Panelák

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Scénář:

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Gális Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab (více)

V roku 2008 prinesie na televízne obrazovky nový seriál televízia JOJ, ktorý síce nijako nenadväzuje na veľmi úspešných Susedov, ale majú čo-to spoločné. Hlavným tromfom a zároveň osobou, ktorá má zaručiť divácky úspech, je Andy Kraus, ale tentoraz už len v pozícií scenáristu a pred kamerou bude hlavným lákadlom veľmi populárna herečka z predchádzajúceho seriálu Susedia Viki Ráková. Seriál Panelák má obsahovať desať hlavných hrdinov v rámci piatich rodín a bytov a sledovať ich osudy. Príbeh seriálu sa začína odvíjať príchodom novej postavy Agáty ( stvárňuje ju už zmieňovaná V. Ráková), ktorá sa do veľkomesta prisťahovala z vidieka a prostredníctvom ktorej budeme poznávať ďalších obyvateľov paneláka a teda susedov novoprisťahovalkyne.

Prvá klapka pri nakrúcaní má dátum 14. januára 2008 a už v pondelok 18. februára 2008 bude odvysielaná prvá časť seriálu. Pôvodný zámer počíta so zhruba 200 dielmi (oficiálne uvádzané je 193 tridsaťminútových dielov) a preinvestovaných má byť cca 130 miliónov korún. Ale tieto čísla sa budú istotne meniť v závislosti od ukazovateľov peoplemetrov (teda diváckej priazne) a slovenský divák je pomerne nevyspytateľný a preto bude zaujímavé sledovať, akú dlhú životnosť bude mať nový seriál. (pravo)

Kemkacek odpad!

Všechno jsem napsala k Kutyilovi....Hodně lidí říká že Marcin je bez Krausa nic a tvoří debilní seriály....milí zlatí....opak je pravdou...Ty Marcinovy jsou alespoň trochu vtipný a toto je maxilmálně trapný...(jen můj názor prosím neukamenujte mě :) ()

CrashHP

Párkrát som si to pozrel, dalo sa to vydržať. Nedá sa to asi pozerať so železnou pravidelnosťou, je už toho príliš. Predsa len niekedy je menej viac. ()

michael.film

Myslím si že na odpad to nie je, a priemerný seriál ktorý zaujme každého je tomu akotak priateľný. Ale to čo sa tam deje teraz... No neviem, neviem, ako to s tým panelákom dopadne, ale dobre to nebude, a ja svoje hodnotie mením nerád :( ()

Lucinka591

Dakedy som mala panelak rada a pozeravala som ho. Ale uz opakovany vtip nie je vtip a myslim si ze uz panelaku stacilo tak ako tych trapnych zapletiek. 1* za Masláka ;-) ()

Nazzy19

No čo už v dnešnej dobe o 8 večer si môžte v TV pozrieť ? Ordináciu ? Horúcu krv ? Burčiak ? Panelák je seriál, ktorý vám nič nedá, ale vás iba vytrhne z reality a každý večer sa dá pri ňom vypnúť. Zasmejete sa, uvoľníte sa a na všetko okolo vás zabudnete. Počkať... tak naozaj mi nič nedá ? ()

Shakal4972 odpad!

Tak ja neviem. Na to, že je to najsledovanejší seriál nemenovanej televízie je to bieda a zúfalstvo! Sú seriály, ktoré si človek pozrie rád lebo každá časť uzatvára nejakú tématiku a séria kapitolu. Ak sa seriál naozaj páči a človek si k nemu vypestuje vzťah, dokáže divák prežívať každú jednu emóciu spolu s hercami. Rád sa potom vracia do chvíľ skrze reprízy či svoje vlastné kolekcie DVDčok. Panelák je asi prvý seriál na ktorý by som sa v reprízach nezvládol dívať aj keby mi za to hrozila finančná odmena. A bojím sa toho dňa, keď sa ho nejaká televízia rozhodne reprízovať v prime time. Neskutočne rozťahaná zlátanina snažiaca sa reagovať na tematiky "súčasného", úväzky a potreby hercov (nič proti ale keby teraz nedajbože pána Slezáčka chytil infarkt, verím že ďalšia časť by bola o jeho pohrebe ale samozrejme v duchu diania paneláku) a celkovo bez zjavnej pointy, cieľa či smerovania. Bezduché dialógy (tliachania), smetisko pre všetky herecké vykopávky, často nové tváre bez nejakej hlbšej citovej väzby na diváka. Najslabší článok seriálu? Scenár. Čo do prdele Kraus šňupe neviem ale už dlhodobo sa mu darí podplácať prieskumy lebo z toho čo ľudí počúvam hovoriť o tejto mega-dallas-stupidite nemôže nadpriemerná sledovanosť jestvovať!!! Hodnotenie: Odpad. ()

BenjiSNUK odpad!

