Letecký inženýr a majitel prosperující firmy Ted Crawford sleduje manželku Jennifer při schůzce s milencem. Když se žena později vrátí domů, Ted ji obejme, řekne jí, že ji miluje, a pak ji střelí do hlavy. Pečlivě zahladí stopy, vykoupe se a spálí své šaty. Mezitím dorazí policie. Ted pustí do domu pouze poručíka Roba Nunallyho a bez váhání se mu k vraždě přizná. Šokovaný detektiv pozná, že střelená je jeho milenka. Zatímco policie Teda zatýká, přivolaný lékař zjistí, že Jennifer ještě žije. Má však nevratně poškozený mozek, z bezvědomí se nikdy neprobere. Případem je pověřen ambiciózní mladý žalobce Willy Beachum, který zatím všechny případy vyhrál. Má vražednou zbraň i doznání. Zdánlivě jednoduchý případ se zkomplikuje, když Ted prohlásí, že je nevinen, a vzdá se obhájce. Vzápětí detektiv Flores oznámí, že Tedova pistole není vražednou zbraní. K dalšímu dramatickému zvratu dojde, když Ted prozradí, že detektiv byl milencem jeho ženy a on se přiznal jen proto, že se bál o život. Soudkyně je nucena výpověď označit za vynucenou, a tedy neplatnou. Na Willyho se zlobí nadřízený, protože se na případ špatně připravil. Zdá se, že Ted má jednání pevně v rukou a dosáhne osvobozujícího rozsudku... (TV Nova)

Allien.9

"Okamžik zlomu" je zajímavý psychologický thriller, který se (na rozdíl od většiny filmů tohoto žánru) nesnaží o kasovní trhák. Celý snímek se odvíjí přesně tak, jak čekáme a nedochází k žádným výrazným zvratům, takže jediné, co nás může ve finále překvapit, je absence typického "nesmrtelného" záporáka... Duo Hopkins-Gosling funguje skvěle, zato scény s Rosamundou Pike přímo vybízejí k rychloposuvu. "PRVOTNÍ STRACH" NUMBER TWO SE BOHUŽEL NEKONÁ... ()

tron

Gregory Hoblit si chcel zopakovať PRVOTNÝ STRACH (beztak nijako zvlášť zaujímavý), nudiacemu sa Anthonymu Hopkinsovi bolo smutno za doktorom Lecterom a snaživý mladík Ryan Gosling (ZÁPISNÍK JEDNEJ LÁSKY) išiel okolo a bol rád, že ho oslovili. FRAKTÚRA pôsobí inteligentným a galantným dojmom a skutočne je skôr lepšia, ako horšia. Žiadny zvlášť vydarený psychologický triler by som však na nikoho mieste nečakal. Kino Považan NMnV 2007 ()

Wacoslav1

Nic není tak jak se zdá a vypadá. Ano tenhle film se snaží sázet na nepředvídatelnost a pokouší se o záměrně komplikovanou zápletku. Bohužel v tom překombinovaném ději jsem se místy ztrácel a i když se jedná o docela hutný a zajímavě zpracovaný film, tak jsem to asi až tak úplně nepobral a díky tomu si z toho ani žádný extra hluboký zážitek neodnáším. Spíš jenom takový lehký dějový a žánrový nadprůměr nic víc nic míň. Zkrátka mě to neoslnilo ani neurazilo, takhle nějak bych to viděl.55% ()

imf

Gosling je fešák. Anthony mě pořád ještě dokáže vystrašit k smrti. Hoblit točí pořád stejně hezké obrázky bez výraznější hloubky. Scenárista vymyslel o polední pauze hrozně vychytanou fintu, ale už nevěděl jak jí rozepsat do dvouhodinového scénáře a tak musím tyhle drobnosti lovit ve filmovém soudním spisu, který se tváří o dvě ligy zábavněji a chytřeji, než mu přisluší. Nenechte se zlákat obalem a radši zabrouzdejte včerejší černou kronikou. Čeká vás víc vzrušení než v kině. (50%) ()

IQ Tiqe

Napínavé? Zas tak moc ne. Akční? Vůbec. Pomalé? Strašně. Tak co na tom filmu bylo tak zajímavého? Záhada. Víte, co se stalo, ale nemůžete to dokázat a důkaz se prostě vypaří. Jak? Přesně to se mi na filmu líbilo a to drželo mou pozornost. Sice to byla asi jediná věc, ale i tak podařený snámek. # příběh 8 | hudba 6 | akce 0 | napětí 6 | pustil bych si znovu 6 ()

• Když na začátku vchází vyšetřovatel Nunally (Billy Burke) do Crawfordova (Anthony Hopkins) domu, Crawford poznamená: „Lots of vampires out there.“ („Venku se to hemží upírama“). Billy Burke hrál mimo jiné ve filmech známé upíří ságy Stmívání. (TaNya_)
  • Natáčení probíhalo v kalifornském Encinu. (Terva)