Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

Holina

Moc jsem se na to těšil, o to více jsem zklamán pochopitly. Chválím volbu masek i napětí, ovšem jako celek je to jasný průměr - za to dlouhé čekání to nestálo... ()

beba789

Film má děsivou atmosféru,dobré herce a prostředí.Za každé zmíněné jedna hvězda.Bohužel ale stále postrádá příběh a pointu celého filmu.Proč tam jsou?Kde se tam vzali?Proč si vybrali zrovna je? a mnoho dalších otázek které se dají připsat.Proto doporučuji spíše Francouzký film z roku 2006 Ils(Them),který má až moc podobný příběh (známe amerikánce) ale lépe zpracovaný.60%. ()

Corpsegrinder odpad!

Tuctová kravina bez smyslu a logiky. Záporáci se furt někde objevujou a nebo naopak mizí aniž by cokoliv udělali což člověka začne asi po 10 minutách srát. K tomu samozřejmě debilní chování postav a odpad je na světě. ()

Ashar

Jestli se tento film má odehrávat ve stylu Funny Games USA, tak raději vynechávám a nenechám si kazit hezký život nehezkým filmem. ()

bloodline

Veľa krát recyklovaný vývar všetkého, čo pri hororoch najviac nasiera. Solídne našlapanej atmosfére krivý dojem výrazná deštrukcia rozumového aparátu. Tá robí z hlavných hrdinov iba poskokov iluzórneho utečeneckého módu. Únosná minutáž je tak jediným horúcim želiezkom v ohni, ktoré motivuje zmyslové bunky, ostať pri vedomí až do konca. 2 a 1/2* ()

Pat.Ko

Nudné, veľmi predvídajúce a príliš závislé. Film nemá žiaden zmysel. Jednému páriku začnú znepríjemňovať život traja cudzinci. Ale prečo? Aký mali k tomu dôvod? Odkiaľ sa zobrali? Dopozeral som to preto, lebo Liv Tyler je veľmi pekná herečka. Zatiaľ najnudnejší horor čo som si pozrel. ()

venom14

Film mi doporučil bratr,že prý je celkem strašidelný.A opravdu,atmosféra byla velmi hustá,lekací momenty nechyběli a napětí v některých momentech obrovské.A večer sám v pokoji jsem se celkem bál,aby mi někdo nezaklepal na okno:-) ()

Piggsy

Kolikrát už to tady bylo? Parta magorů v maskách běhá kolem domu a dělá bububu. Člověk se sem tam lekne nějakého toho vybafnutí, to jo, ale strachu a napětí je tu poskrovnu. Tento film prostě ničím nepřekvapí. Každému muselo být dopředu jasné, jak to dopande s Mikem, když jeho přátelé čekali vystrašení v kumbále s brokovnicí v ruce. Ovšem ve filmu se tato scéna táhne 10 minut, což mi přijde jako vaření z vody. Na závěr jsem očekával aspoň nějaké vysvětlení, proč se to všechno vlastně děje. Nedočkal jsem se. Takže ty dvě hvězdy jsou myslím tak akorát.. ()

Haymar

Původně ambiciózní (šokující) thriller, nabourávající všechna zaběhnutá (nejen filmová) klišé a předsudky (ála "my safe home") potopila urputná snaha a zoufalá (pod)průměrnost režie i scénáře. Výsledkem je paradoxně sbírka snad všech hororových klišé, nelogické jednání postav, těžká demence 'bad-(wo)manů' i neschopnost "těch hodných". Zhruba od poloviny se navíc dostaví největší nepřítel (nejen) tohoto žánru - nuda! The strangers neděsí, nehrají si s divákem ani jej nebaví. Nic neřeší, nic nevysvětlují... jen se tak snaží celou dobu tvářit. Jediné co je jakžtakž drží nad vodou jsou slušné výkony Tyler/Speedman, atmosféra a nevybíravě drsně vyhrocené finále... ()

fastum

Hodně neoriginální horor s nulovou atmosférou, což se svým výkonem snaží zachránit Liv Taylor. Nedaří se. ()

Mikeel

Slušný psycho horror, kde atmosféra zaručeně funguje. Alespoň já jsem opět drtil svůj polštář a zakrýval si oči :D Námět neni nijak originální, ale popravdě u horroru se chci bát a nepožaduji tak vysoké nároky, což ovšem nemění nic na faktu, že konečná pointa byla vážně dost divná a celý film dost neukončený. Nu, nevadí. ()

mosnak

"Its" je lepší.Ale na druhou stranu se mi líbily ty pylte na hlavách :-) Já takové horůrky zas až tak nemusím... ()

kukentipla

O čem to je? Měl to být krásný večer plný lásky vzešlý z romantických zásnub. Místo zásnub dorazil strach a hysterie ve své ryzí podobě. Co já NATO? Tak takhle má vypadat horor. Pomalé budování depresivní atmosféry ve stísněných prostorách, ověnčeno nemožností jakkoliv se zachránit. Samozřejmě ani v tomto filmu se nevyhneme nelogickému (pro horor typickému) jednání hlavních hrdinů (schovej se tady, dojdu pro pomoc). Filmu přibližně ve třech čtvrtinách dojde šťáva. Konec však skrývá údernost kladiva do usměvavé hlavy v podání demaskování hlavních hrdinů. Liv Tyler je pořád překrásná a její strach jsem baštil s nadšením. Konec je pak zcela otevřený s možností pokračování (hlavně to ne). Podobný film Ils, Vacancy. ()

kecinzer

Již dlouho jsem se takhle nebál. Pro mě naprosto skvostný horor bez nějakých nadpřirozených jevů, a o to hrozivější. Skvělá volba pro osamělé pozdní večery :). ()

Phillo

Po všetkých stránkach kompletná žánrovka bez trošky ohľaduplnosti. Avšak má smolu v tom, že som nedávno videl Funny Games,ktoré boli rovnako brutálne šokujúce no mali myšlienku, čo je skutočnosť nenahraditeľná. A nedovolí mi hodnotiť Strangers vyššie ako priemerne, lebo na Strangers do zajtra zabudnem. Dúfam :) ()

Gore

Tady nejde vůbec o děj nebo herecký výkony, nýbrž o atmosféru a ta je tu přítomna celý film. Dlouho mě v zádech nemrazilo takhle dlouho. A na režisérský debut je to velmi povedený. Už teď se těším na jeho za rok plánovaný Alone. ()