Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

Slarque

Kvalitní zástupce svého podžánru. Titulky o tom, že je příběh inspirován skutečnou událostí, už sice dávno ztratily sílu (jsou prostě skoro všude), ale jinak je to všechno velmi dobré. Jednoduchá historka, která se nesnaží přetvářet pravidla žánru, ale důsledně je ctí a režie na jejich základě dokáže vybudovat působivou atmosféru, kde se nenudí ani diváci, co už podobných filmů viděli spousty. Pokud to někomu nestačí a chce něco navíc, měl jít radši na Funny Games. ()

Arsenal83 odpad!

Takmer trištvrte hodiny sa tam neudeje ani hovno a keď sa konečne niečo začne diať, tak Liv Tyler tam tak nepríčetne kričí, že sa to nedá vydržať. A nedá sa vydržať ani pohľad na ňu, mimika na úrovni duševne chorého človeka. ()

Chrustyn

I přes fakt, že film podle všeho vypadal na tuctovku o neznámých magorech, kteří ohrožují neviný pár jsem věřil, že by se mohlo jednat alespoň z části o napínavý horor. Bohužel se tak nestalo a skutečně se jedná o neskutečně nezajímvou tuctovku, která ani není napínavá. Herci se vám ani pořádně nepředstaví (ačkoliv na to mají nějakých 20 minut) a měl jsem problém s tím v jakém jsou vztahu či proč jsou tam kde jsou a co se to mezi nimi děje ačkoliv mi to bylo jedno. Napínavé části se poté smrskávají na bouchání dveřma a okny, ničení skla a vůbec všemožných ruchů a divák stejně jako hlavní hrdinové neví co se vlastně děje, kdo a proč na ně útočí a netroufám si tvrdit, že to byl tvůrčí záměr jako spíše nelogičnost scénáře. O tom celý film je a není nic čím by dokázal překvapit nebo vyděsit a rádoby drsný a pro někoho možná překvapivý konec byl tak podivný až byl trochu překvapivý. Hlavně to byla nesnesitelná nuda. ()

Marze

Moderní horory přenesly zdroj hrůzy z věcí, které nadpřirozeně přesahují lidská měřítka a zkušenosti, zpět do záhadného lidského nitra. Nejhoršími monstry jsou nyní lidé, jejichž psychickým pochodům nerozumíme a nejsou ve filmu vysvětleny. Obvykle tito zabijáci nemají zahaleno jen nitro, ale i tvář - jsou to bytosti bez identity, pouhé masky; jako zde, kde jsou vrahouni a vrahounky v titulcích označeni pouze podle svých škrabošek a pytlů na hlavě jako Man in the Mask, Dollface a Pin-up Girl. Tvůrci si s postavami i s námi skutečně hrají jako s panenkami voodoo. Zabodnou symbolický špendlík do někoho na plátně a v sále začnou univerzálně lidé kopat do sedaček, kousat se do prstů, svíjet se a křičet. Tedy - aspoň pokud přistoupí na hru, že chtějí být strašeni. Horory totiž obvykle vyvolávají dva odlišné typy reakcí: kromě hrůzy a zhnusení, které jsou v souladu s hlavním záměrem, se občas mnozí lidé začnou schizoidně smát, aby ze sebe setřásli nepříjemný pocit. Tento druh hororů začíná nabývat poslední dobou na síle - lidé chodí do kina testovat svoje nervy a žaludky stále silnějšími podněty, ale často to nevydrží a zaujmou k dílu ironicky výsměšný odstup. Výborně pracuje i kamera, která se v neustále jemně hýbe a klouže a rámuje prostor buď nepříjemně klaustrofobicky, nebo naopak nechává vidět nezvykle velký výřez do hloubky. Takto třeba zabírá, co se děje za zády hrdinů, a vyprávění ani nepotřebuje nějakou konfrontační akci; stačí pouze vycítit potenciál nebezpečí. ()

