Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

rarak

Ze začátku má film velmi hutnou atmosféru, která vydrží asi tak do poloviny - vypadá to, že akce může začít téměř v kterémkoliv okamžiku, ale nijak se s ní nepospíchá a divák je pořád v napětí (drobnou výtku bych měl ke kameře, v některých klidných scénách se kameramanovi až příliš moc třese ruka, má to spíš rušivý než vzrušivý účinek). Počáteční obtěžování má také podobu psychického deptání, lekacími situacemi se zbytečně neplýtvá. Bohužel, pak přichází scéna s kamarádem, který byl ve špatný čas na špatném místě. Ta se vyskytuje v mnoha podobných filmech a ačkoliv se nakonec zdá, že by nemusela, dopadne přesně tak, jak člověk čeká (ne že by to až doposud bylo kdoví jak originální, ale nebylo to tak předvídatelné). Pak už je atmosféra filmu slabší, napětí trochu kazí to, že skoro každou lekačku lze dopředu odhadnout (a taky se mi moc nelíbí momenty, kdy se 'Oni' chovají skoro jako duchové). Naštěstí Liv Tyler (druhá polovina filmu patří víceméně jí) hraje velmi dobře a finále je hodně překvapivé! (Alespoň pro mne bylo, protože jsem myslel, že 'Oni' hrají trochu jinou hru). ()

buldock

Až na tu povedenou atmosféru film působí jako špatný a vcelku amatérsky odvyprávěný vtip bez pořádné pointy a logiky , který kupí jedno klišé za druhým a musím podotknout , že ten úplný konec snímku mě ironicky rozesmál. Film: 45% ()

Makky

Keď sa na scéne prvý krát objavia "oni", je to geniálna scéna. Absolútne bez hudby a mráz mi behal po chrbte viac, akokeby to mala byť nejaká vyložená lakačka. Treba uznať, že tunajšia psycho hra je fakt perfektná, no a ten záver, fuu (som úchyl, keď sa mi to páčilo? :)). Kritizovať, že správanie sa postáv je nelogické, je blbosť. Už len ktorí psychopati sa správajú logicky, respektíve dá sa pri niečom takomto správať logicky? Napriek tomu všetkému, chcelo to niečo viac. Celý film si nevystačí len s hutnou atmosférou a zopár skvelými nápadmi. Film ale stojí za pozornosť, lepší priemer. ()

IllIlIlIIl

Podobný snímek jako Funny Games. I zde se partička lidí baví fyzickým a hlavně psychickým terorem neznámé rodiny. Chvílemi se naskytne opravdu hustá atmosféra, kdy divák prožívá podobnou tíseň jako rodina. Film pak jede v zaběhnutých kolejích, film sice mírně graduje a tempo se stupňuje, ale všechny okamžiky předvídtalné a nepřichází ani žádný zlom. Celkově oprávněné tři hvězdičky. ()

Damiel

30 % - Nudná blbost bez pointy, která jede prvoplánově po celých, nekonečných 85 minut, a ni na chvíli neodhalí možnost nějakého druhého plánu, aby divák musel víc přemýšlet. Ty dvě hvězdičky jen a pouze za hereckou dvojici. ()

Murrro

Prekvapuje ma relatívne vysoké hodnotenie The Strangers... Znepokojujúca téma by si zaslúžila scenár s kvalitnejšími dialógmi a vyrozprávanie menej doslovnou obrazovou rečou. Nepevnej režisérskej ruke sa nedarí udržať atmosféru ani viesť Speedmana a za pozornosť tak vo výsledku stojí len Liv Taylor a jedna ozaj podarená ľakačka. Dve hviezdičky s prižmúreným okom. ()

dawe04

Hodina a půl čisté hrůzy na chatě uprostřed lesů nabývá nových rozměrů - a nebudete se bát jen o výbornou Liv Tyler! ()

grogodil

Z celého filmu sa mi vryl do pamäte akurát jeden dialog (-Prečo to robíte? -Pretože ste boli doma!). Nie žeby tomu chýbalo napätie, podaktoré plíženia sa po dome boli napínavé ako guma v trenírkach, ale ked všetko to bolo tak zúfalo otrepané, že mi pri tom oči klipkali, nehovoriac o tom, že záverečná, v podstate žiadna pointa, alebo rozuzlenie ma tak trošku nasralo. Ak si chcete pozriet neoriginálny, ale napínavy horor so zaujimavou pointou, skúste radsej The Orphanage ()

