Oni

Mladý muž James se uprostřed noci vrací se svou dívkou Kristen ze svatby kamaráda. Mezi oběma je cítit jasné napětí, protože Kristen předtím na oslavě odmítla Jamesovu nabídku k sňatku. Krátce po čtvrté hodině ranní někdo zabouchá na dveře. James otevře. Venku stojí mladá žena, které není vidět do tváře a která se ptá, jestli je Tamara doma. James odpoví, že to bude asi omyl, rozloučí se a zavře dveře. Poté odjede koupit cigarety. Někdo opět bouchá na dveře. Kristen ze strachu volá Jamesovi, aby se vrátil, ale hovor je zničehonic přerušen. Dívka se vrací do kuchyně, kde ji, aniž by o tom věděla, sleduje z chodby muž v masce. Když si chce opět dojít pro telefon, zjistí, že přístroj nikde není, a začne panikařit. Před domem uslyší ránu, odhrne závěsy na okně, a vtom ji vyděsí muž, který na ni zírá přes sklo. Kristen si všimne, že hlavní dveře jsou pootevřené. Běží je zavřít a vidí u nich stát ženu v masce. Schová v ložnici a slyší, že jde někdo do domu. Tentokrát je to James, který se vrátil z nákupu cigaret. Kristen mu vše vypráví. James chce volat policii, ale zjistí, že nechal telefon v autě. Když vyjde ven, najde své auto poničené a v dálce u lesa vidí stojící ženu... (TV Nova)

BitlDjus

Temné, mrazivé ale ne moc povedené. Naskytl se nám hodně slabý odvar filmu Funny Games US, který sice má své plus (utajení pravých tváří a provedení masek tyranů) ale stále působí nudně až předvídatelně. Je to jen další slabý pokus odrovnat diváka dnešní zvrácenou realitou. ()

GrungeChild

Pár cenných (!) rad před začátkem sledování tohoto rozkošného snímku: Za prvé, nastavte rychlost přehrávání na dvojnásobek, občas lépe trojnásobek klasické přehrávací rychlosti. Ušetříte spoustu času, který byste mohli strávit daleko užitečněji, a film půjde sice ve stále dost pomalém, ale zato už poměrně přijatelném tempu. Jinak hrozí velké riziko, že se vám začnou klížit oči už před první pravidelnou lekačkou, které přicházejí zhruba po 15 minutách. Za druhé, postavte si obrazovku na něco velmi nestálého, například na právě uvařené ovocné želé. Je velká šance, že se třesot televize (monitoru) pravidelně sesynchronizuje s neustálým extrémním třesotem kamery ve filmu, a tím pádem dostanete relativně klidný obraz, čímž se vyhnete trvalým následkům šilhání, či vyvolání mořské nemoci. A na závěr poslední, ale neméně důležité doporučení, rozhodně se nepokoušejte přemýšlet na důvody chování kohokoli a čehokoli ve filmu. To je něco, s čím se u tohoto snímku jednoduše nepočítalo. Po těchto opatřeních už vás ale čeká bezchybná a strhující podívaná. Všudypřítomný utlumený šepot kombinovaný s mohutným přebuzením zvuku při lekačkách vás nejenže spolehlivě vyděsí, ale ještě vám pomocí reproduktorů opráší starou obývací stěnu, která zná mokrou handru jen z vyprávění předků. Romantická složka dojme až k slzám, Arwen se úzkost úžasně zračí v hlubokých nevinných očích (zřejmě za to může ten urozený původ), a samotný fakt, že je to podle skutečné události, což nezapomenou zmínit hned v úvodu (takže to musí být pravda!), ten k takto mohutnému zážitku neodmyslitelně patří, a dokonce ho vyzdvihuje ještě o pár levelů výš! No, co vám mám povídat... 1* ()

honajz2

Pamatuji si, že jsem to jako mladší chtěl vidět a pak jsem na to zapomněl. Těch filmů bylo víc a někdy bych si měl všechny ty filmy někam sepsat. K filmu: Dostal jsem home invasion klišé bez špetky nějakého nápadu a originality. Prostě banda zamaskovaných lidí terorizuje jeden pár a vše vyvrcholí tak, jak nikdo nečeká - SPOILER oba zabijí KONEC SPOILERU. Ačkoli, ono je to jasné už od začátku, takže nemá smysl někomu fandit, když víte, jak vše dopadne. Doufáte v nějaké vysvětlení, ale to nepřijde. I třeba to, že to dělají pro vyšší moc by mi třeba stačilo... Ale takhle se nedozvím nic. Hvězdička za to, že tu částečně funguje napětí, to je asi tak vše. ()

