Reklama

Reklama

Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

Diskuze

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

Ondro1112

Ale podle toho, co vím (či spíš podle toho co mám od někoho, kdo se v tom trochu orientuje) tak prý samotné Einsteinovy rovnice už dneska nejsou považovány za úplně přesné a potřebovaly by určité korekce. A co se děje v okolí černý díry víme, to ano, ale co se děje uvnitř v singularitě, to se snad neví, ne? samozřejmě teda zase uvažuju jen na základě toho, co jsem kde přečetl a slyšel. Ale o to přece šlo, že aby mohli dát dohromady relativity a kvantovou mechaniku (o což se snaží strunová teorie?, tak potřebovali zjistit, co se děje v tý singularitě. Tak to chápu já :)

na příspěvěk reagoval Ondro1112

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Helo

no a já právě myslel, že horizont událostí mu to zhmotnil, protože to dokáže... a ještě se o něm bavila ta posádka...proto jsem to takto nějak pochopil.... ale jak už jsem již psal, neberte to doslovně, protože pár dialogů mi už vypadlo, nevzpomínám si uplně přesně na jejich rozhovory o černé díře

na příspěvěk reagoval terraxCZ

Ondro1112

Ondro1112 (hodnocení, recenze)

Helo

Nie, existujú riešenia Einsteinových rovníc, ten vedec by vedel v dosť veľkej aproximácii(rozhodne väčšej než hmotný bod v mechanike alebo ideálny plyn, ideálna tekutina) povedať, aké sú možné scenáre a aké sú možné okolnosti okolo rotujúcej čiernej diery. Daj si obecnú relativitu, zistíš, ako to je ;)

na příspěvěk reagoval Helo

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Ondro1112

Hej, keď som počul to s tou gravitáciou, tak ma tiež hneď napadla teória superstrún a ten skvelý dokument o nej, ktorý raz dávali na discovery :D

Ondro1112

Ondro1112 (hodnocení, recenze)

rounen

Spoiler: Ono aj bolo povedané, že potrebujú dáta zo singularity. Singularita je miesto, kde sa kvantové efekty aplikujú i na gravitáciu, preto je pre fyzikov poznanie, čo sa deje v singularite a obecne čiernej diere, tak veľmi dôležité, pretože by to viedlo ku kvantovej teórii gravitácie. V samotnom filme bola prezentovaná idea strunovej teórie, že gravitácia je silná, akurát uniká do iných dimenzií(že žije na Calabi-Yauovej variete).

na příspěvěk reagoval Gladiator15, Segrestor

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

rounen

Právě že v tý černý díře bylo cosi, co mu "zhmotnilo" čas do formy prostoru tak, aby to on, jako 3D bytost, byl schopen pojmout a prohlížet všechny momenty času. Což dokázali i to "lidstvo" z daleký budoucnosti, jenomže nevěděli, jak najít ten správnej okamžik a předat správnou zprávu a tudíž to nechali na něm. A jeho k tomu správnýmu okamžiku přivedla láska k jeho dceři. Protože ta přesahuje čas i prostor, jak říkala Brandová :)

na příspěvěk reagoval Gladiator15, rounen

Borrtex

Borrtex (hodnocení, recenze)

Gladiator15

SPOIL. Podle mě to byla právě probíhající realita. On tam přeci i posílal ty zprávy Murph. Přesně věděl, kdy má co udělat. Takže on se v té černé díře podle mě vrátil do pětidimenzní minulosti, která pro něho byla v tu chvíli vastně přítomností.

Uživatel Gladiator15 smazal svůj příspěvek.

Helo

Helo (hodnocení, recenze)

Ondro1112

Hlavní problém je, že o tomhle tématu v podstatě nikdo nic neví a všechno jsou maximálně teorie, takže i co je uvnitř černý díry zřejmě nikdo neví. A nemusel to vědět ani ten černoch věděc, ten jen odhadoval.

 

A jen tak mimo - zrovna včera jsme měli na přednášce fyziky s přednášejícím diskuzi o tom, jak se vědci snaží nějak dát dohromoady teorii relativity s kvantovou mechanikou a že se jim to tak nějak nedaří, a hups - dneska jdu do kina na Interstellar a vlastně hlavním "úkolem" snímku je to samé :D

na příspěvěk reagoval Ondro1112

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Ondro1112

zajímavá úvaha... mě se to jevilo tak, že když Matthew padal do tý rokliny, tak během toho jak padal si ten horizont událostí přečetl jeho myšlenky a zhmotnil mu je, jakmile dopadl dolů...  a tím se mohl pohybovat ve svých myšlenkách... velkou roli tam hrajou ty dialogy mezi posádkou, takže na to je potřeba mít ten film doma a projet si to vícekrát...

na příspěvěk reagoval Gladiator15, Gladiator15, Helo, Ondro1112

Ondro1112

Ondro1112 (hodnocení, recenze)

Stavím sa, že mu to Kip povedal, akurát Nolan to dokonil ;)

