Lovci duchů

• USA Supernatural (více)
Horor / Drama / Mysteriózní / Thriller / Fantasy / Komedie
USA, (2005–2020), 247 h 25 min (Minutáž: 29–60 min)

Tvůrci:

Eric Kripke

Režie:

Kim Manners, Robert Singer, David Nutter, J. Miller Tobin, Mike Rohl (více)

Předloha:

John Shiban (kniha)

Série(15) / Epizody(327)

Miss_Jones

Jo jo, saving people, hunting things - family business :) Bratři "winchesterovky" jsou fakt ostrý - bejt démon či jiná příšera, rovnou zdrham :) Zvlášť oceňuji vtipné díly + to, že jednotlivé série jsou dobře vystavěné, takže se člověk nikdy nezačne nudit. ()

Bartex

Ano, český název může mnoho z řad potenciálních diváků odradit, ale kdo tomuhle seriáu obětuje čas, aby poodhalil část nadpřirozena a humoru, nebude litovat. Nápad je trochu ohraný - dva synové se vydají po šlépějích svého otce, který se zabývá lovením nadpřirozených stvoření, které jsou všude, vždy a pořád někde poblíž. Ale ono to kupodivu vůbec nevadí. Z počátku seriálu vás vtáhne do toho mohutného kolotoče zvědavost alá jaképak další "potvůrky" si pro Vás tvůrci připraví, ale postupem času se začnete chtě nechtě dohnávat k různým doměnkám, jak, co, proč, kdy?! Sezóny jsou pevně propojeny hlavním dějem, který se postupně poodhaluje a jak je tomu již zvykem, přibývají další otázky na které nacházíme méně a méně odpovědí. Nic není tak, jak se na první pohled může zdát. Po několika desítkách dílů možná někteří z vás i budou hádat, jak onu příšerku usměrnit, ale ne vždy se trefíte, protože čeká plno komplikací, které postavy elegantně a s humorem řeší. Tvůrci si s námi zahrávají a několikrát jsem se přistihl jak s pootevřenými ústy pozoruju černou obrazovku svého monitoru. Sečteno podtrženo - hodiny kvalitní zábavy, pro stálé fanoušky měsíce čekání na sezóny téměř "v plné polní" a pro ty z Vás, kteří jste ještě neměli tu čest: "Jak můžete večer usnout, když nevíte jak dopadl poslední díl Supernaturalu" ? ()

Vanguard77

K seriálu jsem se dostal, když už pomalu končila pátá řada. Byl jsem tou dobou ve Finsku u kamarádky a ta mi pustila pár prvních dílů. Ze začátku mě docela silně mrazilo v kostech, naskakovala mi husí kůže, těch pár prvních epizod se dá popsat jako celkem zdařile hororových. Časem se to sice zvrtne a hororovost vystřídá spíš akce a celý seriál přetransformuje na něco ve stylu Buffy, také odpadá epizodovost seriálu a ústřední příběh začne solidně táhnout... A nutno uznat, pořád se na to skvěle kouká. Čtyři a půl série!!! jsme s kamarádkou sjeli za týden a zbytek jsem poctivě dokoukal doma a těšil se na další řadu jak narkoman na další dávku. V současnosti vyšel dvanáctý díl a i když je fakt, že šestá řada je taková nějaká.... jiná... začíná tam houstnout atmosféra a seriál si upevňuje moje sympatie. Sam a Dean jsou prostě skvělí bráškové. Oba se nám za těch několik sérií pěkně změní, ale kouzlo jim pořád zůstává. 5 hvězdiček, jeden z mých oblíbených seriálů. ()