mcb

Tuna klišé zabalená v líbivém nervydrásajícím a napínavém obalu. Jenom jeden dům, 5 herců a strašidelná atmosféra. Od začátku do konce. ()

lola3121

Musím přiznat, že jsem se opravdu bála. Možná i proto, že tady nešlo o žádná strašidla ani hororové příšery, ale lidi (i když s maskami na obličeji). Takže kdybych na to koukala někde sama na chatě a někdo by zaklepal na dveře, asi za sebe neručím (čili to nikomu taky nedoporučuju). ()

heyda

Skoro bych to nazval horor o ´´teleportujících bubácích´´, kteří ví o všem, co se kde šustne. Škoda, že tvůrci opět přišli se starou známou větou: inspirováno skutečnými událostmi, čímž si dali hned na začátek vlastňáka. Protože pokud je tohle reálné, tak mě asi zvolí příštím americkým prezidentem. Jinak na tenhle způsob už bylo natočeno hned několik hororů (F, Motel smrti, Ils a mnoho dalších), jenže všechny tyto horory mají jeden obrovský problém. Tvůrci nejsou schopni takovému filmu vtisknout přirozenou syrovost, hrubost a reálnost. Jediné, co se alespoň zde povedlo, bylo napětí a lekačky. Nedá se tedy mluvit o nudě, docela to rychle odsýpalo, ale spíš jde o moje osobní zklamání, protože tam vidím hromadu věcí, které bych chtěl změnit, aby ten zážitek byl co nejdokonalejší a hodnocení se pohybovalo alespoň v červených barvách. Takhle ale bohužel jen za 45%. ()

rollman1

Pokud Vám někdy u dveří zazvoní nějaká čubička a zeptá se jestli je doma Tamara nebo Franta, utíkejte z domu, z města, ze země i ze sluneční soustavy. Protože jestli to neuděláte, čeká Vás hodinka a půl teroru od pošuků co zrovna přišli z bálu, na kterém nevyhráli soutěž maska roku. Ne, opravdu, film byl depresivní, někdy jsem se i lekl, ale co mě mrzí je, že jsem to všechno čekal, ale i tak mi to film nezkazilo a i přes všechna klišé jsem z filmu nadšen. ()

Kailo

No jako dost to na mě zapůsobilo. Strach to ve mě vyvolalo, napětí taky.Lehkou předvídatelnost jsem přešel a radši to neřešil.Člověk by ani neřekl že mě klepání na dveře tak položí. Musím teda říct že to je snímek, který stojí za skouknutí.Je pravda že jsem ho ze začátku bral radši z menší nadsázkou ( Úvodní scéna kde se tvrdí že se nepřišlo na to proč se to tak stalo ) 70% ()

anderson

V momente keď "snúbenec" vezme do rúk pušku a nechá Lívinku samu v "strašidelnom" dome, končí horor a nastupuje trápna prehliadka hororových klišé, pri ktorých premýšľate či je dementnejší režisér alebo scenárista. (19.2.2011) ()

Pítrs85

Výborný thriller, nenechejte se odradit pomalejším tempem vyprávění, režisér si pohrává s atmosférou prostě takovým tím "oldschoolovým" stylem, ale to není vůbec na škodu, naopak. Možná škoda absentující gradace (závěr tak nějak vyšumí do ztracena) a nevysvětlení, co záporné postavy žene k jejich konání (tedy jestli vůbec nějakou motivaci potřebovali- věta "Protože jste doma" mi tak nějak nestačí :). Ale na to sere pes, Liv je pořád kočka, napětí tomu taky nechybí, takže celkově spokojenost, 3,5* ()

eraserhead666

Jo, tak tohle je nečekaný náklep. První půlhodinu, od okamžiku, kdy Jimmy opustil chatu až do jeho návratu, jsem byl napjatej strachy a vrazit do ní nějakou povedenou lekačku, tak bych se asi podělal. Potom to sice trochu, ale jenom trochu, zvolní, ale i tak si to udržuje dost hustou nepříjemnou atmosféru. Tomuhle já říkám horor, bez litrů krve, bez hromad mrtvých, bez nahatých sexem posedlých teenagerů/ek, jen s pěti hlavními herci (z nichž tři nejdou skoro vidět) a nabušenou atmosférou. Zapomeňte na Vřískot, jděte do tohohle. ()

SOLOM.

