nascendi

Aj dve hviezdičky sú iba zo súcitu. Považujem ho za mimoriadne prázdny, falošný a gýčovitý film bez štipky originality. Nezachraňuje ho ani herecká dvojhviezda, ktorá sa tiež nevymanila zo svojich úspešných klišé. Bolo ho možné nakrútiť aj tak, že by herci sedeli na stoličkách a na plátne za nimi by sa menili turistické destinácie. Považujem ho nielen za zbytočný, ale aj za škodlivý, pretože jednoduchším ľuďom dáva falošné sny a túžby. ()

nash.

Odlehčený, úsměvný, přesto v podstatě vážný film o umírání, který nabízí nejen zamyšlení nad tím co je v životě důležité a co nikoli, ale také zábavu, občas břitké dialogy a většinou potěšení z hereckých partů veteránů, kterým jejich typické polohy dokonale sednou i na smrtelné posteli. Reiner je zkušený řemeslník, který zručně míchá dojetí s úsměvem, Nicholson a Freeman si umí diváka omotat kolem prstu během několika minut, děj odsýpá a člověk se usmívá a současně ho mrazí, když do té pohody uhodí mrazivý tón, který rozezní tu poznámka, tu záběr nebo nečekaný (i když vlastně očekávaný) zvrat. "Pětačtyřitet let rychle uteče.. jako kouř klíčovou dírkou." ()

PetrPan

Příjemné americké klišé s výborným Nicholsonem a dobrým Freemanem, ani zklamání ani nadšené výskání..přimotal jsem se k tomu náhodou, původně jsem se chtěl dívat na něco úplně jiného, ale oba pánové si mě prostě získali a tak jen díky nim za lidovku ( To téma je fakt ohraný, ten scénář ničím nevyniká a dokonce to ani neždíme slzy) ()

Ratemus

Jednoznačně plný počet. Hvězdná dvojice hraje naprosto přirozeně, emoce se střídají s humorem, radostí a smutkem. Tady je všechno, co má mít každý přirozený film. Tohle nemá chybu, můžu to vidět kdykoliv. Vtipy a hlášky se střídají a vy stejně víte, že se oba blíží ke konci, ale sakra...užívají si to naplno. ()

Tomco

Som rad, ze ma dvaja charizmaticki starici nesklamali. Vidiet plece pri pleci Morgana Freemana s Jackom Nicholsonom, to veru nie je kazdodenna prilezitost. Prijemne ma vsak prekvapila chemia, ktora medzi nimi vyborne funguje. Este viac to zvyraznuje vysledny (velmi pozitivny) dojem. Pribeh ako taky je tematicky velmi vazny, ale ako som sa presvedcil, aj samotna rakovina moze dvoch chlapov za zenitom vyburcovat k velmi vtipnym situaciam. Zaverecne pasaze su velmi pekne. Na jednej strane plne dojimavych scen, na druhej zas plne nadeje. Jednoducho pojaty film, ktory mi dal ozaj vela. Uz len pre tu zohratu dvojku to treba bezpodmienecne vidiet. ()

Slarque

Dejte starým pardálům Nicholsonovi a Freemanovi dobře napsané role a zbytek už půjde sám. Čím méně vedlejších postav bude rozptylovat diváckou pozornost, tím lépe. Komediální drama, které snad ani nepotřebovalo být cestou kolem světa (70%). ()

LoLaa

Po Now is Good další film s podobnou tematikou, u toho předchozího se mi líbil nápad (ikdyž teď zjišťuji, že byl vlastně tak trochu okopírovaný právě od The Bucket List), zde mě zaujaly výborné herecké výkony hlavně ústřední dvojice Freeman+Nicholson. Ale to se dalo očekávat. Filmu by určitě neuškodila ani delší stopáž, já se ani chvíli nenudila a s napětím jsem očekávala co bude dál a jestli konec bude takový, jaký byl. Opravdu hodně působivé a emocionální doplněné skvělým soundtrackem. ()