Sokka_

Horor o trochu horší než Ils, ale přesto výbornej. Jenom by se mi asi líbilo víc, kdyby "oni" byly nějak spojeni s hlavními postavami. ()

Skip

Něco se stalo na chatě rodiny Hoytových 11. 2. 2005, ale co to bylo, to se neví. Spousta krve, dva mrtví mladí lidé, stopy zápasu a mučení. Film je o tom, co se možná stalo. Anebo je to možná (spíš) marketingová bouda, která se kdysi tak povedla tvůrcům Záhady Blair Witch. Ať je to, jak chce, vznikl film, který v rámci žánru docela obstojí, ale něco fakt dobrého to rozhodně není. ()

Trevor

Hra na mačku a myš trojice páchateľov a ich obetí vo Vás vyvolá pocit, že utrpenia bolo už dosť.Toho Vášho. Veľmi podpriemerný pokus o horor, ktorý ťažko zaujme ešte aj nočného strážnika, ktorý má kdesi schovaný prenosný tv a chytí na ňom dva programy.Ak pôjdu na jednom Traja cudzinci a na druhom zrnenie, uprednostní počítanie čiernych bodiek...1* za pár záberov na peknú prírodu v okolí ()

Dubro

Neforemnú Tylerku síce nemusím ani ako pozadie na mobil, no prvých 45 minút filmu rozhodne neprekáža. Tvorcovia navodili tak hustú atmosféru, že keby mi niekto v tom čase zabúchal na dvere, v momente mám blato na ihrisku. A to si pri hororoch zachovávam chladnosť zamestnanca daňového úradu. Bohužiaľ v druhej polovici napätie opadne ako stará omietka a snímok pokračuje ako priemerné explo. ()

IceQueen

Toto je čiste atmosférická záležitosť, nijak zvlášť sa nezaťažuje dejom. Do určitého momentu funguje úžasne, taký zvieravý pocit pri filme som už dávno nemala, ale po vybúchaní toho najlepšieho, prichádza len klasické plazenie, plíženie ku krvavému záveru (nech je aký chce). Za tú nepríjemnú rozohrávku dávam 4 hviezdy, ten zvyšok bol len priemer. A mimochodom, je Tamara doma? ()

Tygrys

Tak nějak samozřejmě se mi při sledování Strangers nabízelo srovnávání s Funny Games a musím uznat, že Oni byli atmosféričtější. S jistotou tomu napomohly neodhalené tváře "záporných hrdinů". ()

kinderman

Z těchhle filmů, kde zlo vstupuje do života obětí zcela iracionálně, je mi poněkud nevolno. Aspoň že jsem to nemusel natřikrát rozdýchávat jako takové Jezero smrti. ()

Bonaparte.

Viděl jsem v kině.. takže samotná síla horroru šla ještě o level výš. Mám sice rád více fantazi, mystické horrory, ale tento horror mi vůbec nevadil. Liv Tyler je velmi pěkná. nejsilnější scéna pro mě " You will die " ()

dyfur odpad!

..........pozitivom bolo,že to trvalo len 85 minút....negativom všetko ostatné - hlavné znamenie NUDA ....máte brokovnicu ste v dome a niekto sa dobýja so sekerou ...dá sa prehrať tento súboj? tu áno....samozrejme ak na samote máte dva telefóny tak jeden si iste nechajte v aute a druhý v dome-ten bude samozrejme vybitý.....samozrejme signál bude -ako na samote slabý....samozrejme otvoríte o 4-tej hodine ráno dvere ak vám niekto búcha na dvere....a to,že hľadá Tamaru to už vás iste presvedčí :)....ak vám,ale začne niekto búchať na dvere tak iste choďte von z domu - do auta zobrať ten druhý telefón.....celé zle nelogické.....ok akože horor - dobre nečakám extra logiku...ale tu nebolo dobré nič....proste nudil som sa...a to je pri hororoch chyba-asi...... ()

Valsadora

Moc se mi to líbilo,ale musím přiznat,že jsem si konec představovala trochu jinak,nějak překvapivěji... ale i tak to splnilo svůj účel,některé scény mě dokázaly vyděsit a to u správných hororů musí být.Hodnotím 9* a to díky tomu pro mě nepovedenému konci:-) ()