Fantaghiro

Jeden z mojich najobľúbenejších seriálov.Keď si k tomu pridám telo a ksichtík Jensena Acklesa..hmmmm...Všetky série sú skvelé,myslela som,že to pojde z kopca,ale omyl!!!Teším sa na 7.sériu.Vraj bude posledná :-( ()

adakraj

Mně se líbí. Dva odvážní bratři jdou ve stopách svého otce a zabíjí zlo. Bohužel už se to trošku zvrtlo a Dean rozlomil jednu pečeť a pak Sam poslední a to mělo zanásledek rozpoutání apokalipsy na Zemi. Doufám, že tvůrcům nedojdou nápady a seriál bude pokračovat dál. ()

Lenii

Mystika, mytologie, andělé a démoni, to mě vždy bavilo. Proto mě i zaujal tenhle seriál. Nejvíc je na to zvláštní a super, jak se ve vás pocity míchají, kdo je tedy nakonec ten "lepší" Dean a nebo Sam. Samozřejmě démoni jsou blbci a andělé by mohli být ti hodní, ale ejhle... A takových zvratů je tu několik a opravdu se mi vztah Deana a Sama líbí. Ty nevyřčené otázky a odpovědi..., super(natural). 90% ()

greymon

Hodnoceni mluví za sebe a jak jsem se bál jaký to bude propadák tak jsem byl velmi překvapen hodnocením, ale i toho, že se mi seriál velmi zamlouval. 4* ()

boumik

Hodně dobrej seriál s duchařskou tematikou kterých je ale ve světě hodně malo ale tento je z nich rozhodně nelepši !!!!! ()

IceWine

Moje srdcovka. Již 8 řad s tímto seriálem a stále mě neomrzel. Jensen a Jared jsou prostě skvělá dvojka. Spousta vtipných hlášek, solidní efekty a hlavně rozvinutý příběh činí ze Supernatural mou jedničku v kategorii hororových seriálů. ()

voldemorf

Tento seriál rozhodně převyšuje průměrné seriály, má spoustu geniálních momentů a dovede příjemně překvapit. Přestože jsem si ho velmi oblíbila, nemohu dát plné hodnocení, protože: Jared Padalecki nikdy nezíská mé sympatie, první sérii jsem dokoukala téměr z donucení a nelíbí se mi, když seriál nedokáže skončit v tom nejlepším. Jestli si občas pustím nějaký díl od 6. série nahoru, nejspíš to bude kvůli líbivému Jensenu Acklesovi. ()

Vykuk

Mazec seriál, jak nemusím horory, tak tohle můžu:) ono to zas tak hororové není, dosti to odlehčují hlavní představitelé a jejich cesta za tátou, ale fakt se bavím a není co vytýkat, takže plná palba. Edit: Tak ke konci druhé série ubírám 1*, děj přechází v komedii, což není kupodivu tak špatné, stále se bavím, ale už to není ono a ztrácím potřebu pokračovat, ale budu koukat dál. ()

A_san

První tři série byly vážně supr a místy i strašidelné. Pak se to obrátilo jiným směrem, ale ne méně zajímavým, ale seriál si už našel nějaké hlavní téma a lovení jako takové šlo pak stranou. Jako nejlepší považuji sérii ohledně andělů a démonů a následnou tématiku našeho malého ďáblíka. Sedmá a osmá série jsou už spíše takové jen fandovské série, u které my zarytí fandové zůstáváme věrni, ale je to už spíše koukání ze setrvačnosti a zvyku. Už se tu nemá moc co dít, hlavní téma se docela vyčerpalo, ale slyšela jsem něco i o deváté sérii. Tak uvidíme. Každopádně neotřelý fantasy seriál, plný skvělých hlášek Deana a pak i Casse nebo Crowleyho (oh, bože, ten jeho hlas! To je hřích ho dabovat!) ()

