Reklama

Reklama

Hrdinové

(seriál)
Z natáčení 1 - Greg Grunberg, Ali Larter, Sendhil Ramamurthy
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Hrají:

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(78)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiální text distributora)

Videa (2)

Z natáčení 1 - Greg Grunberg, Ali Larter, Sendhil Ramamurthy

Recenze (948)

viperblade 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že jsem tento seriál nevyhledával a ani jej netoužil vidět. Mám štěstí, že mi kámoš řekl, jak je to skvělý. Hned po prvních dílech jsem musel jít na další díly. Naštěstí přes vánoční prázdniny jsem měl dost času, takže to vycházelo. Protože tento seriál je DROGA a veliká. Chtěl jsem víc. Mé hodnocení je po první sérii, která mě nadchla. Tomu se říká gradace děje. Je pravda, že se najdou nějaké nelogičnosti, ale to vám vůbec nebude vadit. Tohle je prostě něco výjimečného. Edit: Po všech dílech druhé série, (prozatím všech?), to vidím následovně: 1. série- 100%, 2. série- 90% (ty pasáže ze starého Japonska nudily). Jinak doufám, že co nejdřív skončí stávka scénáristů v Hollywoodu a budou se natáčet pokračování! Po Volume 3 s názvem Villains: A sakra. Zklamání, velké zklamání. U této série, která je rozdělena na Villains a Fugitives jde vidět, že se tvůrci snažili udělat sérii, která bude absolutní bomba. Byl to ale absolutní průser. Hned zpočátku je nám servírována telenovela, kterou jsem jen těžko zkousnul. Poté přišli další věci, které mě vyloženě znechutili (nebudu tu spoilerovat, až uvidíte, tak pochopíte). Naštěstí telenovelu na konci Volume poslali tam, kam patřila už od začátku a trochu se to posbíralo. Takže hlavně za poslední díly nechám hodnocení stejné. A po celém Volume 4 Fugitives napíšu, jestli Heroes vyhodím z TOPky seriálů, nebo ne. Protože jak říkám, ta třetí série je pro mě, jakožto fanouška Heroes, naprosté zklamání! Po celém Volume Fugitives: No, jak začít. Toto Volume začalo podstatně lépe, než předchozí. Dobré díly se střídaly s mírně skvělými. Dokonce jeden díl (3x20 - Cold Snap) se mi líbil nejvíce od konce druhé SÉRIE! Ale pak to začalo jít dolů. Opět. Finále bylo hodně… rozpačité. Momentální problém Hrdinů je ten, že se bojí nechat umřít nějakou důležitější postavu, tak jí tam dočasně ještě nechají. (Pokud vám věta nedává smysl, podívejte se na závěr 3. sérii a pochopíte.) Takže jen kvůli prvním dvěma sériím neuberu na bodování, ale v mé TOPce seriálů už ho asi nenajdete… A to jsem Heroes miloval a moc… :-( Po 4. sérii: Tak, kde začít. Předně snad tím, že 4. série je lepší, než třetí, ale upřímně, to neznamená, že by byla nějak extra. Hlavně díky Robertovi Knepperovi a Deanne Bray je 4. série v něčem odlišná. Právě ti dva ji táhnou kupředu. Hlavně Robert, nutno podotknout. Jenže co nepřekousnu, je hlavně fakt, že SPOILER!!! ze Sylara udělali chcípáka, který se chce změnit k lepšímu a na konci série je z něj hotový hrdina. Kde je ten bezcitný zabiják Sylar, který odřezával hlavy a až pak se ptal? Kde je ten nemilosrdný lovec, který se nepotřeboval nikomu omlouvat?! Konec SPOILERU! Až na tohle jsem celkem spokojený, nicméně to nic nemění na tom, že další řadu už fakt nechci. Ani nevím, jestli bych se vůbec začal dívat. 4. série celkem 70 %. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Hrdinové jsou seriálem, který se ze všech zaručených amerických seriálových hitů posledních let dostává na naše obrazovky jako poslední. Přitom to zdaleka není žádné béčko, jeho ohlas ve Spojených státech byl mimořádný, ostatně i očekávaný. Je to záležitost, která vychází z tradice amerického superhrdinského komiksu jako je např. série Top 10 nebo Devětatřicátníci, ale je pochopitelně upravená pro potřeby dnešního mainstreamového publika. Vůbec to není na škodu, protože superhrdinové jsou daleko civilnější, seriál nepřekypuje takovou mírou patosu a přepjatosti, která je typická pro tradiční superhrdinský americký komiks a který v evropském kontextu působí spíš směšně. Samozřejmě filmů i seriálů na toto téma se v posledních dvaceti letech vyrojila celá řada, ale Hrdinové dokázali přijít s velmi propracovaným a stále se rozvíjejícím světem, je to fantasy, která se od toho našeho známého světa zas tak moc neliší, je jen mnohem napínavější, záhadnější a barvitější. Superhrdinou může být klidně váš soused nebo spolužák ze školy. Někteří o svých výjimečných schopnostech nevědí, někteří si pro změnu neví rady, jak s nimi naložit, a někteří je zneužívají. Zlo je v seriálu zákeřné, bezohledné a dostatečně silné na to, aby dokázalo udržet napětí až do poslední sekundy. Scénáristicky pečlivě ošetřené, byť pozorný divák po nějaké době zjistí, že se hrdinové vybavení nadpřirozenými schopnostmi často pozoruhodně nadřou a stejně jako Dočolomanský, který se v Adéle pokoušel vyrazit dveře, které mohl otevřít, dělají zcela zbytečně složité věci tam, kde mohou použít své schopnosti. Při nejlepší vůli se Hrdinové nevyhnuli ani některým žánrovým klišé, padouchův konec, respektivě únik do druhé řady mě opravdu ale opravdu nepřekvapil....Z hlediska režie si dosud vyrobené díly uchovaly slušnou úroveň bez ohledu na osobu režiséra a sympatické bylo i herecké obsazení, kde autoři využili řadu dosud neokoukaných mladých tváří, které nezklamaly vedle tak osvědčených borců jako je Malcom McDowell nebo nových hvězd typu Ali Larter. Druhou řadu seriálu zastavila stávka scénáristů ve Spojených státech. Mé relativně střízlivé hodnocení je dáno mým chladnějším vztahem k superhrdinské tématice v komiksu. Mám radši realistický evropský komiks nebo artové fantasy typu Sandmana. Celkový dojem: 75 %. ()

