Muž z oceli

• USA Man of Steel (více)
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

toso7777

Zack a jeho epicky film o Supermanovi. Donnerova verzia bola na svoju dobu vynikajuca. Singer natocil katastrofu ktoru zachranoval akurat tak Spacey v ulohe Lutora a potom prisla ocista v podobe Muza z ocele. Snyder za pomoci Goyera a Nolena natocil jeden z najlepsich filmov o superhrdinoch. Do toho vynikajuca hudba od Zimmera a herecky koncert v podani Costnera a Crowa. Cavill sa v ulohe Kal Ela predstavil bravurne. Pevne verim ze este uvidime aj dalsi samostatny film o muzovi z ocele. ()

KukulienkaHO

Prvá polka filmu... je v skratke miš-maš. Príde mi, ako keby v nej boli, lepšie povedané neboli niektoré scény, ktoré tam byť mali, alebo je to len chyba strihu. Ďalej nechápem tie flashbacky, ktoré sú strašne otravné a čo je najdôležitejšie, narúšajú dej. Kľudne sa mohlo sledovanie Supermana začať od chvíle, keď spadol na Zem, chronologicky, a nie od jeho dospelosti. Ďalej čo by som ešte vytkol prvej polke je pár nelogických chýb. A teraz poďme na tie veci, ktoré v prvej polovici fungujú. Prvých 15 minút je fakt bombových, funguje v nich prakticky skoro všetko: akcia, napätie, atď. Druhá polovica filmu je o 2 stupne lepšia, aj keď začne film naberať grády až v posledných 45. minútach. V nich akčné sekvencie fungujú priam dokonalo, i keď ja by som súboj Supermana a hlavného záporáka vypustil. Mne by stačilo keby zomrel na tej lodi a film by sa skončil, ale aj tak mi nevadilo, že tam ten súboj bol. Celkovo film ako tak funguje. Kamera je dobrá, hudba je perfektná, CGI je dobré, herecké výkony sú tiež fajn, záporák funguje, hl. hrdina funguje, ešte z hercov by som vyzdvihol výkon Russella Crowela, ktorý bol vo svojej úlohe vynikajúci. Ako hovorím, všetko funguje až na prvú polku a strih. Celkové hodnotenie: 4* ()

Illithune

Nezajímavý film, ve kterém ulízlý nezajímavý týpek v latexu bojuje proti ještě nezajímavějším týpkům v latexu v nezajímavém příběhu. První část filmu se odehrává kdysi dávno a v předaleká galaxii... Vlastně to byla asi jediná část, která mě bavila. Poté se přesuneme do přítomnosti, kde v nás autoři chtějí vyvolat nějaké emoce, abychom si hlavního hrdinu alespoň trochu oblíbili a nakonec ve třetí části přijde latexkomando a CGI podívaná. Příběh mi přišel neskutečně nudný, místy chaotický a postavy absolutně nezajímavé. Linka s paní Supermanovou, která je škaredá jak noc, je totálně vynucená a absolutně nepasuje. Podíval bych se na to někdy znovu? Ne, to opravdu ne. ()

Franki69

Shodou okolností se mi tenhle klenot DC Universa připomněl po nedávném dokoukání direct-cut verze Snyderových Watchmenů. A najednou to zaklaplo...Zack Snyder je pán! Jeho Muž z oceli představil příběh Kenta Clarka zatím nejoriginálnějším způsobem. A finální střet je doslova ohromující a patřičně temný, rozhodně se ještě jednou podívám. Za tenhle film dávám 85%...pak se zjevil obloustlý Batman a serie upadala jak turismus na šluknovsku.. ()

gpx

Ano, je to tak. I toto dílo postihne na chvíli velmi intenzivní feministický průjem, kdy tam se Supermanem hází nějaká černovlasá šmucka. Mezi slabiny patří i pár dalších nesmyslů, ale celkově se na to dá koukat. ()

