V roce 2021 první expedice s lidskou posádkou dorazila na planetu Mars. Výprava zachytí na monitorech podivný objekt a vypraví se k němu. Dojdou k hoře, ke které vyšlou radarový signál. Ten však vyvolá obrovský písečný vír, ve kterém zahynou všichni kromě velitele Luka Grahama. Na místě, kde stála záhadná hora, se objeví socha obřího ženského obličeje. Vzápětí vyráží k Marsu záchranná výprava. Po téměř půlroční cestě je jejich loď těsně před sestupem na oběžnou dráhu poškozena rojem mikrometeoritů. Jedinou nadějí astronautů je zásobovací modul předchozí výpravy. Podaří se jim přistát poblíž poničené základny předchozí výpravy. Objeví tu pološíleného Luka Grahama, který přežil v provizorním skleníku. Když se vzpamatuje, pustí kolegům záznam signálu, který vycházel z vnitřku sochy. Podařilo se mu ho dešifrovat a zjistil, že to je elektromagnetické zobrazení lidské DNA. Podivné je, že kousek chybí. Astronauté se chystají k odletu, potom je napadne, že signál je možná klíčem k tajemství sochy. (TV Nova)

Muso

Jednu hviezdu pridávam zato, že tvorcom sa podarilo podla mna vytvoriť úplne nový žáner a tým je romantické scifi.:) A ja som im to zrejme aj vďaka Morriconeho hudbe a presvedčivým hereckým výkonom(hlavne u Garyho Sinise)zožral aj z navijákom. Takže ak nečkáte premakané efekty ani nejaký nadupano akčný dej, ale oddychovú scifi pri kerej netreba až tak rozmýšlat, Misia na Mars je to pravé.70% ()

Patr1k

Niekedy si myslím, že už sme všetci strašne zhíčkaní, musíme mať všetko skvelé, dej, efekty, kameru, hudbu, stopáž, ach... ja som si pri tomto filme prišiel na svoje, určite je to lepšie ako Rudá planéta, i keď aj tá mala dačo do seba...koniec filmu bol podľa môjho gusta, Brian De Palma točí filmy, ktoré môžem ;) ()

cici24

Vůbec na tak špatné jak se zdá.Jen to lidi nepochopili oč vlastně jde...Kvalitní sci-fi s dobrou pointou a slušným závěrem...... ()

david666

vcelku se divím tak slabému hodnocení. Výborní herci, dobrá atmosféra, pěkné lokace. Co chtít víc? Možná trošku větší spád. Každopádně solidní film, k jehož (možná očekávanému) rozuzlení se dostáváme krůček po krůčku. ()

veverysiak

Mám rád tento film, videl som ho prvýkrát po dlhočiznom rade scifi kúskov, hemžiacich sa hrôzostrašnými emzákmi, ktorí ako naschvál vyhľadávali našu drobučkú planétu a snažili sa čo najbrutálnejším spôsobom vyhladiť z vesmírneho hľadiska úplne bezvýznamnú mysliacu odrodu miestnej fauny, na mňa Misia zapôsobila ako príjemné pookrenie značne romantického charakteru, ktorý mi ale vôbec nevadil, aj po čase si to pozriem rád, aj kvôli zaujímavému námetu, aj kvôli kvalitným hercom, aj kvôli úžasnej hudbe, aj kvôli posolstvu, takže 85%. ()

Tuty

Kdysi jsem se na tenhle film strašně těšil. Vždyť název Mise na Mars je přeci zavazující k velké epické výpravě. Bohužel, film je takovou prazdnou a nastavovavou kaší. Jelikož komentář píšu z velkým odstupem od shlédnutí filmu, připomíná mi v mnohém Promethea od Ridleyho Scotta. Tam taky film 2/3 k "něčemu" velkému směřuje, ale pak tvůrci taky sami nechtěli / nevěděli jak film završit a jaké poselství (zni to divně, slabá chvilka asi) divákovi sdělit. U Promethea to nas**lo ještě o chloupek víc. Mise na Mars je taky pouhým bešamelem s absencí hlavního chodu a laciným vyzněním. ()

ariari

ups preslap galadriel jedine co tomuto filmu dodava zvlastnu atmosferu je hudba Ennia Morr., je pravda, ze starne, ale ani majster Dvorak neskladal same Larga a New world...to my hudobnici vieme preco ()