Nechápem ako toto dokáže niekto pozerať, predvídateľný dej, nulové herecké výkony.....a oni to furt točia ďalej...ach to je snáď na kriminál ()

zemon

Možno prvý rok som to večer pozeral, ak som nemal čo na robote. Dalo sa na to dívať. Potom som prišiel na to, že to nikam nevedie, je to stále o tom istom a nič to do môjho života neprinesie. Myslím že to sledujú hlavne starší pracujúci ľudia, ktorý po príchode z roboty nechcú nič iné, iba sadnúť do svojho obľúbeného kresla určitým spôsobom relaxovať. ()

roman4794

Zo začiatku v pohode,ale už to ide 6.rok a stále je dookola to isté.Síce teraz najnovšiu 13.sériu poňali a prezentujú ju ako novú zábavnejšiu,ale tak to už rovno s toho môžu spraviť sitcom.Ja už Panelák pozerám len zo zvyku.Samozrejme,že sa na ňom aj zasmejem.Na Imrem (Sväťo Malachovský) a Gejzovi (René Štúr),na hláškach Dudka(Roman Luknár).Ale to je asi tak všetko.Keby sa prestal vysielať vôbec by mi to nevadilo.Postupne znižujem hodnotenie.Z počiatku som bol aj aj veľký fanúšik Paneláku,ale ako vravím rokmi stráca u mňa na popularite,aj keď zakaždým dajú novú zvučku,vymenia nové postavy,zmenia dej.Panelák už nemá čím prekvapiť.To si myslím.Iba,že by som sa mýlil. Takže momentálne moje hodnotenie 3* aby sa nepovedalo.Predtým som dal 5 :-) ()

xoxoxanel odpad!

Ako načo to točia?? hrôza. Hoci nie všetky slovensé výtvory sú zlé tento u mňa skončil na najposlednejšom z posledných!! ()

mafianis

Dve hviezdičky za Imreho a Gejzu- tí dvaja si zaslužia učast v nejakom inom serialy než je nekonečný seriál- ktorému už aj kritici hovoria Slovenský Dallas- Panelík....neoslovil ma od jeho uplného začiatku, oslovilo ma zopár dielov a situácii napríklad Imre a Gejza, Michal Hudák ako Stano alebo lezbický vztah Heleny Krajčiovej s Andreou Karnasovou..inak velká bieda a konečne by Andy Krauzs tomu mohol dať STOP a vymysliet niečo nové typu Odsúdené či DR LUDSKY ()

martinezke odpad!

taka sracka a tolko casti ???? ... akoze mam pre tento serial super koniec .. vsetci herci sa v seriali dohodnu ze pojdu na dovolenku a autobus spadne z mosta. KONIEC. ()

filmus odpad!

Jeden z tých zaujímavejších slovenských seriálov, ktorému sledovanosť robia asi už len zamestnanci televízie. No ale oni to majú povinné. ()

Neo83 odpad!

Suchý,naivný a trápny Slovenský humor.Totálne nepredsvedčivé herecké výkony,hercov-nehercov, zlatá baňa pre odpadlíkov ktorý v živote nenatočili nič poriadne!! Milión častí a milión hercov ktorý sa nezmyselne vystriedali v seriály nepriniesli nič zaujimavé dokonca vysielané v prime time TV-JOJ ktorá nezmyselne vyhadzuje peniaze von oknom.A to,že niektory herci si zarobia za jeden natáćaci den aj 700eur tak to je vrchol, bežny slovák ma čo robiť aby to zarobil za mesiac a podá 100-krát vačši výkon v práci,ako tý trapoši čo sa nazývajú hercami. ()

vanTrilobit odpad!

Druhá najväčšia komerčná televízia na Slovensku uráža inteligenciu priemerne inteligentných ľudí. Ok, vydržím. Čo nevydržím, že si robí posmech z normálne pracujúcich ľudí. Nebudem zoširoka komentovať túto s(r)águ, toto mi celkom stačí na kategóriu odpad. ()

iggy_pop

Niektoré seriály si pokračovanie nezaslúžia. A Panelák je toho svetlým príkladom. P.S.: Emilko v podaní Juraja Slezáčka ale vždy pobavil :) ()

Adam1408

To sme kedysi so ženou išli bývať na podnájom. Myslím v roku 2009. A tam bola v TV len JOJka a tak som pol roka, ak som nechcel už pred 20.00 večer spať musel pozerať tento skvost. Neurazilo, to nemôžem povedať, ale ked sa to tam medzi všetkými tými párikmi začalo krížiť jak v psom útulku bolo to aj na mňa moc. Toto neodporúčam nikomu, kto má akúkoľvek inú možnosť. Jedna hviezda je asi skôr z nostalgie, kedže na to obdobie mám pekné spomienky, hoci asi ťažko kvôli tomuto veldielu. ()