Reklama

Superpero 

všechny recenze uživatele

Jasně, je to hodně dobře udělané, ale už to prostě není originální. Těch variací na superhrdiny je už v dnešní době tolik, že mě prostě parta lidí se superschopnostmi nedokáže tolik nadchnout. Zápletky jsou celkem povedené, ale až moc se to občas snaží o velkolepost, když tam pořád hrajou jakési indické zpěvy a v každém díle někdo pronáší takové ty matrixovské "osudové kecy." Samozřejmě, že se mi to ale líbí. Nejradši mám určitě komickýho asiata Hiro Nakamuru, protože prostě stačí se na něj chvíli dívat a už se gebim. Takže suma sumárum, teď když už jsem zmlsaný Lostama, Prison Breakem a bůhví ještě čím, tak se mi Heroes "pouze" hodně líbí, dřív by to pro mě byla naprostá bomba. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Stále se nemůžu zbavit dojmu, že tenhle seriál nemá žádnou koncepci. Tahá pozdější (často jen trošičku modifikované) zápletky na světlo, jak kouzelník králíky z klobouku a nepomůže ani to, že každá řada má název a díl se honosně pyšní přízviskem "kapitola." Jenže zatím to nenudí a ani moc logicky neskřípe (pokud nejste odborník na cestování časem), ovšem hodně se bojím, jak to bude dál. No uvidíme, samozřejmě. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Genesis - 80% - Budoucnost, nevyhnutelnost, osudovost, konec světa a Hayden Panettiere. Velmi nadprůměrná a osobitá podívaná, kde se tvůrci co se týče schopností velmi okatě inspirují v komiksových předlohách a občas je dokonce přímo citují. Škoda ale je, že se postupem času vytratí odbočky a náznaky, které napovídaly mnoho skrytých triumfů, někteří hrdinové nesplní potenciál do nich vložený a bohužel začnou v závěrečných dílech téměř otravovat. Ten mírně negativní pocit je ale způsoben hlavně nevydařenou gradací závěrečných dílů a úplného konce série. První ústřední linie ohledně Sylara skončila silně neuspokojivě a překvapivě hodně rozpačitě, druhá s katastrofou pak výtečně. Proto mám tendenci kritizovat a nespokojeně komentovat dění, přestože mi Heroes do seriálového programu vstoupili takřka neoddělitelně. Save the cheerleader, save the world. Generations - 85% - Přesně opačný efekt než minule. Zatímco na začátku jsem trpěl u Putování s Kenseiem a marně hledal komiksově-filozofickou omamnou atmosféru, od čtvrtého dílu chytne scénář neskutečné tempo. Představí mnohé zákruty nitek vedoucích od Společnosti a ukáže nám nového a naprosto perfektního záporáka. Některé postavy stále zůstávají pouze ve druhém sledu, ale na rozdíl od minule svým občasným zapojením do hlavního dění víc prospívají než aby zdržovaly. A ten drajv je opravdu neskutečný. Odpustil jsem tak Kringovi všechna zaváhání a od třetí série očekával seriálovou událost následujícího roku. Klopýtání ale neměl být konec. Villains - 70% - Udrželi si svou tvář, dokázali zápletku přetočit do odlišné roviny, ale nakonec mi Hrdinové při konfrontaci se Zloduchy připravili neodvratné zklamání. Ale bráním se všelijakým hanlivým označením, protože až do Zatmění všechny dějové linky šlapaly v obdobné kvalitě jako dřív. Gabrielův vzestup, kouzelný nováček Daphne, Claiřina nevyhraněnost nebo mlžení kolem hlavního záporáka mě pořád dokážou udržet v napětí, ale jakmile se