Rychlí a zběsilí

• USA Fast & Furious (více)

Dominic Toretto je stále v čele gangu pirátů silnic. Jenže cítí, že bude brzo dopaden, a tak chce zmizet, aby neohrozil lidi ve svém okolí, především svou lásku Letty. Tajně utíká do Dominikánské republiky, aby se tam schoval. Letty se nechce smířit s tím, že ho nikdy neuvidí, a tak se spojí se starým známým Brianem O' Connerem, který se s kolegy snaží dopadnout drogový kartel vedený Antoniem Bragou. Pokud mu Letty pomůže dopadnout Bragu, tak bude Dom osvobozen. Letty nabídku přijímá. Když se Dominic dozví o smrti Letty, vrátí se do Los Angeles hledat jejího vraha. Oba bývalí kamarádi se musí utkat s drogovým bossem Bragou. Sejdou se na startu nelegálního závodu, jehož vítězové získají pochybné právo stát se členy gangu a pracovat pro něj jako námezdní jezdci... (TV Nova)

holden

Začalo to veľmi dobre - vynikajúca a strhujúca naháňačka kamióna s autami sprevádzaná hutným zvukom a pomerne dobrým oldschool pocitom. Avšak to, čo sa začalo diať v nasledujúcich minútach sa nedá nazvať inak ako sklamaním. Jednoduchý príbeh, slaboduché dialógy, žiadne napätie a už tobôž nie vtip (zasmial som sa raz pri pohľade na zničenú tvár Brianovho kolegu). Z úvodnej scény s kamiónom ostala len trpká pachuť z podpriemernej filmovej limonády. ()

YOGI_BEAR

Bůhví, co to bylo... Ale bylo to nesporně zábavné. U první scény jsem se nesmál jako u málokteré čistokrevné komedie. Jistě, byla perfektně natočená, možná trochu moc digitální, asi moc velký oči i přes menší rozpočet, ale byla svojí přehnaností a blbostí opravdu k smíchu. Hned po ní se snad půl hodiny nic neděje, všichni vzpomínají a objímají se, brečí, což je asi nejnudnější pasáž filmu. Herci hrajou dobře, ale o ty tady až tak moc nejde, máme tu auta. Vrátila se ta stará amerika, což sem uvítal, pak taky impreza a skyline celkem ujdou. Co mě ale neskutečně sralo, byly honičky v tunelech, kterým chyběla šťáva. Je to shit, ale to byla i jednička a všichni to tenkrát žrali. ()

sebuLba

Stará parta se vrací v plné síle...? Opět 150 prdelek na m², nablýskané vozy a spousta pomačkaného plechu. Musím říct, že se Lin pochlapil, není to úplná zhovadilost jako tokijská jízda, ale má to i světlé momenty. K těm samozřejmě nejvíce přispívá duo Diesel, Walker, kteří neztrácí šmrnc ani po několika letech od prvního dílu. Co ovšem film pohřbívá jsou do očí bijící digitální pasáže ( úvod, tunely ), děj vás taky zrovna neohromí, záporák by se taky určitě našel lepší a všechno to celé uzávírají nelogičnosti. Jako oddech to neurazí, ale ani příliš nepobaví. Já osobně si raději pustím první díl :). ()

BigBrother

Hodně slabý film i v rámci této slabé série. Od takového filmu neočekávám košatý epický děj ani filosofické úvahy nad směřováním světa. Čekám spoustu pěknějch holek, vytuněnejch kár a akci od začátku do konce. To poslední, co mě zajímá, jsou psedoupsychologický kecy hlavních postav a rádobypřekvapivej příběh, kterej jsem už předtím viděl milionkrát (navíc v předchozích dílech!!). Tahle totálně nudná omáčka bohužel tvoří 80 % filmu. Jestli neumíte natočit pořádnou akci, tak běžte dělat dialogový nezávislý filmy pro televize! ()

nubeek

Keď som prvykrát zistil, že film bude mať aj štvrté pokračovanie, povedal som si, že to snáď nemyslia vážne. Aký nový dej sa ešte dá vymyslieť pre Fast and Furiours? Povedal som si dobre, ale určite si to nepozriem, veď prečo? No keď som sa dočítal ďalšiu správu o tom, že film obsadili herci z prvého dielu. Nemohol som odolať. Avšak na moje sklamanie, ma dej až tak neupúl (až na tu úvodný prepad kamiónu), hudba nepohltila, kamera občasne koketovala s mojími zmyslami a herečky boli buď pekné v tvári, alebo pekne od tváre nižšie. Skvelý "všetkozlom" Vin Diesel a "polda ala bad guy" Paul Walker z toho pre mňa nakoniec urobili "druhé pokračovanie jednotky". Bohužial som ostal iba pri troch hviezdičkách, ale každý si na tom filme určite niečo nájde. ()

