Pro Angelu Bennettovou jsou počítače celý svět. Živí se jako odbornice na počítačové viry, s okolím komunikuje pouze pomocí počítače a jediné přátele má na internetu. Před odletem na dovolenou do Mexika dostane od programátora Dalea disketu s neobvyklým programem. S jeho pomocí se lze dostat k jakýmkoliv tajným záznamům. Její život se však mění v noční můru, když se z náhodné prázdninové známosti vyklube najatý vrah, který ji má odstranit a získat disketu. Angele se sice podaří uniknout, když se však vrátí z nemocnice, zjistí, že přestala existovat. Její kreditní karta byla zrušena stejně jako rezervace v hotelu, protože prý z Mexika odletěla. Její dům byl vystěhován a prodán s tím, že se odstěhovala. Podle záznamů v policejní databázi je z ní Ruth Marksová, obviněná z řady přestupků a zločinů. Přestože ji pronásledují policie i zabiják Devlin, podaří se jí zjistit, že za vším jsou počítačoví teroristé Pretoriáni. V jejich čele stojí Jeff Gregg, majitel firmy na zabezpečovací systémy, které obsahují program, jenž umožňuje Greggovi proniknout do jakéhokoli systému. Přestože každý, kdo se pokusí Angele pomoci, je Devlinem zabit, dál bojuje o svůj život i ukradenou identitu. (TV Nova)

Goldenhair

Technický pokrok nezastavíš, takže v dnešní době tenhle “zastaralý“ kousek nadchne zřejmě málokoho. Já ho ale jako malá zbožňovala a pořád si ho ráda jednou za čas připomenu. Oldie Goldie s mou oblíbenou Sandrou. ()

viperDavid

Já ten film zbožňuju. Sandře to vážně sekne a i přes jednoduchost působí velmi žádaně. Ale co chcete od ITáka že ? 4* ()

Mrkvič

Takový normální thriller, kdy se situace hlavního hrdiny zdá místy totálně beznadějná. Jen je to v podání rozkošné Sandry Bullock a to se cení. Už v roce 2003 tu někdo psal, že film působí po deseti letech místy nechtěně vtipně. Po další dekádě je to stejné, ale myslím, že moc zhoršit už se to nemohlo. Mazání souborů by ale v reálnější podobě nepůsobilo takovým osvobozujícím dojmem. ()

_DAVE_

V roce 1995 kdy temer nikdo nevedel nic o internetu to mozna vypadalo cool.. Dnes je to spis k smichu. Asi nejlepsi hlaska filmu: Pri pohledu na zavreny notebook couhajici z batohu rekla: "To je ale krásný hárdvér"... ()

anli

Jeden z prvnich pocitacovych thrilleru,upozornujici na nebezpeci ztraty nejen dat,ale i celych osob.Ve sve dobe predstavoval velmi revolucni softwarove novinky,ktere samozrejme dnes pusobi smesne,protoze tyhle veci velmi rychle starnou.Film je dobre napsany,ma skvele tempo a Sandra Bullock je proste skvela a musi se o ni kazdy bat.U me jasnych 80% a to nejen za Sandru. ()

lennyd

Programátorka Angela Bennettová (Sandra Bullock) tráví všechen svůj čas na počítači. Zde našla svoji práci, své (virtuální) přátele, celý svůj život. I ona si ale potřebuje odpočinout, tak se rozhodne po letech strávit jednu opravdickou dovolenou. Seznámení se sympatickým Jackem Devlinem (Jeremy Northam) má ale do romantiky hodně daleko. Navíc má obrovský problém - někdo vymazal celou její identitu z počítačové sítě (policejní záznamy, sociální pojištění, vše), a nahradil jí virtuální Ruth Marxovou. Proč se to všechno děje, a proč právě jí? A kdo chce převzít vládu nad celou Sítí?... Jasně, z dnešního pohledu film působí docela směšně, ale ve své době to byl rozhodně trhák. Dneska - než by se někomu podařilo vymazat celou elektronickou stopu někoho, všechny ty fejsbuky, twitry, flikry a další, tak by se pěkně zapotil. Před dvaceti lety, kdy k síti měl přístup jen sem tam někdo, to vše působilo docela reálně (možná až na ten Escape, který zničí přesně jen to, co Angela potřebuje). Ani po filmové stránce nemám co vytknout - snad jen herectví Sandry Bullock nikdá nebylo nic extra, a ani tady mne nepřesvědčila (jak má vypadat správná hackerka se může podívat na Angelinu Jolie do Hackerů). Kladné body ale zase dávám za výborného Jeremy Northama. Takže z nostalgie za 4*, reálně 3*.. ()

dANo

Na svoju dobu celkom zaujímavé, ale aj napriek tomu je to ako celok iba priemerné (asi to bude zase tou Srandou Bullock). ()

Mihail123

Podarená dráma/thriller, i keď troška unreal ale čo by sa dalo čakať od spojenia americký film+hlvaná téma internet. Sandra Bullock hrá ako vie (teda sa o to aspoň snaží). Film plný nelogickostí, ktorý dnes pôsobí dosť smiešne. ()

sskrblik

Dneska by to byl Facebook, kde by sháněla tu svou zábavu a přátele. Na Facebooku je celej svět. No to jsem odbočil, film samotný je docela povedený, Sandra Bullock předvádí dobrý herecký výkon, filmu nechybí napětí. Tedy tři hvězdičky si jistě zaslouží. ()

JohnSmith

Podprůměrný IT thriller, který je dnes již trochu k smíchu, nicméně na ohrané zápletce a špatných hercích to nic nemění. ()

ganz

Sandru vážně nemusím a tento film je navíc dost hloupý. Snaží se ukázat na nebezpečí počítačů a ovládání lidského života pomocí nich, ale vůbec se mu to nedaří. ()

Death

Urcite dost napinavy film, ktery srazi nektere scenaristicke preklepy a ze jich neni malo a take ne prilis dobra Sandra Bullock. Je to cele trochu pritazene za vlasy(misty spise vytrzeny skalp:)), ale koukat se na to da. Ovsem je nutne absolutne vypnout mozek a unaset se jen atmosferou, rozhodne nedoporucuji prilis premyslet. ()

Pit

Tomuto naozaj verím. Dnes už je tak pretechnizovaná doba, že verím tomu, keď sa niekto do toho oprie, dokáže človeka zmazať z mapy sveta a to doslova. ()

Čtec

Viděl jsem v televizi českou verzi a bylo to naprosto příšerně ozvučené (hudba děsně nahlas a dialogy potichu). Tak z toho bylo pro mne mistrovství světa v ovládání hlasitosti na ovladači :-(( Tři hvězdičky tak zachránila jen Sandra Bullock, které to fakt slušelo. ()

Trapper33

Nic moc, Sandra docela špatná a tak jediné co mi utkvělo je používání IT technologií v porovnání s dnešní dobou. ()

solskjaer

Ještě mám v paměti ty megalomanské reklamy na tento projekt, které běželi všude od televize přes kino a lákali na nadupaný thriller ze skvělou Sandrou Bullock.Bohužel, hned ve dvou věcech tvůrci oněch upoutávek lhali, nadupaný thriller to není ani omylem a Sandra Bullock skvělá také není a nikdy nebyla. Jde jen o průměrný film, který když neuvidíte tak se vůbec nic nestane. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“