začala motivace nejrůznějších postav měnit z dílu na díl a hlavní hrdinové střídaly strany podle momentální nálady, bylo zle. S očekáváním Uprchlíků se tak dostavila trochu rozmrzelá skepse, nějaké zanevření ale jistě ne. Fugitives - 80% - Vydařená dobrodružná jízda, dostatečný psychologický podtext, návrat ke kořenům a Kringovo menší pokání. Kdyby Hiro neodbočoval do nesmyslných indických odboček a Claire potisící nemluvila o tom, že neví, kdo vlastně je (na což jí Noah potisící odpoví, že všechno dělá jen a jen pro ni), šlo by snad i o vrchol seriálu. Emile Danko je totiž parádní záporák, který umí držet v šachu i obyčejně neomylné hrdiny a na kobylku se mu těžko dostává i Nathan s Angelou dohromady. Takže i když mytologie se znovu a znovu prohlubuje na místech zdánlivě vybrakovaných a ve finále rozhodují hlavně náhody, panuje u mě překvapivá spokojenost. Dramaticky-thrillerovou sérii jsem totiž opravdu nečekal. Příště už ale prosím ukázat nějaký závěrečný souboj. Napodruhé konfrontaci (doslova) za zavřenými dveřmi neodpustím. Redemption - 80% - Ubralo se na tempu a do (neplánovaného) finiše se míří ve velmi poklidném, ale naštěstí i poutavém duchu. Celí Hrdinové se překlopili do velmi skromné roviny, kde se Claire vrací ke studijním povinnostem, Peter chce pomáhat lidem a psychika postav hraje roli větší než několik sezón dozadu. Sice se všechno zamotá obvyklým (chvílemi až moc obvyklým - viz Parkman nebo Hiro) způsobem, ale nové postavy Emmy a Samuela dodávají příběhu potřebnou šťávu, návraty starých známých potěší a závěrečný díl paradoxně právě díky nenápadnému cliffhangeru působí jako pointa celého seriálu. P.S.: Jen mě trochu mrzí, jak moc se na Hrdiny po jejich odchodu plive. Neříkám, že některá období netrpěla nejrůznějšími neduhy, ale i tak zamrzí, že ti samí lidé, kteří při prvních dvou sériích znali jenom Heroes, jsou o rok později nade všechno povznesení a naoko znechuceni. U mě tak seriál odchází stejně tak jako přišel. Bez závratných fanfár, ale jako spolehlivá dobrodružná zábava, která dodržuje komiksové zásady, vrací se vždy k osvědčeným postavám a ty nové někdy dost necitlivě odpravuje. Přesto si svou tvář nakonec udržela až do samotného konce. () (méně) (více)

Galerie (474)

Zajímavosti (40)

  • Celosvětová premiéra epizody proběhla 22. července 2006 na Comic-Conu v San Diegu. (Varan)
  • V epizodě Azyl ve scéně, kde Emile Danko (Zeljko Ivanek) sedí v autě a je překvapen Sylarem (Zachary Quinto), zní píseň „Runaway“ od Dela Shannona. Ta vyšla v únoru 1961, což přesně odpovídá době, kdy Angela Petrelliová (Cristine Rose) přijela s rodinou do tábora Coyote Sands, jak je uvedeno v jejích vzpomínkách v epizodě 1961. To je symbolické. Sylar se totiž v autě s Dankem domlouvá na zničení všech lidi se "superschopnostmi", a v Coyote Sands se lidé se schopnostmi shromažďovali na výzkum a zároveň se zde ze zkoumaných osob zformovala společnost Primatech, která chtěla existenci lidí se schopnostmi utajit, aby se o nich informace nikdy nedostali k takovým lidem, jako je Emile Danko. (ar-tuzard)

Související novinky

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (více)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Reklama

Reklama