Chrustyn

I přes spíše negativní hodnocení, která jsem o filmu slýchával a četl, jsem mu dal šanci. To byla docela chyba, jelikož se jedná o velice nudný a pomalý příběh, který nezachrání ani dvě herecké legendy v hlavních rolích. Téma "co chci ještě stihnout před smrtí" je zde podáno tak nudným a nezáživným způsobem, že jsem ani těm dvou umírajícím staříkům nedržel palce aby všechno co si přejí stihly. Pokud bych měl brzy umřít a měl poslední přání rozhodně by to nebylo vidět znovu tenhle film. ()

heyda

Velmi silné 4 hvězdičky. Zaprvé se sluší pochválit oba herce, které mám já osobně strašně rád. Zadruhé mě nadchla kamera, ta byla přímo geniální. Hudba byla též fantastická. A příběh o dvou chlapech, které čeká stejný osud a odhodlají si užít poslední měsíce života velkolepým cestováním? Ano, to mi sedlo. Přesně tak si představuju, jak si užít každý moment života. Otázkou ale zůstává, užijeme si všechny krásy světa bez příbuzných, které máme rádi? 85% (pozn. úžasný dabing) ()

mat.ilda

...a zase ten premortální seznam! Ještěže nešťastníci s mozkovou či srdeční příhodou zemřou dřív, než si stačí uvědomit, jak moc nejsou IN, že si ho nestačili vypracovat - asi nějaký novodobý bobřík - vytvořit vedle závěti soupis přání a restů, než zemřeš! Už mě to popravdě trochu nudí, stejně jako herecké polohy pánů Nicholsona a Freemana, paradoxně to však byli právě oni, kvůli kterým jsem překousla těch 100 + 2 klišé. Tak a teď jdu shánět sponzory na položky v mém bucket listu, ať nejsem OUT, až si pro mě přijde... ()

Stanislaus

Dva staříci nad hrobem (v neuvěřitelném podání dvou geniálních herců) se rozhodnou, že si splní své sny a touhy, než si pro ně přijde zubatá. Díky hereckému obsazení tento vcelku průměrný námět nezabředl do klišé a na mě celkem zafungoval. Skvělý scénář a příhodná hudba tomu dodaly ještě více šťávy. Zkrátka solidně natočený snímek, který dává nemoci a smrti na frak téměř ve všech směrech. ()

Flego

Mnohokrát videné osudy ľudí, ktorým sa najväčším nepriateľom stal čas... Ťaživá skutočnosť a vedomie, že ich životná púť je pri konci, bola spracovaná viacerými, ale nikto neobsadil duo Nicholson - Freeman. A to je azda najväčšia devíza tohto filmu. Škoda trochu plochej druhej polovice, lebo prvá bola excelentná. ()

poz3n

Samotnej námět a scénář mi přijdou fajn, ale to zpracování mě docela nudilo. Ani pořádně nevim proč a jak, ale nudilo. Oba hlavní představitele mám hodně rád a celej film rozhodně nebyl špatnej, ale nepůsobil nějakym nadstandartním dojmem, něčim, čim by mě extra nadchnul. Místo peněz si změňte schopnost přemisťovat se kamkoli a místo 2 starejch chlapů před smrtí si představte mladýho kluka a máte Jumpera. ()

Roman.Ticka

Hodně dobrá konverzační záležitost (vynikající dabing) dvou megahvězd, něco jako velká šleha, obojí zatím neznám. Jejich vzájemný první dojem - Edward: "Zombie. Vypadá napůl mrtvej." Carter: "A teď vyskočím z letadla kvůli rozmaru maniaka." Spojením těžkého pragmatika, upřímného, otevřeného, bezohledného, sobeckého riskantéra a sarkasty Edwarda, který měl vše, co chtěl a chytrého ač nevzdělaného, pokorného, ohleduplného, příliš umírněného a věčného snílka Cartera, který to dotáhl nikam, dalo tušit vzniku nečeho netušeného a mimořádného. Padlo hromady moudrých slov, typických Jackohlášek, ale největším dojákem bylo setkání Edwarda s broučkem. Ať už byl každý jakýkoliv, vím jedno - když oba zemřeli, měli zavřené oči a otevřená srdce. No ale tradičně, viď Tomy, poslední položku v seznamu bys nezaškrtl a nedrápal se na horu Říp, nebýt štědré závěti. Hudba Johna Mayera, dobrá tečka na konec. ()