Baldrick

Hrubozrné melodrama z rudé planety. Kdybych baštil Dänikena, asi bych byl spokojen. Občas se pan režisér rozvášnil až moc. Bohužel jsem se musel několikrát smát (samozřejmě ve chvílích, které evidentně nebyly určeny k pobavení). Škoda, a priori to nebyl špatný nápad. ()

Tai_K_B

Toto je dokonalý příklad toho, jak promrhat skvělé áčkové herce i zajímavý námět a vyrobit průměrný hybrid dvou až tří dějových celků, které by snad obstály jako samostatné béčkové filmy, ovšem jako koherentní celek ani omylem. Jindy spolehlivý Morricone se až na posledních cca 15 minut úplně minul žánrem, scénky, při kterých mělo mrazit, ve mě budily spíš rozpaky a nad amatérskou rezignací i na ty úplně nejzákladnější fyzikální zákony jsem se ke konci už jen pobaveně pousmívala. Takže jednu hvězdičku dávám za obsazení a tu druhou za vizuálně přívětivou pointu, která film na poslední chvíli přece jen poněkud kvalitativně pozvedla. Že od tuctového sci‑fi o cestování vesmírem a ztroskotání na Marsu doputujeme až k poetickým výšinám evoluční teorie řízené panspermie, toho jsem se nenadála a mile mě to překvapilo. (Asi už na stará kolena sentimentálním.) ()

Joee

To hlavní, na co si u tohoto filmu vzpomínám je chabá kompozice CG a live action záznamu... příběh nijak zvláštní, že by člověku utkvěl v paměti, avšak o třídu lepší než Rudá Planeta (díky Messa)... ()

Sublog

Brian De Palma sice kvalitami tohoto filmu nenavázal na svá předchozí díla (Neúplatní, Hadí oči), ale i přesto to podle mého názoru není tak špatné, jak většina lidí říká. ()

Bohulib

Mně se to celkem líbilo. "Americký" konec se dal celkem čekat. Jen jsem nepochopil, proč by ve stavu beztíže měly lentilky začít kroužit kolem dokola. ()

catr

Přiznám se že jsem film sledoval při malování obýváku a měl jsem hodně co dělat abych nespad se žebříku,asi tak 30kráte a smíchy. ()

KBelick

Cože? De Palma?? Až tady na to koukám - závěrečné titulky jsem totiž "na hulváta" vypnul.. Chápu, že Morriconeho hudba (taky jsem si celou doby s očima v sloup říkal, že by se hodila spíš do "Tenkrát na západě" - i když on ten Mars prérii trochu připomína, že? : )) leckoho dojme. Pro mě to ale byla asi ta nejbolestnější složka celého filmu. Nebo jinak - jen podtrhuje celou tu patetičnost.. Očividně jsem v tom sám, ale jeho táhlé, pořád stejné skladby ve mně spolehlivě rozsvítí rudou kontrolku "citové vydírání". Třeba ve zmíněném westernu mi to ani nevadilo, ale tenhle film je jedna dlouhá, pseudofilosofická nuda, která se neustále snaží dojímat tak kýčovitě, až... Až se mi to chtělo vypnout.. Psychologií postav mi to připadá taky úplně mimo, ale to bych vlastně musel napsat asi o všem.. OK - slušné efekty, semtam hezký záběr, a Robbins s Cheadlem, které mi ale tímto dílkem De Palma skoro až znechutil.. 40% ..... Mimochodem - takový "hudební kacíř" jako jsem já by spíš než věčné glorifikování Boha Ennia (byť má nesporné nadání) uvítal více pozornosti např. pro Thomase Newmana, jehož tvorba je (pro mě) daleko lépe fungující, ale hlavně nápaditá a různorodá.. ()

pavont

Toto je film presne pre mna. Urcite sa v nom najdu chybicky. Tie vsak boli pre mna ako fanusika sci - fi nepodstatne. Herci su prijemni a celkovo to malo hlavu aj patu. A ci sa Moriccone vykrada alebo nie, to ma az tak netrapilo. Takze absolutna spokojnost. ()

Tom Hanks bydlí na Měsíci

Tom Hanks bydlí na Měsíci

30.03.2009

Hračkářský gigant Mattel se už nemůže dívat, jak konkurenční Hasbro vydělává na filmech inspirovaných svými produkty (Transformers letos dostanou posily v podobě týmu G. I. Joe). Pokud čekáte akční… (více)