Nechce sa mi teraz o tom vyhrabávať články, tak dám wiki

From concepts drawn of rotating black holes, it is shown that a singularity, spinning rapidly, can become a ring-shaped object. This results in two event horizons, as well as an ergosphere, which draw closer together as the spin of the singularity increases. When the outer and inner event horizons merge, they shrink toward the rotating singularity and eventually expose it to the rest of the universe.

en.wikipedia.org/wiki/Naked_singularity

na příspěvěk reagoval Helo, Madsbender

Ondro1112

Ondro1112 (hodnocení, recenze)

rounen

SPOILER! Nope. Bavili sa o tom, že "Láska prekonáva dimenzie". Anne, ktorá bola astrobiologička. Naviac, horizont udalostí je len súradnicová singularita, obyčajná jednocestná membrána, nie je na ňom nič zvláštne. On sa dostal do singularity(ten černoch chcel povedať, že v rotujúcej čiernej diere je horizont udalostí deformovaný tak, že je možné vidieť nahú singularitu, ale scenárista to očividne nepochopil a úplne to splietol). Koniec filmu napovedal, že singularita je trhlina v časopriestore, kade sa dá dostať do vyšších dimenzií. Akurát mi nebolo jasné, že keď chceli skúmať trhliny v časopriestore, prečo jednoducho nemohli preskúmať tú červiu dieru. Červia diera bez horizontu udalostí(teda jediná priechodná červia diera) je matematicky vzato takmer rovnaký objekt ako čierna diera. Možno keby sme tu mali červiu dieru(a dokázali cez ňu prejsť), tak by bola fyzike omnoho nápomocnejšia než čierna diera.

na příspěvěk reagoval rounen

Uživatel Ondro1112 smazal svůj příspěvek.

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Gladiator15

možné to je, ale jak řikam, bavily se tam o horizontu událostí, at si dá na něj Matthew bacha, protože z něj už nemusí být cesta zpět... a pak se odpojil a letěl sám... přesně si ty dialogy už nevybavuji, proto se už těším na Bluray...

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

rounen

SPOILER

No veď ja ju nespomínam. A neboli to jeho sny. Bol vo viacrozmernom priestore, kde čas, bol len ďalšia priestorová dimenzia.

na příspěvěk reagoval rounen

rounen

rounen (hodnocení, recenze)

Gladiator15

spoiler: pokud se nemýlím, tak se nedostal do časové smyčky, ale dostal se do Horizontu událostí, do prostoru, který mu ukázal jeho minulost a jeho sny které zhmotnil... respektive v paměti měl svou dceru, tak se mu tam promítala... už si přesně nepamatuji rozhovor mezi Anne a Matthewem, ale bavily se o Horizontu událostí... takže můj názor na to neberte uplně doslovně

na příspěvěk reagoval Gladiator15, Ondro1112, Ondro1112

BackPa

BackPa (hodnocení, recenze)

Toto je přesně ten typ filmu z kategorie "O ničem" (bez akce, nějakého většího humoru) ale dokázal mě tak vtáhnout, že mě bavila každá minuta a ty 3 hodiny utekly opravdu rychle a ani chvíli jsem se nenudil. Za mě 100%.

na příspěvěk reagoval Borrtex, TheDarKnig

Ondro1112

Ondro1112 (hodnocení, recenze)

anne hathway spravila z astrobiológov svojím správaním fanatických teológov a Nolan mal viac počúvať toho fyzika, ktorý tam na ten film dohliadal, keď to videl, tak verím, že dal dosť, dosť veľký facepalm

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

desann

desann (hodnocení, recenze)

Gladiator15

normalne mi pokazili zazitok tak o dobrych 10%.... zabit ich za to.

Uz nech je tu blu ray

 

TheDarKnig: sudiac podla prekladu trailerov furt lepsie jak tie nase :D... ale aj tak si ma aspon trochu upokojil, uz som si zacinal buchat hlavu ze som nesiel niekde kde to premietaju s CZ subs...

Dalfor

Dalfor (hodnocení, recenze)

63.místo. Super, zaslouží si to, jen tak dál do vyšších sfér.

Související novinky

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Před deseti lety byl Matthew McConaughey na absolutním vrcholu. Hlavní role v nolanovce, která je jednou z nejlepších sci-fi poslední dekády. Za Klub poslední naděje vyfoukl DiCapriovi Oscara, navíc… (více)

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

18.08.2023

Snad to ani není třeba psát, ale pokud jste ještě v kině náhodou nebyli na nejnovějším snímku Christophera Nolana (Počátek) Oppenheimer, rozhodně vyrazte. Včera bylo pozdě. Film, který nadchnul… (více)

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Režisér Christopher Nolan si za ty roky v Hollywoodu vypěstoval pověst tvůrce, který má pevnou vizi, přesně ví, čeho a jak dosáhnout, a málokdy se co se kvality týče splete. Navíc se mu několik let… (více)

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)

Reklama

Reklama