filmmovier

Jack Nicholson a Morgan Freeman se sešli před kamerou, vytvořili výbornou komickou dvojku a udělali z filmu zábavnou i smutnou jízdu, která ivšem mohla dopadnout mnohem lépe. Zápletka této smutné komedie je parádní a já od ní čekal opravdu mnoho, po shlédnutí se ovšem dostavilo mírné zklamání. Opravdu dobrých scén tu je jen pár a ty opravdu dokázaly pobavit a potěšit. Ta samotní nemocničníčást je spíše slabší. A závěr je vážně smutný, i když ho už od začátku očekáváte. Slušně jsem se pobavil, ovšem jen mírně. Ale film je to krásný. Ode mě 60%, očekávání totiž byla opravdu velká,,, ()

Triple H

Sladký cajdák z rozprávkova, ale cajdák, ktorý má srdce a šmrnc. Oboje hlavne vďaka slušnému scenáru (ak prižmúrite oko a pristúpite na hru) a hlavne starým pákam Nicholsonovi a Freemanovi. Nicholson aj v pokročilom veku má charizmu, ktorú by mu mohlo závidieť 95% jeho omnoho mladších kolegov. Pánom som to skrátka zožral a páčilo sa mi to. A slzu film zo mňa dostal - cynizmus mi v tomto prípade akosi nepríde adekvátny. Všetci starneme a všetci to raz budeme mať za pár. Ak si túto myšlienku človek v hlave počas filmu dostatočne nechá rozležať, pointa sa mu zareže pod kožu trochu efektívnejšie a akákoľvek prvoplánovosť vlastne ani nemôže byť na smiech. ()

tatanapope

Edward milionář , který sponzoruje nemocnici rozhodne na schůzi , že na pokojích musí být vždy dva pacienti bez vyjímky , jaké je jeho překvapení , když dostane rakovinu a musí ve své vlastní nemocnici být na pokoji s černochem Carterem . Jack si zde zahrál klasického arogantního a protivného pracháče , který mu prostě sedí a vždycky baví . Když oba zjistí , že jim zbývají poslední měsíce života , rozhodnou si splnit seznam přání , jak by se měl správně v překladu film jmenovat ,, the bucket list .Velmi povedená komedie ()

markuc

Velmi prijemny film, na ktery se dobre diva. Role psane na telo, vzdy skvelym, Morganu Freemanovi (ktery je porad stejne hodny) a Jacku Nicholsonovi (ktery je porad stejne mrzuty). Dojemny pribeh, Babi leto po americku, u ktereho se budete skvele bavit, smat i filozofovat. Ktery se ale trosku vyhyba realite. ()

Sfinkter

Lepší průměr, bez hvězdného obsazení by to byl brak. Střední pasáž filmu, kdy se starci pouští do adrenalinových hrátek, pro mne byla, v porovnání se zbytkem filmu, až trapná. Film mohl vyznít jako krásná polemika o životě a smrti s těmi nejlepšími herci, takto musejí hollywoodské perly zachraňovat místy pro ně malý film. Na druhou stranu se snímku nedají upřít i hodně silné scény, které by nikdo nezahrál lépe. ()

Tinne

Ať si kdo chce říká co chce, ano, jsem sentimentální, a ten film mne dojal k pláči. Miluji tyhle dva herce, takže jsem byla spokojená. ()

PeterNet

Mám pocit, že tento film byl hodně inspirován německým filmem "Klepání na nebeskou bránu". Bylo to dobré, moc dobré. Herecké výkony dle očekávání výborné. Bylo to o schopnosti užít si poslední dny života, přičemž je potřeba něco obětovat a nedělat si starosti. 4* ()

dvopet

Že tu jsou trhliny ve scénáři? Ano. Že je to do značné míry filmová rutina? Ano. Žě postavy jsou šablonovitě napsány Nicholsonovi a Freemanovi přímo na tělo? Jistě! To mi ale ovšem nebrání v tom, abych si tento film užíval a věřte mi, já si ho užil!! Komu by nestačilo, že tu má herecký galakoncert obou hlavních aktérů, byť vymezený trošku chatrnou cestičkou po papíře, najde tu přece jen nějakou tu přidanou hodnotu navíc. Jen je třeba zůstat přístupným. Ono to totiž celé i přes neradostné téma výborně baví. Proč si přece jen nějaké ty sny nesplnit, co? Až si někdy v budoucnu vybavím zpětně tenhle snímek, co se mi mihne před očima? Jenom dobré vzpomínky! ()

Mrkvič

Fylozofování o smrti a smyslu života. Nebýt Freemana, který je pro takové věci přímo stvořený, asi by se mi to ani moc nelíbilo. Díky Nicholsonovi jsem se zase párkrát zasmál. Na Babí léto to ale nemá. ()