eraserhead666

Dva chlápci si před svou smrtí rozhodnou ještě trochu užít. Kdo jiný by je mohl hrát, než Freeman a Nicholson, obzvláště Nicholson v několika posledních filmech ukázal, že mu role starých dědků prostě sednou jako prdel na hrnec, doslova se v nich vyžívá a dokáže jimi hodně dost pobavit. V tomhle filmu jsem skoro chcal smíchy z jeho cynického pohřebního humoru, to je přesně můj šálek kávy. Filmy o vyrovnávání se se stářím a blížící se smrtí, mě začínají čím dál více bavit, jednak člověk může na chvíli hodit za hlavu svý problémy středního věku a jednak zjistí, že v podstatě o nic nejde, jen o život, a ten je k žití a ne ke starostem, zabýváním se prkotinama a strachování se co by, kdyby. Ono sice je pravda, že nebejt jeden z nich nechutně bohatej, aby si oba utřeli hubu, ale oo není zase třeba brát tenhle film nějak vážně. Což se týká i tradičně amerického trochu mentorského závěru... A bačkorovej seznam je dost dobrej nápad, asi ho začnu sepisovat, pár položek bych už měl. ()

Sofia

Herecký koncert dvou hereckých velikánů dnešní doby + životem nabitý scénář. Tyto dvě ingredience dělají z tohoto filmu výbornou podívanou, kde jsem se ani jednou necítila citově vydíraná, což se u tohoto tématu dalo jaksi očekávat. Závěrečná scéna se u mě zapíše k mým oblíbeným a hned zítra si asi taky sepíšu podobný list :-) Jen už se zase musím zeptat – kdo proboha vymyslel český distribuční název??? ()

ARI50

Každý by měl užívat do poslední chvíle a tak se na to celkem slušně ukáže, život nekončí ve stáři povedená zábava. ()

duklak2

První film, který mě opravdu dojal. Je to herecký koncert dvou megahvězd Hollywoodu. Tento snímek dokáže v lidech vyvolat soucítění s těmi, kteří jsou vážně nemocní a zbývá jim pár měsíců života. Rakovina je v dnešní době bohužel velmi rozšířená nemoc a je složité s ní bojovat. Ve více případech vyhraje bitvu ona. Svět je plný všech vynálezů, ale ještě nikomu se nepodařilo nalézt účinný lék, který by opravdu pomohl a člověka této zrádné nemoci zbavil. K filmu nemám ani moc co dodat. Herecké výkony jsou úchvatné. Pan Freeman i pan Nicholson zahráli přesně to, co je od nich očekáváno. Dva staříci, kteří spolu leží na nemocničním pokoji, oba trpí nevyléčitelnou nemocí a mají pár měsíců do konce života. Rozhodnou se tedy, že sepíší seznam věcí, které by rádi udělali před svou smrtí. Mezi ně patří např. závodění v autech, skok z letadla, nebo vylézt na velmi vysokou horu v kruté zimě. Trochu je mi líto, že filmu nedávám plné hodnocení, ale je to hlavně tím, jak je celý děj jen o tom, že dva staří lidé čekají na smrt a ve vás to vyvolá obrovský smutek nad všemi lidmi, kteří jsou nevyléčitelně nemocní. ()

MáŠa

Jeden z těch filmů, co bývávají oceňováni Oscarem - aspoň co se týče tématu. Myšlenka dobrá, obsah dejme tomu celkem tradiční, něco takového bych ve filmu s takovýmhle tématem asi i čekal, ale nevim, něco mi tam chybělo, teď pár dní po shlédnutí už si moc z děje nepamatuju. Že by víc zážitků? Víc srandy? Těžko říct, co mi tam chybělo k k nějaké té přelomovosti ()