Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

samuelsson

Radi sa bojíte? Tak si pozrite horor. Jeden z nich môže byť aj The Strangers. Napínavý úvod, v ktorom síce nie je moc akcie, ale klopanie na dvere už dlho nebolo tak napínavé ako tu. Začiatok pripomína romantickú idylku, avšak koniec... koniec je v každom prípade prekvapivý. To sú pozitíva The Strangers. Najväčšie mínus je podľa mňa predvídateľnosť filmu, čo je obzvlášť pri hororoch obrovská chyba. Taktiež netreba čakať nič prevratné. Typické „náhody“ typu vypnutý mobil nájdete (ako skoro všade) aj tu. Príjemná „oddychovka“ večer pri telke. Inak nič viac. ()

Simo16

Liv Tyler sa z očarujúcej elfky z Pána Prsteňov zmenila na o život bojujúcu Kirsten, ale bohužiaľ okrem nej tento film divákom neprináša nič nové, čo ešte nebolo povedané.Iba vďaka pár momentom v prvej 30-minútovke je moje hodnotenie také aké je.Čo ma najviac sklamalo bola asi neskutočná predvídateľnosť deja, ktorá v tomto filme posobí dojom, ako keby si sám režisér uvedomoval čo natočil, ale nechal to na nás divákov ako to sami strávime.Napatie je založené na takmer nulovej komunikácií medzi kladnými a zápornými postavami, čo bol rozhodujúcim faktorom mojho hodnotenia.Dnešná úroveň hororov je na tak nízkej úrovni, až mám strach, že o niekľko rokov aj takýto kúsok bude skor raritou ako bežným béčkovým hororom. ()

Cechyno4

Chata v lese. Neodbytní nezvaní hosté, klepající na dveře. Deprimující atmosféra ztrácejících se věcí uvnitř domu, kdy víme, že oni již jsou uvnitř. Do toho ty nepříjemné zvuky a chvíle kdy nevíte co odkud vyskočí. Do toho ty netypické originální masky. Mě se to prostě moc líbilo a parádně jsem se bavil. ()

kenny79

Zamilovaný pár v opuštěné chatě hluboko v lese je tyranizován lidmi v maskách . Vše začalo nevinným klepáním na dveře a zakončeno ... ! Film plný lekaček. ()

CrazymanM

Ze začátku mě to hrozně nudilo,vypadalo to na další sračku.Postupem času mě film vtahoval do děje,stal se velmi sugestivním a děsivým,i když toho nebylo moc vysvětleno,přesto vcelku drsnej snímeček,nechtěl bych být na jejich místě! ()

kacir

Prave som si to pozrel. Nerozumiem tomu ako niekto moze tento film prirovnat k picovine ako je Funny Games USA. Ked si spomeniem na ten film(to sa ani neda nazvat filmom to je totalna sracka), tak sa mi chce vracat.Ja uz naozaj zacinam pochybovat o tom, ci tu pisu normalni ludia. Mne sa tento film pacil. Bol som napaty a ked sa prvy raz objavil ten zmrd, mal som zimomriavky. Hercom nemam co vytknut. Vsetko som im uveril. Niekedy si ho este urcite pozriem, pricom dvd Funny Games som vybral z prehravaca, noznicami som ho doskriabal a potom dolamal na niekolko kusov, taka to bola picovina. ()

Dr.Loomis

Dost huste natoceny thriller s chuti hororu nebo naopak...hrat si takhle s obetmi do posledni chvile je fakt narez...vsem doporucuji 85%.. ()

Virusman666

Jak typické, samozřejmě podhodnocený skvělý film, jen proto, že je to horor? Nevím, ale já se u tohoto žánru vždy pobavím nejlépe. Pocit nedotknutelnosti domova ale může pěkně roztrhat na malé cancourky... Chtěl jsem původně dát jen čtyři, ale když vidím, jak je český človíček k hororům skoupý, dávám plný počet... už z principu ()

davistercz

Absolutní pecka!!! Byly scény, kdy jsem se málem po*ral...,abych pravdu řekl... sice děj nic moc kdo,co byli ti zabijáci? proč je chtěli zabít? jinak celkový film se mi líbil... uvidíme co nám přinese 2 díl.. ()