Vocoun

Tak na tenhle komentář už jsem se taky chystal roky a pořád jsem se k němu nemohl dostat. Je to tím, že jsem čekal, až seriál skončí. Ale zatím to tak nevypadá, tak jsem se do toho pustil už teď. Na začátek řeknu, že je to asi můj nejoblíbenější fantasy seriál a to i přesto co bude napsáno a kam se seriál posunul. Dodnes vzpomínám jak jsme s bratrem tajně čekali, až na primě v pozdních hodinách poběží další díl první řady. A že bylo tedy na co čekat. Prvních dejme tomu 5 řad je totiž naprosto skvělých a zejména první a druhá řada taky na tehdejší poměry dooost strašidelná :) Když pominu skvělou ústřední dvojici, která seriál samozřejmě naprosto táhne, tak mě na tom zaujalo zejména kombinace hlavního příběhu s jednotlivými epizodami. Spousta seriálů novějších či starších totiž jede na podobné nebo stejné téma, ale buď se hned na začátku zapletou do příliš složitého děje a historie postav a nebo fungují jednotlivě ale jako celek vůbec nedrží. Co je kouzelné na Supernatural je to, že již od počátku je jasně daný hlavní příběh (zabít žlutookáče) a do toho se krásně vyplňují jednotlivé epizody, ve kterých se loví různe potvůrky. Mezi tím se samozřejmě také formuje bratrský vztah, takže to má prostě všechno. Navíc každý řáda má nový hlavní příběh a tak to pokračuje. Aby to tady zas nebyla zpráva na A4, tak se dostanu k tomu, proč jen 4 hvězdy. Stejně jako Big Bangu i HIMYMu a spoustě jiných seriálů tomu zase škodí nenasytnost tvůrců. Do nějaké té 6. možná i 7. série to jede fakt skvěle, i když na první dvě série to nemá. Ale pak se to začne tak šíleně motat, že člověk už se musí fakt smát. Bůh, andělé, démoni, Očistec, Leviathani, znamení Kaina, Rytíři pekla, cestování čase, kouzelníci, bohové. A pak se dočkáte dokonce i muzikálu! No stále se to snažím sledovat, ale ta 10. řada už se fakt nedá :) Takže výborný seriál, ale vzhledem k tomu, že nejde hodnotit zvlášť první půlku a pak druhou (Jako třeba u naruta). Tak dám 4*. Nepíšu kompletní hodnocení každé řady, protože už si ji většinou nepamatuju, takže to zkusím aspoň takhle . 1-5. za 5*, 6-8 za 4, 9. je za 3* a zatím poslední bohužel za 2*. V průměru to ale pořád vychází na krásné 4* a 79% (Snad to už brzy utnou) ()

Kimkong

10. série - Stále koukatelný seriál. 11. série - Noví ještě mocnejší protivníci než kdy dříve. Noví spojenci, prostě klasika. Střídají se epizody, kdy se věnují hlavní zápletce s epizodami, kdy se věnují samostatnému případu. Celkově však série hodně reciklovala sezóny předchozí. Téměř v každém díle byl nějaký flashback na dřívější dobrodružství, kterému bylo to nové hodně podobné. Vzhledem k opět otevřenému konci jak už je zvykem tentokrát nevím co čekat od příští řady. Vzhledem k tomu s čím se teď potýkali. Celkově mě řada přišla slabší na né více jak 3*. Nejlepší díl v jinak konstantně slušně ucházející řadě byla epizoda čtvrtá, kde se Dean potýkal s jeho novým objevem Vlkopýrem. ()

Stranger77

Tady musím dát plnou palbu. Ne proto, že by byla každá série za 100%, ne protože by to nemělo své vady, ne protože by to nikdy neztrácelo dech i po více než dekádě, ale za celkově parádní výkon napříč lety. Jasně, je to celé o Samovi a Deanovi, opakují se atp. atd., ale až dosud to neztrácelo náboj, atmosféru a nakonec vždycky přijde něco překvapivé, co člověka nutí dívat se dál. První série byly hororové, později se to proměnilo, ale pořád parádní záležitost. ()

PajinkaKox

Sam a Dean a jejich potyčky s nadpřirozenem jsou pro mě klasika. Bůh je idiot, pokud o tom někdo někdy pochyboval ( good job! ). ()

Lovci duchů se dočkají prequelu

Lovci duchů se dočkají prequelu