lubostar

Neviem sa zbavit pocitu, akoby v tomto filme vsetci isli len na pol plynu. Napriklad ten scenar bol dost zly, az sa mi nechce verit, ze na nom spolupracoval Nolan. Ani toho Zimmera nebolo velmi pocut. Navyse, bol by som rad, keby mi niekto vysvetlil zopar veci. Tak za prve. Preco vymierajuci supernarod posle do vesmirneho vazenia particku vzburencov a vlastizradcov, pricom toto vazenie sa same uvolni po tom, ako ich domovska planeta vybuchne, cim pre svojich vaznov vytvorili dokonaly ukryt. Preco do tohto vazenia/ukrytu poslali tu najvacsiu zberbu od generala Zoda miesto toho aby tam poslali svoju elitu? Dalsia vec, Loise zastrci USBcko do vesmirnej lode, nasledkom coho sa do lode nahra virtual AI majstra inziniera Jor-Ela, ktory tvrdi, ze ma celu lod pod kontrolu, pretoze to bol vraj on, kto lod zostrojil. O to vacsie sklamanie prichadza ked zistujeme, ze jedine co Jor-Elove AI dokaze, je otvarat a zatvarat dvere a general Zod sa ho polahky zbavi zasunutim svojho vlastneho USBcka do panelu. No neviem... od nikoho, kto dokazal do DNA svojho syna zakodovat geneticky register celeho svojho naroda, by som cakal trochu viac. ()

Skylwalker42

Co napsat? Je to klasický Snyder. První polovina snímku jé velmi zdařilá. Druhá polovina se topí v záplavě Snydrově "filmového umu". Zimmerovi jsem vůbec nevěřil. John Williams vtiskl Supermanovi hudební nesmazatelnou stropu. Avšak Hans přišel s něčím, co mi pozitivně vyrazilo dech. ()

PanPyzamo

Povedený reboot série, který hlavně potahal Henry Cavill, protože ten na Supermana prostě sedí. K tomu všemu fajne zápletka. Akce též super. Asi nejlepší Superman film, co jsem kdy viděl. Za mě tedy dobrý film, který doporučuji. Nemám moc, co bych dodal. 7,5/10 ()

Lendak

Jak môže byť film, s toľkými dejovými linkami tak prázdny? To, že sa mi pri sledovaní urobilo fyzicky zle z tej odpornej kamery a efektov, a to že som po dopozeraní tlieskal blahom, že to už skončilo o niečom hovorí. Je tu hrozne veľa nepriehľadných scén, a je ich tu jak hubov po daždi. Ale nejakých svetlých momentov, ktoré by tomu pridali nejakú pointu, tu je jak hľuzoviek. Toto je proste veľký prešľap a ten čo o tomto hovorí ako o konkurencii Marvelu je proste kokot. ()

Majoslav11

Dosť veľký rozdiel oproti Kapitánovi Amerika, ktorého som videl naposledy. Úplne odlišný prístup k uchopeniu legendy o Supermanovi. Na nič sa nečaká, rovno sa ide na vec a už sedíš na Kryptone. Napriek tomu, že som spočiatku pochyboval, či ma Man of Steel zaujme, stalo sa tak bez problémov. Tempo filmu je viac než svižné. Henry Cavill mi nevadí. Ani Amy Adams, neviem, prečo tá ostatným áno. Deštrukcia v druhej polovici filmu je trochu chaotická, ale pôsobivá. Trikové efekty sú pekné, ale je až neuveriteľné, že niektoré už v dnešnej dobe vyzerajú zastaralo. Za pár ubehnutých rokov. Pre mňa je film príjemným prekvapením, napriek tomu, že sa miestami nevyhol známym klišé a pár krát zakopol. Za štyri hviezdy. ()

Grimaldi

Konečně jsem si našel čas a shlédl dle fanoušků Zacka Snydera základní kámen jeho prý ještě velkolepější vize pro rozvoj DC. Největším úžasem po skončení filmu pro mě bylo jenom to, že existuje někdo, kdo tohle kvalitou nevyvážené dílo skutečně adoruje. Naprosto nudná a logiku ubíjející první část, kdy se skáče z místa na místo a napříč časem s takovou grácií, že i přes slušný herecký výkon Henryho Cavilla jsem si fakt myslel, že to každou chvíli vypnu. Aspoň díky akčnější druhé části se film u mě dostal do vod těžkého průměru. #neverrestorethesnyderverse ()

david141474

No, musím říct, že jsem solidně překvapen. Moc jsem od tohohle nečekal, snad jen takovou jednorázovou kravinu a ono ne, ono je to lepší než jednorázová kravina. Sice je to v něčem dost podobný prvnímu Supermanovi s Reevem, ale taky je to v něčem odlišný. A ty odlišnosti byly opravdu skvělý. Taková vizáž Kryptonu vypadala mnohem, ale mnohem líp než v prvním Supermanovi ze 70. Let. Soundtrack byl opravdu solidní. CGI konečně nevypadalo příšerně. Hlavní záporák čili generál Zod byl mnohem líp ztvárněn než v prvním a druhým díle s Reevem. Já jsem s tímto filmem spokojen, sice mám pořád o něco radši film Superman se vrací, ale když se zde objevily prvky katastrofického žánru, tak to musím hodnotit kladně. 8/10 Jako začátek DCEU to nebylo špatný! ()

