Dům ďábla

• USA The House of the Devil

Píše se rok 1980 a mladá vysokoškolská studentka Samantha má finanční problémy. Rozhodne se proto přijmout podivnou nabídku a jeden večer postaršímu páru hlídat dům. Jenže ten večer se nevyvíjí zrovna podle jejích představ. Obrovský starý dům na samotě skrývá víc tajemství, než by mohla vůbec tušit. (Chatterer)

Beliel

Stopáž filmu je 95 minut. Z toho prvních 71 minut je naprosto o ničem. Ta budovaná atmosféra, jak se zde píše, se mi asi někde vytratila, protože já jí tam nenašel. Čili pokud přečkáte hodinku a něco, tak se konečně začne něco dít. Ovšem, abych tomu dal více, tak na to to nestačí. Krásná hlavní herečka, správná osmdesátá léta a fakticky nicotná záležitost. ()

farinelli77

Děkuji za tento horor, který mě jako jediný za poslední léta dokázal svou vynikající atmosférou přikovat do křesla! Kdybych neviděl rok výroby, uvěřil bych, že jde o starý film.... ()

lamejka odpad!

Zaradení medzi 100 best horror movies of all time by rotten tomatoes, tak to ani náhodou. Po hodine strávenej s nesympatickou hlavnou hrdinkou som išla skontrolovať či sa pozerám na správny film, komentáre sľubovali že v posledných 20 minútach sa predsa len niečo udeje, takže som odrátavala k tým 20 minútam a zbytočne. Že ja sprostá som si neprečítala rovno hodnotenie od kolodej1 aj po piatich rokoch súhlasí na 100%. Tento film je neuveriteľne neoriginálny, po hodine nudy príde 5 minút tmy a čudných kamerových uhlov a posledných 10 minút vám dá šancu sa zasmiať nad prostoduchosťou scenáristu. Myslím, že by film získal trochu toho všade ospevovaného napätia keby sme sa radšej pozerali ako sa naša hrdinka pozerá na Night of the living dead od pána Romera. Všeobecne je film celkom dobrým tréningom na hľadanie movie sins, kedže to je jediné čím sa môžete počas 95 min. zabaviť. ()

Wiceman

Chmmm. Já se nudil. Ano je to tak. Třičtvrtě filmu koukáme (sice v dobrym 80tkovym duchu) na dvě (nebo tři) blbky z vejšky, z čehož jedna si potřebuje přivydělat. Tedy ideální lákadlo pro ty satanistický uličníky, co potřebujou panny na svoje domácí úchylárny. Napíšem že hledáme chůvu na hlídání (ale radši neuvedem čeho) a ona se nějaká ta blbka chytne. Leč se to trochu podobá Rosemary má děťátko, není tím. Film se pokouší o budování napětí k finálnímu vyvrcholení, ale pravdou je, že kdyby přišel o něco dřív a to finále se táhlo trochu déle, než tady, šlo by o docela jinej film. Takhle si zaslouží jen lepší 2*. ()

Dalajlada odpad!

Tohle je opravdu solidní odpadní práce. Retro pokus o retro film. Dalo by se najít pár světlých okamžiků, ale nevím kde. 75 minut absolutní nudy. Pak chvíle nějaké nudné hektické honičky a pak zas nuda. Někteří to nazývají těch prvních 75 minut budováním atmosféry, ale co se vybudovalo? Nic. Maximálně tak otlačenina na zadku. Jedinné co se dělo, tak že sympatická kočka prochází venkovské sídlo a nudí se stejně jako diváci, protože se nic neděje. Dům občas skřípne, hudba občas něco vytvoří, ale atmosféra to rozhodně není. Víc napětí jsem zažil, když jsem si dělal vlatní těhotenský test. ()

PMU

Stavět atmosféru filmu cca 75 minut mi přijde zbytečný luxus. Nebyl to vyloženě špatný film ale můj šálek kávy to rozhodně nebyl. Své diváky si jistě našel. ()

Brittleheart

3* len kvôli fajn atmosfére 80-tych rokov, ale ako tu už bolo napísané, bolo to dobré pokiaľ sa nič nezačalo diať. !!! SPOILER !!!: Keď už čakám a plánujem roky na jednu jedinú noc aby som obetoval niekoho, či čo a ona sa mi dokáže sama uvoľniť z povrazov a všetci len pozerajú ako teliatka, tak už som len čakal kým budú záverečné titulky, keby náhodou... ()