Byla doba kdy "Home Invasion" filmy docela frčeli a některé z nich se stali doslova „kultovní záležitostí“. Já sám je mám docela v oblibě a tímto subžánrem rozhodně nepohrdnu. Co se týká tohoto kousku, tak musím říct, že do těch nejlepších má hodně daleko. Není to vyloženě špatná podívaná a dalo by se tu najít i dost pozitivních věcí, ale svým celkovým pojetím i finálním ztvárněním se z toho nestalo nic víc než jen průměrná podívaná. Navíc nesnáším, když je nám toho na úvod vyzrazeno víc, než je zdrávo a divák je tak vlastně ochuzen o zajímavé finále. Nepříliš záživný úvod a nutné seznámení s ústřední dvojicí jsem tak nějak přečkal bez většího zájmu. Chápal jsem jejich psychické rozpoložení i důvod proč se v něm ocitli, ale když už se konečně ozvalo zaklepání na dveře, rázem jsem ožil a díky bohu i samotná atmosféra. Započal psychologický teror a atraktivita filmu šla rázem nahoru. Napětí se stupňovalo, drzost a agresivita maskovaných útočníků taky a já se tedy začal těšit na brutální stránku příběhu. A ono ejhle. Furt nic, tedy do doby kdy padne první mrtvý k zemi. Jenže místo aby se to pořádně rozjelo, tvůrce zase sundal nohu z plynu a přešel na brdový pedál a to už mi začalo lézt pomalu na nervy. Člověk se vlastně ani pořádně nedoví PROČ a naskočí desetiminutové závěrečné titulky. A tohle měla být ta pecka a nezapomenutelný zážitek? Ale hovno. Znám mnohem záživnější filmy na toto téma. 50% za film + 10% za hudbu. 60% ()

SLOTH

no jo bal jsem se ale clovek si pak v druhe polovine zvykne ze vzdycky se tam vobevi nekdo s maskou kdyz to ten druhej nevi takze posledni pul hodina byla spise takova čekaci no funny games ( tim myslim originalni jsou o dve tridy vedle) tohle je takova horsi napodobenina ale lepsi nez milion jinych hororu ()

Necrotongue

"Oni" nebyli vůbec špatní, a kdybych nikdy neviděl film s touto tématikou, jistě bych přišel s vyšším hodnocením, ale takhle je to jen další snímek z celé řady podobných počinů, který je sice kvalitně zpracován, ale ničím nepřekvapil. Od počátku mi bylo v podstatě jasné jak příběh dopadne, jen jsem nečekal, že bude zlo tak dokonale odosobněné, takže jsem se vlastně nedozvěděl kdo a proč. Asi prostě proto. ()

ARI50

Ano napínavé děsivé určitě, skoro se tady nic neděje a nevadí mi to vůbec určitě nechci zažít tyhle minuty beznaděje a strachu. ()

MáŠa

Co se týče toho napětí, které ve vás během děje zmítá, tak to tu celkem i je, jako film ze žánru, bezi kupou podobných filmů si to stojí taky celkem dobře, ale co se týče toho děje, ten je trošku divný, nedotažený, chybí mi tu nějaké sdělení, nějaká ta pointa. Takhle jde jen o jakýsi dějový popis na téma "přišli jsme do styku s rodinkou magorů". Navíc by se dalo vyčíst i trošku v uvozovkách nelogičností, kdy se chvílemi z dotyčních dělají skoro až duchové, když někde jsou, a najednou široko daleko nikdo není; stejně tak k samotnému polapení mohlo dojít již mnohem dříve, ale "zlí" si snad hrajou nebo co, aby byla stopáž filmu protáhnuta na délku, na kterou by nemusel divák v kině nadávat. ()