Karush

Oceňujem humor a dramatičnosť, kedy jedno ako sa smeje a druhé plače, vydobytie, bolesť, ľútosť, popieranie, vieru, myšlienky, ktoré nútia zamyslieť sa nad zmyslom života, ale hlavne celkovú krásu filmu. Je to film, ktorý v istom slova zmysle naštartuje diváka svojím príbehom, i keď treba uznať, že je miestami dosť ireálny a na hranici gýčovitosti, ale našťastie sa podarilo ostať v medziach normy, isté mínus filmu vidím len v nerozhodnosti režiséra, či sa má uberať smerom ku komédii alebo k dráme, a táto nerozhodnosť je dosť silno citeľná k záveru. "Preži každý deň, tak ako by bol posledný, lebo nevieš, ktorý bude posledný!!! Niečo podobné: Klopanie na nebeskú bránu . ()

SG_ever

Krásné a především smutné drama o smrti. Bohužel, jsem se nestíhal bavit tak dobře jako ti dva staříci, kteří předvedli neskutečný výkon, avšak něco mi v tom chybělo. Snad nějaký žert k popukání či nějaké významnější odlehčení celé smutné situace. Kvalitní výprava trochu připomíná nějaký dokumentární film, což není zcela na škodu, ale celý snímek hřeší na kvalitu ústřední dvojice, atmosféru samotného námětu a krásy naší matky země. Bohužel to na mě nezapůsobilo tak pozitivně jako Německé Klepání na nebeskou bránu. Bezpochyby kvalitní snímek, který je však více dramatem než čímkoliv jiným. (70%) ()

Yesqward

Komédia typu Vôňa ženy, v ktorej nejde priamo o komické situácie, ale o hlášky starého zatrpknutého pána. Nádhera, čo dodať. Ani nie tak dobrodružné a smiešne, ako dojímavé. Film mi fakt sadol, čiže nemôžem dať nič iné ako 5*. 95% ()

Jizni Tlapa

Bodovat nadprůměrně jen za fakt, že ústřední dvojici představují dvě herecká esa?? Nikdy... tohle je naprostý průměr s nevýraznými dialogy (od kterých bych čekal základní pilíř podobného tématu), s nic nepodtrhující - neprocítěnou hudbou a s tak klasicky předvídatelným koncem....zklamaných 50% ()

danco123

Morgan Freeman a Jack Nicholson sú jednoznačnými majstrami svojho remesla. V akomkoľvek žánri vedia zahrať svoju rolu perfektne. Je to veľmi sympatická a dojemná komédia, plná zábavných, ale i vážnejších scén. Na ich mieste a s takým bankovým účtom, aký má vo filme Nicholson by som spravil to isté. Smutný koniec, ale podľa úvodu a názvu filmu sa dal očakávať. Tento film si zaslúži poctivé 4 hviezdy. ()

Tyny

Film, ke kterému se čas od času ráda vrátím a uvědomím si, že tu nikdo nebudeme věčně. Je potřeba si život užívat naplno tak, že by si nikdo na poslední chvíli neměl zařizovat nějaký papírek s posledními přáními. Životní přání by se měli plnit postupně, aby si člověk dělal občas radost a ten život si taky trochu užívat. Přesně tohle nám ten film má říct. Skvělý film, který má skvělé herecké obsazení a vůbec, Morgan a Jack, to jsou páni herci. Klobouk dolů před nimi. ()

plechulka

Sice oba pánové hrají role již viděné, scénář je předvídatelný, ale přesto se na to moc hezky kouká... nehledě na to, že bych taky ráda - a nemusí to být nutně těsně před smrtí :))) - zažila "odškrtávání" splněných snů..... ()

Honzíno

Kolem a kolem mi přijde, že ze startovní konstelace mohl tvůrčí tým vytřískat mnohem víc. Nevytěžený potenciál dvou herců a režiséra matadora ve spojení s nerealizovanými sny a množstvím peněz laskavostí nedoženeš. Ani když po smrti po horách lezeš - *finálníažmockýč*. ()

Lachtaan

Kousků s totožnou tématikou, jako nabízí právě Než si pro nás přijde, je již nesčetně moc a já se mohu řadit mezi jedince, kteří to již příliš neocení. Tohle dobrodružné drama s velikým kýblem nadsázky se snažilo hrát na city po celou stopáž a vynahradilo nám to hlavně přítomností hereckých legend Freemana a Nicholsona. Ovšem pokud já osobně si budu chtít pobrečet nad nepřízní osudu a vzápětí odhodlání se mu ještě jednou vzepřít u kterýchkoli filmových postav, sáhnu zajisté po hodnotnějších dílech. ()

_DAVE_

Celkem nevyraznou kopii Nemeckeho "Klepani na nebeskou branu" zachranil dojemny konec. Jack Nicholson se tehle nevsedni role zhostil "po svem", a to bravurne. Ackoli je tohle presne typ Oscarovych filmu, myslim ze tentokrate se zadna velka "prestrelka" konat nebude. ()