Necron odpad!

no to byl zase shit! by me zajimalo, jaka tlupa zoufalcu tvori tyhle dementni a nesmyslne vyplody jejich chorych a inteligenci nepoznamenanych mozku? ()

Meridius

První půlhodinka skvělá atmosféra, lekačky, prostě spokojenost, ale postupem času se v mých očích ze záporáků stali neschopní srandovní šášové, kteří se objevili v záběru jen aby zase zmizeli. To, že v závěru hlavní hrdiny brutálně vykuchli mi náladu rozhodně nespravilo. ()

M.i.k.e

na Strangers sem se svého času dost těšil a byť sem se k nim propracoval až teď téměř po roce od premiéry,musím uznat,že nezklamali.Dost možná budu po Funny Games USA,které mě také teprve čekají budu mluvit jinak,ovšem momentálně oceňuju soldiní znepokojivou a hutnou atmosféru a velmi solidní zábavnost,kdy sem se ani chvilku nenudil.A vzhledem k tomu,že sem posledně dobé horory typu Pátku třinactého ocenil třemi hvězdami,tady musím dat za čtyři,byť ne úplně stoprocentní...75% ()

Caminzind odpad!

Ještě větší blbost než jsem doufal, a to jsem ani vyloženou kravinu nečekal, jen jsem vycházel ze zdejšího relativně střídmého hodnocení (a bral ho naopak s rezervou). To se však nakonec ukázalo ještě jako přemrštěné. Film to totiž není vůbec dobrý, jakožto horror spíš na hraně sebeparodie typu Scary Movie. Přemíra žánrových klišé, jako neposlušný gramofon, nefungující mobil, vysílačka v kůlně, dětská houpačka houpity houpy hou, stylově krvavé vzkazy na oknech, prostě rekvizity jak z bookletu KORNu, a hlavně všudypřítomná všudypřítomnost a nesmrtelnost záporných postav, jejichž schopnost teleportace by sneslo leckteré sci-fi. Mnohé scény jsou navíc odfláknuté (anebo jen postrádají nápad) a k sobě všelijak poslepované, s napětím se tvůrci taky příliš neobtěžovali, no a na psychologii postav dočista rezignovali, anebo jde spíš pro píšícího rejžu pana Bertíka o neznámý pojem. Ani jedna lekačka u mě úspěch neslavila, zívačka non plus ultra. Poctivá 1 hvězdička na filmovém nebíčku: 35% ...hm, tak beru zpět. Dodatek: Už vím, proč zde chybí napětí. Jsou zde pouze dvě ústřední postavy, a proto i dvě potenciální oběti, se kterými se může divák ztotožnit. A ty přece hned nechcípnou, tudíž i ty lekačky jsou bezpředmětné. ()

Martin741

Nudny, nicnehovoriaci a strasidelnu atmosferu ignorujuci zevraj "horor". Tie tri ci styri minuty pseudo strasidelnej atmosfery vo filme nepocitam. 5 % ()

peiton

Stane sa mi málokedy,že ma horor dokáže takto odrovnať,samozrejme v dobrom slova zmysle.Prvotný komentár na začiatku filmu,ako mladý pár s nevydarenej oslavy odíde na opustenú chatu a o tom aké hrôzy tam museli zažiť,nie je doposiaľ známe...už navodzuje tú správnu atmosféru. A divák je zvedavý čo sa bude diať a ako sa bude dej dalej rozvijat.Pár slušných lakaciek,ako Liv Tyler odsunie záves a za oknom sa zjaví psychopat v príšernej maske.Mala som dosť.To do uší bijúce dunivé klopanie na dvere,my rezonovalo v mysli ešte dlho potom.Vraj podľa skutočných udalostí..?V amerike je možné všetko,ale myslím si,že v tomto prípade mali tvorcovia bujnú fantáziu.Treba to brať s nadsázkou.P.S. asi taký týždeň som mala nepríjemný pocit,že v byte nie som tak celkom sama... ()