PTuranyi

Muž z ocele alias Superman sa drží tradičnej superhrdinskej kostry. Nejaká omáčka na orientáciu, emocionálne naviazanie na hrdinu vo forme morálneho korenia, konfrontácia s antihrdinom, spektakulárna akcia a šťastný koniec. Žiaľ priamočiaremu príbehu o vesmírnom despotovi z Kryptonu nezachráni ani hollywoodska produkcia a nadupané špeciálne efekty. Produkcia je našlapaná a režisér sa evidentne vyžíva v masívnej deštrukcii, pretože ťažko zistiť či viac škôd napáchal Zod alebo Kal-el. Čo už je nejaký ten mrakodrap pre chlapíka, ktorému ani náraz v nadzvukovej rýchlosti nerozhodí účes. Hrať tu veľmi nie je čo, ale to čo treba obsadení herci zahrajú dobre. Najdôležitejší je samozrejme predstaviteľ Clarka Kenta. Zbytok je len komparz a kulisa pre jeho činy - ale je dôležitý. Amy Adams je za peknú a Russell Crowe je jeho pamäť. Za zmienku stojí ešte Kevin Costner ako Clarkov pestún. ()

Hippokrates

7/10. || Ale jo, nakonec to dopadlo dobře. Příběh hrdiny z Kryptonu není na poli kultury nic nového. Filmových a komiksových zpracování vzniklo už mnoho, avšak Snyder/ Nolan pojali Kal-Ela  tentokrát více epicky a velkolepě. Bohužel přesně na to trpí druhá polovina dějství, která mou pozornost zcela ztratila. Naštěstí k mé radosti nezapomněli na dobrý příběh ( hlavně tedy v první polovině). Henry Cavill působí jako superman velmi svěže. Celý snímek tahá nahoru SKVĚLA hudba Hanse Zimmera. || ()

Antonymi

Ve 3D je to skvělá jízda, která pro jednou neodhalila to nejlepší v traileru. Rejpalové si mouchy samozřejmě najdou - záporák je slabý zelený mozek (srovnání s Cumberbatchem z nového Star Treku se nejen nabízí, ale zároveň hodně zabolí), Kevin Costner je na plátně očividně jen od toho, aby pronášel osudové hlášky, které pak dobře zazní v traileru, a scénář druhé půlky má pár mezer v logice a působí občas jak z naivních sedmdesátek. Na druhou stranu Cavill se s tím popasoval se ctí a zvlášť ve druhé půlce všechno bouchá a padá a celkově vypadá tak dobře, že tomu nějaké ty chyby rádi odpustíte. Nakonec už bylo načase, aby Superman dostal pořádný vlastní film. ()

Olafa

K tomuto filmu mám velice ambivalentní vztah: je v něm spousta hrozného a zbytečného, ale taky kvanta dobrého. Určitě skvělé je obsazení. Něco bych možná mohla vytknout obsazení Amy Adams, ale Zod je prostě neklišoidní záporák, jehož pohnutky vlastně dobře chápete, a Henry Cavill byl pro roli Supermana prostě narozen! Velice se mi líbí i Russel Crowe a vlastně celý Krypton, který byl doveden k prapodivně nepozemské dokonalosti. Režie je určitě taky skvělá, ale když dojde na příběh... ach jo. Tolik načnutého a rozjetého, ale nic nejde fakt do hloubky, byť se o to někdy někdo pokouší trapnou rádoby hlubokou hláškou. Jednotlivé scény spolu nekorespondují, nenavazují. Film má prapodivné tempo, kdy se sice pořád něco děje, ale jakoby postrádal křivku, vyvrcholení. | Určitě se na film kouknu znovu, abych si své myšlenky urovnala a bezesporu se těším na druhý díl, který bude, věřím, o hodně méně uspěchaný. ()

hloupej

Proč u každého filmu vytuším to neuvěřitelné kliše, kdy někdo může umřít, druhý se mu snaží pomoci, ale vypadá to, že to nevyjde, ale pak to vyjde a všichni jsou zachráněni. Zpracování supermana je na jedničku, ale některé věci, které se dějí okolo, malé roličky, to se nějak nepovedlo :( ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce