MeanWhile

Jednoho dne jsem si chtěl zajít na něco do kina, ikdyž jsem vůbec nevěděl na co, a tak se mi najednou zjevil trailer k filmu The Bucket List a po shlédnutí jsem si říkal, že by to nemuselo být vůbec nic špatného. A po dokoukání filmu, jsem rád že jsem ho viděl. Protože mě osobně se líbil scénář a i obsazení obou dvou hlavních rolí. Dále vtipné scénky, které se objevovali sem tam někdy ve filmu, a některé měli vážně suprovou hodnotu. A nakonec vše dovršila krásná prostředí ve kterých se film odehrával, a to od pyramid v Gíze až po Čínskou zeď. ()

Fevas

Příběh, který se vás jistým způsobem dotkne, ale zároveň pobaví. Jen od toho nesmíte čekat víc, než je film sám o sobě schopen dát. ()

Kimon

Ve svém profilu mám uvedeno, že mám rád filmy, které nám mají co říct. A tento příběh k nim patří. Ať jsme seniory či nikoliv, musíme uznat, že pro každého si jednou ta "zubatá" přijde, a je jen na nás, jak se s tím v tom okamžiku vypořádáme (pokud na to budeme mít čas a peníze). Tento trochu pohádkový příběh dvou charakterově rozdílných osob navozuje možný příklad, jak se lze s tou "zubatou příšerou" na konci svého života poněkud elegantněji vyrovnat. No, ... odejít ze života a nevidět Čínskou zeď bych považoval i já za velké zklamání. :-) .... Odpusťme snímku tu pohádkovou sentimentalitu a obdivujme myšlenky dialogů dvou pacientů, ze kterých nevyléčitelná nemoc několik dní před smrtí udělá přátele. ... Jack Nicholson a Morgan Freeman jsou herecké špičky, které, ... jak jinak, role dvou umírajících lidí zahráli opravdu bravurně. Když si k tomu milovníci dabingu připočtou i velmi dobrý CZ dabing v podání Pavla Rímského a Aloise Švehlíka, vynikající filmový zážitek v nádherných barvách je na světě. A komu tento příběh nemá co říct, tomu asi není opravdu pomoci. /Nesouhlasím s komentářem: DaViD´82 .... (chtěl by toho vidět příliš mnoho)/ + /Souhlasím s komentářem: Yoss (má mou úctu)/ ()

Morholt

Čekal jsem komediální jízdu, ve které si dva staříci při vědomí blížící se smrti dopřávají to, co si za celý svůj dlouhý život dopřát nemohli. Dostalo se mi toho jen do určité míry resp. Freeman a Nicholson si dopřávali, ale já se u toho nezasmál - jen usmál. Film je především o tom, že teprve před smrtí si člověk uvědomí ty pravé hodnoty, což je strašlivé, ač pravdivé, klišé. Zpracování je samo o sobě silně průměrné a nemohu se zbavit dojmu, že Reiner obě dvě herecké veličiny nedokázal naplno využít. Nicméně i tak je díky jejich přítomnosti Bucket List poměrně koukatelný, což bych asi v případě jiného obsazení říct nemohl. 60% ()

Richie666

"The Buddhist believe you keep coming back. Movin´ up or down the level based on how you lived your life." --- "You see, that´s why they lose me. I mean - what would the snale have to do to move up in a line up? Lay down a perfect trail of the slime?" ()

Shaqualyck

Svou dlouhotrvající tvůrčí impotenci se Rob Reiner rozhodl „léčit“ pomocí osvědčených hollywoodských medikamentů značky Nicholson & Freeman. A výsledek? Cosi jako ve filmu často zmiňovaná káva Kopi Luwak – tváří se to jako něco extra a přitom je to vlastně o h*vně… Pan režisér měl sice při obsazování šťastnou ruku, ale ani dvě osvědčená herecká esa v hlavních rolích za něj i přes své nesporné kvality nedokážou udělat všechnu práci a odtáhnout celý film. Žádná scénáristická hitparáda se rozhodně nekoná, celý příběh včetně většiny dialogů připomíná nanejvýš slohové cvičení průměrného studenta střední školy. Než jet celou dobu podle téhle víceméně nezáživné mapy, to měli raději oba protřelí bardi 97 minut improvizovat na téma „mravenci v kredenci“ :-) Bylo by to jen ku prospěchu věci. Nestalo se. A tak je The Bucket List bohužel jen dalším x-krát přežvýkaným produktem typu „O životě a smrti vážně i nevážně“. Ale má své chvilky a hlavně dva výborné herce, kteří možná měli raději rejžu zamknout na záchodě a jít na pivo. ()

Katullka

Nicholson s Freemanem nemají peníze, jinak si nedokážu vysvětlit proč pánové točí tohle. Taková sobotní oddychovka. Jestli-že máte kocovinu, tak doporučuji;) ()

Lacike

Je to sice trosku klisoidne pojaty film a scenar mohol byt prepracovanejsi, ale film podrzalo ustredne herecke duo, ktore si padlo do noty od prvej sceny. Miestami to pôsobi ako taky lepsi sitcom v ktorom sa striedaju vtipne sceny s dojimavejsimi, ale cele je to solidne vybalancovane. Pre Jacka to bola posledna hlavna uloha v kariere a rozhodne sa nemusi hanbit ani za svoj vykon a ani za film. Freeman uz tradicne dokonale nahrava hlavnemu hrdinovi, takze nakoniec su vyrovnana dvojka. Vydaril sa aj koniec, takze celkovo som spokojny natolko, ze to môzem sledovat opakovane. 7/10. ()

PROROK14

Veľmi pekný film o dvoch priateľoch čo sa nepoznali dlho ale zato toho spolu veľa prežili. Chválim záver filmu, ktorý sa mi veľmi páčil. Jack Nicholson len potvrdzuje aký je dobrý herec a môj obľúbenec Morgan Freeman nezaostáva. U mňa 80% ()

Tommassi3

"Jako vynikající odborník na lékařství věřím, že víc lidí umře na návštěvy než na choroby.." ;) Reinerovo, jemuž prostě a jednoduše nejvíce sluší knižní adaptace, překvapivě marné bušení na Nebeskou bránu dává pouze ve scénáristicky jalovém bijáku vyniknout dvěma velkým hereckým legendám v jejich zažitých hereckých polohách, když pan Majestát Freeman si užívá moudré dobračisko, aby naopak Nicholson v roli arogantního cynického cholerika mohl házet držky na vše strany.. Nebudu zbytečně racionálně spekulovat, jak skvěle by jeden mohl využít čas, jehož předem přesně zná, zato si neodpustím myšlenku, která by celý biják nakonec poslala někam úplně jinam, jakkoli chápu, že šlo o (pr)ověřený kalkul spojený s hlasem Morgana "Hezký pihy" Freemana, který fungoval coby voiceover skvěle v případě Million Dollar Baby či Shawshanku, totiž že měl zkrátka hovořit spíš Jack Nicholson právě o Freemanově Carteru Chambersovi, jak mu dokázal na samém konci otevřít oči.. ()

bouncer

Nádherný film, který hraje na citovou notu, ale bez zbytečných klišé. Naopak přidává k příjemnému příběhu nezapomenutelné záběry z celého světa. Nicholson a Freeman jsou herecká extratřída a opět to jen potvrzují v rolích, které jim padnou. Přeci jenom kdo jiný by mohl hrát poměrně složité postavy v "rozvinutém" věku než čerství sedmdesátníci a takové herecké legendy. Krásná podívaná, která sice nepatří k úplné špičce, ale těch 5* si podle mě zaslouží. ()

Mononoke.

Příjemný film spíš pro naše prarodiče, než pro nás, mladé lidi. Je to víc série pěkných obrázků a míst, obalené do příběhu dvou umírajících staříků, než cokoliv jiného. Hlubší myšlenku, než vám naservírujou netřeba hledat. Jak už tu někdo napsal Jack Nicolson v typické roli bručouna a Morgan Freeman zase jako fér chlap. Neurazí se na to podívat doma, do kina bych asi nechodila. ()

brutale

Bačkorový zoznam otrepaný a obnosený, ako bačkory samé... Jack a Morgan nám rozhodne už ukázali viac, preto mi ich výkon prišiel bez akéhokoľvek zápalu a šťavy... Priemerný film, s priemerným scenárom s hereckou špičkou, ktorá pre mňa zahrala priemerne... ()

Terva

CITÁT - Kéž bych tě potkal, než jsem byl mrtvej.......... Dvojice Jack Nicholson (Edward Cole) a Morgan Freeman (Carter Chambers) v jednom filmu je docela zajímavé lákadlo. Scénář : Justin Zackham. Kamera : John Schwartzman. Důchodcům s rakovinou zbývá šest měsíců života a ještě nemají utříděné všechny myšlenky ... Syna Morgana Freemana hraje jeho skutečný syn Alfonso Freeman. DIALOG - DOKTOR : Humor je dobré znamení. EDWARD COLE : Polib mi prdel. DOKTOR : Sarkasmus taky. ()

rreal13

Morgan Freeman je jeden z mých nejoblíbenějších herců a jeho role jsou vždy skvělé. Jasných 5* za skvělý příběh. ()