kaposlav

Túto kombináciu žánrov mám rád a preto som sa do filmu aj pustil. Klamal by som keby som napísal, že film splnil očakávanie. Už v úvode filmu si tvorcovia protirečia, keď povedia, že film je podľa skutočnej udalosti a hneď na to, že nevedia, čo sa vlastne stalo. Nevedia čo sa stalo, ale príbeh je vykreslený na tú nevedomosť až až. Keby na miesto toho kecania, že je to údajne podľa skutočnej udalosti popracovali na zreálnení reakcií hercov v niektorých situáciach a na záverečnom vyvrcholení, či pridaní nejakého nepredvídateľného zvratu, tak by urobili rozhodne lepšie. Myslím si, že potenciál nebol dostatočne naplnený. Nemyslím si, že 3* by boli z mojej strany správne. Možno tak v 90tých rokoch niekde v TV by to bolo dobré. ()

shyster

Já se v podstatě nebál a ještě k tomu mi to na mnoha místech připomínalo průměrné Funny Games. K tomu se ještě postavy někdy zachovali mírně iracionálně (ne ale tak hrozně jak ve většině dnešních hororů). ()

bourec

Tady někdo nakoukal spousty horůrků(Anglie,Francie),a pak vytvořil tohle nepovedený nic.Liv se sem vůbec nehodí,a jakoby kecala i do toho,kolik a jak dlouho na sobě bude mít krev.Je to samej šramot ,buchot,a vlastně nic.Ale svoje příznivce z řad vyměklejch diváků si to najde.40%. ()

MA.KI

Proč by u většiny hororů měl divák přivírat oko nad nelogičnostmi i přiblblou pointou, i když atmosféra není špatná a některé prvky dokonce zajímavé (zde zvláště hudba – country music, hudební smyčka...)? ~ Doporučuji obdobný, ale evropský snímek Ils. ()

cariada

Drsná ponurá atmosféra dvojice jede někam na líbánky, ale začne je někdo terorizovat. Je to jedna velká lekačka odehrávající se hodně ve tmě. Spoiler- abych řekl pravdu moc jsem nepochopil ten konec o co že tam vlastně šlo. Nák mě unikla ta pointa, co měla ta rodina za problém. ()

Silverluv

Hodně slabé. Zkuste porovnat například s takovým francouzsko-rumunským "Ils", kterýžto je na velmi podobné téma. Tam to funguje sakra. Proč to nefunguje tady? ()

dubinak

Atmosféru to tedy mělo. Stopáž dobrá i když jsem nebyla úplně spokojená se závěrem, který mě dost vylekal. Souhlasím,že by se se záporáky mohli točit další filmy a přesně bych si dokázala představit, jak se budou díly vyvíjet. Liv Tyler se nedá nic vytknout a Scottymu Speedmanovi jakbysmet. Trošku mě ale u exploitation snímků mrzí pointa, která by se jakoby vypařila, ale to už asi k tomuto subžánru patří. ()

Wormboy

Treba uznat, ze pociatocna atmosfera je velmi dusna a neprijemna. Avsak s "dejovym vyvojom", ktory smeruje viacmenej k istemu koncu, pribuda geometrickym radom aj nuda a nerozumnost konania ustredneho dua. No a doslova bezmyslienkovy zaver je skutocne ceresnickou. ()

Dannysek4U

Hezky se umi ta tylerovic holka bat, hezky, ale celej film na tom nepostavite, ani kdybyste se zblaznili. Presto ma tenhle snimek, a to predevsim v momente, kdy uz si nehraje na zadny mysterium, nepopiratelny kouzlo. Po celou dobu jsem si rikal, ze natacet thrillery/horory podle skutecnejch udalosti je neskutecna hloupost, ale jakmile dojde na finale, dostal pro me film dost zajimavej rozmer. Jinak jde ale o veskrze dost obycejnou, nijak vyjimecnou podivanou ()