Meraxes

Unikát. Ti West nielenže natočil film, ktorý vyzerá akoby sa odohrával v osemdesiatych rokoch, on vyzerá akoby bol v osemdesiatych rokoch aj natočený a to do posledného detailu, od kompozícii kamery, cez hudbu, až po vzhľad tituliek. Je to veľmi sympatické, na druhú stranu neviem, či by som ho za to mal vychváliť do neba, predsa len, keď budem mať chuť na takýto film, pustím si nejaký z osemdesiatok. Jocelin Donahue je veľmi sympatická a dalo sa jej fandiť, je síce mierne naivná a niektoré jej rozhodnutia trochu hlúpe, ale tak milo. To vlastne platí o všetkých postavách. Už z prvého stretnutia so zamestnávateľom som bol značne rozhodený, niektoré momenty ma dosť obarili a atmosféra pri prechádzaní prázdnym domom je úchvatná, presne takto to mám rád. A o čo pomalšie to celé je, o to nabušenejšiu hororovú koncovku The House of the Devil má. Tá je prekvapivo značne krvavá, trochu umelá, trochu prehnaná, ale na môj vkus aj trochu krátka. Problém mám s tým, že celý film je veľmi priehľadný a to aj v drobnostiach, napríklad som hneď odhadol ako to dopadne s pizzou a podobne. A ani hrôzu nedokázal úplne vyvolať, na to treba viac ako vyliať zopár litrov falošnej krvi a nakresliť pár pentagramov. Nikde tam nebola cítiť prítomnosť nejakého zla. Každopádne smer, z ktorého to West zobral, je chvályhodný a v dnešnej dobe sa prakticky nevidí. 3* 69% ()

BigJohn02

Zas jeden retro-horror od Ti Westa... Děvče se dá najmout na večerní hlídání při zatmění měsíce. Pak se hodinu "důmyslně buduje atmosféra", a to tak, že se neděje lautr nic. Pak holku omámí a ona se probudí k jakémusi nablblému rituálu, při kterém je zřejmě oplodněna kozlem svatým tak, že jeho lebkou do ní lijí (asi) krev. Leč řádně připoutat ji nedokážou, takže uteče a během pobíhání po domě ukáže pár neuvěřitelných kousků - například z lehu na zemi mávne rukou s nožem a podřízne krk chlapovi normálního vzrůstu (Saxanina ruka?). Nakonec si vystřelí mozek z hlavy, ale OK - bude fajn a její potomek taky. Volovina, co? Aspoň, že na Jocelin se dobře dívá a Greta má šmrnc. ()

Dakota1978

Tento film nějak unikal mé pozornosti, tak jsem jej shlédl až teď. No možná měl unikat dál... Děsná nuda, pro mě nepříjemná kamera a rádoby artová stylizace byla jaksi nejistá v kramflecích. Herečka sympatická, dialogy vyznívaly strojeně a ani zajímavý závěr to nezachránil. 2 * dávám snad jen za vydařenou stylizaci 80. let a snahu o budování atmosféry. ()

dehonest

V podstate klasický horor, ktorý ale napočudovanie "vodsejpá" a nestihne nudiť, hoci sa nevyhne mnohým klišé. Známe herecké tváre, podávajúce primerané výkony. Hoci vám hlavná hrdinka svojim konaním môže liezť na nervy a hádam si už aj začnete myslieť, že by potrebovala presne to, čo každá sliepka, čiže podrezať krk, stihne si napraviť renomé priam bleskovo. Hodinka a pol je tak akurát, viac by mohlo fakt iba uškodiť. Tvorcovia jednoducho nielen tvorili, ale i mysleli. Atmosféra funguje, finále má grády aj zvraty, koniec už tak nejak tradične... Však uvidíte, čas týmto filmom určite nezabijete. A ak, tak iba v pozitívnom slova zmysle. 70% A fakt nezabudnite, keď niečo funguje príliš dobre, je to NAOZAJ podozrivé. ()

West natočí western pro Blumhouse

West natočí western pro Blumhouse