george16

Velké zklamání, bez atmosféry a natahující se.... Takovým Ils nebo Eden Lake se to nemůže ani zdaleka rovnat... A neodpustím si - ty mizející a zase objevující útočníci mě fakt štvali, stejně jako nelogičnost postav. ()

elanista1

Francuzsku verziu tiez nejak neobdivujem, ale po pozreti tohto, asi zacnem..bola aspon inteligentna, atmosfericka a hororova, toto je len trapna zabava pre pubertiakov. Navyse hned v prvom zabere to vravi ze to je podla skutocnej udalosti a vtedy mam zachvaty smiechu a rozcarovanosti nad drzostou tvorcov, nad hladinou ma drzala len pohladna Liv Tyler. Scenar ktory by napisalo aj desatrocne decko, umelo vytvarana atmosfera a pribeh obsahovo na dvadsat minut roztiahnuty na 80. Po cely cas, v kazdej scene pritomne logicke zvratky /mame brokovnicu, oni len sekeru, radsej ostanme v izbe a cakajme, alebo lepsie, rozdelme sa/, nepochopitelne konanie obeti a sceny pri ktorych neviete ci sa mate smiat alebo plakat. Zmes toho najtazsieho horoveho klise, minimum strachu a smiesni zaporaci. Velmi velmi zle ()

baclajean

Riadne psycho, videl som to pred rokmi a ako odporca hororov a podobných žánrov musím priznať, že som to len ťažko dopozerával. ()

Kub_ees

Mňa tento fiom vôbec nenudil, práveže si vybudoval skvelú tajomnú atmosféru s pár ľakačkami, hoci bez deja a logiky. Ako to že keď máte brokovnicu a stojíte proti jednému mužovi a dvom ženám navyše bez strelnej zbrane, strelíte len tak bezhlavo a idete sa skryť? Keď to vezmem z tohto pohľadu tak je to atmosférov husto nabytý horor bez akéhokoľvek potrebného vysvetlenia na konci. Pretože ste boli doma - ako to má byť vysvetlenie? Čakal som, že to takto skončí, v podstate to aj tak začalo a vlastne keď sa to tak vezme je to vlastne o ničom. Ale inak maska toho muža bola fakt mrazivá a pri scéne kedy sa ukázal za oknom som sa naozaj zľakol. Tiež tam podobných momentov bolo viacej a na konci keď tam pred nimi, pred pohovkou stáli Oni tak to na mňa pôsobilo dosť divne a trochu desivo. Keďže som sa pri filme nenudil a mal skvelú atmosféru, tak prečo mu nedať štyri*? ()

blondboss

Toto je taký netypický horor, v podstate niečo medzi hororom a thrillerom s celkom fajn atmosférou. Čo ale brutálne zráža tento snímok dole, je strašne tupé a nelogické konanie postáv, v tomto filme sa to prejavuje asi najviac, ako som doteraz videl. Proste toto som neprekusol a aj keď sa Liv ako snažila, tak snažila, z priemeru to nevytiahla. 50 % ()

J.Mayen

Rekneme ze po neprilis zazivnem zacatku prijde celkem zajimava podivana, ja jsem film videl vcera a vim ze jsem ho jiz v minulosti videl. Trochu me prekvapila ramenata az muzne stavena Liv Tyler, v Panovi Prstenu byla jak proutek, mozna ji designeri dopravali a trochu digitalne upravili krivky, ale ja byt na miste jejiho partnera tak by se mi pri jejim vynaseni z hospody pri uvodni scene pravdepodobne podlamovaly nohy. ()

Nikolas__

Posledních pět minut je tak dementně otevřených a plných otázek, že mi to celkem zkazilo celkový dojem. Ale vše ostatní bylo vážně děsivě působivé! Spoiler: btw proč se odmaskovaly když se nám stejně neukázali? ()

Dixieboy

Film, který totálně postrádá logiku... hlavní postavy jsou úplně bez rozumu, což člověka vytáčí víc, než banda omaskovaných debilů bez pořádného motivu. Napětí je dobře budováno až po nějaké chvíli, bohužel ho vždy zahubí nějaká kravina, kterou udělá buď Arwen nebo borec, co hraje jejího manžela ... zklamání. ()