Alfonso198

Úvodní krádež cisteren byla lahoda, fakt že jo. Vydržim dost, ale ta valící se cisterna prostě byla až příliš. Tvůrci asi zapoměli, že existuje něco jako fyzikální zákony. Hudba průměr, káry jako vždy skvělý o slečnách snad ani neni potřeba mluvit. Ale kdybych tenhle film neviděl, žíly by mi to rozhodně neutrhlo... ()

david666

Fakt mi pár nablýskaných aut a pár koček v minisukních k dobrému filmu nestačí. Diesel se snad v herectví překonal-nic horšího už jsem dlouho neviděl. A zbytek osazenstva za ním moc nezaostával. ()

Zeddi

Na jednu stranu trochu moc přeefektované, ale koukavé. Po podprůměrné dvojce a ještě horší trojce opět rychlá kola a drsný Vin Diesel v čele. ()

redalert21

Nic než ten samí kopec nudy, jeste ze jsem videl jenom první a tento díl...strašná blbost hlavně co se týče aspon jemné reálnosti ()

Brainback

Brrrm! Brrrm! Nadupaná akční jízda v nadupaných, ne rozdupaných kárách a bez hluchých míst. Dobré je, že se vrátili naši staří známí z jedničky: Vin diesel, Paul Walker, Jordana Brewster a Michelle Rodriguez. 95% si tento film s opravdu zaslouží zaslouží. Vřele doporučuji. ()

Manas50

Jsem rád že byla splněna moje očekávání, díky návratu původních postav je to plnohodnotné pokračováni prvního dílu, který se mi dost líbil. Přibylo více honiček, akce a nových nápadů. Stará herecká parta hraje stejně dobře jako v prvním díle, samozřejmě jsou dost cool v rámci žánru, ale oproti jiným podobným filmům je to tady působí přiměřeně a uvěřitelně. Moc se mi nelíbily jen některé záběry z honiček, které vypadaly dost uměle, jinak to stejně ale asi natočit nešlo, tak aby to plnilo výsledný efekt. Podle závěru to vypadá na další pokračování, takže už se těšim, co z toho vznikne. 70% ()

sAreOn

Ale jo, pohodový film, který nepřináší nic nového. Prostě se jen drží starého zaběhnutého stylu této série. Dobré auto, hezké ženské, hodně akce... Vin Diesel. Průměr, který zabaví. ()

l.bejk

Všechno při starém,celé nadupané se špetou humoru at si kazdej říká co chce mě se to líbilo a bavil sem se. ()

Entfak

Zlí, méně zlí a hodní. Rychlá auta s ještě rychlejšími řidiči, kteří mají po boku až nepřirozené množství hezkých slečen. Nápad stejný, jen pořád dokola omýlaný. Ale i tak to stálo za zkouknutí. Už jen pro ty auta, ne? ()

premeq

Přemlouval jsem se aby jsem se na tento film podíval a byl jsem příjemně překvapen. Akce, akce a akce. Líbily se mi jak auta tak herci, ikdyž Vin Dieselovi dialogy nic moc :) ()

Jamall

O třídu lepší než trojka.O dvě třídy lepší než dvojka a o něco málo horší než jednička. Triky často dost pokulhávají ( viz tunely ). Scénář je tupý, ale všechno je to svižné, akční a na jedno shlédnutí to funguje. ()

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

24.09.2009

Dvakrát fantasy, pokaždé jinak. A podle jmen režisérů i v různorodé kvalitě. Bryan Singer v poslední době zvažoval několik zajímavých projektů, nakonec ale podepsal smlouvu na fantasy Jack the Giant… (více)

Vin Diesel a rychlá kola

Vin Diesel a rychlá kola

10.05.2009

Ne, tohle není novinka o pátém pokračování série Fast & Furious (ačkoli scénárista Chris Morgan už byl studiem Universal oficiálně pověřen napsáním dalšího dílu a umístěním děje do Brazílie).… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí