vypadá s filmovým Star Trekem?

12.01.2024

Netflix chystá další interaktivní seriál